nawożenie i pielęgnacja

 • 35,00 zł

  Ilustrowany poradnik "Uprawiamy glebę i sadzimy kwiaty" będzie pomocny każdemu początkującemu ogrodnikowi.Podpowiada, jak przygotować glebę w ogrodzie i jak ją pielęgnować, aby rosnące w niej rośliny dobrze się ukorzeniły i zdrowo rozwijały. Znajdziemy tu również informacje, jak prawidłowo sadzić rośliny.

 • 12,08 zł

  Bujna zieleń oraz dorodne owoce i warzywa to chluba każdego ogrodnika. Aby mieć powody do dumy, trzeba nawozić uprawy, szczególnie w miejscach, w których ziemia nie jest zbyt urodzajna.Należąca do serii „Porady praktyczne” książka „Przewodnik po nawozach” omawia cechy i działanie różnych rodzajów nawozów. Są wśród nich nawozy jedno- i dwuskładnikowe – azotowe, fosforowe, potasowe, wapniowe i magnezowe oraz wieloskładnikowe – uniwersalne i specjalistyczne dla drzew i krzewów owocowych, warzyw, trawników, roślin kwasolubnych i ozdobnych, a także inne rodzaje nawozów. Przedstawione zostały nawozy mikroelementowe, nawozy żywieniowo-ochronne, organiczno-mineralne, organiczne możliwe do kupienia w sklepach, preparaty poprawiające żyzność gleby oraz nawozy dopuszczone do stosowania w uprawach ekologicznych. Istotny dla każdego dbającego o prawidłowe nawożenie ogrodnika będzie rozdział na temat technik stosowania nawozów, zawierający tabelki z informacjami na temat zapotrzebowania różnych roślin na poszczególne pierwiastki. Całość uzupełnia omówienie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z nawozami.Na rynku wydawniczym tak skondensowana praca na ten temat jest rzadkością.

 • 22,50 zł

  Korzyści wynikające ze ściółkowania są nieocenione. Wolno rozkładająca się materia organiczna uzupełnia składniki odżywcze w glebie, chroni glebę przed utratą wody, słońcem i mrozem oraz ogranicza wzrost chwastów.Poradnik dotyczący rodzajów i właściwości ściółek jest bardzo pouczający. Pokazuje, że do ściółkowania można wykorzystać nie tylko korę, ale również wiele innych materiałów i zastosować je na różne sposoby. Rozłożone pod roślinami na warzywniku, rabatach kwiatowych, pod krzewami i drzewami owocowymi na pewno przyczynią się do poprawy właściwości gleby i tym samym zdrowia roślin.Ściółkujmy bez wahania. Poza efektem w postaci pięknych roślin uzyskamy ciekawe walory estetyczne.

 • 15,75 zł

  Odkryta gleba szybko ulega erozji. Poddana działaniu słońca, mrozu, wysuszającego wiatru traci swoją strukturę i staje się jałowa. Jak trudno przywrócić ją do żyzności wiedzą tylko ci, którzy usiłują to zrobić. Podstawowym sposobem ochrony gleby, nie zawsze jeszcze u nas stosowanym, jest ściółkowanie różnego rodzaju ściółkami: organicznymi, syntetycznymi, dekoracyjnymi lub obsadzanie roślinami okrywowymi. Każdy rodzaj ściółki ma nieco inne cechy, dlatego wiedza o ich własnościach jest bardzo potrzebna i przydaje w momencie, gdy chcemy pomóc glebie i naszym roślinom. Poradnik pozwoli dobrze wybrać sposób ochrony gleby w naszym ogrodzie i przybliży zasady stosowania ściółek, mulczy i roślin okrywowych.

 • 44,90 zł

  Ogród, jak każdy żywy organizm, wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Jesienią i zimą trzeba zadbać o jego właściwe zaplanowanie i przygotować rośliny do okresu wegetacji. Książka radzi, jakie czynności należy wykonać, aby rośliny w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie w dobrej kondycji przetrwały zimę, podpowiada, w jaki sposób ustrzec je przed chorobami i szkodnikami oraz co zrobić, jeśli jednak atak choroby lub szkodnika się zdarzy. Autorka książki, Maja Popielarska, to znana widzom TVN prezenterka pogody i dziennikarka prowadząca program „Maja w ogrodzie”. Ogrodniczą pasję popiera solidną wiedzą – jest absolwentką specjalizacji architektura krajobrazu na SGGW.

 • 44,90 zł

  Ogród, jak każdy żywy organizm, wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Kiedy jest w fazie intensywnego rozwoju, wiosną i latem, prac związanych z utrzymaniem go w dobrej kondycji jest czasami aż nadto, ale wynagradza to w dwójnasób.Książka prezentuje i opisuje czynności, jakie powinniśmy w naszych ogrodach, na balkonach i tarasach wykonywać w tych porach roku. Spis prac nie pozwala zapomnieć o nich w trakcie wykonywania zabiegów wokół roślin, a dobre zaplanowanie i rozłożenie w czasie pomaga uniknąć natłoku działań w jednej chwili.Autorka książki, Maja Popielarska, to znana widzom TVN prezenterka pogody i dziennikarka prowadząca program „Maja w ogrodzie”. Ogrodniczą pasję popiera solidną wiedzą – jest absolwentką specjalizacji architektura krajobrazu na SGGW.

 • 75,00 zł

  Efektywna praca przynosi satysfakcję. Dobrze wykonane zadanie to powód do radości i dumy.„Pielęgnacja ogrodu. Poradnik ogrodniczy” pozwoli czerpać przyjemność z prostych, ale niezbędnych do wykonania czynności. Znajduje się w niej, podzielony na kolejne miesiące w roku, spis prac związanych z pielęgnacją ogrodu i roślin domowych. Sadzenie, sianie, przygotowanie rozsady roślin, rozmnażanie rośli, przycinanie drzew i krzewów daje konkretne wyniki, a ich obserwacja jest przywilejem ogrodnika.Źródłem satysfakcji może być nawet, chociaż niektórym trudno to sobie wyobrazić, jesienne przekopywanie grządek. Ta książka przeznaczona jest dla osób, które to rozumieją lub chcą zrozumieć.

 • 41,90 zł

  Czy znacie to uczucie, które pojawia się, kiedy mimo troskliwej opieki nasze rośliny niedomagają albo niszczeją? Porady ekspertów pozwolą uniknąć takiej sytuacji.Bardzo interesujący poradnik „Rok w ogrodzie. Ogród bez tajemnic przez cały rok” zbudowany jest na zasadzie pytań i odpowiedzi. W poszczególnych działach, które dotyczą różnych pór roku i różnych roślin, eksperci odpowiadają na pytania zadawane przez zatroskanych właścicieli ogrodów, polecają sprawdzone metody pielęgnacji roślin i przedstawiają wypróbowane, czasami zapomniane już sposoby pomocy roślinom.Książka będzie pomocna również pod względem emocjonalnym: po jej przeczytaniu na pewno nie będziesz miał wrażenia, że wszystkie plagi spadają wyłącznie na Twoje uprawy. To, poza konkretną pomocą, zapisaną w postaci porad na kartkach tej książki, dla niektórych może być pocieszające.

 • 29,90 zł

  Narzekamy na nawozy sztuczne, które są wszechobecne w naszym życiu i chcielibyśmy ograniczyć ich ilość w naszym otoczeniu. Z drugiej jednak strony nie zawsze chcemy włożyć trochę pracy w to, aby z naturalnych składników dostępnych w naszym gospodarstwie i ogrodzie stworzyć najdoskonalszy nawóz świata – kompost.Poradnik „Kompost i nawóz naturalny” zachęca do tworzenia tego naturalnego środka polepszającego glebę, a tym samym wygląd i zdrowie wszystkich roślin w ogrodzie. Kompostu nigdy za wiele i wiedzą o tym wszyscy, którzy postanowili wykorzystywać naturalne możliwości tego nawozu. Dla rozwoju roślin nie ma bowiem lepszego stymulatora wzrostu i zdrowia. Może przyrosty roślin po zastosowaniu kompostu nie będą tak duże, jak po innych silniejszych nawozach, ale za to nie będzie im groziło przenawożenie i będą mniej podatne na choroby.Bogato ilustrowana książka opisuje surowce, z których można uzyskać kompost, rodzaje kompostowników i zasady prawidłowego kompostowania. Uwagi dotyczące procesów zachodzących w kompostowanym materiale pomagają zrozumieć przebieg zjawiska, a zasady nawożenia materiałem naturalnym dopełniają informację.Dla wszystkich dbających o wykorzystywanie w uprawie roślin środków naturalnych książka niezbędna.