katalogi roślin

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Któż z nas nie chciałby, aby siane czy sadzone przez nas rośliny rosły jak najszybciej?Bujną zieleń otoczenia uzyskamy w błyskawicznym tempie, jeśli zastosujemy się do wskazówek zawartych w książce ogrodniczej „Rośliny szybko rosnące. Gatunki i uprawa”. Szybko rosnące rośliny to nie tylko rośliny jednoroczne, ale również trawy i byliny, krzewy i drzewa, a więc jest z czego wybierać. Ma to szczególne znaczenie przy tworzeniu ogrodu od podstaw. Zielone żywopłoty odgradzające od otoczenia  i osłaniające inne rośliny przed wiatrem to często pierwsze nasadzenia. Informacje dotyczące pielęgnacji i ochrony roślin szybko rosnących zawarte w książce pozwolą nam szybko zazielenić ogród lub taras.  

 • 62,10 zł 69,00 zł

  Pachnące i owocujące, karzełki i olbrzymy, dziwadła i klasyczne piękności - świat roślin doniczkowych jest barwny i bogaty. Obejrzyj go z bliska. Wybierz kwiat, który najlepiej charakteryzuje Twoją osobowość i pasuje do mieszkania lub po prostu ten najpiękniejszy. "Wielka księga roślin pokojowych" to kompendium wiedzy o najpopularniejszych gatunkach, które można uprawiać w domu. Znajdziesz w niej absolutnie niepowtarzalne zdjęcia ponad 100 gatunków dostępnych w Polsce. Z obszernych opisów dowiesz się, skąd pochodzą rośliny, poznasz zasady pielęgnacji oraz ciekawostki ze świata botaniki.

 • 26,10 zł 29,00 zł

  Obficie i przepięknie kwitną, są niezwykle różnorodne, w większości nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Pnącza w ogrodach sprawdzają się znakomicie.Katalog autorstwa największego w Polsce znawcy tematu pnączy obejmuje opisy i zdjęcia przeszło 200 gatunków i odmian pnączy: powojników, wiciokrzewów, róż, trzmielin, winobluszczu, aktinidii i winorośli. Ich zastosowanie w ogrodach jest praktycznie nieograniczone. Są roślinami, które rosną zarówno w cieniu, jak i w słońcu, na glebach piaszczystych i gliniastych, są ozdobne z kwiatów i liści, mogą być uprawiane w małych ogródkach i w dużych ogrodach.Zestawienie polecanych pnączy do naszych ogrodów jest jedną częścią książki. W drugiej, poradnikowej, znajdują się informacje praktyczne o tym, jak wybierać rośliny, jak je sadzić, pielęgnować i przycinać. Te informacje pozwolą na uprawę pnączy, która każdemu miłośnikowi pięknych roślin przyniesie satysfakcję i zadowolenie. 

 • 45,00 zł 50,00 zł

  Rośliny okrywowe i runa leśnego sprawdzą się w każdym ogrodzie naturalistycznym. Jeśli zapewnimy im właściwe warunki rozwoju, będą cieszyły nasze oczy przez długie lata.„Byliny okrywowe i runa leśnego” zostały napisane w ramach siedmioczęściowej serii o bylinach w ogrodzie. Autorzy, pracownicy naukowi UAM w Poznaniu, zaprezentowali bez mała 600 odmian bylin, które nie mając dużych wymagań, świetnie dają sobie radę w ubogiej, piaszczystej glebie, w słońcu, cieniu lub pod koronami wielkich drzew. Łatwość rozmnażania, żywotność i brak konieczności koszenia sprawiają, że są świetną alternatywą dla wszystkich chcących zagospodarować swój las lub ogród, szczególnie wtedy, gdy ma dużą powierzchnię.Książka wydana z dbałością o szczegół. Piękne zdjęcia zachęcają do szerokiego wykorzystania bylin okrywowych. 

 • 54,00 zł 60,00 zł

  Byliny sadzone na ogrodowych rabatach stanowią olbrzymią grupę roślin. Jak ich nie pomylić, jak wybrać właściwe na poszczególne stanowiska?Profesjonalny poradnik „Byliny rabatowe” jest nieocenioną pomocą dla producentów roślin, projektantów zieleni, osób zakładających ogrody i wszystkich miłośników zieleni, którzy samodzielnie chcą założyć w swoim ogrodzie rabatę bylinową. Zapis podstawowych informacji w postaci piktogramów pozwala na szybkie odszukanie informacji na temat wymagań danej rośliny, a fotografie pokazują każdą odmianę w całej okazałości.Jeśli dobrze dopasujemy rośliny do danego stanowiska i odpowiednio zestawimy je z innymi, na pewno odniesiemy uprawowy sukces.  

 • 45,00 zł 50,00 zł

  Ogrody skalne mają w Polsce wielu zwolenników. Często przybierają postać mniejszych lub większych wzniesień utworzonych z kamieni, wśród których sadzimy odporne rośliny skalne. Jeśli chcemy stworzyć prawdziwie kolekcjonerski ogród skalny, sięgnijmy po „Byliny w ogrodzie skalnym”.Ponad 900 gatunków roślin górskich i podobnych do górskich pod względem wyglądu i wymogów zostało dokładanie zaprezentowanych na zdjęciach i wyczerpująco opisanych w postaci przejrzystych piktogramów. Informacje o nich autorzy, pracownicy naukowi UAM w Poznaniu, uzupełnili wiadomościami na temat zasad zakładania ogrodów z wykorzystaniem roślin górskich i metod pielęgnacji tych roślin. Ich wymagania są bowiem bardzo specyficzne: często ma znaczenie, po której stronie skalnego urwiska rosną i  ile kropli wody otrzymają w ciągu roku.Rzadkie byliny skalne są ozdobą każdego ogrodu. Sprawiają wrażenie ascetycznych i surowych, ale w rzeczywistości są niezwykle delikatne i budują niepowtarzalny klimat. Warto wzbogacić o nie swoje otoczenie, nawet jeśli są trudno dostępne. 

 • 40,50 zł 45,00 zł

  Bogato ilustrowany przewodnik po roślinach cebulowych jest prawdziwą kopalnią wiedzy o tych roślinach. Prezentuje ponad 750 gatunków i odmian, również rzadkich i mało spotykanych, których próżno szukać w ofercie handlowej centrów ogrodniczych. Każda z roślin została zaprezentowana na fotografii, a klasyczny opis zastąpiono charakterystyką w postaci przejrzystych piktogramów. Budowę, pochodzenie i specyfikę uprawy wszystkich roślin cebulowych przedstawiono w odrębnej, opisowej części książki.Pozycja zasługująca na uwagę szczególnie ze względu na rzetelne przedstawienie treści oraz propagowanie mniej znanych gatunków i odmian roślin cebulowych.

 • 47,38 zł 52,64 zł

  W naszych ogrodach coraz częściej goszczą rośliny mało dotychczas znane. Od kiedy świat przed nami stanął otworem, zdecydowanie poszerzyła się oferta szkółek i centrów ogrodniczych, a i my sami mamy większą skłonność do przywożenia roślin kupionych za granicą.Książka „Rośliny cenne, rzadkie, poszukiwane” prezentuje 330 gatunków i odmian roślin mniej znanych, mało spotykanych w naszych ogrodach, a przez to poszukiwanych i cennych. Część z nich pochodzi z odległych rejonów świata, do których być może nie dotrzemy w naszych podróżniczych eskapadach, ale ich znajomość na pewno poszerzy nasze horyzonty. Autor ma doświadczenie w uprawie roślin egzotycznych. Zaprezentowane w książce rośliny rosną w jego ogrodzie, więc przedstawione opisy i obserwacje pochodzą z pierwszej ręki.Książka polecana szczególnie ogrodnikom lubiącym nowości.

 • 35,79 zł

  Każdy kto ma dużą powierzchnię trawnika przy domu i kosi go samodzielnie wie, że stwierdzenie „od przybytku głowa nie boli” niekoniecznie jest prawdą.W funkcji trawnika z powodzeniem mogą wystąpić rośliny okrywowe, których nie trzeba kosić, a których walory estetyczne są nawet większe niż trawy. Rośliny okrywowe bardzo dobrze pełnią również funkcję maskującą miejsca, których widok nie jest nam miły albo które chcemy ukryć. Najczęściej rośliny okrywowe tworzą kobierce i szybko się rozrastają, a ich rozmnażanie nie sprawia kłopotu. W poradniku zostało przedstawionych około 200 gatunków roślin okrywowych. Opisano ich wymagania, pielęgnację i zastosowanie.Jeśli chcesz odpocząć od koszenia trawnika, zastosuj rośliny okrywowe.

 • 27,00 zł 30,00 zł

  „Prosta droga do sukcesu” to seria poradników dotyczących tworzenia i pielęgnacji ogrodu. Zaprezentowane w tej odsłonie bambusy i trawy z pewnością przyczynią się do osiągnięcia ogrodniczego zwycięstwa. Są roślinami wdzięcznymi i w większości mało wymagającymi.Autor, doświadczony ogrodnik, przedstawia inspirujące przykłady wykorzystania traw i bambusów do aranżacji zieleni. Trzeba pamiętać, że jest bardzo wiele gatunków i odmian tych roślin. W miejsce tych, które sprawdziły się w jednym ogrodzie, ale niekoniecznie w drugim, można zastosować inne gatunki, lepiej dostosowane do naturalnych warunków. Trawy mogą służyć do różnych celów, niekoniecznie tylko do budowy trawnika. Tworzą rabaty, osłony, stanowią obrzeża stawów czy oczek wodnych i doskonale wydzielają przestrzeń. W części katalogowej książki omówiono różne odmiany wraz ze wskazaniami uprawowymi.Z traw i bambusów można stworzyć naturalną łąkę albo orientalny zaułek. Warto bliżej poznać te rośliny, bo jak żadne inne dają możliwość szybkiej aranżacji przestrzeni.

 • 28,80 zł 32,00 zł

  Piękne z liści, różnorodne, odporne – to najkrótsza charakterystyka host, zwanych inaczej funkiami. Mogą być uprawiane zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasie czy balkonie. Wielobarwne liście stanowią o ich urodzie, chociaż nie można jej odmówić również mniej widowiskowym kwiatom.Poradnik prezentuje kilkadziesiąt gatunków i odmian host, pokazując każdą z nich na fotografii. Rośliny pogrupowane są według wielkości, wymagań i walorów, tak aby łatwo było znaleźć odpowiednią. Obok wskazówek dotyczących pielęgnacji znajdziemy tu również odpowiedzi na pytania związane z błędami w uprawie.Hosty to rośliny doskonałe do tworzenia zielonych kompozycji. Pamiętajmy o nich, zakładając ogród czy dekorując taras albo balkon.

 • 11,61 zł 12,90 zł

  Z roku na rok przybywa osób uczulonych na… przyrodę. Pyłki drzew, traw i kwiatów potrafią być groźne dla szczególnie wrażliwych osób, ale nie znaczy to, że należy w ogóle rezygnować z kontaktu z naturą. Osoby chorujące na alergię mogą przebywać w ogrodzie, a nawet go uprawiać, o ile będą wiedziały, jak to robić.Książka „Ogród dla alergika” prezentuje drzewa, krzewy, kwiaty i zioła, wśród których alergik nie powinien bać się o swoje zdrowie. Przedstawia też sposoby uprawy roślin bezpieczne dla osób wrażliwych i uczy, kiedy je stosować oraz wskazuje na te ogrodowe zajęcia, których alergicy powinni unikać. Na rynku wydawniczym to jedna z niewielu pozycji o tej tematyce.

 • 49,41 zł 54,90 zł

  Jeśliby zapytać przypadkowego przechodnia, jaka roślina jest według niego najbardziej dekoracyjna, z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że odpowiedziałby różanecznik lub azalia. W przebogatym świecie roślin mało jest takich, które w okresie kwitnienia robią równie olśniewające wrażenie. Bez mała tysiąc gatunków i nieporównanie więcej odmian gatunkowych i mieszańców sytuuje różaneczniki i azalie w górnym rejestrze listy najbardziej zróżnicowanych roślin. Chociaż mają bardzo podobne wymagania, to zasadniczo różnią się wielkością, kolorem kwiatów i czasem kwitnienia.„Różaneczniki i azalie” to kompendium wiedzy na temat tych roślin. Omawia ich budowę, opisuje poszczególne gatunki i odmiany oraz zastosowanie w ogrodzie skalnym, japońskim, na murkach i tarasach, w pojemnikach i nasadzeniach żywopłotowych. Porusza zagadnienia związane z rozmnażaniem z nasion, poprzez odkłady, z sadzonki i szczepienie, a także zasady sadzenia i pielęgnacji. Opisuje przycinanie oraz zwalczanie chorób i szkodników tych pięknych roślin. Poradnik zawiera niezwykle przydatne zestawienie cech charakterystycznych odmian różaneczników i azalii, obejmujące przeszło 320 gatunków. Pozwoli to na wybranie tej jedynej, najbardziej upragnionej odmiany lub zestawu odmian, które będą upiększać kwiatami nasz ogród od wiosny do jesieni. 

 • 26,10 zł 29,00 zł

  Wyczerpujący katalog prezentuje popularne i mniej znane rośliny przeznaczone do uprawy na balkonach i tarasach. Podpowiada, na co zwracać uwagę przy zakupie roślin, jak sadzić i pielęgnować rośliny balkonowe, by długo cieszyły nasze oczy pięknym kwitnieniem i były zdrowe. Katalog ma czytelny i prosty układ, a ikony graficzne pozwalają na szybką orientację i są dobrą, intuicyjną podpowiedzią.Balkon i taras to świetne miejsce na uprawę roślin. W otoczeniu zadbanej zieleni zarówno domownicy, jak i goście na pewno będą się dobrze czuli.

 • 22,41 zł 24,90 zł

  Wydawać by się mogło, że ilu ogrodników, tyle ogrodów. To prawda, jednak prawdą jest też, że natura nie lubi marnotrawić roślin i nie pozwoli im rosnąć w miejscach dla nich nieodpowiednich, choćby wybrali je najznakomitsi ogrodnicy. Zresztą właśnie znawcy ogrodów raczej nie popełnią takiego błędu i nie skażą roślin na walkę o przetrwanie w niekorzystnych dla nich warunkach.„300 najlepszych roślin do każdego ogrodu” jest propozycją roślin na każde stanowisko. Znajdziemy tu podpowiedzi, jakie piękne i niekłopotliwe w uprawie rośliny posadzić w miejscach słonecznych, na nasłonecznionych tylko przez część dnia rabatach, w świetlistym cieniu, w cieniu, wśród kamieni, na piasku i na skalistych murkach oraz w miejscach mokrych – w wodzie lub w jej pobliżu. Każda roślina pokazana została na fotografii, a kolorystyczne posegregowanie warunków, do których dobierane są rośliny, ułatwia orientację.Bardzo przydatny katalog dla każdego miłośnika ogrodu.

 • 53,10 zł 59,00 zł

  Co roku rynek ogrodniczy kusi mnóstwem rozmaitych roślin ozdobnych, stale przybywa na nim nowych gatunków i odmian. "Katalog ozdobnych roślin ogrodowych" to niezawodny przewodnik dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy ogrodów, dający przejrzyste wskazówki, jak nie zagubić się w gąszczu oferowanych przez sklepy roślin i wybrać te najbardziej wartościowe, które nie wymarzną podczas zimy i będą się efektownie prezentowały przez wiele lat.Książkę przygotowali projektanci ogrodów, członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, ogrodnicy posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe.

 • 35,10 zł 39,00 zł

  Pasjonaci ogrodnictwa znają i kochają rośliny. Potrafią fascynująco o nich opowiadać i swoją wiedzą  bardzo często lubią dzielić się z innymi.Autor książki „Wśród kwiatów” jest wielkim miłośnikiem i kolekcjonerem roślin. W swoim ogrodzie zebrał ok. 5000 odmian i gatunków roślin z północnej półkuli Ziemi. Jego rośliny, wśród których są zarówno drzewa i krzewy, jak i byliny, trawy, pnącza, paprocie, rośliny przeznaczone na skalniaki i rośliny wodne najczęściej są pod jakimś względem niezwykłe. Rzadko spotykane bądź wyjątkowej urody są bohaterkami wielu artykułów napisanych do czasopism ogrodniczych i książek. Sam autor jest z wykształcenia leśnikiem, co prawdopodobnie pozwala mu patrzeć na rośliny w sposób bardziej świadomy.

  Wyprzedaż
 • 31,41 zł 34,90 zł

  Jakie róże kupować, jak je sadzić i pielęgnować, aby ozdabiały nasz ogród pięknymi i nierzadko pachnącymi kwiatami? Autor książki „Róże w twoim ogrodzie” zna odpowiedzi na te pytania i dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami.Pierwsza część książki to informacje na temat wyboru róż, ich sadzenia, nawożenia, podlewania, cięcia, rozmnażania oraz ochrony przed zimnem, a także opis narzędzi niezbędnych do pielęgnacji róż. Część druga to opis wybranych gatunków i odmian róż. Wyróżnione tu zostały stare róże, róże angielskie, nostalgiczne, pnące, ramblery, róże wielkokwiatowe, krzewiaste, okrywowe, miniaturowe i pienne. Hodowcy każdej z tych grup znajdą w książce sprawdzone porady udzielane przez ekspertów, które pozwolą zachować zdrowie i piękno kwiatów. Ostatni rozdział poświęcony jest najczęstszym szkodnikom i chorobom róż.Książka dla każdego miłośnika róż.

 • 35,10 zł 39,00 zł

  Kilkadziesiąt tysięcy odmian róż uprawianych na świecie to niemała armia kolczastych piękności. Poruszanie się wśród takiej liczby odmian może przyprawić o ból głowy, dlatego warto poznać te odmiany, które doskonale sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych.Tematem poradnika „Róże w ogrodzie” w serii „Ogrodnik doskonały” jest 150 najpiękniejszych odmian róż, które są dostępne w Polsce. Książka zbiera informacje na temat zasad uprawy, nawożenia i cięcia oraz ochrony przed szkodnikami i chorobami, a także uczy, jak komponować róże z innymi roślinami, aby rabaty pokryte kwiatami cieszyły oczy harmonijnym wyglądem.

 • 40,37 zł 44,85 zł

  Romantyczne, kolorowe, pachnące. Róże nie mają sobie równych, jeśli chodzi o wprowadzenie do ogrodu klasycznego ładu.Wyborowi, zastosowaniu i pielęgnacji róż poświęcony jest poradnik „Róże w ogrodzie. Poradnik dla początkujących i znawców”. Zgodnie z tytułem zarówno niedoświadczeni adepci sztuki ogrodniczej, jak i bardziej obeznani z tematem znajdą tu informacje na temat uprawy tych roślin. Czym różnią się róże parkowe od róż rabatowych, parkowych i wielkokwiatowych, czy róże pnące to róże pienne, jakie róże powtarzają kwitnienie, jakie pięknie pachną, mają ładne owoce, jakie są starymi, angielskimi odmianami, jak wyglądają róże dzikie? W książce przedstawiono przeszło 70 odmian, wskazując miejsca, w których możliwe jest zastosowanie poszczególnych gatunków i sposoby ich łączenia z innymi roślinami ogrodowymi. Zasadom pielęgnacji róż poświęcony jest rozdział, w którym opisano wybór stanowiska dla tych kwiatów, przygotowanie gleby, wybór najlepszej jakości sadzonek, sposób sadzenia róż na rabatach i w pojemnikach, pielęgnację, właściwe cięcie oraz ochronę przed mrozem, chorobami i szkodnikami.Doskonały prezent dla miłośników królowych ogrodu.

 • 9,81 zł 10,90 zł

  Róża róży nierówna, szczególnie wówczas, gdy bierze się pod uwagę ich zapach.W zwięzłym poradniku „Róże pachnące” znajdziemy wskazówki, które pozwolą dobrać do naszego ogródka pięknie pachnące gatunki i odmiany tych najbardziej popularnych chyba kwiatów i cenne porady związane z pielęgnacją róż.

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Rośliny wieloletnie to byliny, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie. To one w dużej mierze wyznaczają kształt ogrodu, określają jego atmosferę i nastrój.Wyczerpujący katalog „Rośliny wieloletnie” opisuje 210 gatunków bylin. Każdy z tych gatunków dostępny jest w polskich szkółkach. Informacje o wyglądzie, kwitnieniu, wymaganiach stanowiskowych i glebowych, rozmnażaniu i zastosowaniu uzupełniają zdjęcia. Książka podpowiada, jakie gatunki wybrać do naszego ogrodu, na co zwracać uwagę przy ich kupowaniu, jak je sadzić i pielęgnować. W przejrzystych tabelach znajdziemy propozycje do nasadzeń w różnych warunkach. Poradnik ma czytelny układ, a ikony graficzne pozwalają od razu zorientować się, czy roślina, o której myślimy, nadaje się do naszego ogrodu.

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Uprawiane początkowo w celach leczniczych piwonie od wielu lat stanowią niezwykłą ozdobę ogrodu. Różnobarwne, o pięknych liściach krzewy dobrze radzą sobie w naszym klimacie, a ponieważ ich uprawa nie przysparza wielu kłopotów, są popularne. I choć w ostatnich latach zostały nieco zapomniane, teraz, być może za sprawą stosunkowo nowych na naszym rynku piwonii drzewiastych, wracają do łask.Bogactwo gatunków i odmian piwonii sprawia, że każdy może wybrać spośród kilku tysięcy te odmiany, które robią na nim największe wrażenie. Romantyczne nazwy z pewnością dodają wizerunkowi piwonii tajemniczości i budzą ciekawość. W książce ogrodniczej „Piwonie” każdą z prezentowanych roślin zobaczymy na kolorowym zdjęciu. Autorzy, pracownicy Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, o systematyce piwonii opowiadają z dużą swobodą, dając równocześnie praktyczne wskazówki dotyczące uprawy.Znawcy piwonii i ogrodnicy zamierzający sadzić je w swoim ogrodzie, na pewno powinni mieć tę książkę na półce.

 • 22,50 zł 25,00 zł

  Kwiaty są kwintesencją ogrodu. Kolorowe, żywe plamy działają energetyzująco i odświeżająco, a możliwość ich dowolnego kształtowania jest dodatkowym źródłem satysfakcji.Poradnik „Ogród kwiatowy” uczy, jak planować rabaty kwiatowe, jak dobrać i zestawić gatunki, by przez cały sezon wegetacyjny nasz ogród był nieprzemijająco piękny, jak sadzić i pielęgnować rośliny, aby rosły zdrowe i cieszyły oczy. Rozdział poświęcony katalogowej prezentacji opisuje 99 gatunków kwiatów. Są wśród nich kwiaty jednoroczne, rośliny cebulowe i byliny polecane do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Rośliny zaprezentowane zostały na zdjęciach i opisane pod względem warunków, jakich wymagają do uprawy. Indeks nazw i przejrzyste zestawienia ułatwiają wyszukiwanie odpowiednich roślin.Za sprawą kwiatów nasz ogród będzie pełen życia, bo kolorowe, pachnące okazy przyciągają rzesze owadów. Warto cieszyć się również ich pięknem. 

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Sprawdzonej wiedzy nigdy za wiele.Katalog i poradnik w jednym na temat uprawy i pielęgnacji roślin liściastych i iglastych to zbiór praktycznych informacji na temat sadzenia, rozmnażania i codziennej opieki nad 350 gatunkami i odmianami roślin. Spośród bardzo bogatej oferty rynkowej nie zawsze potrafimy wybrać te rośliny, które sprawdzą się w specyficznych warunkach naszego ogrodu: w słońcu, cieniu, na glebie piaszczystej lub wilgotnej.Ta książka rozstrzyga dylematy ogrodnika i wskazuje najlepsze rozwiązania, prezentując jednocześnie wiele z zaprezentowanych roślin na fotografiach. Autorzy poradnika to znawcy tematu. Ich opinii na pewno można zaufać.

 • 58,50 zł 65,00 zł

  Różnorodność gatunków i odmian rośliny najczęściej jest zaletą, bywa jednak, że staje się utrapieniem. Dzieje się tak z irgami, których systematyka, ze względu na złożoność i niejednoznaczność, sprawia nawet profesjonalistom nieco kłopotu.Autorka „Irg uprawianych w Polsce” postawiła sobie za cel opisanie najczęściej uprawianych i najbardziej odpowiednich do uprawy w Polsce gatunków tych roślin. Opisy 78 roślin uzupełnione zostały kluczem do oznaczania, informacjami na temat możliwości wykorzystania i wskazówkami uprawowymi. Z pewnością będzie bardzo pomocna wszystkim miłośnikom irg, którzy cenią te rośliny za odporność i brak dużych wymagań uprawowych, a także za urokliwe kwitnienie, owocowanie i bardzo efektowne jesienne przebarwienie liści. Książka zaspokoi również oczekiwania profesjonalistów związanych z urządzaniem zieleni i hodowlą roślin – jest pierwszą na polskim rynku tak obszerną publikacją poświęconą irgom.

 • 43,20 zł 48,00 zł

  Do sadzenia iglaków nie trzeba zachęcać. Są piękne, zimozielone i modne. Czy wiesz, jakie iglaki wybrać?Poznaj najnowsze gatunki i odmiany. Zobacz absolutne nowości. Wybór ułatwia pierwsza prezentacja 250 gatunków najbardziej popularnych odmian. W dobrym wyborze pomogą dokładne zdjęcia i praktyczne opisy gatunków.

 • 22,50 zł 25,00 zł

  Rośliny iglaste są ważnym elementem ogrodu. Nie muszą w nim dominować, jednak ogród zupełnie pozbawiony iglaków trudno sobie wyobrazić.Katalog „Iglaki” to przegląd ponad 250 roślin iglastych z powodzeniem uprawianych w polskich ogrodach. Zawiera szczegółowe informacje o tych roślinach. Opisuje wygląd każdej prezentowanej odmiany, jej pokrój, wielkość i ulistnienie, stanowisko odpowiednie dla poszczególnych odmian oraz zastosowanie. Każdą z odmian przedstawia na fotografii. Cenną częścią katalogu jest tabelaryczne zestawienie prezentowanych odmian, w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie, jaką odmianę wybrać ze względu na zastosowanie, wymagania i kształt rośliny. Katalog uzupełniają krótkie porady związane z kupowaniem iglaków, ich sadzeniem i pielęgnacją.

 • 44,01 zł 48,90 zł

  Jak twierdzi autor książki, fakt, iż roślina określana jest jako zimozielona nie znaczy, że będzie miała liście przez całą zimę. Część roślin zimozielonych nie jest w pełni mrozoodporna i zdarza się, że ich ich liście przemarzają. Część roślin traci również zimą swoją dekoracyjność, jednak nikt nie neguje z tego powodu zasadności sadzenia w ogrodach zimozielonych ozdób. Od późnej jesieni do wczesnej wiosny są niezastąpione.Poradnik na kilkudziesięciu stronach prezentuje zimozielone gatunki, przybliżając ich zalety i informując, na jakich stanowiskach i glebie rosną najlepiej oraz w jaki sposób można je rozmnażać. Każdy opis został opatrzony kolorową fotografią. Kolejne rozdziały to zasady uprawy roślin zimozielonych: sadzenie, pielęgnacja, podlewanie, ściółkowanie, nawożenie, cięcie, ochrona przed mrozem, szkodnikami i chorobami oraz możliwości zastosowania roślin zimozielonych. Bo trzeba wiedzieć, że ich zastosowanie może być bardzo szerokie – od okrywowych i pokrywających skalniaki płaszczyzn, przez solitery, nasadzenia w pojemnikach i żywopłoty, po zielone obrazy zawieszone przy ścianach i na kratach.Rośliny zimozielone ozdobią każdy ogród.

 • 37,80 zł 42,00 zł

  Katalog ozdobnych roślin wrzosowatych oraz poradnik w jednym. Wyjątkowe walory dekoracyjne i efektowne kwiaty roślin wrzosowatych sprawiają, że są one wyjątkową ozdobą ogrodu. Wiele nowych, cennych odmian stwarza możliwość wielu zastosowań. W książce znajdziesz wybór najpiękniejszych odmian. Dowiesz się, jak zapewnić wrzosowatym sprzyjające warunki wzrostu oraz odpowiednią pielęgnację, co pozwoli cieszyć się pięknem roślin przez wiele lat. Z tą książką łatwo stworzysz niepowtarzalny ogród wrzosowiskowy. Szczegółowy opis każdej odmiany zilustrowany jest fotografią.

 • 51,30 zł 57,00 zł

  W książce „Rok w ogrodzie” dzień po dniu opisane są najważniejsze czynności pielęgnacyjne, które powinniśmy wykonać, aby mieć piękne i zdrowe rośliny w swoim otoczeniu. Dzięki chronologicznemu ułożeniu tematów szybko znajdziesz potrzebne informacje, m.in., jak i kiedy sadzić drzewa i krzewy, przycinać żywopłot, rozmnażać róże, nawozić trawnik, osłaniać rośliny przed mrozem, podlewać rabaty, przechowywać warzywa, chronić drzewa owocowe przed szkodnikami, wykopywać cebule kwiatów, zakładać kompostownik, konserwować narzędzia. Uzupełnieniem poradnika są portrety 365 gatunków roślin polecanych do uprawy w przydomowych ogrodach.

 • 59,90 zł

  Byliny często goszczą w naszych ogrodach. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem rzadko które rośliny mogą zaoferować taką różnorodność, a przy tym piękno i wytrzymałość.Są wśród nich rośliny bardziej wymagające i takie, które prawie same dają sobie w ogrodzie radę. Te właśnie zostały przedstawione w poradniku „Byliny w twoim ogrodzie”. Małe wymagania uprawowe są przez wielu ogrodników najbardziej pożądaną cechą rośliny. Nie chodzi przecież o to, aby ogród wymuszał na nas ciężką pracę, ale aby wykonując zabiegi pielęgnacyjne wśród roślin, czerpać z tego satysfakcję i mieć czas na odpoczynek. Wśród zaprezentowanych prawie 700 gatunków i odmian bylin znalazły się również półkrzewy i krzewinki, które często wykorzystuje się do wspólnego z bylinami tworzenia kompozycji rabatowych.Doskonała lektura dla wszystkich miłośników ogrodu, a szczególnie dla tych, którzy zamierzają stworzyć lub przeobrazić rabaty bylinowe w swoim ogrodzie.

 • 74,70 zł 83,00 zł

  Katalog roślin to podstawowe narzędzie pracy dla projektantów, twórców ogrodów, studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa, właścicieli ogrodów i pasjonatów zieleni. W „Katalogu roślin” znajdziemy usystematyzowane i przejrzyste informacje o 2680 roślinach do naszych ogrodów opracowane przez 9 ekspertów uprawy roślin. Opisane zostały drzewa i krzewy iglaste i liściaste, byliny, róże, rośliny wrzosowate, pnącza, rośliny sadownicze, rośliny tarasowe, trawy i paprocie oraz  rośliny ozdobne o jadalnych owocach. Każda z roślin przedstawiona została pod względem cech charakterystycznych, wymagań glebowych i słonecznych, a także wskazań pielęgnacyjnych i zastosowania. Opisy uzupełnione są zdjęciami dojrzałych roślin oraz informacją o odporności mrozowej i gęstości sadzenia. W katalogu znajdziemy też wskazówki, jak zaplanować ogród, porady związane ze zwalczaniem szkodników i chorób oraz inspirujące pomysły urządzenia ogrodu.Katalog polecany jest przez Związek Szkółkarzy Polskich.

 • 25,20 zł 28,00 zł

  Amatorzy uprawy roślin w ogrodzie otrzymują kolejną pozycję firmowaną przez Związek Szkółkarzy Polskich – „Rośliny do każdego ogrodu”. Z racji tego, że wyboru roślin dokonali polscy praktycy, zaprezentowane rośliny z pewnością sprawdzą się w naszym klimacie i będą sprawiać mniej kłopotów niż egzotyczne gatunki i odmiany.Kilkaset przedstawionych roślin to sprawdzone i dostępne w Polsce rozwiązania. Książka prezentuje polskie i łacińskie nazwy roślin, graficzne informacje na temat ich wielkości i cech dekoracyjnych, praktyczne porady, które pozwolą dobrze je pielęgnować oraz pomysły na zastosowanie, wskazania projektowe i przykładowe kompozycje. Każdemu ogrodnikowi przyda się również wiedza o ochronie poszczególnych gatunków przed chorobami i szkodnikami.Konkretne opisy zostały uzupełnione zdjęciami roślin, a całość wzbogacają tablice informacyjne. 

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Wśród roślin w naszych ogrodach byliny zajmują miejsce szczególne. Co roku z pierwszymi promieniami słońca budzą się do życia, by wiosną i latem cieszyć nasze oczy. Co roku z pierwszymi przymrozkami chowają się do ziemi i w tym ukryciu spędzają zimę.„Katalog bylin” zbiera wiedzę na temat praktycznie wszystkich bylin, które mogą rosnąć w naszych ogrodach. Opisuje poszczególne rośliny, przedstawia ich najważniejsze cechy i wymagania uprawowe. Wskazuje, jakiej wymagają pielęgnacji, w jaki sposób mogą być zastosowane i w jakiej rozstawie je sadzić. Każda roślina zaprezentowana w katalogu została pokazana na barwnych fotografiach Ważna dla wszystkich, którzy chcą uprawiać byliny, będzie informacja na temat ich odporności na mróz, ponieważ w różnych rejonach kraju, mimo chowania się na zimę do ziemi, mogą nie przetrwać.Szybkie odnalezienie rośliny odpowiedniej na dane siedlisko możliwe jest dzięki przejrzystym tabelom, a rozdział wskazujący inspiracje przedstawia przykłady zestawień i kompozycji z wykorzystaniem bylin.Katalog niezbędny w pracy każdego, kto uprawia byliny oraz projektantów zieleni sprawdzi się jako źródło profesjonalnej wiedzy także w przypadku samodzielnego komponowania rabat bylinowych w ogrodzie.

 • 31,50 zł 35,00 zł

  „Katalog róż” to jedna z tych pozycji, której nie powinno zabraknąć na półce miłośnika tych kwiatów.Książka zawiera polskie i łacińskie nazwy poszczególnych odmian róż, opisuje ich najważniejsze cechy, zastosowanie, wymagania pielęgnacyjne, a także wskazuje, w jakiej strefie mrozoodporności mogą rosnąć. Zaprezentowane na fotografiach i opisane róże należą do 5 grup tych roślin. Są to róże wielkokwiatowe, wielokwiatowe, okrywowe, pnące i parkowe. W części opisowej wskazano kolor kwiatów, pory kwitnienia, wysokość i zastosowanie roślin należących do wszystkich tych grup, a w rozdziale poświęconym uprawie zabiegi pielęgnacyjne, jakie są niezbędne do przeprowadzenia, aby zdrowe i dorodne kwiaty cieszyły nasze oczy.Katalog podpowiada również, jak zestawiać róże z innymi roślinami ozdobnymi.

na stronie