Brak produktów
Przewodnik „Stolarstwo. Materiały, narzędzia, techniki, projekty” przeznaczony jest dla osób rozpoczynających samodzielną przygodę z obróbką drewna. Poradnik omawia gatunki drewna używanego w stolarstwie i prezentuje różne techniki jego obróbki – cięcie, kształtowanie, łączenie elementów, wykańczanie oraz bardziej skomplikowane fornirowanie, rzeźbienie w drewnie, toczenie i intarsjowanie. Pokazuje sposoby precyzyjnego posługiwania się podstawowymi narzędziami stolarskimi, zarówno ręcznymi, jak i z napędem, a także opisuje sposób wykonania kilku przedmiotów z drewna, mi.in. stolika, komódki, fotela. W galerii wyrobów drewnianych wykonanych przez zawodowych stolarzy przedstawia inspirujące projekty. Poradnik „Stolarstwo. Materiały, narzędzia, techniki, projekty” przybliża wiedzę na temat zawodu, który może stać prawdziwą pasją.
Piec to jedno z najstarszych urządzeń domowych. Jego historia i tradycja oraz instrukcje budowy pieców kamiennych i glinianych są tematem przewodnika „Piece w ogrodzie”.Z książki dowiemy się, jak zbudować piec piekarski – zarówno mały i prosty piec gliniany, jak i bardziej rozbudowany ogrodowy, a wreszcie murowany, duży piec piekarski przeznaczony do wypieku chleba w domu. Instrukcje wykonania zawierają wszelkie niezbędne informacje związane z postawieniem pieca – od spisu potrzebnych materiałów i wskazówek dotyczących usytuowania, przez dokładną instrukcję wykonania, po porady dotyczące wypalania pieca i przepisy na różnego rodzaju chleb. Warto pamiętać, że piec chlebowy służy nie tylko do wypieku pieczywa. W książce zamieszczonych jest kilkanaście przepisów na pyszne ciasta i smakowite potrawy warzywno-mięsne.Z przewodnikiem „Piece w ogrodzie”, który opisuje budowę pieców przy wykorzystaniu materiałów budowlanych dostępnych na polskim rynku, postawienie pieca nikomu nie powinno sprawić kłopotu. Nagrodą za trud będzie możliwość samodzielnego upieczenia chleba i innych potraw, których zapach i smak pamiętamy być może z dzieciństwa.
Ogrodzenie stanowi ochronę przed nieproszonymi gośćmi i jest bardzo często wizytówką miejsca. Od niego zaczyna dom i ogród, dlatego jego styl powinien konweniować ze stylem domostwa.Opracowanie „Ogrodzenia” wydane w serii „Budujemy” to krótki poradnik dla tych, którzy zamierzają ogradzać swoje działki lub zmieniać ogrodzenie już istniejących. Przybliża problematykę związaną z budową fundamentów pod ogrodzenia i budową ogrodzeń ze słupków: drewnianych, stalowych, murowanych i wylewanych z betonu. Zajmuje się też okładzinami słupków. Prezentuje ogrodzenia z przęseł drewnianych i metalowych, ogrodzenia drewniane, drewniano-murowane, metalowe, metalowo-murowane, pełne, czyli mury oraz ogrodzenia tzw. zielone. Omawia zagadnienia związane z bramami i furtkami, zawiera słownik podstawowych terminów dotyczących ogrodzeń.Wskazówki i praktyczne porady z pewnością pomogą przy projektowaniu i budowie ogrodzenia własnego ogrodu.
Piękny ogród to nie tylko zdrowe, zadbane rośliny, ale również elementy architektury – altany, ścieżki, murki, ławki – które wyznaczają części ogrodu i nadają im określony charakter.Poradnik „Mała architektura ogrodowa” wprowadza czytelnika w tematykę wykonywania architektonicznych aranżacji w ogrodzie. Przedstawia możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół domu w taki sposób, aby każda z funkcji ogrodu mogła zostać uzyskana w możliwie prosty sposób.Porady zostały uzupełnione zdjęciami.
Odpoczynek na ławce przy pergoli? Kawa w pawilonie ogrodowym? Domek narzędziowy, altana albo szałas? Proszę bardzo!W serii „Ogrodnik doskonały” pomysły na zagospodarowanie małą architekturą ogrodową zacisznych miejsc. Z książki dowiemy się, jakie materiały są niezbędne do wykonania różnych ogrodowych obiektów i jakie podstawowe problemy będziemy musieli rozwiązać przed przystąpieniem do budowy. Poradnik nie ogranicza się jednak do przekazania informacji na temat ogrodowych budynków. Przedstawia również pomysły na zagospodarowanie otoczenia każdego z nich odpowiednimi roślinami. Wskazuje najlepsze odmiany roślin do obsadzania pergoli, pawilonów i innych elementów ogrodowej architektury.Poradnik będzie niezwykle pomocny każdemu, kto zamierza urozmaicić i architektonicznie uzupełnić przestrzeń swojego ogrodu.
Jeśli chcesz, aby ogrodzenie Twojego domu nie wyglądało tak, jak większość ogrodzeń, sięgnij po „Płoty i płotki”.Autor, architekt wnętrz z wieloletnim doświadczeniem, patrzy na ogrodzenia ze skandynawskiej perspektywy. Nie dziwi więc, że materiałem, który poleca, jest przede wszystkim drewno. Rysunki i zdjęcia pokazują, jak zbudować płot i oryginalną furtkę. Osłony na tarasy stanowiące ochronę przed wiatrem, drewniane ścianki wydzielające wewnętrzną przestrzeń ogrodu i podpory na rośliny pnące to pozostałe propozycje przedstawione w książce. Praktyczne wskazówki pozwolą planować samodzielne wykonanie pracy.
Dom w ogrodzie to marzenie większości z nas. Zanim się ziści, w tysiącu odsłonach wyobrażamy sobie przyszłe otoczenie domu, przestrzeń, w której będziemy często przebywać. W rozwiązaniach organizujących przestrzeń wokół domu możemy wykorzystać bardzo różnorodne materiały, odpowiadające naszym upodobaniom i preferencjom. Drewno, kamień, kostka brukowa, cegła, kamienie i inne materiały sypkie doskonale współgrają z przydomową roślinnością. „1001 pomysłów. Przestrzeń wokół domu” zbiera najciekawsze pomysły i oryginalne rozwiązania, podpowiadające, jak wydzielić poszczególne strefy wokół domu, jakich materiałów użyć na budowę tarasu, altany, pergoli, ścieżek czy murków oporowych.Lektura dla marzycieli, jak i dla każdego, kto lubi zmiany – z pewnością stanie się bodźcem do działania.
Urządzanie ogrodu to zajęcie przyjemne i łatwe. O ile z pierwszym określeniem trudno dyskutować miłośnikom pracy w ogrodzie, o tyle z drugim wiele osób się nie zgodzi. Urządzanie ogrodu wymaga wyobraźni, wiedzy i umiejętności.Obszerny poradnik „Jak urządzić ogród” na pewno poszerzy naszą wiedzę. Na kilkuset stronach autorzy podsuwają praktyczne rady i nieszablonowe pomysły na aranżacje roślinne, rozwiązania świetlne i ozdoby ogrodowe. Podpowiadają, jak ułożyć cieszącą się w ostatnich latach popularnością drewnianą nawierzchnię, założyć oczko wodne, które nie będzie wymagało od nas przy obsłudze wiele nakładu pracy oraz jak sadzić i pielęgnować rośliny, by cieszyły nasze oczy.Poradnik poszerza naszą wiedzę na temat urządzania ogrodu oraz pobudza wyobraźnię, podsuwając inspirujące pomysły.
Co robi ktoś, kto nie wie, jak ma wykonać jakąś czynność? Szuka informacji, czyta, pyta kogoś, kto wie. Co robi ktoś, kto wie, jak wykonywać daną czynność? Zapytany – chce być pomocny i odpowiada albo nie czuje potrzeby bycia miłym i nie odpowiada.Autorzy „Wielkiej encyklopedii ogrodu. Wademekum. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania” to prawdopodobnie bardzo mili ludzie. Opracowany na zasadzie pytań i odpowiedzi poradnik uprawy ogrodu wskazuje na ich potrzebę bycia pomocnymi i dużą fachowość. Odpowiadają na pytania zarówno najprostsze, formułowane przez nowicjuszy ogrodowej pasji, jak i na te zadawane przez doświadczonych już amatorów ogrodnictwa. Zagadnienia związane z planowaniem ogrodu i małą architekturą ogrodową nie mają dla nich tajemnic. W poradniku poruszana jest problematyka przygotowania gleby pod uprawę, dbałości o nią w trakcie okresu wegetacji roślin, rozmnażania i formowania roślin, ochrony przed chorobami i szkodnikami. Książka radzi również, jak rozwiązywać problemy uprawy pod osłonami oraz jak pielęgnować rośliny w pojemnikach.„Wielka encyklopedia ogrodu” to bezcenna pomoc dla każdego czującego potrzebę zajmowania się własnym ogrodem.
W ogrodzie spotyka się różne rodzaje budowli. Służą do odpoczynku, podkreślenia piękna roślin, przygotowania posiłków. Powstają z różnych materiałów i w różnych rozmiarach. Ich właściwe zaprojektowanie jest podstawą sukcesu.W poradniku „Mała architektura ogrodowa” znajdziemy pomysły na umieszczenie w ogrodzie altan, pergoli, trejaży, ławek, a nawet bani. Poznamy zasady zbudowania ogniska, grilla, wędzarni ogrodowej, kuchni czy piwniczki do przechowywania warzywniczych plonów lub wina. Książka na pewno jest świetnym źródłem inspiracji. Przedstawione w niej propozycje to bodaj najobszerniejszy w Polsce zestaw budowli tego typu. Wszystkie pokazane rozwiązania służą właścicielom bardzo różnych ogrodów, zatem jest szansa, że i nam coś przypadnie do gustu.Warto poznać sprawdzone rozwiązania, aby wykorzystać z nich, to co najlepsze do zbudowania swojego niepowtarzalnego ogrodu.
Ogród wokół domu często jest prawdziwym miejscem wytchnienia. Warto poznać różne sposoby rozmieszczenia zieleni, aby najlepiej wykorzystać jego powierzchnię.„Małe kompozycje ogrodowe” to książka, która pomoże stworzyć przestrzenny ogród pełen tajemniczych zakątków. Prezentuje możliwości wkomponowywania elementów małej architektury ogrodowej i elementów aranżacji ogrodu z kamienia, szkła, metalu i drewna w zieloną przestrzeń ogrodu. Pokazuje równocześnie, jak zestawiać ze sobą rośliny o różnej wielkości, różnych kształtach i barwach, aby uzyskać harmonijny, cieszące oczy efekt. Przedstawione pomysły na aranżacje ogrodu są praktyczne i sprawdzone.
Dla kogoś, kto ceni sobie samodzielnie wyhodowane warzywa, szklarnia namiot foliowy lub inspekt są niezastąpione.Jak zapoczątkować uprawę pod osłonami, w którym miejscu działki usytuować budynek szklarni, foliowy namiot czy inspekt i z jakich materiałów je wykonać – to tylko podstawowe pytania, na które odpowiedzi udziela książka „Szklarnie”. Dowiemy się również z niej, na jakie aspekty uprawy trzeba zwrócić szczególną uwagę i dlaczego wietrzenie i nawadnianie to podstawowe czynności właściciela uprawy pod osłonami.Cenne wskazówki zawarte w poradniku pomogą uzyskać korzyści w postaci świeżych warzyw i pięknych kwiatów.
Czy pięknymi roślinami można cieszyć się przez cały rok? Na to pytanie poradnik „Folie, szklarnie, ogrody zimowe” odpowiada twierdząco. Osłony roślin służą wydłużeniu okresu wegetacji roślin ozdobnych i jadalnych. Pozwalają cieszyć się ich smakiem, zanim warzywa pojawią się masowo na rynku i wtedy, gdy już z niego znikną.Poradnik w pierwszym rozdziale prezentuje opis osłon ogrodowych i ich funkcje. Omawia folie, tunele, namioty foliowe, inspekty, szklarnie, ogrody zimowe, witryny w pomieszczeniach mieszkalnych i inne. Drugi rozdziała to praktyczne porady związane z budową osłon, materiałami, z których są wykonywane i zasadami użytkowania tych budowli. Uprawie roślin w osłonach ogrodowych poświęcony jest rozdział trzeci.Książka powinna zainteresować wszystkich, którzy chcą uprawiać rośliny przez cały rok.
Zadaszenia w ogrodzie to nie tylko zwieńczenie budynków. To także nakrycia altan, element cieniujący taras czy pomost nad wodą.Te oraz inne konstrukcje ogrodowe (np. narożny dach drewniany, strzechę, ogrodowy pokój z kominkiem, zacieniony wikliną taras, metalowy pawilon, ogród zimowy) omawia opracowanie „Zadaszenia” z serii „Budujemy” Wydawnictwa „Działkowiec”. Przedstawia różne rodzaje zadaszeń i materiały niezbędne do ich wykonania oraz proponuje rozwiązania i materiały do budowy konstrukcji nośnej. Materiały, z których wykonane są zadaszenia, wymagają konserwacji, podobnie jak wszystkie przedmioty wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Zasady pielęgnacji i okresowej konserwacji poszczególnych materiałów prezentuje ostatni rozdział poradnika.Ogrodowe zadaszenia pozwalają cieszyć się ogrodem niezależnie od pogody. Warto wiedzieć, jak w prosty sposób można przedłużyć swój kontakt z naturą.
Patio to dawniej element charakterystyczny praktycznie dla architektury hiszpańskiej, portugalskiej i południowoamerykańskiej. Współcześnie nie oznacza wyłącznie wewnętrznego dziedzińca, ale niezbyt duży dziedziniec dekoracyjny, który bardzo często staje się wizytówką domu. Otoczenie domu to nie tylko roślinność, ale także służące mieszkańcom i ich gościom ścieżki, chodniki, schody, murki, pergole i trejaże oraz elementy dekoracyjne, które wzbogacają przestrzeń. Konstrukcje ogrodowe najczęściej służą właścicielom przez wiele lat, dlatego ich estetyka i trwałość powinny być na najwyższym poziomie.„Patio. Fachowe rady” to poradnik dla tych, którzy zamierzają urządzać zewnętrzną przestrzeń niewielkich ogrodów, ale również dla tych, którzy chcieliby zmodernizować patio już istniejące lub dokonać jego konserwacji. I jedni, i drudzy znajdą tu praktyczne wskazówki projektowe i wykonawcze, dotyczące budowy patia z kamienia, cegły, drewna, pomysł na patio wielopoziomowe, pergole i trejaże ogród w pojemnikach, meble, oświetlenie patio, konstrukcję ceglanych, kamienny i drewnianych schodów. Seria „Fachowe rady”, w skład której wchodzi „Patio”, to sprawdzone pomysły w dziedzinie urządzania ogrodu, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych.
Z tej książki dowiesz się, jak zbudować kominek, piec do ogrzewania pokoju, piec kuchenny lub grill w ogrodzie. Potem wystarczy już tylko zaprosić grono przyjaciół i w piękny, słoneczny dzień uraczyć ich wymyślną potrawą z rusztu lub własnoręcznie upieczonym chlebem.
Wszyscy w swoim otoczeniu na pewno kiedyś widzieliśmy przedmioty z wikliny, ale w większości nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo wszechstronny jest to materiał. Przedmioty przechowywane we wnętrzach, jak koszyki, krzesła, fotele, półki nie budzą naszego zdziwienia, jednak często wywołuje je widok mebli albo innych obiektów wiklinowych stojących w ogrodzie. A przecież wiklina dobrej jakości to bardzo wytrzymały materiał i odpowiednio pielęgnowana może służyć nam wiele lat.120 kolorowych zdjęć i 160 rysunków zamieszczonych w książce „Wiklina w ogrodzie” przekonuje, że wykorzystanie wikliny jest tylko kwestią naszej wyobraźni. Autorzy pokazują, jak własnoręcznie wykonać oryginalne dekoracje i praktyczne sprzęty ogrodowe. A ponieważ wiklina nie ma przed nimi tajemnic, uczą, jakie gatunki wierzby są najlepsze do wyplatania, jak ją zbierać i przechowywać, jak wykonywać sploty trwałe i ozdobne. Na szczególną uwagę zasługują ogrodowe meble rosnące – meble wykonane z wikliny w taki sposób, że zielenią się na wiosnę młodymi listkami.Sztuka wikliniarska to tradycyjne rzemiosło, które kiedyś święciło prawdziwe triumfy. Dzisiaj powraca do łask, stając się sposobem na realizacją twórczych pomysłów. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi na wyplataniu trwałych, estetycznych, tanich i oryginalnych ozdób oraz praktycznych sprzętów z wikliny na pewno dla nikogo nie będzie stracony.