rośliny domowe

 • 39,90 zł

  Rośliny w mieszkaniach w ostatnim czasie stały się ponownie modne. Po latach niezbyt dobrej passy zieleń ponownie gości w czterech ścianach, ale tym razem w innym, nowocześniejszym wydaniu.Przeszło 80 gatunków roślin często spotykanych w naszych domach prezentuje poradnik „Plant Power”. Każda z roślin została opisana pod kątem wymagań dotyczących nasłonecznienia i wilgotności powietrza, podlewania oraz nawożenia. Wskazówki dotyczą także przesadzania i rozmnażania, a całość uzupełniona została o ogólne porady związane z uprawą roślin: zapotrzebowaniem na światło, temperaturę, wodę, rozmnażanie i przycinanie, zwalczanie chorób i szkodników. Zasady tego ostatniego zostały podzielone na zastosowanie środków chemicznych, a także polecanych przez Polskie Towarzystwo Rolnictwa Ekologicznego preparatów roślinnych przeciwko chorobom bakteryjnym i grzybowym oraz do zwalczania szkodników.Wzięcie pod uwagę zaleceń przedstawionych w książce sprawi, że rośliny będą się dobrze rozwijały i staną się prawdziwą ozdobą naszych mieszkań.

 • 49,95 zł

  „500 roślin doniczkowych” to katalog prezentujący rośliny, które możemy uprawiać w naszych domach. Są wśród nich kwiaty doniczkowe znane nam od pokoleń, ale również takie, które z pewnością można nazwać oryginalnymi. Każda z opisywanych roślin zaprezentowana została na zdjęciu i scharakteryzowana pod kątem wymagań uprawowych, rozmnażania oraz szkodników i chorób, które ewentualnie mogą jej zagrażać.Książka „500 roślin doniczkowych” będzie pomocna zarówno dla amatorów ogrodnictwa urządzających swoje zielone otoczenie, jak i bardziej zaawansowanych hodowców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rzadszych gatunków roślin.

 • 44,90 zł

  Jak możliwie prosto, ale z pomysłem, nowocześnie, ale bez dużych nakładów finansowych stworzyć w swoim domu zieloną oazę? Odpowiedź znajdziemy w poradniku „Zielonym do góry”.Podtytuł książki, „Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu”, informuje, że będziemy mieli do czynienia z koncepcją zieleni uwzględniającą potrzeby i wymagania współczesnego człowieka. Współczesnego, czyli realizującego równocześnie wiele zadań i spełniającego się w wielu dziedzinach życia. Dlatego proponowane przez autorkę rozwiązania są minimalistyczne i niewymagające dużej opieki nad roślinami. Osoby zapracowane czy często podróżujące będą mogły bez obawy pozostawić swoje miniogrody – rośliny w słojach, kwiaty w uprawie hydroponicznej, kompozycje w akwariach czy sukulenty umieszczone w drewnie. Pomysłów i przepisów na samodzielne stworzenie zielonej ozdoby wnętrza jest w tym poradniku dużo. Dla osób, które przy realizacji wolą korzystać z filmów instruktażowych zamieszczono w książce kody QR. Ich zeskanowanie pozwoli obejrzeć cztery filmy, pokazujące jak zrobić las w słoju, bukiet z dna morza, makramowy kwietnik i ulepić kulę dla roślin.Poza instrukcjami dotyczącymi tworzenia miniogrodów książka przedstawia też rys historyczny prezentowanych koncepcji oraz ciekawostki o gatunkach, symbolice i znaczeniu roślin.

 • 32,90 zł

  Żyjemy w świecie, w którym zanieczyszczenie powietrza jest wszechobecne. Nasze domy i mieszkania potrafią być pełne szkodliwych związków chemicznych, podobnie jak ulice naszych miast. Naukowcy z NASA zapoczątkowali badania, potwierdzające, że niektóre rośliny działają jak prawdziwe filtry i mogą skutecznie poprawić jakość powietrza, którym oddychamy.„Rośliny oczyszczające powietrze” to książka poświęcona najprostszemu sposobowi ograniczenia zanieczyszczeń powietrza w budynkach poprzez zastosowanie roślin. Prezentuje 20 roślin doniczkowych pomagających uzyskać dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach. Wskazuje, jakie zanieczyszczenia dana roślina neutralizuje najlepiej oraz jak należy ją pielęgnować. Omawia ponadto różne rodzaje zanieczyszczeń i zasady biooczyszczania.Książka będzie przydatna każdemu, kto chce zadbać o zdrowy klimat w swoim domu.

 • 50,00 zł

  W naszych domach rośliny nie zawsze mają najlepsze warunki do rozwoju. Bywa im za ciasno w doniczkach, za ciemno, zbyt mokro lub sucho. W takich warunkach łatwo ulegają porażeniu przez choroby i szkodniki. Nie powinniśmy pochopnie się ich pozbywać. Pielęgnacja i zastosowanie odpowiednich środków może zdziałać cuda.„Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki” to zbiór porad na temat ochrony naszych domowych roślin. Zawiera portrety 63 najczęściej spotykanych w naszych domach roślin doniczkowych i opisuje zagrożenia związane z ich uprawą. Naszą wiedzę na pewno wzbogacą zdjęcia porażonych roślin, które może nie są widokiem miłym, ale umożliwiają dobre zdiagnozowanie problemu. Książka radzi, jak zapobiegać występowaniu chorób i szkodników i jak je zwalczać, wskazując najnowsze i najskuteczniejsze preparaty stosowane w uprawie amatorskiej oraz w profesjonalnych uprawach szklarniowych.Jeśli ważne jest dla Ciebie zdrowie Twoich roślin, taką pozycję powinieneś mieć na swojej półce. 

 • 35,99 zł 39,99 zł

  Pielęgnujesz rośliny w swoim otoczeniu, podlewasz je, dbasz o ich kondycję. Masz wpływ na ich wygląd i zdrowie. Czy wiesz, że również one oddziałują na ciebie?Autorka książki „Cudowna moc roślin”, florystka, hodowczyni i znawczyni kwiatów opisała dobroczynny wpływ roślin na nas samych. W poszczególnych rozdziałach umieściła informacje o wymaganiach związanych ze słońcem, wilgotnością powietrza, podlewaniem i pielęgnacją kwiatów doniczkowych z  naszego otoczenia. Kwiaty doniczkowe zostały podzielone na te, które dają nam uspokojenie i relaks, świeże powietrze, zdrowy sen, wpływają na poprawę samopoczucia, zmniejszają stres, podnoszą poziom radości i szczęścia. Poszczególne rozdziały traktują też o kwiatach pomagających powrócić do zdrowia, poprawiających koncentrację i sprawność umysłu, ułatwiających kontakt z innymi ludźmi oraz najbardziej nadających się do zastosowania w miejscach pracy. Książka zbiera także informacje na temat tego, jak wybierać rośliny, rozmnażać je i dbać o nie.Przebywanie w otoczeniu roślin pozytywnie wpływa na nasz nastrój i pozwala podziwiać piękno natury z dala od lasu czy łąki. Warto w swoim otoczeniu mieć rośliny doniczkowe.

 • 44,90 zł

  Rośliny uprawiane w domach są zdane na naszą opiekę. Jeśli zapomnimy je podlać, zwiędną, jeśli podlejemy za mocno, stracą liście, jeśli nie dożywimy, będą małe i anemiczne. To od nas zależy ich rozwój i zdrowie.Na szczęście zrozumienie potrzeb zielonych organizmów, które towarzyszą nam na parapecie, biurku czy w salonie lub sypialni zapewni nam książka „Jak nie zabić swoich roślin”. Autorka odwołuje się do zwykłej logiki: aby sprawić, że nasze rośliny będą się u nas w domu dobrze czuły, trzeba stworzyć im warunki przynajmniej trochę zbliżone do naturalnych. O takich właśnie naturalnych warunkach, z których wywodzą się nasze domowe piękności, opowiada. Radzi też, gdzie postawić rośliny w domu i jak je pielęgnować.Prowokacyjne pytanie postawione w tytule książki Nik Southern uświadamia nam najważniejszą rzecz: rośliny są istotami żywymi. I choć wydaje się to niemożliwe, z naszą pomocą mogą stać istotami jeszcze żywszymi.

 • 40,00 zł

  Rośliny w mieszkaniu stanowią element nie tylko ozdobny, ale również pozytywnie wpływaj na nasze samopoczucie i psychikę.W książce „Rośliny ozdobne. Encyklopedia” zaprezentowane zostały popularne i nie sprawiające większych kłopotów w uprawie rośliny pokojowe i balkonowe. Opis i charakterystyka obejmuje ponad 150 gatunków i odmian. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, owocach i kwiatach, storczyki, palmy i paprocie, kaktusy, sukulenty, a także rośliny oryginalne. Informacjom o stanowisku, glebie, podłożu, sposobie pielęgnacji i ochronie przed chorobami i szkodnikami oraz o przesadzaniu i rozmnażaniu towarzyszą zdjęcia prezentujące poszczególne gatunki.Książka w części ogólnej zawiera także zbiór wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego stanowiska dla roślin w domu, sposobów nawożenia, przesadzania i rozmnażania. Tym, którzy borykają się z problemem chorób i szkodników na roślinach, autor podpowiada, jakich środków chemicznych użyć oraz jak samodzielnie zrobić ekologiczne preparaty pozwalające pozbyć się szkodników. 

 • 14,99 zł

  Dom wypełniony zielenią może być prawdziwą oazą.„Doniczkowe rośliny ozdobne” prezentują na zdjęciach kilkadziesiąt roślin. Są wśród nich takie, które mają ozdobne liście, kwiaty albo owoce, palmy i paprocie, storczyki, kaktusy i sukulenty. Opis każdej rośliny zawiera informacje na temat jej wymagań, sposobu pielęgnacji oraz wskazówki dotyczące zachowania w przypadku ataku choroby.Uprawa roślin doniczkowych jest bardzo miłym hobby. Może stać się początkiem wielkiej przygody z naturą w każdym jej przejawie. 

 • 42,00 zł

  Orchidee są roślinami egzotycznymi. W warunkach naturalnych rozwijają się zdrowo, tworząc niezwykłe obrazy. Ich bogata kolorystyka i fantastyczne formy przydają tropikalnym lasom baśniowości.Orchidee, zwane inaczej storczykami, z powodzeniem można uprawiać w domu. Co prawda nie każdy gatunek storczyków sprawdzi się w warunkach domowych, ale spróbować warto. Bogato ilustrowany poradnik „Orchidee. Amatorska uprawa storczyków” prezentuje szeroką wiedzą na temat amatorskiej uprawy storczyków. Opisuje te gatunki, które przy zachowaniu przedstawionych w książce zaleceń pozwolą cieszyć się egzotyką na co dzień.

 • 104,90 zł

  Nowoczesne, ascetyczne mieszkania czy domy obywają się bez roślin pokojowych. Mogą się nawet podobać. Tam jednak, gdzie zauważamy przytulność, zauważymy również doniczki z zielonymi, ozdobnymi z liści lub kwitnącymi roślinami.Praktyczna encyklopedia Larousse to kompendium wiedzy na temat uprawy roślin w naszych mieszkaniach i domach. Opisy roślin obejmują aż 1500 gatunków omówionych według pochodzenia, wymagań świetlnych, temperaturowych, związanych z podlewaniem, rozmnażaniem, przesadzaniem i atakującymi chorobami. Z opisów dowiemy się, na jak długie życie roślin w warunkach domowych możemy liczyć, w  jakie podłoże i kiedy przesadzać rośliny i jakie odmiany w poszczególnych gatunkach mogą wzbogacić nasze kolekcje. Każda roślina została zaprezentowana na fotografii, a porady pielęgnacyjne dotyczące poszczególnych gatunków zostały wyczerpująco opisane przez najlepszych fachowców. Obszerny przewodnik wzbogacony jest cennymi wiadomościami na temat uprawy roślin w pomieszczeniach, obejmujących także oranżerie, werandy i ogrody zimowe oraz niezwykle interesującymi poradami związanymi z komponowaniem roślin w różnych pomieszczeniach mieszkania. Bo trzeba wiedzieć, że piękno żywej zieleni i kwiatów można podziwiać nie tylko w salonie czy kuchni, ale również w przedpokoju czy łazience.Bodaj najpełniejsza encyklopedii roślin pokojowych na rynku.

 • 49,00 zł

  Odkrywanie piękna roślin pokojowych dla wielu jest prawdziwą przyjemnością. To doskonałe hobby, które właściwie nigdy się nie kończy. Zawsze jest się czego uczyć, nawet jeśli wydaje się nam, że już dużo wiemy.„Wielka księga roślin pokojowych” przedstawia ponad 100 popularnych w Polsce gatunków roślin, których uprawa wyjątkowe dobrze udaje się w naszych mieszkaniach. Poznajemy opisy poszczególnych gatunków, ich pochodzenie, nierzadko niezwykła historię zastosowania w uprawie, szczególne właściwości i bardzo praktyczne rady, które pozwolą na utrzymanie naszych roślin w dobrym zdrowiu i kondycji.Kompendium wiedzy, które przyda się każdemu właścicielowi roślin w mieszkaniu.

 • 20,90 zł

  Jakie rośliny wybrać do swojego mieszkania i jak sprawić, by były zdrowe i pięknie wyglądały? Zwięzły poradnik „Zieleń w moim domu” odpowiada na te pytania.Książka prezentuje ponad 100 gatunków i odmian roślin najczęściej uprawianych. Wymagania roślin zostały wskazane w postaci ikon, ułatwiających szybką orientację w temacie. Przy opisie każdej z roślin umieszczono praktyczne porady, korzystanie z których pozwoli cieszyć się pięknem rośliny przez długie lata.Książka jest dobrym wprowadzeniem w świat roślin doniczkowych.

 • 20,90 zł

  Rośliny gruboszowate, zwane inaczej sukulentami, stanowią zróżnicowany świat kształtów, barw i wielkości. Ma wielu zagorzałych zwolenników, a jedna z zalet tego świata to fakt, że przy odrobinie wiedzy odnajdzie się w nim nawet najbardziej leniwy ogrodnik. Sukulenty nie wymagają wiele pracy.W książce opisano i pokazano na zdjęciach ponad 150 gatunków i odmian roślin gruboszowatych. Oprócz tych, które są najbardziej popularne, zaprezentowano również bardzo rzadkie odmiany. Porady najlepszych ekspertów zawarte w książce pomogą uzyskać kwitnienie kaktusów, które jest niezwykle widowiskowe i zdrowy, wieloletni rozwój roślin.Hodowla kaktusów to wciągające hobby.

 • 79,90 zł

  Kwiaty w mieszkaniach są prawdziwą ozdobą i nierzadko bywają dumą ich właścicieli.Wyczerpujący poradnik „Kwiaty w mieszkaniu” to bezcenna pomoc dla każdego miłośnika roślin doniczkowych. Przedstawiono w nim ponad 500 roślin ozdobnych rosnących w naszych domach. Są wśród nich rośliny kwitnące, o ozdobnych liściach, palmy, kaktusy i inne sukulenty, storczyki i paprocie. Cenne porady uprawowe dotyczą światła, temperatury, wody, wilgotności powietrza, nawożenia i ziemi, czyli tego wszystkiego, co roślinom jest niezbędne do życia. Z książki dowiemy się również, jakie miejsce w domu wybrać dla roślin, jak je formować i rozmnażać, jak chronić przed szkodnikami i chorobami grzybowymi, a także jak uniknąć podstawowych błędów uprawowych. Pasjonatom chcącym rozwijać zainteresowania książka przybliża zarys wiedzy na temat uprawy hydroponicznej.Poradnik, w którym opowieść o roślinach doniczkowych ubarwiają fotografie, jest pięknym i pożytecznym prezentem dla miłośników kwiatów w domu.

 • 28,05 zł

  W naszych mieszkaniach często stoją obok siebie doniczki z różnymi roślinami. Czasami tak różnymi, że zamiast współgrać, konkurują ze sobą.Poradnik traktuje rośliny w naszym domu jak paletę malarską, w której występują różne kolory i faktury. Na 50 oryginalnych przykładach uczy, jak stworzyć kompozycję roślinną, która będzie podkreślała przestrzeń oraz eksponowała walory określonej rośliny. Łączenie i zestawianie ze sobą roślin nie jest bowiem zajęciem tak prostym, jakby się mogło wydawać. Praktyczne informacje na temat wymagań poszczególnych gatunków, zasad ich pielęgnacji oraz umieszczenia w ramach kompozycji uzupełniają poradnik.Bardzo interesująca propozycja dla lubiących zmiany, gdyż po jej przeczytaniu z pewnością nabiorą ochoty na przeprowadzenie mniejszej lub większej rewolucji wśród swoich kwiatów.

 • 21,58 zł

  Parapety naszych okien, ogrody zimowe i wnętrza mieszkań ozdobione zielonymi roślinami dają nam namiastkę kontaktu z przyrodą w stanie naturalnym.Książka prezentuje często spotykane w naszych domach rośliny ozdobne z liści i cenione gatunki, mogące poszczycić się dekoracyjnymi kwiatami. Opisuje pochodzenie danego gatunku, wymagania stanowiskowe, podłoże niezbędne do uprawy, zasady podlewania nawożenia, zwięzłe wskazówki dotyczące przesadzania i rozmnażania oraz wskazuje możliwe szkodniki i choroby atakujące daną roślinę.  Warto dbać o kondycję i zdrowie roślin umilających nam codzienność. Zrozumienie ich potrzeb z pewnością nam w tym pomoże.

 • 19,90 zł

  Wnętrza mieszkalne są doskonałym miejscem do uprawy kwiatów. Zdobią, poprawiają mikroklimat, kwitną, wydają nawet czasem owoce i powodują pojawienie się dobrych emocji u ludzi.Katalog „Rośliny pokojowe” prezentuje 130 popularnych roślin doniczkowych. Zawiera wskazówki pielęgnacyjne i poprzez fotografie pozwala na szybkie i bezbłędne rozpoznanie gatunku. Tabele zbierają nazwy kwiatów o różnym wyglądzie oraz cechach i są doskonałą podpowiedzią dla osób wahających się nad wyborem roślin do domowej uprawy.Katalog „Rośliny pokojowe” polecany jest przez miesięcznik „Kwietnik”.

 • 40,85 zł

  Rozległy świat flory to świat pełen niezwykłości i niespodzianek. Jak się w nim poruszać, kiedy przychodzi nam niejako twarzą w twarz spotkać się z konkretną rośliną? „Pielęgnacja i uprawa roślin” zawiera informacje o uprawie roślin domowych, przeznaczonych na balkony i tarasy, leczniczych ziół i roślin przyprawowych, kaktusów i sukulentów. Znajdziemy w niej również porady dotyczące uprawy roślin bardziej związanych z ogrodem – krzewów i pnączy. Dowiemy się, jakiego podłoża potrzebują określone rośliny, jakich warunków oświetleniowych, jakiego sposobu podlewania, nawożenia, a także jak je rozmnażać, przesadzać, leczyć i przycinać.Dla miłośników roślin książka może być podręcznym kompendium wiedzy.

 • 59,90 zł

  Aby rośliny rosnące u nas w domu były zdrowe, cieszyły oczy żywą zielenią i zapachem kwiatów, wymagają naszej pomocy.Pierwszym krokiem na drodze do udanej uprawy powinien być dobór odpowiedniego gatunku i odmiany rośliny, drugim – zapewnienie właściwego podłoża i odpowiedniej wilgotności, a kolejnym ochrona przed szkodnikami i chorobami. W poradniku „Rośliny doniczkowe. Sekrety udanej uprawy” znajdziemy wiadomości o wszystkich tych aspektach uprawy roślin doniczkowych. Przedstawiono w nim 160 najczęściej zdobiących nasze mieszkania gatunków roślin, opisano ich pochodzenie, wymagania i właściwości.Zastosowanie się do porad związanych z poszczególnymi gatunkami pomoże zachować dobrą kondycję naszych domowych roślin. 

 • 39,90 zł

  W naszych domach rośliny wprowadzają przyjazną atmosferę i pozwalają nam obcować z zielenią przez cały rok. Bogactwo roślin doniczkowych jest przeogromne i nie zawsze do końca orientujemy się, jaką roślinę hodujemy.„Leksykon roślin balkonowych i doniczkowych” jest doskonałym przewodnikiem po świecie roślin pojemnikowych, które zdobią nasze wnętrza i balkony. Ponad 670 kolorowych fotografii prezentuje rośliny pochodzące z różnych rejonów świata. W opisie znajdziemy nazwy polską i łacińską, pochodzenie, informacje dotyczące wyglądu, wymagań, pielęgnacji, rozmnażania, podatności na choroby i szkodniki. Interesującym i przydatnym dodatkiem są zestawienia roślin wymagających bardzo ciepłych stanowisk, stanowisk ciepłych i chłodnych, słonecznych i suchych, o dużej wilgotności powietrza oraz stanowisk cienistych.Niezastąpiona podręczna pomoc dla każdego miłośnika zieleni.

 • 34,90 zł

  Aby rośliny doniczkowe cieszyły nasze oczy, powinniśmy zapewnić im możliwie najlepsze warunki. Rosną przecież w ograniczonej przestrzeni doniczki i nie są w stanie same walczyć o składniki pokarmowe.Książka „Pielęgnacja roślin pokojowych” to katalog i poradnik w jednym. Prezentuje ponad 60 najpopularniejszych roślin uprawianych w pomieszczeniach, przedstawiając je na zdjęciach oraz opisując ich wygląd, cechy charakterystyczne i wymagania. Zawiera także wyczerpujące porady związane z zakupem, pielęgnacją i rozmnażaniem poszczególnych gatunków.Podstawą powodzenia uprawy roślin doniczkowych jest właściwy dobór roślin do warunków, jakie możemy im zapewnić. Ten poradnik pomaga dokonać właściwego wyboru.

 • 40,00 zł

  W naszych domach często goszczą rośliny, o których wiele wiemy. Czasem jednak zdarzają się takie, na temat których niewiele możemy powiedzieć.„Encyklopedia roślin pokojowych” prezentuje ponad 150 najczęściej spotykanych w naszych mieszkaniach roślin. Przedstawia je na fotografiach, opisuje miejsce, z którego dana roślina pochodzi, zapoznaje z warunkami uprawy. Książka została przygotowana we współpracy ze specjalistami z firmy „Tomaszewski”, jednej z największych w Polsce firm zajmujących się produkcją i sprzedażą roślin doniczkowych. Informacje o roślinach zdobywamy zatem od praktyków.Roślin doniczkowych nie musimy hodować, wzorem naszych babć, wyłącznie na parapetach. Mogą dobrze rosnąć w każdym widnym miejscu, słonecznym lub półcienistym. Spośród zaprezentowanych w encyklopedii gatunków na pewno wybierzemy jakiś dla siebie.

 • 49,90 zł

  Otaczanie się roślinami pomaga nam poczuć bliższy kontakt z naturą. Dobre ich dobranie pozwala uniknąć późniejszych kłopotów z pielęgnacją.Obszerna pozycja „Rośliny w mieszkaniu” omawia rośliny przeznaczone do uprawiania w domu, na tarasach, w szklarniach, na patio i pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Rośliny przeznaczone do pomieszczeń różnią się bowiem wielkością, jaką osiągną w wieku dojrzałym, wymaganiami, choćby świetlnymi, zapotrzebowaniem na wodę. Niektóre z nich prawie w ogóle nie wymagają opieki, a niektóre są bardzo delikatne i często bywają atakowane przez choroby i szkodniki. O tym, jak pomóc trwać im w naszym towarzystwie w dobrym zdrowiu przez wiele lat, dowiesz się z tej książki.

 • 45,00 zł

  „Kwiaty w Twoim domu. Leksykon roślin doniczkowych od A do Z” to bogato ilustrowany leksykon prezentujący 124 gatunki efektownych, chętnie uprawianych i poszukiwanych roślin. Przedstawione w porządku alfabetycznym kwiaty domowe zostały interesująco opisane, a każdy opis wzbogacono fachowymi, rozbudowanymi poradami pielęgnacyjnymi, które mają szczególne znaczenie, gdy roślina niedomaga lub została zaatakowana przez szkodniki. Czytelny układ książki umożliwia szybkie odnalezienie poszukiwanych informacji.Ten obszerny leksykon i poradnik w jednym na pewno pomoże dobrać odpowiednie gatunki kwiatów i zadbać o ich kondycję.

 • 75,00 zł

  Efektywna praca przynosi satysfakcję. Dobrze wykonane zadanie to powód do radości i dumy.„Pielęgnacja ogrodu. Poradnik ogrodniczy” pozwoli czerpać przyjemność z prostych, ale niezbędnych do wykonania czynności. Znajduje się w niej, podzielony na kolejne miesiące w roku, spis prac związanych z pielęgnacją ogrodu i roślin domowych. Sadzenie, sianie, przygotowanie rozsady roślin, rozmnażanie rośli, przycinanie drzew i krzewów daje konkretne wyniki, a ich obserwacja jest przywilejem ogrodnika.Źródłem satysfakcji może być nawet, chociaż niektórym trudno to sobie wyobrazić, jesienne przekopywanie grządek. Ta książka przeznaczona jest dla osób, które to rozumieją lub chcą zrozumieć.

 • 34,90 zł

  Storczyki to rośliny niezwykłe. Rzadko które kwiaty mogą poszczycić się takim bogactwem gatunkowym, niezwykła kolorystyką i kształtem.W naszych domach w ostatnich latach na dobre zagościły Phalenopsisy.  Najczęściej są pierwszymi storczyki, z którymi mamy do czynienia, ale po nich nierzadko na naszych parapetach pojawiają się inne storczyki. Bo poznanie jednego budzi ciekawość. „Storczyki. Łatwa i przyjemna uprawa orchidei” to książka przeznaczona dla rozpoczynających przygodę w dziedzinie uprawy tych egzotycznych kwiatów. Poznamy z niej różne gatunki storczyków, podstawowe informacje o warunkach, jakie musimy zapewnić roślinom, zasadach pielęgnacji, chorobach i szkodnikach mogących zagrozić naszej uprawie oraz o sposobach ich zwalczania.Jak wskazuje podtytuł, storczyki można uprawiać łatwo i przyjemnie.

 • 89,90 zł

  Zestaw prezentowy „Świat storczyków” to doskonały pomysł na uhonorowanie osoby lubiącej uprawę kwiatów doniczkowych, a w szczególności cieszących się coraz większą popularnością storczyków.W książce zaprezentowanych zostało 40 najczęściej spotykanych w naszych mieszkaniach gatunków storczyków. Informacje związane z ich wymaganiami są na tyle szczegółowe, że pozwolą śmiało przystąpić do uprawy tych niezwykłych kwiatów. Dołączone do książki  narzędzia ogrodnicze z pewnością pomogą w utrzymaniu w dobrym zdrowiu również innych kwiatów doniczkowych.Podarunek piękny i praktyczny.

 • 69,00 zł

  Pachnące i owocujące, karzełki i olbrzymy, dziwadła i klasyczne piękności - świat roślin doniczkowych jest barwny i bogaty. Obejrzyj go z bliska. Wybierz kwiat, który najlepiej charakteryzuje Twoją osobowość i pasuje do mieszkania lub po prostu ten najpiękniejszy. "Wielka księga roślin pokojowych" to kompendium wiedzy o najpopularniejszych gatunkach, które można uprawiać w domu. Znajdziesz w niej absolutnie niepowtarzalne zdjęcia ponad 100 gatunków dostępnych w Polsce. Z obszernych opisów dowiesz się, skąd pochodzą rośliny, poznasz zasady pielęgnacji oraz ciekawostki ze świata botaniki.

 • 52,64 zł

  Druga część „Liściastych krzewów ozdobnych” opisuje pnącza, liściaste krzewy zimozielone, krzewy mniej znane oraz rośliny liściaste w pojemnikach do dekoracji wnętrz. Na przeszło 200 stronach zaprezentowano gatunki liściastych roślin ozdobnych, które doskonale sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych i z powodzeniem mogą być uprawiane w naszych ogrodach. Książka na pewno przyda się studentom wydziałów ogrodniczych, projektantom ogrodów, specjalistom urządzania terenów miejskich i wszystkim miłośnikom ogrodów, lubiącym poszerzać swoją wiedzę.