Wydawnictwo Multico

na stronie
 • 28,80 zł 32,00 zł

  Odpoczynek na ławce przy pergoli? Kawa w pawilonie ogrodowym? Domek narzędziowy, altana albo szałas? Proszę bardzo!W serii „Ogrodnik doskonały” pomysły na zagospodarowanie małą architekturą ogrodową zacisznych miejsc. Z książki dowiemy się, jakie materiały są niezbędne do wykonania różnych ogrodowych obiektów i jakie podstawowe problemy będziemy musieli rozwiązać przed przystąpieniem do budowy. Poradnik nie ogranicza się jednak do przekazania informacji na temat ogrodowych budynków. Przedstawia również pomysły na zagospodarowanie otoczenia każdego z nich odpowiednimi roślinami. Wskazuje najlepsze odmiany roślin do obsadzania pergoli, pawilonów i innych elementów ogrodowej architektury.Poradnik będzie niezwykle pomocny każdemu, kto zamierza urozmaicić i architektonicznie uzupełnić przestrzeń swojego ogrodu.

 • 37,80 zł 42,00 zł

  Katalog ozdobnych roślin wrzosowatych oraz poradnik w jednym. Wyjątkowe walory dekoracyjne i efektowne kwiaty roślin wrzosowatych sprawiają, że są one wyjątkową ozdobą ogrodu. Wiele nowych, cennych odmian stwarza możliwość wielu zastosowań. W książce znajdziesz wybór najpiękniejszych odmian. Dowiesz się, jak zapewnić wrzosowatym sprzyjające warunki wzrostu oraz odpowiednią pielęgnację, co pozwoli cieszyć się pięknem roślin przez wiele lat. Z tą książką łatwo stworzysz niepowtarzalny ogród wrzosowiskowy. Szczegółowy opis każdej odmiany zilustrowany jest fotografią.

 • 26,10 zł 29,00 zł

  Bażant jest nieudomowionym ptakiem, który żyje na wielu kontynentach. Wyróżnia się kilkadziesiąt  jego podgatunków, z których część zagrożona jest wyginięciem. W ostatnich latach w wielu częściach świata hoduje się te piękne, kolorowo upierzone ptaki. Prywatni hodowcy zrzeszeni w międzynarodowych organizacjach i ogrody zoologiczne starają się uratować te spośród podgatunków bażantów, które najbardziej narażone są na zagładę.Żyjący w Polsce na wolności bażant zwyczajny, zwany inaczej obrożnym lub łownym, nie jest zagrożony wyginięciem. Może być prawdziwą ozdobą prywatnych hodowli.„Bażanty. Gatunki, pielęgnacja choroby” to książka, która będzie pomocna nie tylko osobom zainteresowanym hodowlą  bażanta zwyczajnego, ale również innych gatunków z nim spokrewnionych.

 • 35,10 zł 39,00 zł

  Hodowanie bonsai wydaje się trudne, jednak osoby, które zajmują się tą sztuką, nie muszą wykazywać się specjalnymi umiejętnościami. Wiedza, cierpliwość i konsekwencja wystarczają.Najważniejsze style, najpiękniejsze gatunki bonsai i zasady pielęgnacji małych drzewek przedstawia książka „Bonsai dla każdego”. Podpowiada, jak zajmować się kupionymi gotowymi drzewkami, z jakimi czynnościami należy się liczyć przy samodzielnej hodowli bonsai, jakie drzewa najlepiej nadają się do przekształcania w żywe miniatury, w jakim stylu można je ukształtować. Wskazuje również najczęściej popełniane w uprawie błędy i uczy, jak ich uniknąć.Poradnik przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających niezwykłe spotkanie ze sztuką kształtowania małych drzewek.

  Wyprzedaż
 • 31,50 zł 35,00 zł

  Ptaki w naszym otoczeniu najczęściej pozostają niezauważone, a przecież ich wpływ na przyrodę jest bezsprzeczny. We współczesnym, uprzemysłowionym świecie coraz trudniej im egzystować.„Budki lęgowe dla ptaków” to poradnik, przy pomocy którego każdy miłośnik ptaków i posiadacz umiejętności majsterkowicza będzie mógł wykonać budki lęgowe dla różnych gatunków dzikich ptaków. Książka zawiera aż 80 ich modeli – od klasycznej budki dla małych ptaków po model specjalny dla puszczyków. Wszystkie zaproponowane modele budek lęgowych do samodzielnego wykonania zostały sprawdzone przez autora. Każdy model zawiera rysunek z opisem technicznym, co ułatwia ich wykonanie. Książka prezentuje również porady na temat miejsc, w których najlepiej rozwieszać budki i sposobów ich mocowania.Budki lęgowe dla ptaków są bardzo pomocne dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Samodzielnie wykonane będą niezaprzeczalnie naszym osobistym wkładem w ochronę przyrody.

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Katalog gatunków i odmian bylin oraz poradnik w jednym. Piękny ogród, kwitnący przez cały sezon, można stworzyć dzięki różnorodności gatunków i odmian bylin oraz ich różnym wymaganiom. W każdym ogrodzie, bez względu na panujące w nim warunki, można zaplanować atrakcyjne zakątki z kwitnącymi bylinami. Dowiesz się, jak dobrać i skomponować odpowiednie gatunki bylin na miejsca bardzo suche, bardzo mokre, mocno zacienione lub silnie nasłonecznione, tak aby ogród był zawsze pełen kwiatów.Szczegółowy opis każdej odmiany zilustrowany jest fotografią.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  Pielęgnacja roślin ogrodowych jest szczególnie potrzebna, gdy rośliny są atakowane przez choroby lub szkodniki. Bez naszej pomocy nie zawsze rośliny będą mogły wrócić do zdrowia.W serii „Ekspert w ogrodzie” poznajemy ważne zagadnienia ogrodnicze. „Choroby i szkodniki” to książka, która nie tylko uczy, jak zwalczać choroby, kiedy one już wystąpią, ale wskazuje również sposoby zapobiegania ich występowaniu. Profilaktyczne działania w ogrodzie są bardzo potrzebne. Wyprzedzając wystąpienie choroby czy szkodnika, pozbywamy się dużego kłopotu w przyszłości, oszczędzamy czas, energię i pieniądze. W książce podano sprawdzone sposoby ochrony blisko 60 rodzajów najczęściej występujących w naszych ogrodach drzew i krzewów, zarówno liściastych, jak i iglastych. Na barwnych fotografiach pokazano choroby i szkodniki, co bardzo ułatwia identyfikację grożącego roślinom niebezpieczeństwa.W jaki sposób korzystać z książki? Mieć ją zawsze pod ręką, gdy robimy obchód ogrodu i pełnymi garściami czerpać z niej wiedzę.     

 • 19,80 zł 22,00 zł

  W poradniku „Chów kóz” wielbiciele małych zwierząt hodowanych przy domach znajdą praktyczne porady na temat różnych ras kóz i warunków, jakie muszą spełniać pomieszczenia przeznaczone do ich hodowli. Omówione zostały zasady utrzymania i żywienia tych zwierząt według aktualnych przepisów, a także najczęściej występujące choroby, ich profilaktyka i leczenie.Poradnik ma charakter praktyczny. Przeznaczony jest dla osób, które hodują kozy lub dopiero planują rozpoczęcie ich hodowli. 

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Ciąć czy nie ciąć, oto jest pytanie. Nietrudno na nie odpowiedzieć: jeśli rośliny mają być piękne i zdrowe, ciąć. Nie należy się bać tej czynności, gdyż prawidłowo przeprowadzona sprawi, że kwiaty i liście będą bardziej urodziwe, a owoce większe.W poradniku „Cięcie roślin ogrodowych” pokazano sposoby przycinania wyłącznie roślin pochodzących z polskich ogrodów. Na 200 zdjęciach zrobionych w momencie wykonywania cięcia zaprezentowano podstawowe zasady przycinania roślin, a kolejność czynności wskazano w ich podpisach.Bardzo przydatny poradnik dla rozpoczynających przygodę z ogrodem.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  Rośliny pnące to wyjątkowe uzupełnienie ogrodowej przestrzeni. Ściany, mury, drzewa, ogrodzenia pokryte wijącą się zielenią mogą być nostalgicznie romantyczne albo nowoczesne, ascetyczne. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pnącza i w jaki sposób zastosujemy.„Clematis i inne pnącza ogrodowe” to kompendium wiedzy na temat tych roślin, Autor, niekwestionowany ekspert w dziedzinie roślin pnących, prezentuje wiedzę na temat pnączy w trzech częściach książki. W pierwszej przedstawia informacje na temat ich zastosowania, wymagań i sposobów pielęgnacji. Opisuje zalecenia dotyczące sposobu sadzenia, nawożenie, podlewania, przycinania, ochrony przed chorobami i szkodnikami. Część druga to katalog prezentujący 296 gatunków i odmian pnączy, wśród których są 162 gatunki powojników. Pnącza zostały wyczerpująco opisane. Znajdziemy tu informacje o ich wyglądzie, sile wzrostu, pochodzeniu, wymaganiach i zastosowaniu. Część trzecia zbiera przejrzyste tabele i zestawienia pnączy przeznaczonych do różnych zastosowań, np. do miejsc słonecznych lub cienistych, na ekrany czy do uprawy w dużych pojemnikach. Książka jest ilustrowana 680 zdjęciami. Stanowi jedyny na polskim rynku tak dokładnie opracowany przewodnik po powojnikach i pnączach.

 • 35,10 zł 39,00 zł

  Poradnik „Co niszczy ogród” należy do serii „Ogrodnik doskonały” i poświęcony jest chorobom i szkodnikom zagrażającym naszym roślinom. Przeszło 300 świetnych zdjęć ilustruje objawy chorób roślin i żerowania szkodników i daje rzeczywisty ogląd skutków ich występowania w różnym stadium zaawansowania choroby. Możemy porównać wygląd zaatakowanej rośliny w naszym ogrodzie ze zdjęciem i łatwo zidentyfikować chorobę lub szkodnika.Właściwe rozpoznanie to pierwszy krok do rozwiązania problemu. Następnym jest poznanie metod leczenia. W książce przedstawiono naturalne i chemiczne metody ochrony roślin. W przejrzystych tabelach zaprezentowano preparaty wskazane do stosowania w ogrodach w przypadku wystąpienia określonej choroby czy szkodnika i programy ochrony dla poszczególnych grup roślin. Bardzo pomocna będzie informacja na temat tego, jak stosować środki chemiczne, aby były skuteczne oraz przeliczenie ilości i stężenia cieczy użytkowej niezbędnej do wykonania oprysków.Niezwykle przydatna pozycja dla każdego ogrodnika dbającego o zdrowie swojego ogrodu.

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Ogród to miejsce życia wielu zwierząt. Żyjące w nim zwierzęta są naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrowe i naturalne otoczenie.Książka „Domki dla zwierząt w ogrodzie” to pozycja, w której znalazły się opisy wykonania 29 modeli różnego rodzaju domków dla zwierząt. Wszystkie możliwe są do samodzielnego wykonania nawet przez początkujących majsterkowiczów. Domki zostały pokazane na rysunkach, a potrzebne materiały i sposób wykonania zostały dokładnie opisane.Jeż, wiewiórka, nietoperz, żaby, jaszczurki, chrząszcze, trzmiele i inne zwierzęta i owady będą wdzięczne za zagospodarowanie dla nich choćby małej części przydomowej przestrzeni. 

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Ogrzewanie domu drewnem to doskonała alternatywa dla ogrzewania olejowego, gazowego czy przy udziale energii elektrycznej. Drewno jest surowcem odnawialnym i przez to ekologicznym. Jest też dostępne i stosunkowo tanie.Pierwszy na rynku polskim poradnik „Drewno do pieca i kominka” omawia problematykę doboru, pozyskania i przygotowania drewna do ogrzewania domu i wykorzystywania go w kominkach. Odpowiada na pytania, jakie drewno wybrać, aby efektywnie się spalało, jak długo je sezonować, w jakich piecach stosować. Dla kogoś zdecydowanego na zastosowanie tego niezawodnego i bezpiecznego źródła ciepła w domu korzystnym może być zakupienie lasu i pozyskiwanie drewna na opał z jego wycinki. Ci, którzy nie zamierzają tego robić, znajdą w poradniku informacje, gdzie szukać dostawców drewna i co brać pod uwagę przy jego kupnie. Drewno drewnu bowiem nierówne – wartość energetyczna poszczególnych gatunków drzew jest bardzo różna. W książce znajdują się także informacje na temat budowy pieców i kominków, które pomogą przy wyborze rodzaju pieca oraz rysunki pozwalające lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.

 • 25,20 zł 28,00 zł

  Niektórzy kochają iglaki, innych fascynuje świat drzew liściastych. Dla nich „Drzewa i krzewy liściaste” to wymarzona pozycja.Katalog prezentuje 228 gatunków i odmian drzew i krzewów liściastych, które mogą zdobić nasze ogrody. Przedstawia rośliny, których głównym atutem są pokrój, liście, kwiaty, owoce, które najlepiej rosną w cieniu, są odporne na suszę lub mróz, którym nie przeszkadza uboga gleba. Zwraca uwagę, by rośliny dobierać odpowiednio do wielkości ogrodu – nie będziemy wówczas musieli szukać wzrokiem krzewów na horyzoncie w dużym ogrodzie ani walczyć z rozgałęzionymi konarami drzew w małym. Opis metody sadzenia, przycinania, podlewania i nawożenia dopełnia treści. Interesująco prezentuje się kalendarz atrakcyjności roślin, w którym zebrano informacje na temat elementów poszczególnych odmian wyróżniających się wizualnie w ciągu kolejnych miesięcy roku. Katalog powstał we współpracy z polskimi właścicielami szkółek, zatem opisane gatunki są na pewno dostępne i przystosowane do życia w naszym klimacie.

 • 62,10 zł 69,00 zł

  Poradnik „Drzewa krzewy liściaste „ przeznaczony jest nie tylko dla miłośników tej grupy roślin. Jest to kompendium wiedzy na temat dużych roślin liściastych, które mogą być uprawiane w naszych ogrodach.Książka zawiera wyczerpujące informacje na temat pochodzenia poszczególnych gatunków, ich wielkości, wyglądu, wymagań uprawowych i stanowiskowych, odporności na mróz, ochrony przed chorobami i szkodnikami, a także zalet posiadania ich w ogrodzie. Rośliny zostały przedstawione na zdjęciach. Warto zwrócić uwagę, że obok popularnych w naszych ogrodach drzew i krzewów znajdziemy tu także informacje o roślinach wymagających od ogrodnika większego doświadczenia. Zaprezentowane zostały również nowości ogrodowe, których uprawa jest u nas jeszcze rzadkością.Poradnik jest polecany każdemu posiadaczowi ogrodu, który chce, aby był on ciekawie zaaranżowany i zdrowo się rozwiał.

 • 58,50 zł 65,00 zł

  Praktyczne i przystępnie podane informacje.Znakomite ilustracje wiernie oddające szczegóły budowy ponad 180 owadów w stadium larwy i w postaci dojrzałej oraz rodzaje uszkodzeń i obraz żerowania.Omówione zostały najważniejsze z gospodarczego punktu widzenia szkodniki drzew liściastych, zgrupowane według gatunków drzew. W ramach gatunku podzielono je na szkodniki nasion i szyszek, siewek, sadzonek, upraw i młodników oraz drzewostanów średnich i starszych grup wiekowych.

 • 58,50 zł 65,00 zł

  Praktyczne i przystępnie podane informacje.Znakomite ilustracje wiernie oddające szczegóły budowy blisko 200 owadów w stadium larwy i w postaci dorosłej oraz rodzaje uszkodzeń i obraz żerowania.Omówione zostały najważniejsze z gospodarczego punktu widzenia szkodniki drzew liściastych, zgrupowane według gatunków drzew. W ramach gatunku podzielono je na szkodniki nasion i szyszek, siewek, sadzonek, upraw i młodników oraz drzewostanów średnich i starszych grup wiekowych.

 • 85,50 zł 95,00 zł

  Przewodnik Collinsa „Drzewa” to poręczny przewodnik dla tych wszystkich, którzy w trakcie spacerów czy wycieczek chcą świadomie przyglądać się drzewom.Przewodnik prezentuje 1600 gatunków i odmian drzew, które rosną w Europie, z wyłączeniem strefy śródziemnomorskiej. Są to drzewa zarówno rodzime, jak i przywiezione do Europy z Azji i Ameryki Północnej. Przewodnik nie tylko dokładnie opisuje drzewa, podając w większości informacje dotyczące nazwy polskiej (zwyczajowej), nazwy łacińskiej (naukowej), synonimy nazwy zwyczajowej i naukowej oraz podstawowe informacje dotyczące naturalnego zasięgu. Opisuje też wygląd – pokrój, korę, młode pędy, pąki, liście, kwiaty i owoce oraz wymienia inne drzewa, z którymi opisywane drzewo można  pomylić.Zaprezentowane drzewa pokazane zostały na dokładnych rysunkach całego drzewa, a także gałęzi i liści. Ułatwia to identyfikację i sprawia, że przewodnik jest bardzo czytelny. 

 • 36,00 zł 40,00 zł

  W naszych domach często goszczą rośliny, o których wiele wiemy. Czasem jednak zdarzają się takie, na temat których niewiele możemy powiedzieć.„Encyklopedia roślin pokojowych” prezentuje ponad 150 najczęściej spotykanych w naszych mieszkaniach roślin. Przedstawia je na fotografiach, opisuje miejsce, z którego dana roślina pochodzi, zapoznaje z warunkami uprawy. Książka została przygotowana we współpracy ze specjalistami z firmy „Tomaszewski”, jednej z największych w Polsce firm zajmujących się produkcją i sprzedażą roślin doniczkowych. Informacje o roślinach zdobywamy zatem od praktyków.Roślin doniczkowych nie musimy hodować, wzorem naszych babć, wyłącznie na parapetach. Mogą dobrze rosnąć w każdym widnym miejscu, słonecznym lub półcienistym. Spośród zaprezentowanych w encyklopedii gatunków na pewno wybierzemy jakiś dla siebie.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  W ostatnim czasie hortensje, po latach zapomnienia, ponownie wracają do łask. Ich niezwykłej urody kwiaty coraz częściej ozdabiają nie tylko przydomowe ogródki czy ogrody podmiejskich rezydencji, ale także skwery i parki w miastach. Tak szerokie zastosowanie hortensji możliwe jest dzięki ich bogactwu odmianowemu.Przewodnik „Hortensje” to interesująca monografia 10 gatunków tych krzaczastych piękności i ich niezwykle szerokiej gamy odmian. Obok hortensji bukietowych zostały tu opisane hortensje ogrodowe, krzewiaste, dębolistne, kosmate, miękkowłose, otulone, piłkowane, pnące oraz przywarka japońska w dwóch odmianach. W każdym z gatunków wskazano jego najpiękniejsze odmiany.Książka opisuje również pochodzenie i historię uprawy oraz przedstawia kwestie taksonomii i nomenklatury związanych z hortensjami. Zagadnienia uprawy – wybór stanowiska, rodzaj podłoża, pielęgnacja, zmiana wybarwienia, mrozoodporność, nawożenie, cięcie i inne – stanowią ważną dla ogrodników część książki. Pozwalają przygotować się teoretycznie do uprawy tych pięknych kwiatów, tak aby praktyka była już tylko czystą przyjemnością. 

 • 28,80 zł 32,00 zł

  Piękne z liści, różnorodne, odporne – to najkrótsza charakterystyka host, zwanych inaczej funkiami. Mogą być uprawiane zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasie czy balkonie. Wielobarwne liście stanowią o ich urodzie, chociaż nie można jej odmówić również mniej widowiskowym kwiatom.Poradnik prezentuje kilkadziesiąt gatunków i odmian host, pokazując każdą z nich na fotografii. Rośliny pogrupowane są według wielkości, wymagań i walorów, tak aby łatwo było znaleźć odpowiednią. Obok wskazówek dotyczących pielęgnacji znajdziemy tu również odpowiedzi na pytania związane z błędami w uprawie.Hosty to rośliny doskonałe do tworzenia zielonych kompozycji. Pamiętajmy o nich, zakładając ogród czy dekorując taras albo balkon.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  Eleganckie, o wyrazistym obliczu, wytrzymałe – hosty w pełni zasługują na miano doskonałej ozdoby ogrodu. Różnorodność odmian, kolorów i faktur oraz możliwość uprawy w miejscach zarówno cienistych, jak i bardziej słonecznych daje im przewagę nad innymi roślinami. Katalog „Hosty” to najobszerniejszy na rynku polskim zbiór informacji na temat odmian tych roślin. Opisuje ich prawie 300, prezentując wszystkie przedstawiane odmiany na zdjęciach i podając informacje na temat warunków ich uprawy. Zawiera również część poradnikową dotyczącą doboru roślin w zależności od stanowiska i podłoża oraz opisującą zasady sadzenia i pielęgnacji host, a także wskazówki z zakresu architektury zieleni. Te ostatnie pozwalają zrozumieć zasady kompozycji i stworzyć własny, indywidualny ogród wypełniony niepowtarzalnymi hostami.Katalog zawiera także zestawienia tematyczne, które pomagają wybrać odpowiednią odmianę w zależności od potrzeb i upodobań.

  Nowość
 • 31,50 zł 35,00 zł

  W związku z chemizacją rolnictwa, chorobami, zmianami klimatycznymi i niszczeniem ich siedlisk wymierają na dużą skalę. A stanowią przecież podstawę rolnictwa i sadownictwa – bez ich pożytecznej pracy rośliny nie zostaną zapylone i nie dadzą plonów.„Hotele dla owadów” to pozycja, która powinna stać się bliska nie tylko ekologom. Przedstawia 30 projektów domków dla dziko żyjących owadów, które można spotkać w naszym otoczeniu – nie tylko poza miastem, ale również w centrum. Opisuje, czego potrzebują dzikie pszczoły, osy samotnice, trzmiele, biedronki, złotooki i inne owady. Krok po kroku prowadzi przez wykonanie pomieszczenia mieszkalnego dla owadów. Wskazuje materiały, wymiary niezbędnych elementów i poglądowe rysunki projektów.Autorka jest biologiem, doradcą w zakresie osiedlania się pszczół i os. Posiada praktyczną wiedzę na temat owadów. Czynnie prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu osiedlania owadów zarówno w przydomowych ogrodach, czy na balkonach, jak i  w warunkach naturalnych.

 • 22,50 zł 25,00 zł

  Rośliny iglaste są ważnym elementem ogrodu. Nie muszą w nim dominować, jednak ogród zupełnie pozbawiony iglaków trudno sobie wyobrazić.Katalog „Iglaki” to przegląd ponad 250 roślin iglastych z powodzeniem uprawianych w polskich ogrodach. Zawiera szczegółowe informacje o tych roślinach. Opisuje wygląd każdej prezentowanej odmiany, jej pokrój, wielkość i ulistnienie, stanowisko odpowiednie dla poszczególnych odmian oraz zastosowanie. Każdą z odmian przedstawia na fotografii. Cenną częścią katalogu jest tabelaryczne zestawienie prezentowanych odmian, w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie, jaką odmianę wybrać ze względu na zastosowanie, wymagania i kształt rośliny. Katalog uzupełniają krótkie porady związane z kupowaniem iglaków, ich sadzeniem i pielęgnacją.

 • 19,80 zł 22,00 zł

  Niektórzy uważają, że rośliny iglaste to samograje, ale posadzenie ich w kompozycjach, które będą miłe dla oka wcale nie jest takie łatwe.O tym, jak odpowiednio dobierać rośliny do iglastych części ogrodów informuje poradnik "Iglaki w kompozycjach ogrodowych". Poznamy z niego zasady tworzenia kompozycji z roślin iglastych w ogrodach przydomowych i przedogródkach. 

 • 43,20 zł 48,00 zł

  Do sadzenia iglaków nie trzeba zachęcać. Są piękne, zimozielone i modne. Czy wiesz, jakie iglaki wybrać?Poznaj najnowsze gatunki i odmiany. Zobacz absolutne nowości. Wybór ułatwia pierwsza prezentacja 250 gatunków najbardziej popularnych odmian. W dobrym wyborze pomogą dokładne zdjęcia i praktyczne opisy gatunków.

 • 25,20 zł 28,00 zł

  Przemyślane kompozycje z wykorzystaniem iglaków są prawdziwą ozdobą naszych ogrodów.Poradnik „Iglaki. Dobór i pielęgnacja” w serii „ABC ogrodnika” prezentuje kilkadziesiąt najbardziej popularnych roślin iglastych. Przedstawione na zdjęciach i opisane gatunki i odmiany zebrano w części katalogowej. Książka stanowi doskonałą podpowiedź dla osób rozważających wykorzystanie iglaków w różnych częściach ogrodu, wskazuje bowiem rośliny najodpowiedniejsze do uprawy nad wodą, w miejscach cienistych, w miejscach suchych, rośliny osłaniające, żywopłotowe, okrywowe czy przeznaczone do uprawy w pojemnikach. Zbiera również informacje na temat iglaków o różnym pokroju, barwie i tempie wzrostu i podpowiada, jak zestawiać je w efektowne kompozycje. Praktyczne wskazówki uprawowe i pielęgnacyjne dotyczące przygotowania podłoża, terminu i technik sadzenia, podlewania, nawożenia, przycinania i zabezpieczania przed mrozem pozwolą na utrzymanie roślin iglastych w dobrej kondycji.Stworzenie pięknego zakątka ogrodu z iglakami nie będzie sprawiało po lekturze tej książki większego problemu.

 • 40,50 zł 45,00 zł

  Jedno z najprostszych pytań, jakie można zadać ogrodnikowi – jak pielęgnować ogród? Pytanie proste, ale odpowiedź już bardziej skomplikowana. Medal dla tego, kto potrafi odpowiedzieć jednym zdaniem.Jeśli ogród ma być zadbany, potrzebuje naszej systematycznej pracy. Konsekwencja w działaniu jest najlepszym pomocnikiem ogrodnika. Czynności pielęgnacyjne trzeba wykonywać w określonych porach, aby nie przegapić istotnych w okresie wegetacyjnym roślin okresów. Kolejność ich wykonywania ma również niemałe znaczenie – wiadomo: najpierw siejemy, potem zbieramy.Te trzy podstawowe cechy pracy w ogrodzie to zaledwie uwagi ogólne. Szczegółowe zalecenia, w jaki sposób pielęgnować ogród, aby był zdrowy i cieszył nasze oczy na każdym etapie rozwoju znajdziemy w książce „Jak pielęgnować ogród”. Pokazuje wszystkie etapy prac ogrodowych na przestrzeni roku, podpowiada, jak przygotować podłoże, jak sadzić, nawozić, rozmnażać rośliny, chronić je i okrywać na zimę. Poradnik ubarwia 200 zdjęć, a przejrzysty podział na pory roku ułatwia orientację w treści.Jak pielęgnować ogród? Przeczytaj.

 • 45,00 zł 50,00 zł

  W naszych domach rośliny nie zawsze mają najlepsze warunki do rozwoju. Bywa im za ciasno w doniczkach, za ciemno, zbyt mokro lub sucho. W takich warunkach łatwo ulegają porażeniu przez choroby i szkodniki. Nie powinniśmy pochopnie się ich pozbywać. Pielęgnacja i zastosowanie odpowiednich środków może zdziałać cuda.„Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki” to zbiór porad na temat ochrony naszych domowych roślin. Zawiera portrety 63 najczęściej spotykanych w naszych domach roślin doniczkowych i opisuje zagrożenia związane z ich uprawą. Naszą wiedzę na pewno wzbogacą zdjęcia porażonych roślin, które może nie są widokiem miłym, ale umożliwiają dobre zdiagnozowanie problemu. Książka radzi, jak zapobiegać występowaniu chorób i szkodników i jak je zwalczać, wskazując najnowsze i najskuteczniejsze preparaty stosowane w uprawie amatorskiej oraz w profesjonalnych uprawach szklarniowych.Jeśli ważne jest dla Ciebie zdrowie Twoich roślin, taką pozycję powinieneś mieć na swojej półce. 

 • 45,00 zł 50,00 zł

  Na początku było marzenie – tak o zakładaniu ogrodu może powiedzieć większość ich posiadaczy.„Jak zaprojektować ogród marzeń” to książka autorstwa uznanej projektantki ogrodów. Przedstawia tajniki pracy projektanta i praktyczne rozwiązania, które pozwolą, aby ogród stał się najlepszą realizacją ogrodowych pragnień. Książka prezentuje inspirujące fotografie i omawia oryginalne pomysły nasadzeń oraz małej architektury. Podpowiada, jakich użyć roślin, aby rabaty były pięknie kolorystycznie zagospodarowane i cieszyły oczy przez cały rok.Tworzenie ogrodu to zajęcie bardzo wdzięczne, chociaż nie najłatwiejsze. Warto poznać wskazówki eksperta praktyka – być może pozwoli nam to uzyskać w ogrodzie efekt doskonały.

 • 37,80 zł 42,00 zł

  Któż z nas nie chciałby mieć własnego ogrodu? Jego założenie nie jest związane tylko z posiadaniem kawałka przestrzeni, ale także z umiejętnością takiego jej zakomponowania, aby spełniła oczekiwania właściciela – tylko wtedy będziemy zadowoleni z posiadania ogrodu.Autorzy poradnika „Jak założyć ogród” mają na swoim koncie wiele książek o tematyce ogrodniczej i doskonale wiedzą, na co należy zwrócić uwagę przy zakładaniu ogrodu. Omawiają poszczególne etapy zakładania ogrodu: dokonanie rozeznania w naturalnych uwarunkowaniach posiadanej działki i możliwych do zastosowania w danych warunkach roślin, opracowanie koncepcji ogrodu, wykonanie konkretnych prac budowlano-aranżacyjnych w terenie, przygotowanie gleby pod rośliny, zakup i sadzenie roślin, założenie trawnika, systematyczne pielęgnowanie ogrodu. Tych osiem etapów zakładania ogrodu zostało dokładniej omówione, tak że wysiłek związany z założeniem ogrodu pomieścił się w 50 krokach i z racji tak konkretnego i dobrego rozłożenia sił przestał być trudem, a stał się przyjemnością.Książka warta polecenia wszystkim, którzy obawiają się, że przy zakładaniu ogrodu mogą o czymś zapomnieć albo dla tych, którzy powierzyli tę czynność wyspecjalizowanej firmie, ale chcieliby wiedzieć, o czym z nią rozmawiać i o co pytać.

 • 53,10 zł 59,00 zł

  Co roku rynek ogrodniczy kusi mnóstwem rozmaitych roślin ozdobnych, stale przybywa na nim nowych gatunków i odmian. "Katalog ozdobnych roślin ogrodowych" to niezawodny przewodnik dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy ogrodów, dający przejrzyste wskazówki, jak nie zagubić się w gąszczu oferowanych przez sklepy roślin i wybrać te najbardziej wartościowe, które nie wymarzną podczas zimy i będą się efektownie prezentowały przez wiele lat.Książkę przygotowali projektanci ogrodów, członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, ogrodnicy posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe.

 • 22,50 zł 25,00 zł

  Rośliny jednoroczne i cebulowe są barwnym urozmaiceniem każdego ogrodu. Urozmaiceniem rzeczywistym, ponieważ co roku mogą być sadzone i siane w innym zestawieniu i miejscu.Katalog składa się z części poradnikowej, dotyczącej uprawy roślin cebulowych oraz roślin jednorocznych i dwuletnich, a także z części leksykonowej. Zaprezentowano w niej 150 gatunków i odmian. Każdą odmianę zilustrowano zdjęciem, uzupełnionym o opis pokroju rośliny, kwiatów i liści. Przedstawione informacje to również zwięzłe wskazówki dotyczące wysokości, kwitnienia, terminu wysiewu i stanowiska.Bogactwo roślin jednorocznych i cebulowych jest oszałamiające. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 • 31,50 zł 35,00 zł

  Sprawdzonej wiedzy nigdy za wiele.Katalog i poradnik w jednym na temat uprawy i pielęgnacji roślin liściastych i iglastych to zbiór praktycznych informacji na temat sadzenia, rozmnażania i codziennej opieki nad 350 gatunkami i odmianami roślin. Spośród bardzo bogatej oferty rynkowej nie zawsze potrafimy wybrać te rośliny, które sprawdzą się w specyficznych warunkach naszego ogrodu: w słońcu, cieniu, na glebie piaszczystej lub wilgotnej.Ta książka rozstrzyga dylematy ogrodnika i wskazuje najlepsze rozwiązania, prezentując jednocześnie wiele z zaprezentowanych roślin na fotografiach. Autorzy poradnika to znawcy tematu. Ich opinii na pewno można zaufać.

 • 40,50 zł 45,00 zł

  „Kwiaty w Twoim domu. Leksykon roślin doniczkowych od A do Z” to bogato ilustrowany leksykon prezentujący 124 gatunki efektownych, chętnie uprawianych i poszukiwanych roślin. Przedstawione w porządku alfabetycznym kwiaty domowe zostały interesująco opisane, a każdy opis wzbogacono fachowymi, rozbudowanymi poradami pielęgnacyjnymi, które mają szczególne znaczenie, gdy roślina niedomaga lub została zaatakowana przez szkodniki. Czytelny układ książki umożliwia szybkie odnalezienie poszukiwanych informacji.Ten obszerny leksykon i poradnik w jednym na pewno pomoże dobrać odpowiednie gatunki kwiatów i zadbać o ich kondycję.

 • 45,00 zł 50,00 zł

  W ogrodzie spotyka się różne rodzaje budowli. Służą do odpoczynku, podkreślenia piękna roślin, przygotowania posiłków. Powstają z różnych materiałów i w różnych rozmiarach. Ich właściwe zaprojektowanie jest podstawą sukcesu.W poradniku „Mała architektura ogrodowa” znajdziemy pomysły na umieszczenie w ogrodzie altan, pergoli, trejaży, ławek, a nawet bani. Poznamy zasady zbudowania ogniska, grilla, wędzarni ogrodowej, kuchni czy piwniczki do przechowywania warzywniczych plonów lub wina. Książka na pewno jest świetnym źródłem inspiracji. Przedstawione w niej propozycje to bodaj najobszerniejszy w Polsce zestaw budowli tego typu. Wszystkie pokazane rozwiązania służą właścicielom bardzo różnych ogrodów, zatem jest szansa, że i nam coś przypadnie do gustu.Warto poznać sprawdzone rozwiązania, aby wykorzystać z nich, to co najlepsze do zbudowania swojego niepowtarzalnego ogrodu.