Brak produktów
Zielone ściany to przebój ostatnich lat. Pozwalają otoczyć się zielenią nawet w sytuacji skrajnego braku miejsca na uprawę roślin. Doświadczona projektantka zieleni, Shawna Coronado, w książce „Wiszące ogrody” prezentuje ponad 20 niezwykłych projektów żywych ścian.Dlaczego warto rozważyć taki rodzaj uprawy? Wiszące ogrody zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż klasyczne, można je uprawić mniejszym wysiłkiem, są tańsze w utrzymaniu, tworzą przyjazny mikroklimat, łagodzą w mieście letnie upały, sprzyjają owadom zapylającym kwiaty, oryginalnie upiększają otoczenie oraz dają możliwość uprawy własnych owoców i warzyw. Są też bardzo często wyrazem artystycznych emocji ich twórców.Książka szczegółowo omawia narzędzia i materiały niezbędne do wykonania własnych żywych ścian, podaje zasady doboru, sadzenia i podlewania roślin, a także przedstawia na zdjęciach wszystkie powstałe według przedstawionych projektów wertykalne ogródki. Do dzieła!
A gdyby tak, zamiast na ryneczek czy do sklepu, po warzywa skoczyć…na balkon? Wcale nie jest to niemożliwe.„Warzywa na balkonie” to książka, która pomoże stworzyć w centrum miasta osobisty, balkonowy ogród. I to nie ten najczęściej tam spotykany, pełen ozdobnej zieleni i kwiatów, a użytkowy, produkujący zdrowe warzywa i zioła. Popularność takich ogródków z roku na rok wzrasta, jesteśmy bowiem coraz bardziej świadomi, że wpływ wszechobecnej chemii na nasze życie jest za daleko posunięty. Własna uprawa daje pewność jedzenia zdrowych, wartościowych produktów. Nie bez znaczenia jest również terapeutyczny aspekt pracy ogrodniczej – samodzielna uprawa pozwala doskonale odprężyć się po dniu spędzonym za biurkiem. Warzywno-ziołowe balkonowe grządki z powodzeniem mogą pełnić także funkcję ozdobną, dlatego jeśli mamy trochę miejsca, warto przeznaczyć je na balkonowe spotkanie z roślinami przeznaczonymi do spożycia.Książka „Warzywa na balkonie” pomoże dokonać wyboru odpowiednich sadzonek i pojemników, ziemi i podłoża do uprawy, wskaże zasady zabiegów pielęgnacyjnych, nawadniania i nawożenia, a także zwalczania chwastów i szkodników w sytuacji, gdy to będzie potrzebne.Balkonowy ogród w stylu zero waste może stać się naszym udziałem.
Parapety i balkony naszych domów nie byłyby tak kolorowe, gdyby nie pelargonie. Te widowiskowe kwiaty upiększają przestrzeń wokół nas niezmiennie od wielu lat.W poradniku „Pelargonie” znajdziemy informacje na temat tego, jakie odmiany pelargonii zastosować do posadzenia na balkonie, w jaki sposób zadbać o kwiaty w okresie ich wegetacji i jak przygotować do przezimowania. Osoby, które chciałyby samodzielnie rozmnożyć posiadane okazy, dowiedzą się, jak pobrać szczepki, kiedy i w jaki sposób wysiać nasiona i jak się nimi opiekować, aby uzyskać piękne, zdrowe egzemplarze pelargonii.
Jakie kwiaty najczęściej goszczą na naszych balkonach i w wiszących kompozycjach na tarasie lub przed domem? Piękne i niezawodnie kwitnące petunie, często zwane surfiniami.Uprawa petunii jest wielką przyjemnością. Dobrze podlewane i dokarmiane kwitną długo, a ich filetowe, purpurowe, białe, czerwone, różowe i w wielu innych odcieniach kwiaty zaskakują obfitością.Autor poradnika doradza wybór stanowiska i warunków uprawy. Podpowiada, jak sadzić i w jaki sposób tworzyć z tych pięknych kwiatów kompozycje, jak je nawozić i podlewać, jak chronić przed chorobami i szkodnikami. Najnowsze, piękne odmiany petunii zostały zaprezentowane w ostatniej części poradnika. Piękne zdjęcia ubarwiają ten przejrzyście i zwięźle napisany poradnik.
Możliwość posiadania kawałka ogrodu nie jest dana każdemu. Większość z nas jednak może wykorzystać swoje ulubione rośliny do obsadzenia pojemników na balkonie czy choćby na parapecie.Poradnik prezentuje w szerokim wyborze rośliny przeznaczone do pojemników. Przedstawia ich sylwetki, odmiany i wymagania uprawowe oraz podpowiada, w jaki sposób je pielęgnować. Wyjaśnia, jaki wpływ ma na uprawę roślin ma rejon ich pochodzenia i warunki klimatyczne, w których rosną w naturze. Wprowadza również w tematykę zakładania ogrodów zimowych i omawia specyficzne zasady, którym podlega pielęgnacja roślin pojemnikowych. Zwraca szczególną uwagę na metody okrywania roślin i ich ochrony przed mrozem.Pięknie wydana książka może być inspirującym prezentem dla każdego miłośnika zieleni.
Małe jest piękne – ta maksyma w stosunku do ogrodów z pewnością jest prawdziwa. Mały ogród najczęściej nie wymaga dużych nakładów pracy, a jego pielęgnacja może być prawdziwą przyjemnością. „Małe ogrody. Encyklopedia” uświadamia nam, że nawet w malutkim ogrodzie, na niewielkiej przestrzeni balkonu czy na miniaturowej powierzchni parapetu można stworzyć dający wiele radości, zielony kącik, który zapewni nam bliższy kontakt z przyrodą. Artykuły opisujące tworzenie i prowadzenie małych ogrodów i ogródków zawierają praktyczne porady w postaci zdjęć opatrzonych komentarzami. Na ilustracjach krok po kroku pokazano działania i prace ogrodnicze. Książka przekonuje, że w zakresie tworzenia ogrodów niewielka powierzchnia nie musi być przeszkodą, a głównym wrogiem bywa zwykły brak wyobraźni. Inspirujące pomysły na zagospodarowanie małych powierzchni przydadzą się nie tylko początkującym, ale także zaawansowanym i doświadczonym ogrodnikom.
Nie ma nic przyjemniejszego niż śniadanie lub podwieczorek zjedzone na świeżym powietrzu. Jeśli nie mamy działki, tej przyjemności możemy zakosztować na balkonie.Inspirujące pomysły na zagospodarowanie balkonu przedstawia autorka poradnika „Rośliny balkonowe”. Prezentuje praktyczne porady dotyczące sadzenia i rozmnażania roślin balkonowych kwiatowych i owocowych, bo chociaż w większości wyobrażamy sobie balkony ukwiecone, to nie tylko taką postać mogą one przybierać. Opis roślin cebulowych, ziół, pnączy, roślin jagodowych, a nawet drzew owocowych i warzyw pozwoli dobrać rośliny według własnych upodobań, a zamieszczone w książce kalendarium prac pielęgnacyjnych, obejmujące cały rok, przypomni o niezbędnych pracach. Praktyczne rady dotyczące uprawy roślin w pojemnikach pomogą uzyskać efekt w postaci pięknego, oryginalnego balkonu.
Uprawa roślin w pojemnikach ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników. W donicach można uprawiać, kwiaty, warzywa, krzewy, a nawet drzewa. Fakt, że pojemniki są mobilne i można je przestawiać w dowolne miejsce przyczynia się do uprawy nawet bardo wymagających gatunków.Poradnik „Rośliny w pojemnikach” to przegląd najbardziej popularnych roślin, których uprawę można prowadzić na powierzchni mniejszej niż ogródek. Książka zawiera też wskazówki dotyczące sposobów pielęgnacji roślin pojemnikowych i podpowiada sprawdzone sposoby na to, aby nasz ogródek w donicach był zdrowy i piękny.
Balkony i tarasy są świetnym miejscem do uprawy roślin. Nawet na małej przestrzeni możliwe jest utworzenie pięknego, zielonego miejsca wypoczynku.Poradnik „Kwiaty balkonowe i tarasowe” prezentuje rośliny przeznaczone do uprawy na balkonach i tarasach w miejscach słonecznych i cienistych. Taki podział gatunków pozwala na zastosowanie ich we właściwym dla nich miejscu. Autor przedstawia opis rośliny, jej wymagania i warunki uprawy. Informacje o kwiatach uzupełniają zdjęcia.Ukwiecony balkon lub taras jest pięknym uzupełnieniem mieszkania czy domu. Warto zadbać o tę przestrzeń.
Rośliny w mieszkaniu stanowią element nie tylko ozdobny, ale również pozytywnie wpływaj na nasze samopoczucie i psychikę.W książce „Rośliny ozdobne. Encyklopedia” zaprezentowane zostały popularne i nie sprawiające większych kłopotów w uprawie rośliny pokojowe i balkonowe. Opis i charakterystyka obejmuje ponad 150 gatunków i odmian. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, owocach i kwiatach, storczyki, palmy i paprocie, kaktusy, sukulenty, a także rośliny oryginalne. Informacjom o stanowisku, glebie, podłożu, sposobie pielęgnacji i ochronie przed chorobami i szkodnikami oraz o przesadzaniu i rozmnażaniu towarzyszą zdjęcia prezentujące poszczególne gatunki.Książka w części ogólnej zawiera także zbiór wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego stanowiska dla roślin w domu, sposobów nawożenia, przesadzania i rozmnażania. Tym, którzy borykają się z problemem chorób i szkodników na roślinach, autor podpowiada, jakich środków chemicznych użyć oraz jak samodzielnie zrobić ekologiczne preparaty pozwalające pozbyć się szkodników.
Balkon to przedłużenie mieszkania. Na dodatek widać go z zewnątrz, zatem jest prawdziwą wizytówką mieszkańców.Nowocześnie wydana książka poradnikowa „Mój balkon” to kopalnia wiedzy na temat sposobów zaaranżowania przestrzeni balkonowej. Dotyczy nie tylko kwiatów, bo nie tylko one zdobią tę powierzchnię, ale także mebli i ozdób. Pomysły na niezwykłe zestawienia roślin i oryginalne dekoracje, jak chociażby dzwonek wiatrowy wykonany ze starych sztućców, pozwolą na ubarwienie każdego ogrodu.Jeżeli marzy Ci się wspaniały balkon, który będzie wyrażał Twoją osobowość i stanie się źródłem radości, sięgnij po tę książkę.
Jednym z piękniejszych darów, jakie kwiat może dać człowiekowi, jest zapach. Jest zmienny i ulotny, ale potrafi przenieść na chwilę w inny świat.Pachnie praktycznie każda roślina – kwiaty jednoroczne, dwuletnie, byliny, rośliny bulwiaste, krzewy, drzewa, pchnie również trawa. Rzadko kiedy myślimy o komponowaniu roślin pod względem zapachu. A przecież zapachy mogą ze sobą współgrać albo rywalizować, wzmacniać się albo przeszkadzać sobie, budować dobre wrażenie albo bardzo złe. O tym, jak nie popełnić błędów przy tworzeniu pachnącego kwietnego otoczenia na balkonie i tarasie informuje przewodnik.Temat rzadko poruszany w innych książkach, dlatego ta pozycja warta jest szczególnej uwagi.
Ogród w pojemnikach jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają klasycznego ogródka lub dopiero rozpoczynają fascynującą przygodę z roślinami. Nie wyklucza to oczywiście uwagi zaawansowanych ogrodników – oni tym bardziej będą umieli sprawić, że otoczenie domu stanie się świeże i barwne. Obszerny poradnik uprawy roślin w pojemnikach przedstawia spectrum wiedzy na temat doboru, zasad pielęgnacji, nawożenia i rozmnażania roślin w pojemnikach. Praktyczne wskazówki pozwolą na zaprojektowanie i wykonanie niebanalnego, łatwego w utrzymaniu i możliwego do przestawiania ogrodu, który upiększy wszystkie warte tego zakątki naszego otoczenia.
Balkon to przedłużenie mieszkania i tak jak ono świadczy o mieszkańcach, tak i balkon wiele o nich mówi.„333 pomysły na piękny balkon” to interesująca opowieść nie tylko o balkonach, ale również o ludzkich upodobaniach. Są wśród nas bowiem tacy, którzy cenią przede wszystkim ascetyczną nowoczesność, ale także i tacy, dla których styl vintage jest kwintesencją piękna. Poradnik pokazuje, jak z prostych elementów stworzyć indywidualny wyraz i jak łączyć ze sobą różne elementy, aby nawzajem się dopełniały. Ogromna różnorodność roślin sprawia, że praktycznie każdy balkon lub taras może wyglądać inaczej. Jeśli dołożymy do tego indywidualne, oryginalne elementy ozdobne, stworzymy niepowtarzalną przestrzeń, w której kompozycje roślinne mogą cieszyć nasze oczy nie tylko latem, ale przez cały rok.
Spotkania z rodziną lub znajomymi na świeżym powietrzu mają długą i piękną tradycję. Majowe wypady za miasto nie są już co prawda tak popularne jak kiedyś, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ciepłe popołudnia lub wieczory spędzać na tarasie lub balkonie. Jedyną przeszkodą może być ich rozmiar.„Balkon i taras. Zielona oaza” podpowiada, jak stworzyć piękne miejsce wypoczynku zgodne z naszymi oczekiwaniami i najlepiej odpowiadające potrzebom. Zwraca uwagę na ważny, a pomijany często w rozważaniach właścicieli mieszkań aspekt – balkon lub taras powinien współgrać z otoczeniem i stylem budynku. Podsuwa pomysły na aranżację balkonu zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w wiekowej kamienicy, przedstawia zasady budowy tarasu i dekorowania go różnymi elementami, omawia sposoby oświetlenia i wykorzystania ścianek, murków oraz parawanów.Dobór roślin na balkon i taras to kolejne zagadnienie, któremu poświęcona jest książka. Balkon może być wypełniony kwiatami, ale może być również pokryty roślinami pnącymi albo zawierać miniogródek owocowo-warzywny. Autorka, prezenterka telewizyjna, z wykształcenia architekt krajobrazu, z prawdziwą pasją opowiada o pięknych i łatwych w uprawie roślinach polecanych na balkony i tarasy.Tytułową „zieloną oazę” może stworzyć każdy mieszczuch. Wystarczy chcieć.
To fascynujące, że uprawa roślin w pojemnikach daje nam możliwość przebywania w naszych ogrodach i na tarasach w towarzystwie roślin, które w naturalnych warunkach nigdy by się u nas nie pojawiły.„Egzotyczne rośliny w pojemnikach” przybliżają nam grupę roślin, których uprawa w naszych warunkach klimatycznych jest możliwa tylko przy założeniu, że na zimę rośliny będziemy przenosić do pomieszczeń.Książka opisuje sylwetki 40 roślin. Wskazówki dotyczące zimowania i ochrony roślin dają nam nadzieję na uzyskanie sukcesu uprawowego. Piękne, egzotyczne rośliny zostały zaprezentowane na przeszło stu kolorowych fotografiach.
Kompozycje kwiatów i innych roślin w pojemnikach z powodzeniem mogą zastąpić ogród. Balkony, tarasy, schody, drzwi wejściowe i podjazdy za sprawą roślin w pojemnikach zyskają nowy wyraz.„Ogród w pojemnikach” przedstawia kompozycje utworzone z miniaturowych drzew i krzewów iglastych, liściastych i owocowych, bylin, roślin cebulowych, ziół, roślin jednorocznych, a nawet warzyw. O tych ostatnich zapominamy w kontekście ozdobności, a przecież karbowana sałata czy kolorowe papryczki to piękna i oryginalna ozdoba. Ogródek w pojemnikach można przestawiać, zmieniać jego aranżację w zależności od pór roku, uzupełniać o nowe okazy, ukrywać przed palącymi promieniami słońca lub ulewnym deszczem.Jeśli tylko nie zbraknie nam inwencji, ogród w pojemnikach może cieszyć nasze oczy nieustannie.
Jeśli nie masz ogrodu, a chcesz otaczać się zielenią, ogród w pojemnikach jest dla Ciebie.Projektowanie, udoskonalanie i pielęgnacja ogrodów w pojemnikach jest tematem zwięzłego, praktycznego poradnika z serii „Fachowe rady”. W książce znajdziesz pomysły na aranżację ogrodu na balkonach i tarasach przy wykorzystaniu bardzo różnorodnych pojemników: donic i doniczek, koszyków, koszyków wiszących, skrzynek okiennych i pojemników zestawianych według własnego pomysłu. W takich pojemnikach mogą rosnąć praktycznie wszystkie rośliny, ale aby rozwijały się dobrze, warto dobrać rośliny mające specyficzne, „pojemnikowe” wymagania. Z książki dowiemy się też, jak dobrać rośliny i jak chronić je przed szkodnikami i chorobami, które zagrażają im od czasu do czasu, szczególnie w zanieczyszczonym powietrzu miasta.Warto przeczytać przed podjęciem decyzji o założeniu ogrodu na balkonie czy tarasie.
Przebywanie wśród zieleni i kwiatów nie jest zarezerwowane dla szczęśliwych posiadaczy działkowego czy przydomowego ogródka. Ogród w pojemnikach może stanąć na balkonie lub tarasie.Byliny, małe krzewy, a szczególnie kwiaty jednoroczne doskonałe nadają się do tego, aby upiększać przez cały sezon wegetacyjny zewnętrzne otoczenie naszego domu czy mieszkania. Odpowiednio zabezpieczone byliny i krzewy przetrzymają zresztą także zimę, więc jeśli tylko chcemy udekorować zielenią nasze balkony, powinniśmy ustawić doniczki lub inne pojemniki i posadzić w nich rośliny. Zasady ich komponowania, pielęgnacji i utrzymania w dobrej kondycji poznamy z książki.
Rozległy świat flory to świat pełen niezwykłości i niespodzianek. Jak się w nim poruszać, kiedy przychodzi nam niejako twarzą w twarz spotkać się z konkretną rośliną? „Pielęgnacja i uprawa roślin” zawiera informacje o uprawie roślin domowych, przeznaczonych na balkony i tarasy, leczniczych ziół i roślin przyprawowych, kaktusów i sukulentów. Znajdziemy w niej również porady dotyczące uprawy roślin bardziej związanych z ogrodem – krzewów i pnączy. Dowiemy się, jakiego podłoża potrzebują określone rośliny, jakich warunków oświetleniowych, jakiego sposobu podlewania, nawożenia, a także jak je rozmnażać, przesadzać, leczyć i przycinać.Dla miłośników roślin książka może być podręcznym kompendium wiedzy.
W naszych domach rośliny wprowadzają przyjazną atmosferę i pozwalają nam obcować z zielenią przez cały rok. Bogactwo roślin doniczkowych jest przeogromne i nie zawsze do końca orientujemy się, jaką roślinę hodujemy.„Leksykon roślin balkonowych i doniczkowych” jest doskonałym przewodnikiem po świecie roślin pojemnikowych, które zdobią nasze wnętrza i balkony. Ponad 670 kolorowych fotografii prezentuje rośliny pochodzące z różnych rejonów świata. W opisie znajdziemy nazwy polską i łacińską, pochodzenie, informacje dotyczące wyglądu, wymagań, pielęgnacji, rozmnażania, podatności na choroby i szkodniki. Interesującym i przydatnym dodatkiem są zestawienia roślin wymagających bardzo ciepłych stanowisk, stanowisk ciepłych i chłodnych, słonecznych i suchych, o dużej wilgotności powietrza oraz stanowisk cienistych.Niezastąpiona podręczna pomoc dla każdego miłośnika zieleni.
Wśród roślin w naszych ogrodach znajdziemy te, które pięknie wyglądają w ciągu całego roku, ale naszą uwagę na pewno zwrócą takie, które doskonale wyglądają zimą – gdy świat roślin wydaje się szary i nieciekawy.Zielenią roślin można cieszyć się w ogrodzie przez cały rok. Poradnik „Rośliny zawsze zielone” pokazuje między innymi takie rośliny, jak bukszpan, bluszcz, różanecznik, kalina i inne liściaste, ponieważ rośliny zimozielone to nie tylko iglaki. Te ostatnie również znajdziemy w książce, jednak są one tu nie pierwszoplanowe. Poradnik prezentuje rośliny, którymi można zagospodarować ogrody, balkony i tarasy. Omawia zasady sadzenia, pielęgnacji i cięcia oraz podpowiada, jak ciekawie zaaranżować przestrzeń przy wykorzystaniu wiecznej zieleni.
W pięknie ukwieconym otoczeniu z przyjemnością przebywamy, jemy posiłki, odpoczywamy. Balkony, werandy, tarasy i patia to najlepsze miejsca do ekspozycji naszych zielonych cudów, szczególnie że stosunkowo łatwo zadbać w nich o jakość podłoża. Możliwość hodowania roślin tam, gdzie nie ma gleby jest doskonała wiadomością dla tych, którzy tęsknią do posiadania własnego ogrodu.Roślinność na balkonach i tarasach wymaga nieco innej opieki niż ta, która znajduje się w gruncie, a i same rośliny przeznaczone do hodowli w donicach i pojemnikach też różnią się od swojego ogrodowego rodzeństwa. Możliwość zestawiania różnorodnych kompozycji z roślin i pojemników pozwala na dowolną aranżację werandy czy patia i zapewnia zapełnienie świata barwami, kształtami a nierzadko i zapachami przez okrągły rok. Odpowiednio dobrane rośliny doskonale prezentują się w pojemnikach również zimą i jeśli zadbamy o ich ochronę przed mrozem, będą cieszyły nasze oczy nawet o tej porze roku.„Kwiaty na balkony, werandy i patia” przedstawiają propozycje kompozycji kwiatowych na cztery pory roku. Omawiają zasady przygotowania podłoża, nawożenia i podlewania, techniki sadzenia oraz gatunki roślin wykorzystane w kompozycjach. Dla każdego lubiącego w swoim otoczeniu zieleń.
Wyczerpujący katalog prezentuje popularne i mniej znane rośliny przeznaczone do uprawy na balkonach i tarasach. Podpowiada, na co zwracać uwagę przy zakupie roślin, jak sadzić i pielęgnować rośliny balkonowe, by długo cieszyły nasze oczy pięknym kwitnieniem i były zdrowe. Katalog ma czytelny i prosty układ, a ikony graficzne pozwalają na szybką orientację i są dobrą, intuicyjną podpowiedzią.Balkon i taras to świetne miejsce na uprawę roślin. W otoczeniu zadbanej zieleni zarówno domownicy, jak i goście na pewno będą się dobrze czuli.
Druga część „Liściastych krzewów ozdobnych” opisuje pnącza, liściaste krzewy zimozielone, krzewy mniej znane oraz rośliny liściaste w pojemnikach do dekoracji wnętrz. Na przeszło 200 stronach zaprezentowano gatunki liściastych roślin ozdobnych, które doskonale sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych i z powodzeniem mogą być uprawiane w naszych ogrodach. Książka na pewno przyda się studentom wydziałów ogrodniczych, projektantom ogrodów, specjalistom urządzania terenów miejskich i wszystkim miłośnikom ogrodów, lubiącym poszerzać swoją wiedzę.