Price drop

na stronie
 • 34,11 zł 37,90 zł

  Tematem książki są trzmiele: głośno buczące owadzie olbrzymy, których na naszych łąkach jest coraz mniej. Są jednak kraje, w których praktycznie już się ich nie znajdzie. Autor podjął próbę reintrodukcji tego gatunku w Wielkiej Brytanii.W XIX w. kilka trzmielich królowych zostało sprowadzonych z Wielkiej Brytanii do Nowej Zelandii. Ich potomstwo żyje tam teraz w naturalnym środowisku, podczas gdy na angielskich wyspach, w wyniku m.in. intensyfikacji rolnictwa, trzmiele paskowane praktycznie wyginęły. Książka jest zapisem zmagań autora o ponowne zasiedlenie przez trzmiele terenów, które były kiedyś ich domem. 

 • 49,41 zł 54,90 zł

  Można uniknąć stosowania większości chemicznych pestycydów, herbicydów czy nawozów sztucznych! Ogrodnictwo ekologiczne polega na równowadze: ogrodnik użyźnia glebę, gleba oddaje składniki pokarmowe roślinom, rośliny karmią ogrodnika. Teraz każdemu ogrodnikowi uda się uzyskać w pełni naturalne, zdrowe uprawy – w małym przydomowym miejskim ogródku lub na dużym podmiejskim terenie. Pracę wynagrodzi także obecność ptaków i drapieżców polujących na szkodniki i eliminujących nasiona chwastów.

 • 62,10 zł 69,00 zł

  Byliny to bardzo różnorodna grupa roślin, która doskonale nadaje się do tworzenia oryginalnych i zróżnicowanych założeń ogrodowych.Poradnik „Byliny”, autorstwa prawdziwego znawcy tych roślin, naukowca, szkółkarza i popularyzatora ich uprawy, dr Jacka Marcinkowskiego, to kompendium wiedzy na temat bylin. Przedstawione w nim porady dotyczą wymagań tych roślin związanych z miejscem uprawy i glebą, odpornością na mróz, pielęgnacją i możliwościami zestawiania z innymi odmianami i gatunkami. Prawidłowe dobranie gatunków jest w przypadku bylin istotną sprawą – dobrze połączone świetnie się uzupełniają i tworzą harmonijnie piękne roślinne krajobrazy.Książka jest dobrą pozycją dla wszystkich, którzy chcą wyczarować u siebie w ogrodzie powtarzający się co roku klimat, uzupełniany zmienianymi co roku roślinami jednorocznymi.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  Ogrody japońskie stanowią pewnego rodzaju ewenement. Pochodzą z zupełnie innego kręgu kulturowego, posługują się innym kodem sztuki ogrodowej, a mimo to znajdują wielu zwolenników w całym świecie.Poradnik „Ogród japoński” przybliża sposoby tworzenia tego typu założenia ogrodowego. Wskazuje zasady, jakich należy przestrzegać przy planowaniu ogrodu, wymienia niezbędne elementy i urządzenia, informuje o stylach ogrodów japońskich i nowych trendach w ich aranżacji, a także wskazuje rośliny, które kojarzą się Krajem Kwitnącej Wiśni. Podpowiada też, gdzie szukać inspiracji. Przewodnik jest bogato ilustrowany. Zawiera przykłady aranżacji oraz opisy 55 roślin, które sprawdzą się w ogrodzie japońskim w naszych warunkach klimatycznych.Ogród japoński może być doskonałą alternatywą dla każdego, kto lubi oryginalność, prostotę i wysmakowaną elegancję. Poradnik pozwoli przystąpić do tworzenia ogrodu bez obaw o efekt.

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Mieszkając w mieście, bardzo często tracimy kontakt z przyrodą i zapominamy, że każdy spłachetek ziemi jest pełen życia.Dave Gulson, brytyjski profesor biologii, wykładowca akademicki, działacz ruchu na rzecz ochrony przyrody, jak nikt potrafi opowiadać o życiu małych stworzeń ukrytych w naszych ogrodach, na trawnikach, na łące. Dżdżownice, muchy, komary, trzmiele, osy, chrząszcze, myszy i wiele innych stworzeń nie mają przed nim tajemnic. Ich życie w opowieści autora książki „Dżungla w ogrodzie” jest fascynującą historią, z której poznajemy niezwykłe zwyczaje tych istot i wzajemne zależności między światem owadów i ludzi.Wpływ działalności człowieka i stosowanego przez niego przemysłowego ogrodnictwa, a szczególnie coraz intensywniejsze wykorzystywanie pestycydów jest źródłem kłopotów świata dzikich, niedocenianych bohaterów naszych łąk, lasów i pól. Prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co stanie się, gdy liczebność owadów i innych małych stworzeń spadanie zbyt mocno. Warto zadać pytanie, czy na pewno nasz świat, świat ludzi, wie, co robi, stosując działania niszczące inne światy.

 • 22,50 zł 25,00 zł

  Sztuka ogrodowa w różnych rejonach świata potrafi być bardzo odmienna. Najlepszym dowodem na to jest bonsai – dalekowschodni sposób kształtowania miniaturowych roślin.Poradnik „Bonsai to może być proste” przeznaczony jest dla początkujących miłośników tej sztuki. Poznają z niej podstawowe style bonsai oraz rośliny, które najlepiej nadają się do kształtowania w postaci miniaturowych drzewek. Dowiedzą się także, jak krok po kroku pielęgnować rośliny i jakich narzędzi używać, aby uzyskać jak najlepsze efekty korygowania ich kształtu.Bonsai ma wielowiekową tradycję i w świecie zachodu wielu zwolenników. Na pewno stanowi ciekawą alternatywę dla tych wszystkich, którzy chcieliby poznać coś nowego.

 • 44,10 zł 49,00 zł

  Eksponowanie kamieni o niezwykłych kształtach i wyjątkowym wyrazie zostało zapoczątkowane prawie dwa tysiące lat temu w Chinach. Udoskonalane przez stulecia przez Japończyków stało się prawdziwą sztuką. Suiseki – tak brzmi nazwa tej dziedziny artystycznego wyrazu – prezentuje kamienie i skały przypominające postacie, zwierzęta, owady, krajobrazy w formie martwej natury lub w połączeniu z miniaturowymi drzewkami bonsai.„Japońska sztuka odnajdowania piękna w kamieniu”to kompletny przewodnik dla kolekcjonerów i tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z suiseki. Pozwala zapoznać się z historią, podstawowymi pojęciami oraz terminologią tej sztuki. Przedstawia w dwóch językach system klasyfikacyjny, wskazuje najlepsze sposoby eksponowania kamieni i pokazuje, w jaki sposób łączyć suiseki z bonsai. Książka zawiera ponad 150 ilustracji, pozwalających zobaczyć na przykładach opisywane treści.Suiseki poszerza naszą europejską wrażliwość i pozwala dostrzec więcej naturalnego piękna w otoczeniu. Zastosowanie tej sztuki w projektowaniu na wolnym powietrzu na pewno wzbogaci nasz ogród.

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Nie ma lepszej i tańszej metody na zazielenienie swojego ogrodu niż samodzielne rozmnożenie roślin już posiadanych. Sposoby rozmnażania roślin są różne, tak jak różne są same rośliny i nie zawsze od razu wiadomo, która z nich będzie najodpowiedniejsza. Nie należy jednak się zrażać – jeśli ktoś naprawdę chce, zawsze znajdzie potrzebne wiadomości.Książka „Rozmnażanie roślin. Przewodnik krok po kroku” podsumowuje trzydziestoletnie doświadczenie autorki w zakresie uprawy roślin niemal we wszystkich strefach klimatycznych. Rozległa wiedza ogrodnicza, także w dziedzinie będącej tematem książki, pozwoliła na zaprezentowanie konkretnych, sprawdzonych, dających bardzo dobre efekty przy uprawie poszczególnych gatunków sposobów rozmnażania roślin. Z przewodnika poznajemy zasady pozyskania nowych roślin z nasion, przez podział, z wykorzystaniem sadzonek, poprzez odkłady i szczepienie. W każdym z rozdziałów omówione zostały ważne dla danej kategorii zagadnienia. W przypadku nasion są to np.: charakterystyka nasion, ich zbiór, czyszczenie i przechowywania, uodparnianie nasion, a także przygotowanie do siewu – moczenie, skaryfikacja, stratyfikacja – i wysiew. Każdą z metod rozmnażania roślin zaprezentowano na przykładzie innego gatunku. Istotną częścią książki jest rozdział dotyczący rozmnażania najpopularniejszych roślin występujących w naszych ogrodach. Nie zapomniano również o omówieniu narzędzi i rodzajów podłoży pozwalających na uzyskanie zdrowych młodych roślin....

 • 20,25 zł 22,50 zł

  Rośliny rozmnaża się z nasion, poprzez sadzonki pędowe, korzeniowe, podział i odkłady. Każda z tych możliwości rozmnażania roślin została przedstawiona w książce „Rozmnażanie roślin”. Ten ilustrowany rysunkami poradnik w prosty sposób prezentuje to, co jest w uprawie roślin jednym z najważniejszych elementów. Poszczególne gatunki roślin zostały pogrupowane według tego, w jaki sposób mogą być rozmnażane. Z pewnością pomoże to początkującym ogrodnikom. Zaawansowani wielbiciele zieleni znajdą rady na przyspieszenie procesu kiełkowania i utrzymanie zdrowia młodych siewek.Bardzo przydatna książka dla tych, którzy mają do obsadzenia duże ogrody. Samodzielne rozmnażanie roślin pozwala zaoszczędzić pieniądze i jest wielką przyjemnością.

 • 44,91 zł 49,90 zł

  Jeśli chcesz, aby jaśminowce, forsycje, lilaki czy róże w twoim ogrodzie miały zwarty pokrój i pięknie co roku kwitły, powinieneś sięgnąć po poradnik „Szkoła cięcia”.W książce znajdują się szczegółowe opisy przycinania przeszło 80 najczęściej spotykanych w naszych ogrodach drzew i krzewów liściastych, iglastych, bylin i pnączy. Na ponad 300 kolorowych, przejrzystych rysunkach i przeszło 200 fotografiach autorki, doświadczone ogrodniczki, prezentują wiedzę, dzięki której uda się nam przywrócić do życia zaniedbane lub przemarznięte krzewy i drzewa. Poradnik zawiera informacje na temat terminów cięcia poszczególnych gatunków roślin, dodatkowe praktyczne wskazówki pomocne w ich uprawie, a także podpowiedzi, jak utworzyć z roślin topiary – niezwykłe zielone rzeźby.„Szkoła cięcia” przyda się każdemu, kto stojąc przed rozrośniętą rośliną w swoim ogrodzie, czuje obawę przed użyciem sekatora.

 • 35,91 zł 39,90 zł

  Rośliny w mieszkaniach w ostatnim czasie stały się ponownie modne. Po latach niezbyt dobrej passy zieleń ponownie gości w czterech ścianach, ale tym razem w innym, nowocześniejszym wydaniu.Przeszło 80 gatunków roślin często spotykanych w naszych domach prezentuje poradnik „Plant Power”. Każda z roślin została opisana pod kątem wymagań dotyczących nasłonecznienia i wilgotności powietrza, podlewania oraz nawożenia. Wskazówki dotyczą także przesadzania i rozmnażania, a całość uzupełniona została o ogólne porady związane z uprawą roślin: zapotrzebowaniem na światło, temperaturę, wodę, rozmnażanie i przycinanie, zwalczanie chorób i szkodników. Zasady tego ostatniego zostały podzielone na zastosowanie środków chemicznych, a także polecanych przez Polskie Towarzystwo Rolnictwa Ekologicznego preparatów roślinnych przeciwko chorobom bakteryjnym i grzybowym oraz do zwalczania szkodników.Wzięcie pod uwagę zaleceń przedstawionych w książce sprawi, że rośliny będą się dobrze rozwijały i staną się prawdziwą ozdobą naszych mieszkań.

 • 89,10 zł 99,00 zł

  Ogród cieszy oczy najbardziej, kiedy zdrowe, piękne rośliny kwitną w nim przez cały rok. W zaprojektowaniu takiego ogrodu pomoże poradnik – katalog „Co gdzie rośnie”.Publikacja prezentuje 1900 roślin ogrodowych przeznaczonych na każde stanowisko. Przedstawia na zdjęciach i opisuje krzewy, drzewa, rośliny cebulowe, byliny, rośliny jednoroczne i dwuletnie pogrupowane według kilku kluczy: optymalnego do uprawy stanowiska, czasu kwitnienia oraz cech wyglądu – pokroju rośliny, koloru kwiatów, barwy owoców, wielkości, koloru i kształtu liści. Książka tym różni się od innych katalogów, że można z niej korzystać bez znajomości nazw gatunkowych roślin. Wystarczy znać warunki panujące w ogrodzie i określić własne upodobania.Każdy, kto chce urządzić dobrze swoje zielone otoczenie, z tak przedstawionych roślin może skomponować własny wymarzony ogród.

 • 35,99 zł 39,99 zł

  „250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabienie owadów” to praktyczny poradnik pomagający zadbać o kondycję roślin w ogrodzie w sposób naturalny i najprostszy.Przedstawione w książce porady pomogą przygotować optymalny dla roślin nawóz, czyli kompost. Odpowiadają na pytania, z czego zbudować pryzmę kompostową i gdzie ją usytuować, co do niej dodawać i jakie zasady stosować, aby kompost był najbardziej wartościowy. Porady i wskazówki dotyczą również wykorzystania w ochronie i wzmocnieniu upraw gnojówek roślinnych – podpowiadają, jak je przygotować i stosować. Osobny rozdział poświęcony jest sposobom przywabienia do ogrodu pożytecznych owadów, które są naturalnymi sprzymierzeńcami roślin.Poradnik jest jedną z kilku pozycji w serii „Tradycyjny ogród ekologiczny” autorstwa ogrodnika zajmującego się uprawą ekologiczną i popularyzującego tę tematykę.

 • 89,10 zł 99,00 zł

  Turzyce to rośliny rozpowszechnione w naszej strefie klimatycznej. Przypominają trawy, jednak należą do innej rodziny botanicznej i różnią się szczegółami budowy. Ich podobieństwo do traw stwarza kłopoty z identyfikacją nawet profesjonalistom.„Atlas turzyc” autorstwa pracowników naukowych kilku uczelni przyrodniczych w Polsce jest kompendium wiedzy na temat krajowych gatunków tych roślin. Szczegółowo opisuje 71 gatunków turzyc. Za sprawą rozbudowanej części fotograficznej ułatwia odróżnienie poszczególnych grup systematycznych i gatunków, zarówno w stanie generatywny, jak i wegetatywnym. Zdjęcia dokumentują najważniejsze cechy diagnostyczne, co stanowi bardzo dużą pomoc w identyfikacji tych cieszących się ostatnio dużą popularnością roślin.

 • 35,99 zł 39,99 zł

  Druga część z serii poradników na temat tradycyjnego ogrodnictwa ekologicznego. Tym razem poświęcona naturalnym preparatom przeznaczonym do ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami grzybowymi.„250 ekopreparatów na szkodniki i choroby” pomoże przygotować preparaty na bazie szarego mydła, z dodatkiem olejów roślinnych, gnojówki, wywary, wyciągi i odwary z pokrzywy, skrzypu, czosnku czy czarnego bzu, które pozwolą utrzymać lub przywrócić zdrowie roślinom. Poradnik podpowie także, jak wykorzystać mączkę bazaltową, serwatkę czy zwykły popiół drzewny, co robić w przypadku wystąpienia znaczącej ilości szkodnika i odpowie na pytanie, jaki wpływ na zapobieganie chorobom i szkodnikom ma kwasowość gleby albo mikoryza.Informacje przedstawione w książce zaczerpnięte zostały z polskiej i światowej literatury, doświadczenia współczesnych ogrodników i rolników ekologicznych oraz rad znanych polskich ogrodników ekologicznych z okresu międzywojnia.

 • 35,99 zł 39,99 zł

  Kondycja rośliny zaczyna się od nasionka – od jego zdrowia w dużej mierze zależy jakość przyszłej dorosłej rośliny.Dzięki poradnikowi „200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion” dowiemy się, w jaki sposób i skąd pozyskiwać  nasiona, aby plony były obfite i zdrowe, jak chronić nasiona przed chorobami i szkodnikami, jak przygotować je do siewu, dlaczego pora siania ma znaczenie i jaki wpływ na plony ma bioróżnorodność.Autorem poradnika będącego trzecią częścią serii „Tradycyjny ogród ekologiczny” jest twórca książek i poradników z zakresu ekologii i między innymi ziołolecznictwa, ogrodnik z wieloletnim stażem w zakresie uprawy ekologicznej.

 • 37,80 zł 42,00 zł

  Uprawa roślin przez całe stulecia odbywała się w sposób naturalny. Dzisiaj, w obliczu nadużywania środków chemicznych, temat pielęgnacji roślin bez udziału sztucznych środków staje się wyjątkowo istotny.Dla wszystkich, którzy dbają o środowisko, chcą żyć w zgodzie z naturą i i zwracają uwagę na to, co jedzą, książka Brigitte Goss „Zdrowy ogród - wolny od chemii” będzie bardzo pomocny. Podtytuł tej książki to „Przewodnik po naturalnych metodach pielęgnacji i ochrony przydomowych roślin”. Zgodnie z nim znajdziemy tu informacje, jak zaaranżować ogród bez chemii, w którym będą rosły zdrowe rośliny. Poznamy sposoby ich pielęgnacji, rozpoznawania chorób i zagrożeń ze strony szkodników oraz naturalne sposoby ich zwalczania, również przy udziale zwierząt i rośliny pomocniczych.Z przyrodą można współpracować i tego właśnie uczy autorka, namawiając, aby pewne niedoskonałości roślin akceptować. Niedoskonałość jest przecież także naturalna.

 • 22,41 zł 24,90 zł

  Nie każdy pasjonat roślinności ma tyle szczęścia, że posiada własny ogród. Czasami realizację marzeń utrudniają okoliczności zewnętrzne, czyli mieszkanie w mieście. Utrudniają, ale nie uniemożliwiają.„52 pomysły dla miejskich ogrodników” to przykład, jak mimo niesprzyjających ogrodnictwu warunków miasta można uprawiać sałatę, cukinię czy truskawki. Książka przedstawia pomysły zrealizowania co tydzień przez cały rok nowego przedsięwzięcia, które sprawi, że obok nas, w przestrzeni miejskiej, pojawi się więcej zieleni. Są tu miedzy innymi przepis na wykonanie bomb nasiennych z dzikimi kwiatami, innowacyjne ogrodnictwo na belach słomy, uprawa ziemniaków i cukinii w torbach, ściana ziół i sałat, pnącza na fasadzie, ale też budowa karmników dla ptaków czy miejsc zimowego ukrycia dla jeży. Pomysłów jest wiele i wiele z nich zakłada wykorzystanie przedmiotów z naszego otoczenia – toreb zakupowych, butelek PET, kartonów po napojach albo puszek. Pomysły można zrealizować nie tylko w warunkach miejskich – w podmiejskich czy wiejskich okolicznościach przyrody też się sprawdzą.Zieleni wokół nigdy za wiele. Do dzieła!

 • 44,96 zł 49,95 zł

  Bogaty wybór propozycji roślin, które możecie uprawiać w swoim ogrodzie, znajdziecie w poradniku „500 roślin ogrodowych”.Książka prezentuje sylwetki roślin jednorocznych, dwuletnich i bylin. Ich uszeregowanie w porządku alfabetycznym pomaga szybko dotrzeć do poszukiwanego opisu. Opis zawiera charakterystykę rośliny, wymagania, zastosowanie oraz porady związane z uprawą. Zdjęcia przedstawiają rośliny w okresie kwitnienia - z pewnością pomoże to w wyborze najlepszej rośliny do swojego ogrodu.Książka służy pomocą nie tylko ogrodnikom urządzającym swój pierwszy ogród, ale również osobom, które chcą wzbogacić nasadzenia w ogrodzie już istniejącym, a także tym, które szukają nowych, bardziej oryginalnych gatunków.

 • 17,91 zł 19,90 zł

  Nie sposób przecenić funkcji żywopłotu. Stanowią barierę przed oczami sąsiadów i przechodniów, hałasem i kurzem, ochronę przed wiatrem. Są miejscem schronienia i gniazdowania różnych gatunków ptaków, a przez to, że można je wykonać z bardzo wielu roślin, mogą stać się prawdziwą ozdobą ogrodu.Poradnik „Żywopłoty. Zakładanie, przycinanie, pielęgnacja” to praktyczna wiedza na temat zagospodarowania przestrzeni ogrodu przy wykorzystaniu żywopłotu. Opisuje, jak zaplanować i zaprojektować żywopłot, jakie wybrać rośliny, w jaki sposób je posadzić, a następnie jak pielęgnować i formować, aby był prawdziwą ozdobą.

 • 13,50 zł 15,00 zł

  Jak działa korzystne i niekorzystne sąsiedztwo roślin? Kiedy najlepiej przekopywać grządki i wzruszać ziemię? Jak zrobić i stosować gnojówkę z pokrzyw? Na te i kilkadziesiąt innych pytań na temat ekologicznej uprawy ogrodu znajdziecie odpowiedź w poradniku „Ogród ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi”.Na poradnik składają się 4 rozdziały: pielęgnacja i uprawa, wzmacnianie i ochrona, zwalczanie szkodników oraz problemy z chwastami. Autorzy udzielili odpowiedzi na pytania, wykorzystując wiedzę zawartą w podręcznikach ogrodniczych i rolniczych oraz doświadczenie osób zajmujących się uprawą ekologiczną.Ekologiczna uprawa ogrodu nie jest żadną magią. Może być stosowana przez wszystkich i przynosić pożytek naturze pod każdą szerokością geograficzną.

 • 11,25 zł 12,50 zł

  W czasach intensywnego wykorzystywania produktów chemicznych do uprawy roślin każdy pomysł, aby zastąpić chemikalia środkami naturalnymi wart jest rozważenia.„200 eko sposobów na zdrowy ogród” to zbiór sprawdzonych przez ogrodników ekologicznych porad na temat eko uprawy roślin. Poradnik odpowiada na pytania, co gwarantuje zdrowie ogrodu, dlaczego tak ważne w uprawie ekologicznej są zdrowe nasiona i jak je uzyskać. Przytacza też porady dawnych ogrodników, którzy, nie znając nawozów sztucznych, siłą rzeczy musieli ufać środkom naturalnym i swoim umiejętnościom – i wykorzystywali je w sposób godny podziwu.Praktyczne porady związane z tradycyjnym ogrodem ekologicznym przydadzą się każdemu, kto zamierza zadbać o zieleń w swoim otoczeniu w sposób naturalny.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  Eleganckie, o wyrazistym obliczu, wytrzymałe – hosty w pełni zasługują na miano doskonałej ozdoby ogrodu. Różnorodność odmian, kolorów i faktur oraz możliwość uprawy w miejscach zarówno cienistych, jak i bardziej słonecznych daje im przewagę nad innymi roślinami. Katalog „Hosty” to najobszerniejszy na rynku polskim zbiór informacji na temat odmian tych roślin. Opisuje ich prawie 300, prezentując wszystkie przedstawiane odmiany na zdjęciach i podając informacje na temat warunków ich uprawy. Zawiera również część poradnikową dotyczącą doboru roślin w zależności od stanowiska i podłoża oraz opisującą zasady sadzenia i pielęgnacji host, a także wskazówki z zakresu architektury zieleni. Te ostatnie pozwalają zrozumieć zasady kompozycji i stworzyć własny, indywidualny ogród wypełniony niepowtarzalnymi hostami.Katalog zawiera także zestawienia tematyczne, które pomagają wybrać odpowiednią odmianę w zależności od potrzeb i upodobań.

 • 67,50 zł 75,00 zł

  Katalog zawiera zwięzłe i praktyczne opisy prawie 1200 kwiatów, traw i paproci, które z powodzeniem rosną w naszych warunkach klimatycznych. Przedstawia ich charakterystykę, wymagania, pielęgnację, sugerowane zastosowanie i gęstość sadzenia. Wszystkie byliny pokazane są na zdjęciach, a sylwetkę rośliny obrazuje rysunek. Książka prezentuje także informacje o planowaniu rabaty bylinowej, zwalczaniu szkodników i chorób, sadzeniu i pielęgnacji oraz zastosowaniu i inspiracjach.Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem ogrodu, masz działkę, taras czy choćby balkon, jesteś projektantem zieleni, studentem architektury krajobrazu czy ogrodnictwa, pracujesz przy zakładaniu ogrodów albo zajmujesz się sprzedażą roślin, ten katalog przeznaczony jest dla ciebie. Przedstawione w nim rośliny, opisane przez znakomitych ekspertów, są sprawdzone w polskim klimacie i dostępne na naszym rynku.„Katalog bylin – kwiaty, trawy i paprocie” polecany jest przez Związek Szkółkarzy Polskich.

 • 26,96 zł 29,95 zł

  Warzywa często goszczą na naszym stole, chociaż specjaliści żywienia przekonują, że powinniśmy ich jeść zdecydowanie więcej. Może zachęta stanie się ta książka?„Atlas warzyw jadalnych” przedstawia 180 gatunków warzyw rodzimych i egzotycznych. Pokazuje je na zdjęciach, opisuje występowanie i zastosowanie, opisuje cechy morfologiczne i przekazuje podstawowe wskazówki dla hodowców. Pozwala dostrzec różnorodność warzyw jadalnych i zachęcić do ich uprawy.

 • 44,96 zł 49,95 zł

  „500 roślin doniczkowych” to katalog prezentujący rośliny, które możemy uprawiać w naszych domach. Są wśród nich kwiaty doniczkowe znane nam od pokoleń, ale również takie, które z pewnością można nazwać oryginalnymi. Każda z opisywanych roślin zaprezentowana została na zdjęciu i scharakteryzowana pod kątem wymagań uprawowych, rozmnażania oraz szkodników i chorób, które ewentualnie mogą jej zagrażać.Książka „500 roślin doniczkowych” będzie pomocna zarówno dla amatorów ogrodnictwa urządzających swoje zielone otoczenie, jak i bardziej zaawansowanych hodowców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rzadszych gatunków roślin.

 • 80,10 zł 89,00 zł

  Wydawać by się mogło, że bioogrodnictwo istniało od zawsze. Tymczasem ten trend, choć współcześnie jest na topie, rozwija się powoli dopiero od pierwszych lat po wojnie.W książce „Bio ogród. Uprawa roślin w zgodzie z naturą” znajdziemy nie tylko krótki rys historyczny bioogrodnictwa. Poznamy przede wszystkim podstawy uprawy zgodnej z naturą, począwszy od działki i uwarunkowań stanowiska poprzez zasady pielęgnacji gleby aż do upraw konkretnych roślin – warzyw i ziół, krzewów i drzew owocowych oraz roślin ozdobnych. Autorka przedstawia także siedem konkretnych przykładów ekologicznego wykorzystania ogrodu, m. in. małego ogrodu użytkowego przy domu, samowystarczalnego ogrodu z budynkiem mieszkalnym czy ogrodu miejskiego będącego ogrodem społecznym. Część informacji przekazana jest w formie czytelnych tabel, a całość uzupełniają porady na temat przetwarzania i przechowywania zbiorów.

 • 13,41 zł 14,90 zł

  Lubimy trawniki. Zielona płaszczyzna często skupia naszą uwagę i nierzadko wzbudza emocje. Piękny trawnik bywa źródłem zazdrości – rzeczywiście nie jest łatwo go utworzyć i utrzymać.Bogato ilustrowany poradnik „Trawy i trawniki” przybliża wiedzę, jak wykorzystać trawy, aby stały się ozdobą w postaci pięknego, gęstego, lśniącego trawnika. Odpowiada na pytania, czy w naszych ogrodach można uprawić trawy egzotyczne, jaki gatunek trawy wybrać do jego założenia, kiedy i jak nawozić, jak kosić i podlewać oraz w jaki inny sposób pielęgnować go, aby cieszył oko.

 • 26,99 zł 29,99 zł

  Czy zwierzęta hodowlane jednego gatunku są takie same? Czy różnią sie tylko wielkością i wagą? „Sekretne życie krów” zadaje pytanie, którego prawdopodobnie sobie nie stawiamy.Polem obserwacyjnym dla autorki stała się rodzinna farma Rosamund Young, na której zwierzęta hodowlane traktowane są z szacunkiem i miłością. Krowy podejmują tam samodzielne decyzje co do wyboru pożywienia, spędzania czasu czy przemieszczania się. Powoduje to, że ujawniają się pomiędzy nimi różnice związane nie tylko z interesującymi dla hodowcy aspektami cielności czy wydajności mlecznej, ale takie, które u ludzi nazywamy charakterologicznymi. Jedne krowy są przyjazne, a inne złośliwe, są inteligentne, ale są też gapowate, niektóre są zawadiackie, inne spokojne, potrafią wyrażać swoje zadowolenie albo jego przeciwieństwo, bawić się z innymi krowami, a nawet wciągać do tych zabaw ludzi. Obserwacje autorki dotyczą nie tylko bydła mlecznego. To samo zaobserwowała w zachowaniu owiec, kóz czy świń.Opowieść o zwierzętach na farmie nie jest naukowym wykładem. Rosamung Young mówi o swoich podopiecznych, posługując się anegdotami i przytaczając wiele zabawnych historii. Piękne ilustracje dopełniają obrazu i pokazują, jak szczęśliwie mogłoby wyglądać życie zwierząt hodowlanych, gdyby ludzie bliżej przyjrzeli się ich naturze i zechcieli te obserwacje wziąć pod uwagę.

 • 107,10 zł 119,00 zł

  Birdwatching to, jak powie każdy jego miłośnik, zajęcie pasjonujące, ale obserwacji ptaków można dokonywać nie tylko na poziomie profesjonalnym.  „Ptaki. Przewodnik Collinsa” spośród wszystkich przewodników dotyczących ptaków jest najbardziej użyteczny, kompetentny i najszerszy. Sprawdzi się zarówno w przypadku obserwacji ptaków w czasie specjalnie w tym celu organizowanych wyjazdów, jak i we własnym ogrodzie czy na spacerze w lesie.Doskonale zilustrowany przewodnik zawiera informacje pozwalające oznaczyć każdy gatunek ptaka występujący w Europie i obszarze śródziemnomorskim, z Bliskim Wschodem włącznie. Wskazuje różnice wiekowe, płciowe, odmiany ptaków i ich zmienność geograficzną. Szczególny nacisk autorzy położyli na rozpoznawanie ptaków na podstawie dwóch cech najczęściej obserwowanych – wyglądu i głosu. W opisach ptaków przeczytamy o ich wielkości, środowisku życia, zasięgu, a na mapach znajdziemy informacje o lęgowiskach, miejscach zimowania i trasach przelotów. 3500 ilustracji ptaków wykonanych zostało przez światowej sławy artystów specjalizujących się w ich rysowaniu.Przewodnik jest zalecany przez Komisję Faunistyczną Polskiego Towarzystwa Zoologicznego. Ta książka to kompetentna wiedza na najwyższym światowym poziomie.

 • 26,91 zł 29,90 zł

  „Zioła w domowym ogrodzie” to świetny przewodnik po bogatym, barwnym i różnorodnym świecie ziół.W naszym otoczeniu jest wiele roślin zielarskich, które warto uprawiać w ogródku dla ich własności przyprawowych i leczniczych. Zioła są także ozdobne z liści czy kwiatów, a na pewno zdecydowana większość pięknie pachnie. Z powodzeniem możemy uprawiać je na balkonie czy nawet na parapecie i wzbogacać nasze codzienne potrawy ich aromatem, a w sytuacjach tego wymagających wykorzystywać ich wspomagająca zdrowie moc.„Zioła w domowym ogrodzie”, autorstwa pasjonatki i znawczyni ziołolecznictwa, doktor nauk rolniczych, prezentują charakterystykę ponad 50 rodzajów ziół. Wskazują ich zastosowanie, zasady uprawy na grzędce, uprawy w pojemnikach i wskazówki związane ze zbiorem. Książka zawiera również ogólne zasady uprawy ziół.

 • 53,91 zł 59,90 zł

  Mary Reynolds jest irlandzką architektką krajobrazu, która w sposób szczególny podchodzi do projektowania i utrzymania ogrodu. Zwraca uwagę na rozumienie życia ogrodu jako całości, w której potrzeby roślin są na pierwszym miejscu. Szczególnie bliska jest jej bioróżnorodność i takie planowanie ogrodu, aby jak najbardziej współgrał z otaczającą go przyrodą.W książce „Ogrodowe przebudzenie”, oprócz ogólnych założeń związanych z zasadami projektowania naturalistycznego, ekologicznego ogrodu, znajdziemy również wiele cennych informacji praktycznych zebranych w tabele i zestawienia.Dla osób żyjących w centrach wielkich miast, ale również dla tych, którzy mają już swoje zielone przestrzenie, „Ogrodowe przebudzenie” może być prawdziwą rewolucją, szczególnie w zakresie myślenia o przyrodzie i jej roli.

 • 62,96 zł 69,95 zł

  Pięknie wydana i bogato ilustrowana książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pół i ogrodów” to kompendium wiedzy na temat prawie 100 gatunków roślin leczniczych. Zawiera informacje na temat ich właściwości, sposobu uprawy, zasad zbioru i przygotowania preparatów leczniczych wspierających zdrowie i pomagających w wielu schorzeniach. Dokładne przepisy dotyczące leczenia konkretnych schorzeń przy wykorzystaniu ziół zostały zebrana w osobnej części książki.Szczegółowe opisy sposobów zastosowania ziół to efekt wiedzy i wieloletnich doświadczeń zielarzy z zakonu bonifratrów, którzy w kilku miastach w Polsce prowadzą poradnie ziołolecznicze, apteki i sklepy zielarsko-medyczne oraz działalność szpitalno-opiekuńczą. Przy wykorzystaniu wiedzy przedstawionej w „Ziołach. Naturalnych lekarstwach z pół i ogrodów” mamy szansę przygotować samodzielne mieszanki ziół, których działanie jest sprawdzone i skuteczne.

 • 53,91 zł 59,90 zł

  Rośliny zielarskie, które pomagają leczyć wiele schorzeń, włącznie z chorobami układu krążenia, osłabieniem układu odpornościowego czy nerwicą albo otyłością, są na wyciągnięcie ręki. Posiadając wiedzę na temat ich działania i pozyskiwania, możemy wspierać swój organizm w leczeniu różnych dolegliwości.Książka „Zioła z polskich łąk” to przewodnik po roślinach zielarskich pozyskiwanych z łąk, polnych dróg i pastwisk zupełnie za darmo. Dokładnie opisuje każdą prezentowaną roślinę i jej skład chemiczny oraz wskazuje działanie lecznicze. Podaje receptury na przygotowanie w domowych warunkach naturalnych specyfików możliwych do zastosowania przy wystąpieniu kłopotów ze zdrowiem.Autor książki jest znawcą roślin leczniczych,  od kilkudziesięciu lat popularyzującym wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety.

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Poradnik „Zioła. Jak zbierać, przetwarzać, stosować” opisuje rośliny zielarskie i sposób ich wykorzystania w przypadku wystąpienia różnych dolegliwości oraz podaje przepisy na napary, maści, nalewki i inne ziołowe preparaty. Prezentowane zioła ułożone są zgodnie z kalendarzem zbiorów, co w przypadku osób początkujących w zakresie zbierania i przetwarzania ziół jest dużą pomocą. Prezentacja roślin leczniczych uzupełniona została o barwne ilustracje oraz interesujące opowieści etnograficzne i historyczne na temat ziół.Każdy, kto chce samodzielnie zbierać i przetwarzać zioła, powinien sięgnąć po tę książkę.

 • 35,10 zł 39,00 zł

  Zielone ściany to przebój ostatnich lat. Pozwalają otoczyć się zielenią nawet w sytuacji skrajnego braku miejsca na uprawę roślin. Doświadczona projektantka zieleni, Shawna Coronado, w książce „Wiszące ogrody” prezentuje ponad 20 niezwykłych projektów żywych ścian.Dlaczego warto rozważyć taki rodzaj uprawy? Wiszące ogrody zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż klasyczne, można je uprawić mniejszym wysiłkiem, są tańsze w utrzymaniu, tworzą przyjazny mikroklimat, łagodzą w mieście letnie upały, sprzyjają owadom zapylającym kwiaty, oryginalnie upiększają otoczenie oraz dają możliwość uprawy własnych owoców i warzyw. Są też bardzo często wyrazem artystycznych emocji ich twórców.Książka szczegółowo omawia narzędzia i materiały niezbędne do wykonania własnych żywych ścian, podaje zasady doboru, sadzenia i podlewania roślin, a także przedstawia na zdjęciach wszystkie powstałe według przedstawionych projektów wertykalne ogródki. Do dzieła!