kwiaty

 • 75,00 zł

  Katalog zawiera zwięzłe i praktyczne opisy prawie 1200 kwiatów, traw i paproci, które z powodzeniem rosną w naszych warunkach klimatycznych. Przedstawia ich charakterystykę, wymagania, pielęgnację, sugerowane zastosowanie i gęstość sadzenia. Wszystkie byliny pokazane są na zdjęciach, a sylwetkę rośliny obrazuje rysunek. Książka prezentuje także informacje o planowaniu rabaty bylinowej, zwalczaniu szkodników i chorób, sadzeniu i pielęgnacji oraz zastosowaniu i inspiracjach.Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem ogrodu, masz działkę, taras czy choćby balkon, jesteś projektantem zieleni, studentem architektury krajobrazu czy ogrodnictwa, pracujesz przy zakładaniu ogrodów albo zajmujesz się sprzedażą roślin, ten katalog przeznaczony jest dla ciebie. Przedstawione w nim rośliny, opisane przez znakomitych ekspertów, są sprawdzone w polskim klimacie i dostępne na naszym rynku.„Katalog bylin – kwiaty, trawy i paprocie” polecany jest przez Związek Szkółkarzy Polskich.

 • 45,00 zł

  Róże, peonie, słoneczniki i inne kwiaty cięte, hortensje, glicynie, forsycje, łubiny, maki - każdy kwiat ma swój urok.„Wielka księga kwiatów” prezentuje wiedzę na temat kilkuset roślin kwiatowych. Przedstawia podstawowe zasady ich uprawy i pielęgnacji, typowe problemy związane z uprawą kwiatów i sposoby ich rozwiązania, ciekawostki, również na temat rzadkich gatunków oraz pomysły na kompozycje kwiatowe, które ubarwią każdy ogród, taras czy balkon. W książce znajdziemy także informacje na temat symboliki kwiatów, słowniczek przydatnych terminów oraz bogaty zbiór fotografii, a także ilustracje i tabele z informacjami o gatunkach kwiatów przeznaczonych do uprawy na różnych stanowiskach.Pokaż mi, jakie kwiaty lubisz, a powiem ci, kim jesteś – w tym sformułowaniu z pewnością jest część prawdy. 

 • 14,90 zł

  Parapety i balkony naszych domów nie byłyby tak kolorowe, gdyby nie pelargonie. Te widowiskowe kwiaty upiększają przestrzeń wokół nas niezmiennie od wielu lat.W poradniku „Pelargonie” znajdziemy informacje na temat tego, jakie odmiany pelargonii zastosować do posadzenia na balkonie, w jaki sposób zadbać o kwiaty w okresie ich wegetacji i jak przygotować do przezimowania. Osoby, które chciałyby samodzielnie rozmnożyć posiadane okazy, dowiedzą się, jak pobrać szczepki, kiedy i w jaki sposób wysiać nasiona i jak się nimi opiekować, aby uzyskać piękne, zdrowe egzemplarze pelargonii. 

 • 41,90 zł

  Ogrody różane, pełne zapachu i kolorów, są dla wielu wzorem ogrodu doskonałego. Bogactwo świata róż sprawia, że nawet znawcy tematu bywają zaskakiwani nowymi odmianami.W nowoczesnym przewodniku „Róże. Najpiękniejsze gatunki róż na każdą rabatę” znajdziesz zdjęcie, opis i charakterystykę ponad 480 godnych polecenia gatunków tych kwiatów, podzielonych według koloru i przynależności do jednej z grup: róż pnących, krzaczastych, okrywowych, rabatowych i wielkokwiatowych. Każdy z gatunków został krótko scharakteryzowany, opisano jego zastosowanie i wskazano rośliny, których towarzystwo uwydatni zalety danego gatunku.Dla miłośników róż książka niezastąpiona.

 • 35,00 zł

  „Katalog róż” to jedna z tych pozycji, której nie powinno zabraknąć na półce miłośnika tych kwiatów.Książka zawiera polskie i łacińskie nazwy poszczególnych odmian róż, opisuje ich najważniejsze cechy, zastosowanie, wymagania pielęgnacyjne, a także wskazuje, w jakiej strefie mrozoodporności mogą rosnąć. Zaprezentowane na fotografiach i opisane róże należą do 5 grup tych roślin. Są to róże wielkokwiatowe, wielokwiatowe, okrywowe, pnące i parkowe. W części opisowej wskazano kolor kwiatów, pory kwitnienia, wysokość i zastosowanie roślin należących do wszystkich tych grup, a w rozdziale poświęconym uprawie zabiegi pielęgnacyjne, jakie są niezbędne do przeprowadzenia, aby zdrowe i dorodne kwiaty cieszyły nasze oczy.Katalog podpowiada również, jak zestawiać róże z innymi roślinami ozdobnymi.

 • 33,21 zł 36,90 zł

  Świat przyrody oglądany świadomie i uważnie pozwala nam poznać wiele swoich tajników i lepiej zrozumieć prawa nim rządzące.Jedną z bardziej frapujących książek przyrodniczych jest „Prywatne życie łąki” – zapis obserwacji, jakie poczynił John Lewis-Stempel, pisarz i rolnik mieszkający na pograniczu Anglii i Walii. Opowieść o życiu łąki przywołuje wiele gatunków roślin i zwierząt, wiele historii i inspirujących refleksji autora. To pamiętnikarski zapis pełen humoru i zachwytu nad otaczającym światem, życzliwości dla przyrody i człowieka, który znajduje w niej swoje miejsce.Książka napisana jest z wielka wrażliwością, pięknym językiem i z pewnością zachęci do uważniejszego niż tylko przez okno obserwowania przyrody. W 2015 r. została uznana za najlepszą książkę przyrodniczą, zdobywając prestiżową nagrodą The Wainwright Prize. 

 • 69,00 zł

  Opisuje zachowaną jeszcze różnorodność gatunkową roślin tworzących zbiorowiska łąkowe, pochodzenie tych zbiorowisk oraz najważniejsze systemy podziału łąk i pastwisk stosowane w naukach przyrodniczych. Przewodnik przedstawia również fitosocjologiczną klasyfikację zbiorowisk roślinnych Polski z uwzględnieniem najważniejszych zbiorowisk spotykanych na łąkach. Są w nim informacje o zagrożeniach dla środowiska wynikających z niewłaściwego gospodarowania na użytkach łąkowych. Dla początkujących miłośników botaniki wyjaśnione zostały między innymi na rysunkach i zdjęciach, charakterystyczne cechy budowy traw i turzyc - roślin, które w znacznym stopniu tworzą ruń każdego zbiorowiska łąkowego. Podstawową część przewodnika stanowią opisy 256 gatunków roślin częściej lub rzadziej spotykanych na łąkach i pastwiskach. Rośliny te zostały podzielone na podstawie barwy kwiatu na sześć grup kolorystycznych, dzięki czemu w terenie łatwiej jest je rozpoznać i oznaczyć. Każdą grupę bez trudu można znaleźć w książce dzięki barwnym marginesom.

 • 45,50 zł

  W niesprzyjających warunkach pogodowych szklarnie są niezastąpione: pozwalają hodować rośliny w kontrolowanych warunkach niezależnie od kaprysów aury.Poradnik „Rośliny w szklarniach” to zbiór wiedzy na temat tego, jak zbudować i wyposażyć szklarnię. Prezentuje różne rodzaje szklarni, omawia ich konstrukcje i wskazuje niezbędne wyposażenie. Przedstawia także rośliny ozdobne, warzywa i owoce, które mogą być uprawiane w szklarni. Osobne rozdziały poświęcone są zabiegom konserwacyjnym i pielęgnacyjnym wykonywanym na roślinach oraz kłopotom z roślinami, jakie mogą pojawić się w szklarniach. Wiedzę o wykonywaniu prac przy uprawie szklarniowej porządkuje terminarz prac.Propozycja dla wszystkich zainteresowanych uprawą roślin w szklarniach.

 • 33,75 zł

  Elizę Orzeszkową znamy z twórczości literackiej. W jej powieściach znajdziemy opisy przyrody, które potwierdzają wrażliwość na otaczającą naturę, jednak zapewne nie domyślimy się, jak wielką jej pasją były rośliny.„Album kwiatowe” jest albumem florystycznym opracowanym przez autorkę w 1890 roku. Był charytatywnym darem stworzonym na rzecz mieszkańców Galicji, którzy cierpieli głód. Powstał tak jak inne florystyczne dzieła Orzeszkowej w wyniku długotrwałej pracy. Autorka samodzielnie zbierała i starannie suszyła kwiaty, a następnie układała je w kwietne kompozycje. W taki sam sposób tworzyła również zielniki. Teraz możemy porównać rośliny, które po koniec XIX w. były powszechne na polach i łąkach z tymi, które spotykamy tam dzisiaj.„Album kwiatowe” został w 1894 roku nagrodzony złotym medalem na Powszechnej Wystawie Kwiatowej we Lwowie. Dziś opiekę sprawuje nad nim Dział Rękopisów Zakładu im. Ossolińskich.

 • 39,90 zł

  Maurice Maeterlinck, autor „Inteligencji kwiatów”, był belgijskim dramaturgiem, poetą i eseistą, który pisał w jęz. francuskim. W roku 1911 otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.„Inteligencja kwiatów” to filozoficzno-przyrodnicze eseje przedstawiające autora od strony jego pasji przyrodniczej. Wykazując się szeroką wiedzą, opisuje z zachwytem świat roślinnych piękności i ujawnia ich znane w momencie powstawania utworu, w pierwszej dekadzie XX w., tajemnice. Być może natura kwiatów nie jest tak odległa od natury człowieka, jak sobie wyobrażamy.Na szczególną uwagę zasługuje piękny, poetycki język dzieła. 

 • 39,90 zł

  Każdy kwiat zanim stanie się ogrodową pięknością jest niepozornym zbiorem listków zieleniejącym w ziemi. W tym stadium nie różni się wiele od innych roślin, które kwiatami pożądanymi w ogrodzie raczej się nie staną.Przy pieleniu grządek znajomość wyglądu siewek ma duże znaczenia. Książka „Co z tego wyrośnie? Chwast czy nie?” pomoże rozróżnić, które kiełkujące w naszym ogrodzie rośliny trzeba wyrwać, a które można zostawić. Przy zaprezentowanych roślinach umieszczone zostały symbole informujące o tym, czy roślina jest ozdobna, czy jest pożyteczna ekologicznie i nie powinno jej się usuwać, czy jest trująca, czy jadalna, czy może zagłuszać inne rośliny, ponieważ osiąga duże rozmiary, czy zawiera substancje lecznicze łagodzące różne dolegliwości i wreszcie czy jest rośliną, którą natychmiast trzeba usunąć ze względu na jej inwazyjność.Rzadko zdarza się, żeby rośliny były prezentowane w stadium niedojrzałym. Dla każdego, kto dba o swój ogród, książka będzie cennym uzupełnieniem wiedzy. 

 • 14,99 zł

  Uprawa roślin w pojemnikach ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników. W donicach można uprawiać, kwiaty, warzywa, krzewy, a nawet drzewa. Fakt, że pojemniki są mobilne i można je przestawiać w dowolne miejsce przyczynia się do uprawy nawet bardo wymagających gatunków.Poradnik „Rośliny w pojemnikach” to przegląd najbardziej popularnych roślin, których uprawę można prowadzić na powierzchni mniejszej niż ogródek. Książka zawiera też wskazówki dotyczące sposobów pielęgnacji roślin pojemnikowych i podpowiada sprawdzone sposoby na to, aby nasz ogródek w donicach był zdrowy i piękny. 

 • 20,90 zł

  Nowy poradnik, który zawiera cenne rady i wskazówki dotyczące wyboru bylin oraz jak najlepszego ich zagospodarowania, zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie. Książka zawiera zbiór fiszek, w których opisano cechy charakterystyczne i wymagania poszczególnych rodzajów roślin. Wiele uwagi poświęcono również metodom uprawy: nawożeniu, podlewaniu i ochronie przed szkodnikami.

 • 19,90 zł

  Nie wszystkie rośliny mają tak dużą liczbę odmian, jak lilie. Te piękne kwiaty znane człowiekowi od czasów starożytnych uprawiane są aktualnie na świecie w ponad 8000 odmianach - to imponująca liczba.Poradnik „Lilie” jest zwięzłym kompendium wiedzy na temat tych niezwykłych kwiatów. Omawia ich rozmieszczenie geograficzne, budowę morfologiczną i warunki uprawowe. Opisuje, w jaki sposób należy je sadzić, zimować i rozmnażać, a także jak chronić przed chorobami i szkodnikami. Książka prezentuje także wybrane gatunki i odmiany lilii.Lilie to zjawiskowe kwiaty. Ich kolekcjonowanie może stać się pasją na całe życie.

 • 29,95 zł

  Piękno kwiatów jest niezaprzeczalne, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że kwiaty mogą być nie tylko pachnącą dekoracją, ale również jadalnym dodatkiem do potraw i antidotum na różne schorzenia.„Atlas dzikich kwiatów” prezentuje 120 dzikich kwiatów, które z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni i które będą miały dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Opisane zostały ich naturalne siedliska, cechy, własności kulinarne i lecznicze, a same kwiaty zaprezentowane zostały na fotografiach. W książce znajdziemy informacje zarówno o popularnych kwiatach, jak i o tych, których spotkanie w lesie czy na łące nie jest tak oczywiste.Spacer w letnie popołudnie z atlasem w ręku? Czemu nie!

 • 19,90 zł

  Bohaterami tej książki są rośliny pospolite – nagietek, ślaz i mniszek. Ich cechy są jednak niepospolite, a właściwości lecznicze nie do przeceniania.Niepozorne kwiaty mają cenne dla zdrowia i urody właściwości. Eliminują z organizmu toksyny, wspomagają pracę wątroby, pomagają w leczeniu wrzodów, łagodzą stany zapalne jelit, dezynfekują rany i przyspieszają ich gojenie się. Są także źródłem niezwykłych składników, które regenerują skórę, a swoim smakiem i kolorem wzbogacają przygotowywane potrawy. Przepisom z wykorzystaniem nagietka, ślazu i mniszka poświęcony jest jeden z rozdziałów książki.Warto sięgnąć po pozornie niewiele znaczące rośliny i przekonać się, że mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 • 14,99 zł

  Nic tak w ogrodzie nie cieszy oczu, jak kolorowe kwiaty.Kwiaty jednoroczne, dwuletnie i wieloletnie przedstawione w poradniku „Kwiaty ozdobne” mogą być uprawiane w każdym polskim ogrodzie. Warunkiem powodzenia uprawy jest dobranie właściwej rośliny na odpowiednie stanowisko i prawidłowa jej pielęgnacja. Większość roślin polecana w tym poradniku nie sprawia kłopotów uprawowych. Zaprezentowane rośliny zostały podzielone na dwie kategorie. W pierwszej znajdziemy rośliny o ozdobnych kwiatach, w drugiej pomieszczone zostały te, które mają ozdobne liście. Przy każdej roślinie podany został krótki opis oraz wskazania dotyczące stanowiska, gleby oraz uprawy.

 • 12,90 zł

  Z roku na rok przybywa osób uczulonych na… przyrodę. Pyłki drzew, traw i kwiatów potrafią być groźne dla szczególnie wrażliwych osób, ale nie znaczy to, że należy w ogóle rezygnować z kontaktu z naturą. Osoby chorujące na alergię mogą przebywać w ogrodzie, a nawet go uprawiać, o ile będą wiedziały, jak to robić.Książka „Ogród dla alergika” prezentuje drzewa, krzewy, kwiaty i zioła, wśród których alergik nie powinien bać się o swoje zdrowie. Przedstawia też sposoby uprawy roślin bezpieczne dla osób wrażliwych i uczy, kiedy je stosować oraz wskazuje na te ogrodowe zajęcia, których alergicy powinni unikać. Na rynku wydawniczym to jedna z niewielu pozycji o tej tematyce.

 • 39,00 zł

  Pasjonaci ogrodnictwa znają i kochają rośliny. Potrafią fascynująco o nich opowiadać i swoją wiedzą  bardzo często lubią dzielić się z innymi.Autor książki „Wśród kwiatów” jest wielkim miłośnikiem i kolekcjonerem roślin. W swoim ogrodzie zebrał ok. 5000 odmian i gatunków roślin z północnej półkuli Ziemi. Jego rośliny, wśród których są zarówno drzewa i krzewy, jak i byliny, trawy, pnącza, paprocie, rośliny przeznaczone na skalniaki i rośliny wodne najczęściej są pod jakimś względem niezwykłe. Rzadko spotykane bądź wyjątkowej urody są bohaterkami wielu artykułów napisanych do czasopism ogrodniczych i książek. Sam autor jest z wykształcenia leśnikiem, co prawdopodobnie pozwala mu patrzeć na rośliny w sposób bardziej świadomy.

  Wyprzedaż
 • 39,90 zł

  Podziwiamy nasze ogrody wiosną i latem, zachwycamy się nimi kolorową jesienią, ale tylko nieliczni z nas traktują zimę w ogrodzie jako pełnoprawnie piękną porę roku. Dla wszystkich, którzy nie chcą przeczekiwać zimy i cieszyć się jej wdziękiem w ogrodzie, przeznaczona jest ta niezwykła książka.„Ogród zimą” to opowieść o roślinach wiecznie zielonych, drzewach i krzewach iglastych, bylinach oraz zimowych kwiatach i liściach. Autorka od dwudziestu pięciu lat uprawia własny ogród i doskonale zna rośliny, które opisuje. O zimowym ogrodzie opowiada z miłością, zwracając uwagę na szczególne oddziaływanie tej pory roku na nasze zmysły poprzez specyficzne światło i ruch roślin pod wpływem wiatru. Dokonuje autorskiego wyboru roślin ozdobnych zimą z liści, kwiatów, faktury i koloru, zapachu i smaku, polecając te spośród nich, które sprawdziły się najlepiej.Książka zawiera interesujące ciekawostki związane z historią roślin i jest pięknie ilustrowana późnojesiennymi i zimowymi zdjęciami roślin.

 • 34,90 zł

  Storczyki to rośliny niezwykłe. Rzadko które kwiaty mogą poszczycić się takim bogactwem gatunkowym, niezwykła kolorystyką i kształtem.W naszych domach w ostatnich latach na dobre zagościły Phalenopsisy.  Najczęściej są pierwszymi storczyki, z którymi mamy do czynienia, ale po nich nierzadko na naszych parapetach pojawiają się inne storczyki. Bo poznanie jednego budzi ciekawość. „Storczyki. Łatwa i przyjemna uprawa orchidei” to książka przeznaczona dla rozpoczynających przygodę w dziedzinie uprawy tych egzotycznych kwiatów. Poznamy z niej różne gatunki storczyków, podstawowe informacje o warunkach, jakie musimy zapewnić roślinom, zasadach pielęgnacji, chorobach i szkodnikach mogących zagrozić naszej uprawie oraz o sposobach ich zwalczania.Jak wskazuje podtytuł, storczyki można uprawiać łatwo i przyjemnie.

 • 44,85 zł

  Romantyczne, kolorowe, pachnące. Róże nie mają sobie równych, jeśli chodzi o wprowadzenie do ogrodu klasycznego ładu.Wyborowi, zastosowaniu i pielęgnacji róż poświęcony jest poradnik „Róże w ogrodzie. Poradnik dla początkujących i znawców”. Zgodnie z tytułem zarówno niedoświadczeni adepci sztuki ogrodniczej, jak i bardziej obeznani z tematem znajdą tu informacje na temat uprawy tych roślin. Czym różnią się róże parkowe od róż rabatowych, parkowych i wielkokwiatowych, czy róże pnące to róże pienne, jakie róże powtarzają kwitnienie, jakie pięknie pachną, mają ładne owoce, jakie są starymi, angielskimi odmianami, jak wyglądają róże dzikie? W książce przedstawiono przeszło 70 odmian, wskazując miejsca, w których możliwe jest zastosowanie poszczególnych gatunków i sposoby ich łączenia z innymi roślinami ogrodowymi. Zasadom pielęgnacji róż poświęcony jest rozdział, w którym opisano wybór stanowiska dla tych kwiatów, przygotowanie gleby, wybór najlepszej jakości sadzonek, sposób sadzenia róż na rabatach i w pojemnikach, pielęgnację, właściwe cięcie oraz ochronę przed mrozem, chorobami i szkodnikami.Doskonały prezent dla miłośników królowych ogrodu.

 • 21,00 zł

  Spacery po ukwieconych łąkach to romantyczne zajęcie, które można połączyć z fascynującą lekcją o bioróżnorodności i odpowiedzialności człowieka za naturę.Przewodnik "Dzikie kwiaty" prezentuje 192 portrety najczęściej spotykanych i jednocześnie niezwykłych dzikich kwiatów występujących w stanie naturalnym na terenie Europy Środkowej. Przyda się zatem nie tylko w Polsce, ale również w czasie urlopu poza jej granicami, szczególnie że zawiera tablice fotograficzne do oznaczania roślin. Zwięzłe opisy zbierają wszystkie ważne cechy identyfikacyjne rośliny zaprezentowanej na fotografii i dodatkowo na rysunku. Najistotniejsze informacje dotyczące cech, siedliska i rozpowszechnienia zostały wydzielone, tak aby bardzo szybko można było je odszukać. Orientację zdecydowanie ułatwia klucz oparty na kolorze kwiatów.Miłośnicy dzikich kwiatów nie będą zawiedzeni.

 • 25,00 zł

  Rośliny jednoroczne i cebulowe są barwnym urozmaiceniem każdego ogrodu. Urozmaiceniem rzeczywistym, ponieważ co roku mogą być sadzone i siane w innym zestawieniu i miejscu.Katalog składa się z części poradnikowej, dotyczącej uprawy roślin cebulowych oraz roślin jednorocznych i dwuletnich, a także z części leksykonowej. Zaprezentowano w niej 150 gatunków i odmian. Każdą odmianę zilustrowano zdjęciem, uzupełnionym o opis pokroju rośliny, kwiatów i liści. Przedstawione informacje to również zwięzłe wskazówki dotyczące wysokości, kwitnienia, terminu wysiewu i stanowiska.Bogactwo roślin jednorocznych i cebulowych jest oszałamiające. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 • 29,90 zł

  Rośliny wieloletnie to byliny, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie. To one w dużej mierze wyznaczają kształt ogrodu, określają jego atmosferę i nastrój.Wyczerpujący katalog „Rośliny wieloletnie” opisuje 210 gatunków bylin. Każdy z tych gatunków dostępny jest w polskich szkółkach. Informacje o wyglądzie, kwitnieniu, wymaganiach stanowiskowych i glebowych, rozmnażaniu i zastosowaniu uzupełniają zdjęcia. Książka podpowiada, jakie gatunki wybrać do naszego ogrodu, na co zwracać uwagę przy ich kupowaniu, jak je sadzić i pielęgnować. W przejrzystych tabelach znajdziemy propozycje do nasadzeń w różnych warunkach. Poradnik ma czytelny układ, a ikony graficzne pozwalają od razu zorientować się, czy roślina, o której myślimy, nadaje się do naszego ogrodu.

 • 34,90 zł

  Jakie róże kupować, jak je sadzić i pielęgnować, aby ozdabiały nasz ogród pięknymi i nierzadko pachnącymi kwiatami? Autor książki „Róże w twoim ogrodzie” zna odpowiedzi na te pytania i dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami.Pierwsza część książki to informacje na temat wyboru róż, ich sadzenia, nawożenia, podlewania, cięcia, rozmnażania oraz ochrony przed zimnem, a także opis narzędzi niezbędnych do pielęgnacji róż. Część druga to opis wybranych gatunków i odmian róż. Wyróżnione tu zostały stare róże, róże angielskie, nostalgiczne, pnące, ramblery, róże wielkokwiatowe, krzewiaste, okrywowe, miniaturowe i pienne. Hodowcy każdej z tych grup znajdą w książce sprawdzone porady udzielane przez ekspertów, które pozwolą zachować zdrowie i piękno kwiatów. Ostatni rozdział poświęcony jest najczęstszym szkodnikom i chorobom róż.Książka dla każdego miłośnika róż.

 • 10,90 zł

  Róża róży nierówna, szczególnie wówczas, gdy bierze się pod uwagę ich zapach.W zwięzłym poradniku „Róże pachnące” znajdziemy wskazówki, które pozwolą dobrać do naszego ogródka pięknie pachnące gatunki i odmiany tych najbardziej popularnych chyba kwiatów i cenne porady związane z pielęgnacją róż.

 • 29,90 zł

  Uprawiane początkowo w celach leczniczych piwonie od wielu lat stanowią niezwykłą ozdobę ogrodu. Różnobarwne, o pięknych liściach krzewy dobrze radzą sobie w naszym klimacie, a ponieważ ich uprawa nie przysparza wielu kłopotów, są popularne. I choć w ostatnich latach zostały nieco zapomniane, teraz, być może za sprawą stosunkowo nowych na naszym rynku piwonii drzewiastych, wracają do łask.Bogactwo gatunków i odmian piwonii sprawia, że każdy może wybrać spośród kilku tysięcy te odmiany, które robią na nim największe wrażenie. Romantyczne nazwy z pewnością dodają wizerunkowi piwonii tajemniczości i budzą ciekawość. W książce ogrodniczej „Piwonie” każdą z prezentowanych roślin zobaczymy na kolorowym zdjęciu. Autorzy, pracownicy Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, o systematyce piwonii opowiadają z dużą swobodą, dając równocześnie praktyczne wskazówki dotyczące uprawy.Znawcy piwonii i ogrodnicy zamierzający sadzić je w swoim ogrodzie, na pewno powinni mieć tę książkę na półce.

 • 29,90 zł

  W pięknie ukwieconym otoczeniu z przyjemnością przebywamy, jemy posiłki, odpoczywamy. Balkony, werandy, tarasy i patia to najlepsze miejsca do ekspozycji naszych zielonych cudów, szczególnie że stosunkowo łatwo zadbać w nich o jakość podłoża. Możliwość hodowania roślin tam, gdzie nie ma gleby jest doskonała wiadomością dla tych, którzy tęsknią do posiadania własnego ogrodu.Roślinność na balkonach i tarasach wymaga nieco innej opieki niż ta, która znajduje się w gruncie, a i same rośliny przeznaczone do hodowli w donicach i pojemnikach też różnią się od swojego ogrodowego rodzeństwa. Możliwość zestawiania różnorodnych kompozycji z roślin i pojemników pozwala na dowolną aranżację werandy czy patia i zapewnia zapełnienie świata barwami, kształtami a nierzadko i zapachami przez okrągły rok. Odpowiednio dobrane rośliny doskonale prezentują się w pojemnikach również zimą i jeśli zadbamy o ich ochronę przed mrozem, będą cieszyły nasze oczy nawet o tej porze roku.„Kwiaty na balkony, werandy i patia” przedstawiają propozycje kompozycji kwiatowych na cztery pory roku. Omawiają zasady przygotowania podłoża, nawożenia i podlewania, techniki sadzenia oraz gatunki roślin wykorzystane w kompozycjach. Dla każdego lubiącego w swoim otoczeniu zieleń.   

 • 34,90 zł

  Bogactwo kwiatów cebulowych zachwyca każdego ogrodnika-amatora, kiedy jednak trzeba podjąć decyzję związaną z wyborem gatunków i odmian do własnego ogrodu, warto chwilę się zastanowić.„Piękne kwiaty. Rośliny rozmnażanie z cebul, kłączy i bulw” to przewodnik przedstawiający ponad 700 gatunków i odmian hodowlanych oraz mieszańców roślin rozmnażanych z cebul, kłaczy i bulw. Przedstawiono w nim pożyteczne wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji tych roślin oraz zwalczania ewentualnych szkodników i chorób. Ciekawym uzupełnieniem poradnika jest mapa stref temperatur w Europie, pozwalająca zrozumieć wymagania roślin i ocenić możliwość ich posadzenia w naszym polskim ogrodzie oraz zwięzłe zestawienie roślin cebulowych według przeznaczenia i stanowiska.Autor, zauroczony różnorodnością ozdobnych cebul, kłączy i bulw oraz ich niezwykłymi właściwościami, dzieli się swoją fascynacją ze wszystkimi ogrodnikami i przekonuje, że łatwa uprawa tych roślin dostarcza wiele przyjemności.

 • 55,34 zł

  Miłość do ogrodu może zacząć się od jakiejkolwiek rośliny. Dla wielu zaczyna się od róż.Bogactwo i różnorodność tych kwiatów powoduje zawrót głowy. Róże wielokwiatowe, wielkokwiatowe, wspinające się po podporach, okrywowe, w wielu odmianach i kolorach dominują w rosariach, których są podstawą. Ale wielu ogrodników sadzi róże pomiędzy innymi roślinami, ponieważ również w pojedynczych egzemplarzach wprowadzają do ogrodu kolor, zapach i niezwykłą urodę. Poznanie tak wielu gatunków i odmian róż wcale nie jest rzeczą łatwą, chociaż na pewno przyjemną. W poradniku znajdziemy portrety roślin i informacje na temat ich uprawy, które pozwolą nam właściwie zadbać o nasze kolczaste piękności.   

 • 42,11 zł

  Wśród osób zajmujących się hobbystycznie uprawą roślin uprawa kwiatów pod osłonami jest jeszcze rzadkością, ale producenci roślin ozdobnych nie mają wyjścia w naszym klimacie, muszą uprawiać rośliny ozdobne pod osłonami.„Kwiaty cięte uprawiane pod osłonami” przybliżają zagadnienia technologii takiej uprawy, nowych rozwiązań, które pomagają obniżyć koszty produkcji oraz przedstawiają nowe rodzaje i gatunki roślin, które mogą być pod osłonami uprawiane, np. czosnki, nawłocie, słoneczniki czy ostróżki.Książka przeznaczona dla osób chcących profesjonalnie zająć się uprawą kwiatów, ale także dla tych, którzy chcieliby poznać tajniki roślin patrzących na przechodniów z witryn kwiaciarni i uśmiechających się z wazonów w naszych domach.

 • 16,80 zł

  Astrowate, do których należą chryzantemy, to grupa roślin, która ubarwia otoczenie nie tylko jesienią, ale też latem i wiosną. Są wśród nich gatunki jednoroczne i byliny. Piękne kolory, zróżnicowane kształty i obfite, długie kwitnienie predysponuje te kwiaty do uprawy w ogrodzie i w domu.Historię chryzantem, ich opis, odmiany, wymagania i pielęgnację przedstawia książka „Chryzantemy w ogrodzie i ich bliscy krewni”. Znajdziemy tu również podpowiedzi związane ze stosowaniem chryzantem i astrowatych w ogrodzie, bo można z nich tworzyć nie tylko rabaty, ale także żywopłoty czy wykorzystywać jako rośliny okrywowe. W mieszkaniu chryzantemy spełniają funkcję swoistego odkurzacza, skutecznie wchłaniając szkodliwe substancje lotne: amoniak, benzen czy formaldehyd. Książka informuje także o tym, jak przed chorobami i szkodnikami chronić wszystkie astrowate.Astrowate zapewniają kolorowy ogród od wiosny do późnej jesieni. Podziwianie piękna rabat stworzonych z ich wykorzystaniem może stać się również naszym udziałem.

 • 24,68 zł

  Róże słyną z kwiatów. I z kolców. Co jest ważniejsze? Historia uprawy tych roślin pokazuje, że kwiaty sprawiły, iż o kolcach jakby zapomniano.Poradnik „Róże” wprowadza w tajniki uprawy najsłynniejszych bodaj kwiatów. Omawia ich walory ozdobne, a także różnorodność gatunków i odmian, opisując róże wielkokwiatowe, wielokwiatowe, miniaturowe, okrywowe, pnące i parkowe. Wskazuje, jak i kiedy kupować róże, jak je sadzić, nawozić, ciąć i chronić przed szkodnikami i chorobami. Podpowiada jednocześnie, w jaki sposób wykorzystać róże w ogrodzie, zagospodarowując przy ich udziale ogrodowe konstrukcje, ogrody skalne, rabaty, pojemniki na balkonach i trasach oraz wykorzystując jako rośliny żywopłotowe lub w nasadzeniach naturalistycznych.

 • 19,43 zł

  Barokowe piękno kwiatów piwonii przyciąga uwagę od lat. Bylinowe odmiany tych roślin królują w polskich ogrodach od pokoleń, a nowe odmiany o zróżnicowanym kolorze i kształcie kwiatów cieszą niezmiennie. Piwonie krzewiaste dopiero niedawno pojawiły się w szerszym wyborze na naszym rynku, ale już zdobyły sobie uznanie ogrodników. Piwonie nie są trudne w uprawie, są stosunkowo odporne na mróz i choroby. Ich zróżnicowanie pozwala na wybranie najbardziej odpowiadających nam odmian i stworzenie prawdziwego, barwnego i pachnącego ogrodu.Książka prezentuje gatunki i odmiany piwonii, przedstawia wskazówki pielęgnacyjne i omawia szkodniki i choroby zagrażające piwoniom.

 • 19,11 zł

  Seria „Królowe ogrodów” wydawnictwa Działkowiec prezentuje najpiękniejsze kwiaty naszych ogrodów. Lilie do takiej prezentacji nadają się szczególnie, ponieważ bogactwo ich odmian, a co za tym idzie kolorów, kształtów i rozmiarów jest oszałamiające. Dostojną piękność lilii można podziwiać od wczesnego lata do jesieni. Odpowiednio pielęgnowane będą długo zdobiły ogród, a ich cebule mogą być doskonałym podarunkiem dla lubiących kwiaty miłośników zieleni.

na stronie