bonsai

 • 40,43 zł 44,92 zł

  Kształtowanie miniaturowych roślin to sztuka, która pozwala znaleźć się w świecie orientu.Z poradnika „Bonsai. Formowanie, rozmnażanie, pielęgnacja, uprawa” początkujący miłośnicy uprawy tych roślin dowiedzą się, od czego zacząć przygodę ze sztuką bonsai. Poznają jej historię, kanony sztuki, sposoby rozmnażania i modelowania oraz zasady pielęgnacji małych drzewek. Praktyczne rady pozwolą na właściwe przygotowanie podłoża i wybranie odpowiedniego naczynia do uprawy oraz przybliżą sposoby zwalczania chorób i szkodników. Dla każdego, kto znajduje w sobie konsekwencję i cierpliwość do opieki nad wdzięcznymi miniaturowymi krzewinkami, książka ta będzie pomocnym zbiorem wskazówek.  

  Wyprzedaż
 • 35,10 zł 39,00 zł

  Hodowanie bonsai wydaje się trudne, jednak osoby, które zajmują się tą sztuką, nie muszą wykazywać się specjalnymi umiejętnościami. Wiedza, cierpliwość i konsekwencja wystarczają.Najważniejsze style, najpiękniejsze gatunki bonsai i zasady pielęgnacji małych drzewek przedstawia książka „Bonsai dla każdego”. Podpowiada, jak zajmować się kupionymi gotowymi drzewkami, z jakimi czynnościami należy się liczyć przy samodzielnej hodowli bonsai, jakie drzewa najlepiej nadają się do przekształcania w żywe miniatury, w jakim stylu można je ukształtować. Wskazuje również najczęściej popełniane w uprawie błędy i uczy, jak ich uniknąć.Poradnik przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających niezwykłe spotkanie ze sztuką kształtowania małych drzewek.

  Wyprzedaż
 • 26,91 zł 29,90 zł

  Bonsai potrafi odmienić każde wnętrze. Być może właśnie dlatego ta stara japońska szuka uprawy roślin zyskała na całym świecie tylu zwolenników.Tworzenie pejzaży w miniaturze, którymi w istocie są bonsai, rozpoczyna się od wyboru rośliny, mającej podlegać formowaniu. Od jej gatunku, wyglądu wyjściowego i zdrowia zależy w dużej mierze efekt, do uzyskania którego będziemy zmierzali. Bonsai można formować z wielu gatunków roślin i w wielu różnych stylach. Prawidłowo wykonane formowanie nie jest obciążeniem dla rośliny. Musimy jednak pamiętać, że rosnące w pojemnikach drzewka, które w naturze osiągnęłyby zdecydowanie większe rozmiary, są zupełnie od nas zależne. Trzeba o nie dbać, a im lepiej zrozumiemy, jak funkcjonują i jak rosną, tym łatwiej nam to przyjdzie. Sztuka bonsai to dziedzina wymagająca zarówno wiedzy, jak i umiejętności, ale jeśli tylko jesteśmy cierpliwi i umiemy oczekiwać na efekty własnych starań, to fachową wiedzę możemy nabyć z książek, a umiejętności wyszkolić w działaniu. Dla chcącego nie ma nic trudnego.