Nowości

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Mieszkając w mieście, bardzo często tracimy kontakt z przyrodą i zapominamy, że każdy spłachetek ziemi jest pełen życia.Dave Gulson, brytyjski profesor biologii, wykładowca akademicki, działacz ruchu na rzecz ochrony przyrody, jak nikt potrafi opowiadać o życiu małych stworzeń ukrytych w naszych ogrodach, na trawnikach, na łące. Dżdżownice, muchy, komary, trzmiele, osy, chrząszcze, myszy i wiele innych stworzeń nie mają przed nim tajemnic. Ich życie w opowieści autora książki „Dżungla w ogrodzie” jest fascynującą historią, z której poznajemy niezwykłe zwyczaje tych istot i wzajemne zależności między światem owadów i ludzi.Wpływ działalności człowieka i stosowanego przez niego przemysłowego ogrodnictwa, a szczególnie coraz intensywniejsze wykorzystywanie pestycydów jest źródłem kłopotów świata dzikich, niedocenianych bohaterów naszych łąk, lasów i pól. Prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co stanie się, gdy liczebność owadów i innych małych stworzeń spadanie zbyt mocno. Warto zadać pytanie, czy na pewno nasz świat, świat ludzi, wie, co robi, stosując działania niszczące inne światy.

  Nowość
 • 20,70 zł 23,00 zł

  Uprawianie ziół we własnym ogrodzie, pożyteczne i coraz bardziej popularne w ostatnim czasie, pozwala uzyskać świeże, aromatyczne przyprawy do zdrowych potraw. Nie zawsze w ogrodzie mamy tyle miejsca, aby swobodnie pomieścić wszystkie rośliny, które chcemy. Spiralny skalniak jest na to odpowiedzią.Książka „Skalniaki z ziołami” podpowiada, jak stworzyć pomysłowy, piękny i przede wszystkim odpowiadający wielu roślinom skalniak. Mimo tego, że zioła są roślinami mało wymagającymi, to w zależności od gatunku potrzebują nieco innego podłoża i stanowiska. Spiralny skalniak umożliwia uprawę różnorodnych gatunków na niewielkiej przestrzeni. W poradniku znajdziemy również skoncentrowaną wiedzę na temat pielęgnacji i stosowania ziół.

  Nowość
 • 71,10 zł 79,00 zł

  Stworzenie ogrodu, który wygląda pięknie, a jednocześnie tak, jakby był nietknięty ręką człowieka, jest bardzo trudne. Trudne, ponieważ mamy tendencję do sadzenia roślin okazałych i niezwykłych, w eksponowanym miejscu, często w jednym egzemplarzu. Gdybyśmy lepiej przyjrzeli się naturalnym zakątkom, zauważylibyśmy, że w przyrodzie tak to nie działa – rośliny mieszają się ze sobą swobodnie, są wyższe, niższe, bardziej dorodne lub delikatniejsze, nie rosną pod sznurek i na pewno nie są pielone.Książka „Tworzę ogród naturalny” jest doskonałą pomocą nie tylko dla osób profesjonalnie zajmujących się projektowaniem ogrodów, ale także dla amatorów i hobbystów. Osoby, które chcą stworzyć obok swojego domu lub na balkonie ogród naturalny, znajdą tu niespotykane w innych poradnikach, napisane prostym, pięknym językiem opowiastki - opisy 180 bylin i traw. Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na najważniejsze z punktu widzenia ogrodnika aspekty związane z daną rośliną.  Znajdą też cenne porady, jak je zestawiać z innymi roślinami, jak uzyskać określony efekt na różnych rodzajach gleby i w różnych warunkach oraz jakie rośliny zastosować, gdy chcemy na przykład przywabić do ogrodu owady albo sprawić, żeby dany fragment ogrodu szybko pokrył się zielenią i kwiatami.Dodatkowym atutem książki są zamieszczone w niej gotowe plany nasadzeń do kilku ogrodów autorstwa holenderskich projektantów ogrodów – Pieta Oudolfa i Henka Gerritsena.

  Nowość
 • 40,50 zł 45,00 zł

  Róże, peonie, słoneczniki i inne kwiaty cięte, hortensje, glicynie, forsycje, łubiny, maki - każdy kwiat ma swój urok.„Wielka księga kwiatów” prezentuje wiedzę na temat kilkuset roślin kwiatowych. Przedstawia podstawowe zasady ich uprawy i pielęgnacji, typowe problemy związane z uprawą kwiatów i sposoby ich rozwiązania, ciekawostki, również na temat rzadkich gatunków oraz pomysły na kompozycje kwiatowe, które ubarwią każdy ogród, taras czy balkon. W książce znajdziemy także informacje na temat symboliki kwiatów, słowniczek przydatnych terminów oraz bogaty zbiór fotografii, a także ilustracje i tabele z informacjami o gatunkach kwiatów przeznaczonych do uprawy na różnych stanowiskach.Pokaż mi, jakie kwiaty lubisz, a powiem ci, kim jesteś – w tym sformułowaniu z pewnością jest część prawdy. 

  Nowość