Hortensje Powiększ

Hortensje

EWA CHOJNOWSKA

Nowość


W ostatnim czasie hortensje, po latach zapomnienia, ponownie wracają do łask. Ich niezwykłej urody kwiaty coraz częściej ozdabiają nie tylko przydomowe ogródki czy ogrody podmiejskich rezydencji, ale także skwery i parki w miastach. Tak szerokie zastosowanie hortensji możliwe jest dzięki ich bogactwu odmianowemu.

Przewodnik „Hortensje” to interesująca monografia 10 gatunków tych krzaczastych piękności i ich niezwykle szerokiej gamy odmian. Obok hortensji bukietowych zostały tu opisane hortensje ogrodowe, krzewiaste, dębolistne, kosmate, miękkowłose, otulone, piłkowane, pnące oraz przywarka japońska w dwóch odmianach. W każdym z gatunków wskazano jego najpiękniejsze odmiany.

Książka opisuje również pochodzenie i historię uprawy oraz przedstawia kwestie taksonomii i nomenklatury związanych z hortensjami. Zagadnienia uprawy – wybór stanowiska, rodzaj podłoża, pielęgnacja, zmiana wybarwienia, mrozoodporność, nawożenie, cięcie i inne – stanowią ważną dla ogrodników część książki. Pozwalają przygotować się teoretycznie do uprawy tych pięknych kwiatów, tak aby praktyka była już tylko czystą przyjemnością. 


More details

49,50 zł

55,00 zł

-10%

Dodaj do schowka

HORTENSJE

Autor: EWA CHOJNOWSKA
Wydawnictwo:
Multico
Oprawa:
twarda
Liczba stron:
156
EAN: 9788377633847
ISBN: 978-83-7763-384-7

Wymiary: 21,5 cm x 26,5 cm
Waga: 0,78 kg

Napisz opinię

Napisz opinię

30 inne z tej kategorii