bonsai

 • 25,00 zł

  Sztuka ogrodowa w różnych rejonach świata potrafi być bardzo odmienna. Najlepszym dowodem na to jest bonsai – dalekowschodni sposób kształtowania miniaturowych roślin.Poradnik „Bonsai to może być proste” przeznaczony jest dla początkujących miłośników tej sztuki. Poznają z niej podstawowe style bonsai oraz rośliny, które najlepiej nadają się do kształtowania w postaci miniaturowych drzewek. Dowiedzą się także, jak krok po kroku pielęgnować rośliny i jakich narzędzi używać, aby uzyskać jak najlepsze efekty korygowania ich kształtu.Bonsai ma wielowiekową tradycję i w świecie zachodu wielu zwolenników. Na pewno stanowi ciekawą alternatywę dla tych wszystkich, którzy chcieliby poznać coś nowego.

 • 49,00 zł

  Eksponowanie kamieni o niezwykłych kształtach i wyjątkowym wyrazie zostało zapoczątkowane prawie dwa tysiące lat temu w Chinach. Udoskonalane przez stulecia przez Japończyków stało się prawdziwą sztuką. Suiseki – tak brzmi nazwa tej dziedziny artystycznego wyrazu – prezentuje kamienie i skały przypominające postacie, zwierzęta, owady, krajobrazy w formie martwej natury lub w połączeniu z miniaturowymi drzewkami bonsai.„Japońska sztuka odnajdowania piękna w kamieniu”to kompletny przewodnik dla kolekcjonerów i tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z suiseki. Pozwala zapoznać się z historią, podstawowymi pojęciami oraz terminologią tej sztuki. Przedstawia w dwóch językach system klasyfikacyjny, wskazuje najlepsze sposoby eksponowania kamieni i pokazuje, w jaki sposób łączyć suiseki z bonsai. Książka zawiera ponad 150 ilustracji, pozwalających zobaczyć na przykładach opisywane treści.Suiseki poszerza naszą europejską wrażliwość i pozwala dostrzec więcej naturalnego piękna w otoczeniu. Zastosowanie tej sztuki w projektowaniu na wolnym powietrzu na pewno wzbogaci nasz ogród.

 • 44,92 zł

  Kształtowanie miniaturowych roślin to sztuka, która pozwala znaleźć się w świecie orientu.Z poradnika „Bonsai. Formowanie, rozmnażanie, pielęgnacja, uprawa” początkujący miłośnicy uprawy tych roślin dowiedzą się, od czego zacząć przygodę ze sztuką bonsai. Poznają jej historię, kanony sztuki, sposoby rozmnażania i modelowania oraz zasady pielęgnacji małych drzewek. Praktyczne rady pozwolą na właściwe przygotowanie podłoża i wybranie odpowiedniego naczynia do uprawy oraz przybliżą sposoby zwalczania chorób i szkodników. Dla każdego, kto znajduje w sobie konsekwencję i cierpliwość do opieki nad wdzięcznymi miniaturowymi krzewinkami, książka ta będzie pomocnym zbiorem wskazówek.  

  Wyprzedaż
 • 39,00 zł

  Hodowanie bonsai wydaje się trudne, jednak osoby, które zajmują się tą sztuką, nie muszą wykazywać się specjalnymi umiejętnościami. Wiedza, cierpliwość i konsekwencja wystarczają.Najważniejsze style, najpiękniejsze gatunki bonsai i zasady pielęgnacji małych drzewek przedstawia książka „Bonsai dla każdego”. Podpowiada, jak zajmować się kupionymi gotowymi drzewkami, z jakimi czynnościami należy się liczyć przy samodzielnej hodowli bonsai, jakie drzewa najlepiej nadają się do przekształcania w żywe miniatury, w jakim stylu można je ukształtować. Wskazuje również najczęściej popełniane w uprawie błędy i uczy, jak ich uniknąć.Poradnik przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających niezwykłe spotkanie ze sztuką kształtowania małych drzewek.

  Wyprzedaż
 • 29,90 zł

  Bonsai potrafi odmienić każde wnętrze. Być może właśnie dlatego ta stara japońska szuka uprawy roślin zyskała na całym świecie tylu zwolenników.Tworzenie pejzaży w miniaturze, którymi w istocie są bonsai, rozpoczyna się od wyboru rośliny, mającej podlegać formowaniu. Od jej gatunku, wyglądu wyjściowego i zdrowia zależy w dużej mierze efekt, do uzyskania którego będziemy zmierzali. Bonsai można formować z wielu gatunków roślin i w wielu różnych stylach. Prawidłowo wykonane formowanie nie jest obciążeniem dla rośliny. Musimy jednak pamiętać, że rosnące w pojemnikach drzewka, które w naturze osiągnęłyby zdecydowanie większe rozmiary, są zupełnie od nas zależne. Trzeba o nie dbać, a im lepiej zrozumiemy, jak funkcjonują i jak rosną, tym łatwiej nam to przyjdzie. Sztuka bonsai to dziedzina wymagająca zarówno wiedzy, jak i umiejętności, ale jeśli tylko jesteśmy cierpliwi i umiemy oczekiwać na efekty własnych starań, to fachową wiedzę możemy nabyć z książek, a umiejętności wyszkolić w działaniu. Dla chcącego nie ma nic trudnego.