stawy i oczka wodne

 • 14,99 zł

  Woda wprowadza do ogrodu życie. Wpływ oczka czy stawu wodnego w ogrodzie trudno przecenić.W poradniku „Rośliny wodne” zebrane zostały podstawowe informacje na temat kilkudziesięciu najpopularniejszych roślin wodnych. Ich uprawa w naszym klimacie udaje się bez problemu, a dzięki prawidłowej opiece rośliny mogą cieszyć nasze oko i pozytywnie wpływać na cały ogród. Książka zawiera również informacje na temat pielęgnacji roślin w oczku wodnym lub stawie.

 • 49,00 zł

  Małe zbiorniki wodne towarzyszyły ludzkim domostwom od zawsze. Pełne życiodajnej wody służyły ludziom i zwierzętom, wprowadzając jednocześnie w krajobraz urozmaicenie. Działalność człowieka sprawiła jednak, że naturalne zbiorniki wodne zaczęły zanikać i teraz, aby cieszyć się wodą w swoim otoczeniu zbiorniki wodne trzeba odnawiać lub tworzyć od podstaw. Książka „Stawy. Małe zbiorniki wodne” skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą stworzyć w swoim otoczeniu niewielki zbiornik wodny zasilany gromadzoną wodą naturalną powierzchniową lub podziemną. Opisuje proces powstawania stawu od momentu jego planowania i projektowania, poprzez wykonanie budowli wodnej aż do eksploatacji i zasad utrzymania. Omawia stawy kopane i zbiorniki zaporowe, na powstanie których w większości przypadków niezbędne jest uzyskanie stosowanych pozwoleń. Uwarunkowania prawne związane ze stawami przedstawia w osobnym rozdziale. Poradnik skupia się na zbiornikach zasilanych wodami gruntowymi lub wodą rzeczną i powstałymi w wyniku przegrodzenia koryta rzeki budowlą piętrzącą. Oczka wodne, jako niespełniające tych kryteriów, nie są w poradniku omawiane.Książka wprowadza w tematykę stawów, wyjaśnia wątpliwości i podpowiada konkretne rozwiązania techniczne.

 • 36,00 zł

  Woda staje się towarem deficytowym. Coraz mniej jest rozlewisk, torfowisk, naturalnych sadzawek w cienistych gajach. Coraz częściej doświadczamy suszy.Woda w ogrodzie zapewnia nam niezwykłe doznania estetyczne i możliwość obserwacji przyrody w jej bioróżnorodności. Zmienia krajobraz, mikroklimat, pozytywnie wpływa na rośliny i nasze samopoczucie. „Staw i strumyk w ogrodzie” to poradnik, który pomoże stworzyć zbiornik wodny pełen życia. Podpowiada, w jaki sposób przystąpić do działania, jak przeprowadzić prace, dobrać rośliny i ryby, a także w jaki sposób pielęgnować później ten niezwykły wodny świat, który sami stworzyliśmy. Książka jest ilustrowana kolorowymi zdjęciami. Zawiera również tablice przedstawiające informacje na temat roślin wodnych.Stawik w naszym ogrodzie z pewnością nie rozwiąże problemów z zanikaniem naturalnych zbiorników wodnych, ale roślinom i dziko żyjącym zwierzętom związanym ze środowiskiem wodnym przysłuży się znakomicie.

 • 44,00 zł

  Poradnik „Oczko wodne” prezentuje najlepsze projekty oczek wodnych do polskich ogrodów.Bogato ilustrowana książka przeprowadza czytelnika przez wszystkie etapy zakładania małego zbiornika wodnego w ogrodzie – od projektu, poprzez przygotowanie terenu i samego zbiornika oczka wodnego do zasadzenia roślin i wprowadzenia ryb. Pomaga podjąć decyzję co do wyboru konkretnych rozwiązań.Dla każdego amatora samodzielnie wykonywanych prac w ogrodzie będzie dobrym uzupełnieniem wiedzy.

 • 27,73 zł

  Wędkarstwo jest bardzo bliskim przyrodzie sposobem spędzania czasu. Jeśli jeszcze trafi się na taką książkę, zadowolenie murowane.„Z wędką od wiosny do jesieni” to poradnik dający wyobrażenie o tym, jak różnorodne jest  życie ryb występujących w naszych wodach. Opisuje zwyczaje ryb w różnych porach roku, daje rady związane ze stosowaniem różnych przynęt, wskazuje najlepsze łowiska. Fragmenty książki poświęcone są także przepisom ochronnym i kalendarzowi brań ryb.Poradnik zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wędkarzy.

 • 10,89 zł

  Nawet jeśli mamy w ogrodzie niewiele przestrzeni, warto rozważyć założenie zbiornika wodnego.Podstawowe informacje na temat sposobu tworzenia i utrzymywania oczka wodnego w ogrodzie zawiera książka „Stawy ogrodowe”. Opisane w niej zostały poszczególne etapy powstawania zbiornika wodnego w ogrodzie, począwszy od projektu, poprzez wykonanie stawów i oczek wodnych z folii lub gotowych plastikowych zbiorników, skończywszy na obsadzaniu stawów polecanymi roślinami wodnymi.Istnienie otwartej wody w ogrodzie poprawia nie tylko mikroklimat wśród drzew i krzewów, ale też nastrój człowieka, o czym nie powinniśmy zapominać, gdy ubiegamy się o tytuł dobrego męża i ojca, niezastąpionej żony lub matki albo po prostu miłego człowieka.

 • 34,90 zł

  Któż nie chciały mieć stawu w ogrodzie? Sielski krajobraz z wodą i brzegiem obsadzonym szumiącymi na wietrze trawami pojawia się w marzeniach wielu ogrodników.„Staw w ogrodzie” to kompendium wiedzy na temat budowy stawu. Obszerny ilustrowany poradnik omawia zasady planowania i wykonania stawu kopanego oraz wykonanego przy użyciu gotowych zbiorników z różnych materiałów. Prezentuje również zasady obsadzania stawu roślinami i pielęgnację wody z wykorzystaniem różnych urządzeń. Rośliny w podziale na bagienne, torfowiskowe, wodne, pływające i tropikalne rośliny wodne zaprezentowane zostały w obszernym rozdziale. Ciekawym uzupełnieniem książki są zwięzłe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące utrzymania i pielęgnacji stawu.Pozycja godna polecenia każdemu miłośnikowi wody w ogrodzie.

 • 32,90 zł

  Wśród miłośników przyrody są też tacy, którzy koncentrują się na praktycznych aspektach przebywania na świeżym powietrzu. Wędkowanie to nie tylko znakomity relaks, ale także sposób zdobycia smacznego i zdrowego pożywienia.Atlas „Nasze ryby” dostarcza wiedzy na temat występujących w polskich wodach ryb. Poszczególne gatunki zostały opisane pod kątem miejsca występowania, zwyczajów życiowych i cech umożliwiających prawidłowe ich rozpoznanie. Charakterystyczne cechy budowy każdego z opisanych gatunków zostały przedstawione na szczegółowych ilustracjach. Miłośnicy kuchni znajdą w książce oryginalne przepisy na potrawy z wykorzystaniem samodzielnie złowionych ryb, a zaawansowani wędkarze, którzy łowią ryby nie tylko w polskich wodach, nazwy poszczególnych gatunków ryb w języku angielskim i pięciu językach naszych sąsiadów. W oczkach wodnych na naszych działkach pewnie nie uda nam się wyhodować takich ryb, jakie zostały tu opisane, ale dla każdego wędkarza czy miłośnika ryb książka będzie pouczająca.

 • 40,00 zł

  Oczko wodne to marzenie niejednego ogrodnika. Nie ma się co dziwić, ponieważ woda w ogrodzie to ruch i życie.Poradnik opisuje przeszło 160 gatunków i odmian roślin, które mogą upiększyć nasze oczka wodne. Opis rośliny uzupełniony jest informacjami na temat stanowiska i podłoża wymaganego przez dany gatunek, głębokości, sposobu sadzenia i pielęgnacji, a także sposobu rozmnażania i przygotowania do zimy. Książka daje również odpowiedź na pytania, jak chronić rośliny wodne przed chorobami i szkodnikami oraz jak je kurować, jeśli zostaną już zaatakowane.Pozycja godna polecenia dla osób zainteresowanych praktyczną wiedzą na temat uprawy roślin wodnych. 

 • 41,90 zł

  Woda to źródło życie, a woda w ogrodzie to źródło życia szczególne. Każda istota w naszym ogrodzie będzie nam wdzięczna za umożliwienie kontaktu z wodą.Opis i ilustracje ponad 130 roślin brzegowych i przeznaczonych do oczka wodnego znajdziemy w poradniku „Oczka wodne.”Autorzy zajmują się nie tylko hodowlą roślin wodnych, ale także badaniami w zakresie hodowli i wykorzystania roślin bagiennych i wodnych oraz upowszechnianiem wiedzy na temat uprawy przyjaznej dla środowiska z uwzględnieniem pożytecznych zwierząt w aranżacji przestrzeni i roślin. Ich wiedza pozwoliła na zaprezentowanie propozycji roślin dla każdej lokalizacji i głębokości wody, poczynając od roślin strefy ogrodu, przez strefę brzegową, bagienną, strefę wody płytkiej, po strefę wody głębokiej. Praktyczny, nowoczesny układ przewodnika, oparty na podziale według koloru kwiatów umożliwia szybkie odszukanie informacji. Obok charakterystyki danego gatunku pojawia się zawsze informacja o zalecanych roślinach towarzyszących. Portrety roślin zaprezentowano w rozdziale o tym samym tytule.Książka pomaga zrozumieć zależności pomiędzy roślinami występujące nawet w najmniejszym oczku wodnym i stanowi wyczerpujące kompendium wiedzy o roślinach wodnych i przybrzeżnych.

 • 15,75 zł

  Oczko wodne wprowadza w każdym ogrodzie swoisty mikroklimat, który bardzo pozytywnie wpływa na wszystko i wszystkich wkoło.Poradnik „Problemy z oczkiem wodnym” podpowiada, z czego mogą wynikać i uczy, jak reagować na obniżony poziom wody w zbiorniku, nadmierny rozwój glonów i niezbyt atrakcyjny wygląd roślin wodnych. O chorobach i szkodnikach, problemach ze zwierzętami, problemach konstrukcyjnych i błędach kompozycyjnych, które możemy popełnić przy budowie oczka wodnego, traktują kolejne części tego krótkiego poradnika. Uzupełnieniem informacji jest spis kłopotów, jakie mogą pojawić się w kolejnych porach roku oraz praktyczny poradnik wskazujący rośliny do poszczególnych stref zbiornika wodnego.Warto koło domu mieć oczko wodne i cieszyć się jego urokiem. Ewentualne problemy rozwiążemy przy pomocy tego praktycznego poradnika.

 • 39,90 zł

  Stawy ogrodowe to specyficzna forma wody w otoczeniu domu. Podstawową ich cechą jest naturalność, o jaką zabiegają ich twórcy – staw ogrodowy powinien żyć własnym życiem, bez ingerencji człowieka. Uzyskanie tak doskonałej równowagi w zbiorniku wodnym nie jest jednak łatwe.„Stawy ogrodowe” to poradnik przedstawiający wiedzę na temat zakładania, prowadzenia i pielęgnacji stawu zgodnie z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie. Dobrze utrzymany staw pozwala żyć wielu gatunkom roślin i zwierząt, a dla właścicieli, którzy mogą nad nim wypoczywać i kapać się, jest źródłem radości.Książka propaguje ideę zakładania stawów ogrodowych, w Polsce mało jeszcze rozpowszechnionych. 

 • 19,90 zł

  „Fachowe rady” to nazwa serii zwięzłych przewodników, przeznaczona dla osób zamierzających rozpocząć prace w swoim ogrodzie.„Staw w ogrodzie” to zwięzły poradnik zawierający łatwe do wykonania projekty i podpowiadający, jak odnowić i udoskonalić istniejące stawy. Wskazuje czynności przygotowawcze, omawia różne rodzaje stawów oraz pokazuje, jak zbudować elementy dodatkowe uatrakcyjniające ich funkcjonowanie: fontanny, wodospady, kaskady, strumienie, mostki, kamienne przejścia, mola i pomosty, plaże i wyspy. Prezentuje również małe urządzenia wodne do ogrodów przydomowych, których wykorzystanie umożliwi stworzenie pożądanego efektu.Użyteczny i inspirujący poradnik zarówno dla budujących staw po raz pierwszy, jak i dla mających doświadczenie w tym zakresie.

 • 16,00 zł

  Woda w każdej przestrzeni otwartej działa bardzo pozytywnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najmniejszym nawet ogródku czy wręcz na balkonie stworzyć małe oczko wodne, choćby w ceramicznej misie albo w dębowej beczce.Książka „Oczka wodne w ogrodach i na balkonach” radzi, jak założyć miniaturowy ogródek wodny. Chociaż zasady, jakimi rządzi się taka przestrzeń są podobne do tych, które organizują życie w dużym stawie, to jednak trzeba brać pod uwagę inne wymagania małych ogródków wodnych. Zupełnie nie na miejscu będą tutaj na przykład klasyczne rośliny wodne, szybko rosnące i rozprzestrzeniające się. Szczególną uwagę trzeba również zwrócić na dbałość o czystość wody w zbiorniku. Porady związane z doborem roślinności i pielęgnacją małych zbiorników wodnych znajdziemy w książce.

 • 39,90 zł

  Nad wodą od zawsze odpoczywa się z przyjemnością, nic więc w tym dziwnego, że chcemy ją mieć w ogrodzie pod postacią stawu, sadzawki, strumienia, kaskady czy fontanny.Książka przedstawia sposoby przebudowy i przeróbek stawu już istniejącego, który przestał spełniać oczekiwania właściciela oraz zasady budowy nowych zbiorników wodnych. Omawia podłączenie wodospadu, instalacje wodotrysku i wyposażenie otoczenia zbiornika w elementy dodatkowe: kamienne brzegi, kładki, figury i oświetlenie. Podpowiada, jakie rozwiązania techniczne, czyli jakie filtry i pompy zastosować do wody i jakimi roślinami ozdobić staw. Najczęstsze problemy z wodą – zbiornik za mały, za płytki, zamulony, z ubywającą wodą i inne – zostały przedstawione w osobnym rozdziale. Znalazły się w nim również wskazówki, jak rozwiązać problem.Ogród to żywy organizm. Stawy i oczka wodne zmieniają się wraz z ich otoczeniem. Poradnik pozwoli Ci stworzyć wymarzoną przestrzeń z wodą albo nadać już istniejącej nową jakość.