Bestsellery

na stronie
  • 64,90 zł

    Natura obfituje w rośliny, które doskonale nadają się do jedzenia, mimo że traktowane są przez nas jako niewarte uwagi chwasty.Książka „Dzika kuchnia” Łukasza Łuczaja jest przewodnikiem po świecie spotykanych na naszych łąkach, w lasach i w przydrożnych rowach roślinach jadalnych. Zostało w niej opisanych ponad 200 roślin, które w całości lub w części nadają się do przyrządzenia posiłku. W poszczególnych rozdziałach odnajdziemy informacje na temat tego, jak rozpoznać określone rośliny jadalne, w jakich miejscach możemy się ich spodziewać, kiedy i w jaki sposób możemy je zbierać, a także jakie właściwości lecznicze i inne dane gatunki posiadają. Interesującym elementem przewodnika „Dzika kuchnia” są informacje na temat historycznego i współczesnego sposobu wykorzystywania dzikich roślin. Autor nie ogranicza się do przekazania wiedzy teoretycznej – w książce najdziemy ponad 100 oryginalnych przepisów na potrawy z wykorzystaniem dzikich roślin jadanych. A są wśród nich ruskie pierogi z dziką miętą, zupa ze stokrotek, kiszone ogonki liściowe łopianu, krupnik z nasion babki czy gołąbki zawijane w liście podbiału.Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami i rycinami. Autor, doktor biologii, etnobotanik i ekolog, dzieli się również w niej swoimi przemyśleniami na temat miejsca człowieka w świecie natury i roli, jaką człowiek odgrywa w przyrodzie. Jego praca może być niezwykłą inspiracją dla wszystkich, którym bliski jest naturalne, zdrowe odżywianie i kontakt z...

  • 35,00 zł

    Ogród to miejsce życia wielu zwierząt. Żyjące w nim zwierzęta są naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrowe i naturalne otoczenie.Książka „Domki dla zwierząt w ogrodzie” to pozycja, w której znalazły się opisy wykonania 29 modeli różnego rodzaju domków dla zwierząt. Wszystkie możliwe są do samodzielnego wykonania nawet przez początkujących majsterkowiczów. Domki zostały pokazane na rysunkach, a potrzebne materiały i sposób wykonania zostały dokładnie opisane.Jeż, wiewiórka, nietoperz, żaby, jaszczurki, chrząszcze, trzmiele i inne zwierzęta i owady będą wdzięczne za zagospodarowanie dla nich choćby małej części przydomowej przestrzeni. 

  • 69,00 zł

    Nowe wydanie podręcznika dendrologii. Omawia wiadomości ogólne i szczegółowe na temat drzew i krzewów występujących w Polsce. W stosunku do wydań poprzednich zawiera wiele uzupełnień i zmian, np. na temat dereni, jabłoni, irg, robinii i tawlin czy informacje o dziczeniu drzew i krzewów.„Dendrologia” przeznaczona jest dla studentów biologii, ogrodnictwa, architektury krajobrazu, ochrony środowiska oraz pracowników naukowych tych wydziałów. Pomocna będzie również osobom zajmującym się zawodowo i amatorsko uprawą drzew i krzewów. 

  • 33,00 zł

    Cięcie drzew owocowych jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w sadach. Ma szczególne znaczenie w sadach uprawianych intensywnie, ponieważ przekłada się na wysokość i jakość zbiorów.Przewodnik „Cięcie drzew w sadach intensywnych” szczegółowo wyjaśnia zasady formowania i cięcia jabłoni, grusz, śliw, czereśni, wiśni, brzoskwiń, moreli, orzechów włoskich i leszczyny, czyli najważniejszych rodzajów drzew owocowych występujących w naszych sadach. Do książki dołączona jest płyta DVD zawierająca film instruktażowy na temat przycinania drzew owocowych.Książka będzie pomocna nie tylko sadownikom, ale przyda się również tym, którzy w swoim przydomowym ogródku na własny użytek chcą zbierać dorodne owoce.

  • 59,00 zł

    Kolejne wydanie uaktualnionej wersji podręcznika, znanego i cenionego zarówno przez studentów, jak i przez uczniów szkół średnich.„Botanika. T. 2 Systematyka” kładzie nacisk na zagadnienia filogenetyczne, opisując świat organizmów prokariotycznych, grzybów i roślin głównie z punktu widzenia ich przypuszczalnego rozwoju rodowego. Omawia metody nauki z uwzględnieniem tzw. systematyki molekularnej, form kopalnych, wyników badań ultrastrukturalnych i biochemicznych.W podręczniku dokonano niezbędnych poprawek i uzupełnień, uwzględniających postęp wiedzy oraz rozwój technik i metod badawczych w dziedzinie nauk przyrodniczych.Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów biologii uczelni wyższych, ale jest także zalecany do użytku szkolnego.

  • 49,00 zł

    Kolejne wydanie uaktualnionej wersji podręcznika, znanego i cenionego zarówno przez studentów, jak i przez uczniów szkół średnich.„Botanika. T. 1 Morfologia” poświęcona jest przede wszystkim opisowi ukształtowania i budowy organizmów z punktu widzenia ontogenezy ich ciała. Poszczególne rozdziały poświęcone zostały komórce, ukształtowaniu ciała u prokariontów, glonów i grzybów, ukształtowaniu ciała i budowy roślin telomowych oraz rozmnażaniu się roślin i związanych z nim struktur.W podręczniku dokonano niezbędnych poprawek i uzupełnień, uwzględniających postęp wiedzy oraz rozwój technik i metod badawczych w dziedzinie nauk przyrodniczych.Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów biologii uczelni wyższych, ale może służyć również uczniom szkół średnich.

  • 31,90 zł

    Przywykliśmy uważać, że tylko ludzie mają przywilej myślenia. Inteligencji zwierząt często zaprzeczamy, inteligencji roślin nawet nie zauważamy. Tłumaczy nas tylko jedno – nie rozumiemy roślin, chociaż to od nich w największej mierze zależy nasze przetrwanie.Profesor Stefano Mancuso, specjalista neurobiologii roślin i Aleksandra Viola, dziennikarka zajmująca się nauką w książce „Błyskotliwa zieleń” opisują wyniki wielu badań i przywołują obszerną literaturę na dowód, że zieleń wokół nas komunikuje się między sobą i posługuje się inteligencją zbiorową. Rośliny potrafią manipulować owadami, umieją dokonywać wyborów, zapamiętywać i uczyć się.Zrozumienie roślin może być dla ludzkości warunkiem przetrwania. Lektura tej fascynującej, napisanej z pasją książki każe inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.

  • 44,90 zł

    Flora i fauna świata przyrody dla większości z nas owiana jest tajemnicą. Bardziej zaawansowani podglądacze natury i osoby zajmujące się przyrodą naukowo znają ją zdecydowanie lepiej. Właśnie oni wiedzą, że pomiędzy roślinami, zwierzętami i wszystkimi innymi stworzeniami istnieją więzi, które sprawiają, że poznawanie natury przez człowieka być może nigdy nie będzie miało kresu. Napisane z dużą wrażliwością „Nieznane więzi natury” przybliżają nam świat przyrody w jej wzajemnych zależnościach. Autor opisuje relacje pomiędzy różnymi elementami natury – lasu, drzew w nim żyjących, zwierząt, leśnych owadów – i tłumaczy, jak te powiązania wpływają na cały ekosystem. Książka pomaga zrozumieć mechanizmy przyrody i przy okazji spacerów po lesie lub choćby grzybobrania stać się odpowiedzialnym uczestnikiem życia lasu.Edycja ilustrowana „Nieznanych więzi natur” zawiera piękne zdjęcia przyrodnicze.

  • 99,00 zł

    Historia ogrodów nie każdego interesuje, może jednak warto ją poznać? Każdy przecież w jakimś sensie tworzy historię w swoim ogrodzie. Uwarunkowania kulturowe i historyczne związane z tworzeniem ogrodów powinny być znane przede wszystkim studentom architektury krajobrazu, architektury i urbanistyki, historii sztuki, architektom i projektantom ogrodów, historykom sztuki, właścicielom i opiekunom zabytkowych ogrodów i parków. Dla nich podręcznik „Historia ogrodów” przeznaczony jest w pierwszej kolejności. Nie znaczy to jednak, że prawdziwi pasjonaci ogrodów nie znajdą tu dla siebie nic ciekawego. Wręcz przeciwnie.„Historia ogrodów” stanowi najpełniejszą napisaną w języku polskim publikację dotyczącą rozwoju sztuki ogrodowej na świecie. Jej wielką zaletą jest uwzględnienie dokonań polskiego ogrodnictwa. Bogato ilustrowane kompendium wiedzy przedstawia ogrody od czasów starożytności do końca XX w., wskazując cechy charakterystyczne dla sztuki ogrodowej w danym okresie i prezentując przykłady najdoskonalszych ogrodów i parków.Tom 2 prezentuje ogrody powstałe od XVIII w. do czasów współczesnych.

  • 36,90 zł

    Najbardziej pożądanymi grzybami są borowiki – pięknie wyglądające i smaczne grzyby, których perspektywa znalezienia każdej jesieni ożywia wyobraźnię grzybiarzy. W ich poszukiwaniu miłośnicy grzybów są w stanie przejechać wiele kilometrów.Historię borowika, nazwanego przez autora superbohaterem wśród grzybów, opowiada „Biografia prawdziwka”. Z tej interesująco napisanej książki dowiemy się, jak rozpoznawać różne rodzaje borowików, gdzie ich szukać i jakie warunki pogodowe muszą być spełnione, aby owocniki grzybów pojawiły się. Poznamy również historię kulinarnej kariery tych szlachetnych grzybów, a także sposoby na przetwarzanie grzybów i przepisy na potrawy z wykorzystaniem borowików.Dla każdego miłośnika lasu i grzybów.

  • 33,75 zł

    Elizę Orzeszkową znamy z twórczości literackiej. W jej powieściach znajdziemy opisy przyrody, które potwierdzają wrażliwość na otaczającą naturę, jednak zapewne nie domyślimy się, jak wielką jej pasją były rośliny.„Album kwiatowe” jest albumem florystycznym opracowanym przez autorkę w 1890 roku. Był charytatywnym darem stworzonym na rzecz mieszkańców Galicji, którzy cierpieli głód. Powstał tak jak inne florystyczne dzieła Orzeszkowej w wyniku długotrwałej pracy. Autorka samodzielnie zbierała i starannie suszyła kwiaty, a następnie układała je w kwietne kompozycje. W taki sam sposób tworzyła również zielniki. Teraz możemy porównać rośliny, które po koniec XIX w. były powszechne na polach i łąkach z tymi, które spotykamy tam dzisiaj.„Album kwiatowe” został w 1894 roku nagrodzony złotym medalem na Powszechnej Wystawie Kwiatowej we Lwowie. Dziś opiekę sprawuje nad nim Dział Rękopisów Zakładu im. Ossolińskich.

  • 39,90 zł

    Maurice Maeterlinck, autor „Inteligencji kwiatów”, był belgijskim dramaturgiem, poetą i eseistą, który pisał w jęz. francuskim. W roku 1911 otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.„Inteligencja kwiatów” to filozoficzno-przyrodnicze eseje przedstawiające autora od strony jego pasji przyrodniczej. Wykazując się szeroką wiedzą, opisuje z zachwytem świat roślinnych piękności i ujawnia ich znane w momencie powstawania utworu, w pierwszej dekadzie XX w., tajemnice. Być może natura kwiatów nie jest tak odległa od natury człowieka, jak sobie wyobrażamy.Na szczególną uwagę zasługuje piękny, poetycki język dzieła. 

  • 32,90 zł

    Brak ogrodu dla nikogo nie powinien być przeszkodą, by uprawiać zioła, warzywa czy owoce. Wystarczą dobre chęci, wiedza i balkon lub szeroki okienny parapet – przekonuje o tym autorka „Wyhoduj i zjedz. Warzywa, owoce i zioła na balkonie”.Ten prosty poradnik dotyczy uprawy warzyw, owoców i ziół na ograniczonej przestrzeni w mieście. Sprawdzone sposoby na samodzielne wyhodowanie tanich, smacznych i zdrowych roślin podaje pasjonatka ogrodnictwa, która swoje zamiłowanie z powodzeniem realizuje na własnym balkonie. Autorka dzieli się wiedzą na temat, co i jak sadzić na balkonie, jak z samodzielnie zebranych nasion wyhodować rozsadę, jak i czym nawozić rośliny, jak je pielęgnować i chronić przy pomocy naturalnych środków przed chorobami i szkodnikami. W balkonowej uprawie sprawdzają się nie tylko popularne odmiany roślin jadalnych, ale również te, które nie są często spotykane na naszych stołach.Uprawa roślin jadalnych na balkonie daje dostęp do naprawdę świeżych i zdrowych ziół, warzyw i owoców, a zajmowanie się pachnącym zielnikiem czy warzywnikiem jest okazją do nauki dla dzieci i źródłem satysfakcji ze wspólnie z nimi wykonanej pracy.

  • 44,90 zł

    Rośliny uprawiane w domach są zdane na naszą opiekę. Jeśli zapomnimy je podlać, zwiędną, jeśli podlejemy za mocno, stracą liście, jeśli nie dożywimy, będą małe i anemiczne. To od nas zależy ich rozwój i zdrowie.Na szczęście zrozumienie potrzeb zielonych organizmów, które towarzyszą nam na parapecie, biurku czy w salonie lub sypialni zapewni nam książka „Jak nie zabić swoich roślin”. Autorka odwołuje się do zwykłej logiki: aby sprawić, że nasze rośliny będą się u nas w domu dobrze czuły, trzeba stworzyć im warunki przynajmniej trochę zbliżone do naturalnych. O takich właśnie naturalnych warunkach, z których wywodzą się nasze domowe piękności, opowiada. Radzi też, gdzie postawić rośliny w domu i jak je pielęgnować.Prowokacyjne pytanie postawione w tytule książki Nik Southern uświadamia nam najważniejszą rzecz: rośliny są istotami żywymi. I choć wydaje się to niemożliwe, z naszą pomocą mogą stać istotami jeszcze żywszymi.

  • 44,99 zł

    Ptaki, skrzydlaci towarzysze naszego życia, coraz bardziej zadziwiają naukowców. Posługiwanie się narzędziami jest tylko początkiem ich umiejętności.„Geniusz ptaków” to książka, w której zdolności ptaków i ich inteligencja opisane są nie tylko z wielkim znawstwem, ale też fascynacją i miłością. Opowieść o inteligencji społecznej ptaków, zdolności manipulowania, podsłuchiwania, opłakiwania zmarłych, wyrażania znaków pocieszenia, rozpoznawania przez niektóre osobniki swojego odbicia w lustrze ubarwiona jest wieloma anegdotami. Dla wszystkich miłośników ptaków, a także osób zainteresowanych poznaniem świata natury ta pozycja będzie bardzo interesującą lekturą.

  • 40,00 zł

    „ABC sadownictwa” to książka kierowana do początkujących sadowników, a także studentów i uczniów szkół ogrodniczych.W początkowych częściach znajdą oni podstawowe informacje na temat najważniejszych roślin sadowniczych naszego klimatu, mało znanych roślin sadowniczych o dużej wartości, owoców klimatu tropikalnego i subtropikalnego oraz wiedzę na temat zakładania sadu i prowadzenia uprawy różnych gatunków drzew i krzewów owocowych. Dalsza część książki to alfabetyczny spis terminów, które pomogą swobodnie poruszać się po tematyce sadownictwa.

  • 44,90 zł

    Nie od dziś wiadomo, że kruki należą do najbardziej inteligentnych ptaków. Mimo to nadal nie cieszą się zaufaniem człowieka. Posądzane o sprzyjanie ciemnym mocom i przedstawiane jako współtowarzysze magów i czarownic nie są lubiane i doceniane.Tymczasem kruki są ptakami wyjątkowymi. Potrafią wprowadzić w błąd i okpić nawet człowieka. Bernd Heinrich, autor „Umysłu kruka”, przeprowadził wiele godzin obserwacji i badań nad krukami i doskonale poznał ich życie. Swoje wnioski zapisał w tej książce, pozwalając nam przekonać się, jak pięknymi, mądrymi i jednocześnie zabawnymi ptakami są kruki, z jaką odpowiedzialnością wychowują młode, jak sumiennie przygotowują je do dorosłego życia i jak ważną rolę odgrywają w ekosystemie. Ta książka spowoduje, że inaczej spojrzymy na czarne ptaki rzadko już widywane w naszym otoczeniu.  

  • 44,90 zł

    Nie ulega wątpliwości: pszczoły to najważniejsze dla człowieka owady. Ich rola w zapylaniu roślin jadalnych jest nie do zastąpienia, a mimo to ludzkość nie docenia ich pracy.Książka „Pszczoły” to dowód nie tylko wielkiej wiedzy autora, ale również fascynacji i pasji tymi pożytecznymi owadami. Zawodowo związany z reklamą Joachim Petterson prezentuje nam wiedzę sprawdzoną przez siebie samego w wieloletniej hodowli pszczół we własnym ogrodzie na przedmieściach Sztokholmu. Tłumaczy, jak stworzyć dobre dla pszczół warunki, jakie posadzić rośliny i jak dbać o zdrowie i rozwój roju. Wskazuje prace niezbędne do wykonania przez pszczelarza w danym okresie roku i wyjaśnia, dlaczego ma to duże znaczenia. Opowiada również o  pszczelich produktach (bo przecież nie jest to tylko miód) i podaje przepisy na pyszne potrawy z wykorzystaniem tego płynne złota.Naukowcy od lat zwracają uwagę na problem masowego zmniejszania się liczby pszczół. Książka przekonuje, że warto dołożyć starań, aby choćby w bardzo ograniczonym zakresie i na ograniczonym terenie powstrzymać tę zatrważającą tendencję. Bez pszczół przecież, jak oceniał Albert Einstein, ludzkości pozostanie tylko kilka życia.

  • 50,00 zł

    Książka „Nazwy roślin” jest pierwszym tego typu opracowaniem w jęz. polskim i jednocześnie jednym z nielicznych na świecie.Zawiera ponad osiem tysięcy haseł, na które składają się nazwy łacińskie i zlatynizowane nazwy rodzajowe roślin występujących w Polsce oraz ich epitety gatunkowe i nazwy potoczne. Ten obszerny swoistego rodzaju przewodnik botaniczny zbiera nazwy zarówno dziko rosnących roślin naczyniowych, jak i roślin użytkowanych w różnych regionach świata. Opracowanie będzie przydatne botanikom, studentom i absolwentom nauk biologicznych, ale także hodowcom amatorom, którym zależy na zdobyciu profesjonalnej wiedzy. 

  • 99,90 zł

    Na grzyby lubi chodzić wiele osób, więcej niż później je jeść. Ta prawidłowość potwierdza, że być może najważniejszym elementem grzybobrania jest uczestnictwo w spacerze po lesie. Element rywalizacji między grzybiarzami również ma znaczenie – piękne okazy grzybów wspominane są jeszcze przez wiele dni po zbiorze. Najważniejszą rzeczą w grzybobraniu jest jednak to, aby zebrane grzyby były smaczne i nie spowodowały dolegliwości zdrowotnych. „Ilustrowany leksykon grzybów w Polsce” zawiera pełna listę grzybów jadalnych spotykanych w Polsce. Znajdziemy tu informacje na temat 360 gatunków grzybów, które jednocześnie zostały zaprezentowane na fotografiach ukazujących je w naturalnym środowisku. Oprócz informacji na temat miejsc występowania będziemy mogli także poczytać o sposobach przyrządzania grzybów i ich walorach smakowych.Wiedza zawarta w książce została zweryfikowana przez certyfikowanego grzyboznawcę.

  • 39,90 zł

    Życie w zgodzie z naturą w świecie opanowanym przez technologie wydaje się czymś bardzo pożądanym. Część osób stara się dbać o środowisko, jeść zdrowe, nieprzetworzone jedzenia i szanować zasoby naturalne. Czy jednak są z tego powodu bardziej szczęśliwi?Autor książki „Ekożycie pod lupą” zadaje pytanie o to, na ile ortodoksyjne przestrzeganie reguł obowiązujących w ekologicznym podejściu do życia pomaga, a na ile przeszkadza. Sam wychowany w rodzinie o hippisowskich korzeniach doświadczył wiele sytuacji odrzucenia najnowszych osiągnięć techniki, więc wie, o czym mówi. Jako dorosły człowiek uważa, że zarówno ekstremistyczna ekologia, jak i technologiczne nowatorstwo mogą być groźne dla zdrowia. Napisana bardzo barwnym językiem, dowcipna książka zawiera wiele informacji na temat zdrowej żywności, naturalnych sposobów budowania odporności organizmu, wychowania dzieci bez dostępu do technicznych udogodnień. Stara się bezstronnie odpowiedzieć na pytania, czy możliwa jest współcześnie prawdziwie ekologiczna uprawa warzyw, czy szczepionki mogą zagrażać zdrowiu lub życiu dzieci i czy naukowe zdobycze pomagają osiągnąć lepsze zdrowie.Zdroworozsądkowe podejście autora zaprezentowane w tej zabawnej i nieco przewrotnej książce można polecić każdemu czytelnikowi, któremu bliskie jest życie w zgodzie z naturą.

  • 14,90 zł

    Piękny ogród to nie tylko zdrowe, zadbane rośliny, ale również elementy architektury – altany, ścieżki, murki, ławki – które wyznaczają części ogrodu i nadają im określony charakter.Poradnik „Mała architektura ogrodowa” wprowadza czytelnika w tematykę wykonywania architektonicznych aranżacji w ogrodzie. Przedstawia możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół domu w taki sposób, aby każda z funkcji ogrodu mogła zostać uzyskana w możliwie prosty sposób.Porady zostały uzupełnione zdjęciami. 

  • 33,21 zł 36,90 zł

    Świat przyrody oglądany świadomie i uważnie pozwala nam poznać wiele swoich tajników i lepiej zrozumieć prawa nim rządzące.Jedną z bardziej frapujących książek przyrodniczych jest „Prywatne życie łąki” – zapis obserwacji, jakie poczynił John Lewis-Stempel, pisarz i rolnik mieszkający na pograniczu Anglii i Walii. Opowieść o życiu łąki przywołuje wiele gatunków roślin i zwierząt, wiele historii i inspirujących refleksji autora. To pamiętnikarski zapis pełen humoru i zachwytu nad otaczającym światem, życzliwości dla przyrody i człowieka, który znajduje w niej swoje miejsce.Książka napisana jest z wielka wrażliwością, pięknym językiem i z pewnością zachęci do uważniejszego niż tylko przez okno obserwowania przyrody. W 2015 r. została uznana za najlepszą książkę przyrodniczą, zdobywając prestiżową nagrodą The Wainwright Prize. 

  • 37,91 zł

    Naturę można poznawać na różne sposoby. Bliski kontakt z lasem owocuje wiedzą o życiu nie tylko pojedynczych drzew czy krzewów, ale całego organizmu leśnego.Książka ”Ukryte życie lasu” autorstwa biologa rozumiejącego jak mało kto dzikie życie wszelkich stworzeń, opowiada o wybranym, maleńkim fragmencie lasu w stanie Tennessee. Przez okrągły rok autor poddawał wnikliwej obserwacji wszystkie wydarzenia zachodzące na tej ograniczonej przestrzeni. Leśny mikrokosmos odkrył przed badaczem wiele swoich tajemnic. Książka jest zapisem tych obserwacji, a czytelnik otrzymuje obraz złożonych procesów zachodzących w kolejnych porach roku.Książka napisana jest pięknym językiem, który świadczy o wrażliwości, umiejętnościach i jednocześnie wielkiej wiedzy autora. Została wydana w wielu krajach na całym świecie i znalazła się w finale Nagrody Pulitzera. Jej filozoficzna głębia każe zadać sobie pytanie o miejsce człowieka wśród innym stworzeń. W dobie gwałtownego rozwoju techniki takie pytanie warto sobie postawić.

  • 40,00 zł

    Późne lato i jesień to najlepszy czas na zbieranie grzybów. Miłośnicy grzybobrania ruszają do lasu i tylko od ich wiedzy i doświadczenia zależy, czy zbiory będą dobre dla zdrowia.„Atlas grzybów” zawiera informacje o jadalnych, niejadalnych, trujących i będących pod ochroną gatunkach grzybów występujących w naszych lasach. Znajdziemy tu opisy wyglądu i miejsc występowania stu sześćdziesięciu pięciu gatunków grzybów oraz sposobów ich oznaczania. Opisywane grzyby zostały zaprezentowane na fotografiach, co z pewnością ułatwi ich identyfikację w lesie.Książka będzie pomocna dla każdego miłośnika spacerów po lesie w poszukiwaniu pięknych i smacznych grzybowych okazów.

  • 14,99 zł

    Uprawa roślin w pojemnikach ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników. W donicach można uprawiać, kwiaty, warzywa, krzewy, a nawet drzewa. Fakt, że pojemniki są mobilne i można je przestawiać w dowolne miejsce przyczynia się do uprawy nawet bardo wymagających gatunków.Poradnik „Rośliny w pojemnikach” to przegląd najbardziej popularnych roślin, których uprawę można prowadzić na powierzchni mniejszej niż ogródek. Książka zawiera też wskazówki dotyczące sposobów pielęgnacji roślin pojemnikowych i podpowiada sprawdzone sposoby na to, aby nasz ogródek w donicach był zdrowy i piękny. 

  • 15,00 zł

    Balkony i tarasy są świetnym miejscem do uprawy roślin. Nawet na małej przestrzeni możliwe jest utworzenie pięknego, zielonego miejsca wypoczynku.Poradnik „Kwiaty balkonowe i tarasowe” prezentuje rośliny przeznaczone do uprawy na balkonach i tarasach w miejscach słonecznych i cienistych. Taki podział gatunków pozwala na zastosowanie ich we właściwym dla nich miejscu. Autor przedstawia opis rośliny, jej wymagania i warunki uprawy. Informacje o kwiatach uzupełniają zdjęcia.Ukwiecony balkon lub taras jest pięknym uzupełnieniem mieszkania czy domu. Warto zadbać o tę przestrzeń.

  • 14,99 zł

    Aby rośliny w ogrodzie cieszyły nasze oczy i dawały obfity plon, należy zadbać o ich zdrowie. Pomoże w tym książka „Choroby i szkodniki roślin”.Poradnik wskazuje chemiczne grupy środków ochrony roślin oraz ekologiczne sposoby eliminacji chorób i szkodników. Podpowiada, jak zwalczać pasożyty roślin, krety i ślimaki oraz jak chronić zbiory przed ptakami. Zwraca uwagę na rolę pożytecznych owadów, które są wielkimi sprzymierzeńcami człowieka w walce o zachowanie i utrzymanie zdrowia roślin. W drugiej, szczegółowej części poradnika znajdziemy ilustrowane fotografiami opisy najczęściej występujących w naszych ogrodach chorób roślin.

  • 14,99 zł

    Jeśli ktoś rozpoczyna przygodę z warzywami w swoim ogrodzie, to ta pozycja przeznaczona jest dla niego.Poradnik „Warzywa w ogrodzie” jest zbiorem podstawowych informacji na temat uprawy warzyw w przydomowym ogródku. Zawiera wskazówki na temat zakładania warzywnika i sposobów, w jaki można to robić, stosowania właściwego sąsiedztwa, płodozmianu i zmianowania. Znajdziemy tu również informacje o zasadach nawożenia i nawadniania roślin oraz ich ochrony przed chorobami i szkodnikami.W drugiej części poradnika omówione zostały po d względem wymagań, uprawy, zbioru i przechowywania rośliny warzywne. 

  • 15,00 zł

    Drobne krzewinki, które dodają smaku każdej potrawie, można uprawiać praktycznie wszędzie. Nada się do tego zarówno balkon, jak i kuchenny parapet, chociaż prawdziwe bogactwo aromatu i smaku osiągają zioła w przydomowym ogródku.Zioła przedstawione w poradniku „Zioła w ogródku” są mało wymagające. Nie potrzebują szczególnych warunków ani sposobów uprawy, dlatego można polecić je nawet zupełnie początkującym ogrodnikom. Z pewnością ich zastosowanie w kuchni podniesie walory smakowe i zdrowotne potraw, a jeśli ktoś zechce wykorzystać ich wielką siłę, może również tworzyć na bazie ziół ekologiczne środki ochrony roślin.Książka jest zbiorem najważniejszych informacji na temat uprawy kilkudziesięciu gatunków roślin zielarskich. Zawiera także wskazówki na temat zakładania ogrodu ziołowego oraz pozyskiwania i konserwacji ziół. 

  • 125,00 zł

    Pszczelarstwo od wieków zajmuje człowieka. W dawnych czasach bartnicy pozyskiwali miód od dzikich pszczół zasiedlających stare pnie drzew. Dzisiaj, w dobie nowoczesności, pszczelarstwo jest zdecydowanie bardziej rozwinięte, chociaż sam proces tworzenia miodu przez pszczoły zupełnie się nie zmienił.„Wielka encyklopedia pszczelarstwa” jest kompendium wiedzy na temat prowadzenia pasieki. Zawiera informacje, jak założyć pasiekę i dbać o nią, jakie rośliny zapewnić pszczołom i jak pielęgnować te pożyteczne owady, aby tworzyły zdrowy miód. Praktyczne rady zawarte w książce z pewnością pomogą osobom rozpoczynającym pracę z pszczołami, ale będą również pomocne tym, którzy prowadzą już pasiekę. Wieloletnie doświadczenie autorów w tej dziedzinie sprawia, że ich podpowiedzi stanowią cenne źródło wiedzy na temat pszczelarstwa.Bogato ilustrowana encyklopedia opisuje także życie i biologię pszczół. Jeśli chcecie zdobyć istotne wiadomości o pszczołach, ich życiu i organizacji pszczelich rodzin, ta książka będzie najlepsza.

  • 14,50 zł

    Uprawa ekologiczna roślin zakłada jak najmniejszą ingerencję w ogród i przede wszystkim brak sztucznego nawożenia oraz chemicznych środków ochrony roślin.Jak ekologicznie gospodarować w ogrodzie podpowiada wydawnictwo „300 sprawdzonych eko sposobów na szkodniki i choroby”. Dowiemy się z niego, czym jest bioróżnorodność i jak można ją wykorzystać, na czym polega płodozmian, uprawa współrzędna oraz dobre i złe sąsiedztwo roślin. Poznamy naturalne sposoby na szkodniki i choroby roślin, a także zasady stosowania poplonu i ściółkowania. Ekologiczna uprawa metodami naturalnymi pozwala uzyskać pełne zdrowych witamin owoce i warzywa. Daje też niekłamaną satysfakcję uprawy zgodnej z tradycją, uprawy, która niesłusznie bywa zapominana. 

  • 39,90 zł

    Autor „Odlotowego ogrodu” prowadzi program w telewizji TVN o tym samym tytule. W książce dzieli się doświadczeniem związanym z urządzaniem ogrodów bohaterów programu w ciągu trzech dni.Książka zawiera konkretne rady na temat komponowania przestrzeni ogrodowej i balkonowej przy użyciu roślin. Podpowiada, jak zestawić ze sobą kwiaty, krzewy i drzewa, aby dobrze znosiły swoje towarzystwo, jakie rośliny będą dobrze czuły się w zacienionych częściach ogrodu, a jakie na słonecznej przestrzeni oraz jakie rośliny nie będą od nas wymagały zbyt dużo pracy. Znajdziemy tu również informacje na temat zwalczania szkodników oraz prawidłowego sadzenia, podlewania i przycinania roślin.

  • 53,26 zł

    „Wirusologia roślinna” to podręcznik przeznaczony dla studentów biologii, ochrony środowiska, biotechnologii, rolnictwa i ogrodnictwa, ale też doskonały zbiór wiedzy dla pracowników ochrony środowiska, słuchaczy studiów podyplomowych i osób zajmujących się zaawansowaną uprawą roślin.Książka opisuje rodzaje wszystkich poznanych gatunków wirusów roślin i grzybów. Omawia ich budowę i namnażanie się, sposoby rozprzestrzeniania się, objawy wirusowych chorób roślin, metody wykrywania wirusów w roślinach oraz sposoby  ochrony roślin przed wirusami. Opisuje także wiroidy – najnowszą grupę patogenów atakujących rośliny.

  • 42,00 zł

    Rośliny ogrodnicze podlegają takim samym prawom, jak inne organizmy żywe. Rodzą się, rozwijają się, dojrzewają i zamierają. W trakcie życia doświadczają również chorób, z których część ma charakter bakteryjny.„Bakteryjne choroby roślin ogrodniczych” to podręcznik dla studentów wydziałów ogrodniczych akademii rolniczych. Charakteryzuje bakterie patogeniczne dla roślin, systematykę bakterii, epidemiologię bakteryjną chorób roślin, objawy chorób bakteryjnych i ochronę roślin. Opisuje bakteryjne choroby roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Objawy opisywanych chorób prezentowane są na kolorowych tablicach.

  • 45,00 zł

    Szczepienie jest jednym ze sposobów rozmnażania drzew owocowych. Nad rozmnażaniem z nasion ma tę niewątpliwą przewagę, że rośliny uzyskane w wyniku szczepienia przekazują roślinom potomnym wszystkie swoje cechy.Wydawnictwo „Szczepienie i inne metody rozmnażania roślin sadowniczych” przedstawia sposoby rozmnażania  przez szczepienie. Omawia pozyskiwanie podkładek generatywnych i wegetatywnych oraz rozmnażanie podkładek przez odkłady i kopczykowanie. Opisuje odmiany roślin, z których warto pobierać zrazy do szczepienia oraz sposoby szczepienia zrazami, szczepienie mostowe, okulizację, a także rozmnażanie z odrostów korzeniowych i sadzonek pędowych. Wśród roślin, których szczepienie jest omawiane, są jabłonie, grusze, śliwy, morele, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie, agrest, porzeczka czerwona, aronia oraz borówka, truskawka i żurawina. W osobnym rozdziale wskazane zostały mniej znane wartościowe krzewy warte rozmnażania w naszych ogrodach, jak np. jarzębina jadalna, rokitnik czy cytryniec chiński.