kompozycje kwiatowe

  • 52,40 zł

    Kompozycje kwiatowe stosowane w wystroju kościoła związane są z symboliką poszczególnych okresów liturgicznych. Książka zawiera praktyczne porady i wskazówki, jak z różnych rodzajów kwiatów w ciągu całego roku wykonać piękne bukiety i inne rodzaje kwiatowego wystroju kościoła. Opisy uzupełnione są o barwne zdjęcia, na których możemy podziwiać piękno stworzonych kompozycji. Autorka jest praktykiem – od wielu lat zajmuje się wystrojem jednego z zabytkowych kościołów w Krakowie i prowadzi kursy florystyczne.Poradnik przeznaczony dla osób zajmujących się wystrojem kościołów.

  • 62,90 zł

    Uroczystości często wymagają podkreślenia odświętności chwili specjalną dekoracją, szczególnie gdy są to uroczystości kościelne. Żadna panna młoda nie wyobraża sobie zapewne ślubu bez kwiatów podkreślających jej urodę i doniosłość wydarzeń, a dziewczynki idące do komunii z przyjemnością stroją głowę w wianuszki.Album „Kompozycje kwiatowe na śluby i komunie” przedstawia propozycje wykorzystania kwiatów nie tylko do wykonania pięknych bukietów, ozdób butonierki pana młodego, kwiatowego stroika wpinanego we włosy pani młodej czy komunijnego wianka. Prezentuje też pomysły na dekoracje wnętrza kościoła i sali weselnej, które przygotowane łącznie z ozdobami bohaterów wydarzenia podkreślają wyjątkowość chwili.Autorka jest doświadczoną florystyką uczestniczącą w krajowych i zagranicznych wystawach oraz pokazach. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w USA i Niemczech. Najlepsze wzorce przeniosła do prowadzonej przez siebie w Krakowie kwiaciarni. W albumie przedstawiła różne zestawienia kolorystyczne oraz wiele zróżnicowanych cenowo odmian kwiatów, tak aby każdy znalazł inspirację najlepszą dla siebie.

  • 37,80 zł

    Okazji do wręczania kwiatów mamy wiele. Część z nich możemy podkreślić samodzielnie wykonaną kompozycją. Na pewno doceni to obdarowany.Książka przedstawia doskonałe pomysły na wykonanie kwiatowych aranżacji. Znajdziemy w niej nie tylko bukiety z kwiatów, ale też kompozycje wykorzystujące inne części roślin. Pomysły są nowoczesne, inspirujące, warte naśladowania. Może wykonać je każdy, kto nie boi się operować rękami. Dekoracje wnętrz, tarasów i ogrodów są możliwe do wykonania przy zastosowaniu opisanych w książce technik florystycznych.Książka przeznaczona dla poszukujących inspiracji wielbicieli piękna roślin.