Price drop

na stronie
 • 35,99 zł 39,99 zł

  Druga część z serii poradników na temat tradycyjnego ogrodnictwa ekologicznego. Tym razem poświęcona naturalnym preparatom przeznaczonym do ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami grzybowymi.„250 ekopreparatów na szkodniki i choroby” pomoże przygotować preparaty na bazie szarego mydła, z dodatkiem olejów roślinnych, gnojówki, wywary, wyciągi i odwary z pokrzywy, skrzypu, czosnku czy czarnego bzu, które pozwolą utrzymać lub przywrócić zdrowie roślinom. Poradnik podpowie także, jak wykorzystać mączkę bazaltową, serwatkę czy zwykły popiół drzewny, co robić w przypadku wystąpienia znaczącej ilości szkodnika i odpowie na pytanie, jaki wpływ na zapobieganie chorobom i szkodnikom ma kwasowość gleby albo mikoryza.Informacje przedstawione w książce zaczerpnięte zostały z polskiej i światowej literatury, doświadczenia współczesnych ogrodników i rolników ekologicznych oraz rad znanych polskich ogrodników ekologicznych z okresu międzywojnia.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  W ostatnim czasie hortensje, po latach zapomnienia, ponownie wracają do łask. Ich niezwykłej urody kwiaty coraz częściej ozdabiają nie tylko przydomowe ogródki czy ogrody podmiejskich rezydencji, ale także skwery i parki w miastach. Tak szerokie zastosowanie hortensji możliwe jest dzięki ich bogactwu odmianowemu.Przewodnik „Hortensje” to interesująca monografia 10 gatunków tych krzaczastych piękności i ich niezwykle szerokiej gamy odmian. Obok hortensji bukietowych zostały tu opisane hortensje ogrodowe, krzewiaste, dębolistne, kosmate, miękkowłose, otulone, piłkowane, pnące oraz przywarka japońska w dwóch odmianach. W każdym z gatunków wskazano jego najpiękniejsze odmiany.Książka opisuje również pochodzenie i historię uprawy oraz przedstawia kwestie taksonomii i nomenklatury związanych z hortensjami. Zagadnienia uprawy – wybór stanowiska, rodzaj podłoża, pielęgnacja, zmiana wybarwienia, mrozoodporność, nawożenie, cięcie i inne – stanowią ważną dla ogrodników część książki. Pozwalają przygotować się teoretycznie do uprawy tych pięknych kwiatów, tak aby praktyka była już tylko czystą przyjemnością. 

 • 31,49 zł 34,99 zł

  Dlaczego warto uprawiać owoce jagodowe? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama: są pyszne i bardzo zdrowe. Zdecydowanie więcej na temat ich walorów dowiemy się z „Uprawy owoców jagodowych”.Ten praktyczny poradnik przedstawia charakterystykę roślin jagodowych uprawianych w naszych ogrodach. Są wśród nich bardzo popularne: malina, truskawka, borówka, porzeczka, agrest, jeżyna i te uprawiane nieco rzadziej: aronia, jagoda kamczacka czy poziomka. Z książki otrzymamy wskazówki związane z ich rozmnażaniem i stanowiskiem, na którym będą się najlepiej rozwijać oraz praktyczne porady, jak się nimi opiekować i wspierać naturalnymi metodami. Autorka, właścicielka gospodarstwa rolnego specjalizującego się w uprawie owoców miękkich, dzieli się swoją wiedzą, jak efektywnie nawozić rośliny i z dobrym skutkiem chronić je przed szkodnikami.Jeśli chcesz w przydomowym ogródku uprawiać kilka krzaków roślin jagodowych, ta książka z pewnością ci w tym pomoże.

 • 22,41 zł 24,90 zł

  Wpływ rytmu natury na rośliny wydaje się oczywisty, jednak wiedza na temat uprawy ogrodu w zgodzie z fazami Księżyca nie jest powszechna.Książka „Ogród tętniący życiem” przybliża tematykę pracy ogrodnika wykorzystującego naturalne oddziaływanie Księżyca. Zawiera wskazówki, jak uzyskiwać plony bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów. Jest praktycznym źródłem wiedzy na temat tego, w jakim czasie i w jaki sposób dokonywać siania, sadzenia i zbioru roślin, tak aby rośliny rosły zdrowo i bujnie, a ogród tętnił życiem. Dla naszego zdrowia i zdrowia Ziemi każde ograniczenie stosowania sztucznego nawożenia jest korzystne. Warto wykorzystać wskazówki praktyków uprawy ekologicznej, aby zbliżyć się do uzyskania harmonii z naturą. 

 • 26,10 zł 29,00 zł

  Wszyscy chcielibyśmy przechadzać się wiosną pod ukwieconymi gałęziami drzew owocowych i rozkoszować się rwanymi prosto z drzewa owocami. To marzenie jest możliwe do spełnienia, o ile będziemy pamiętać, żeby pomóc trochę, szczególnie najstarszym drzewom w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia.Fachowe rady dotyczące uprawy drzew owocowych są tematem książki „Cięcie drzew owocowych”. Amatorzy i pasjonaci uprawy drzew owocowych znajdą w niej wyczerpujące informacje na temat przycinania drzew ziarnkowych, pestkowych, orzechów włoskich, krzewów owocowych, a także przykłady najczęściej popełnianych przy przycinaniu drzew błędów. Ta wiedza nie byłaby pełna, gdyby nie uzupełniały jej informacje o budowie drzewa, które pozwalają lepiej zrozumieć fizjologię owocowych mieszkańców naszych sadów, a także wiadomości o zasadach sadzenia, systemach nasadzeń, ziemi i jej nawożeniu oraz narzędziach niezbędnych do wykonania prac w sadzie. O ochronie roślin owocowych dowiemy się z rozdziału książki poświęconemu temu tematowi, a przechowywanie i przetwarzanie owoców w pigułce znajdziemy w krótkim rozdziale zamykającym książkę. Najważniejsze informacje zebrane są w czytelnych tabelach i z pewnością będą bardzo pomocne w pracy. Zdjęcia pokazujące drzewa poszczególnych gatunków przed i po wykonaniu prac pielęgnacyjnych zachęcają do podjęcia samodzielnych starań o piękne kwitnienie i obfity owocowy plon.Pozycja bardzo przydatna na półce każdego ogrodnika.

 • 14,40 zł 16,00 zł

  Powojniki, bo to one ukrywają się pod łacińską nazwą Clematis, są niezwykłymi roślinami. Delikatne i dyskretne przed zakwitnięciem, w momencie pojawienia się kwiatów stają się głównymi bohaterami w ogrodzie.Katalog przedstawia ponad 160 gatunków powojników z powodzeniem uprawianych jako pnącza. Rośliny pokazane są na kolorowych zdjęciach, co pomaga w wyborze najpiękniejszej odmiany do własnego ogrodu. Wskazówki uprawowe pomogą zachować w zdrowiu i dobrej kondycji rośliny przez cały rok. A nie jest to najłatwiejsze zadanie dla początkujących hodowców, bo chociaż ogólne wymagania wszystkich powojników są zbliżone, to w zależności od gatunku wymagane są inne sposoby cięcia.Ewentualne trudności nie powinny jednak zrażać prawdziwych pasjonatów zieleni. Powojniki prawidłowo pielęgnowane odwdzięczą się zjawiskowym widokiem kaskady kwiatów.

 • 13,41 zł 14,90 zł

  Piękny ogród to nie tylko zdrowe, zadbane rośliny, ale również elementy architektury – altany, ścieżki, murki, ławki – które wyznaczają części ogrodu i nadają im określony charakter.Poradnik „Mała architektura ogrodowa” wprowadza czytelnika w tematykę wykonywania architektonicznych aranżacji w ogrodzie. Przedstawia możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół domu w taki sposób, aby każda z funkcji ogrodu mogła zostać uzyskana w możliwie prosty sposób.Porady zostały uzupełnione zdjęciami. 

 • 20,25 zł 22,50 zł

  Rośliny rozmnaża się z nasion, poprzez sadzonki pędowe, korzeniowe, podział i odkłady. Każda z tych możliwości rozmnażania roślin została przedstawiona w książce „Rozmnażanie roślin”. Ten ilustrowany rysunkami poradnik w prosty sposób prezentuje to, co jest w uprawie roślin jednym z najważniejszych elementów. Poszczególne gatunki roślin zostały pogrupowane według tego, w jaki sposób mogą być rozmnażane. Z pewnością pomoże to początkującym ogrodnikom. Zaawansowani wielbiciele zieleni znajdą rady na przyspieszenie procesu kiełkowania i utrzymanie zdrowia młodych siewek.Bardzo przydatna książka dla tych, którzy mają do obsadzenia duże ogrody. Samodzielne rozmnażanie roślin pozwala zaoszczędzić pieniądze i jest wielką przyjemnością.

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Nie ma lepszej i tańszej metody na zazielenienie swojego ogrodu niż samodzielne rozmnożenie roślin już posiadanych. Sposoby rozmnażania roślin są różne, tak jak różne są same rośliny i nie zawsze od razu wiadomo, która z nich będzie najodpowiedniejsza. Nie należy jednak się zrażać – jeśli ktoś naprawdę chce, zawsze znajdzie potrzebne wiadomości.Książka „Rozmnażanie roślin. Przewodnik krok po kroku” podsumowuje trzydziestoletnie doświadczenie autorki w zakresie uprawy roślin niemal we wszystkich strefach klimatycznych. Rozległa wiedza ogrodnicza, także w dziedzinie będącej tematem książki, pozwoliła na zaprezentowanie konkretnych, sprawdzonych, dających bardzo dobre efekty przy uprawie poszczególnych gatunków sposobów rozmnażania roślin. Z przewodnika poznajemy zasady pozyskania nowych roślin z nasion, przez podział, z wykorzystaniem sadzonek, poprzez odkłady i szczepienie. W każdym z rozdziałów omówione zostały ważne dla danej kategorii zagadnienia. W przypadku nasion są to np.: charakterystyka nasion, ich zbiór, czyszczenie i przechowywania, uodparnianie nasion, a także przygotowanie do siewu – moczenie, skaryfikacja, stratyfikacja – i wysiew. Każdą z metod rozmnażania roślin zaprezentowano na przykładzie innego gatunku. Istotną częścią książki jest rozdział dotyczący rozmnażania najpopularniejszych roślin występujących w naszych ogrodach. Nie zapomniano również o omówieniu narzędzi i rodzajów podłoży pozwalających na uzyskanie zdrowych młodych roślin....

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Czy zdrowotną równowagę możemy uzyskać bez używania produktów przemysłu farmaceutycznego? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć autorka książki „Rośliny nas ocalą”.Leki naturalne, leki z roślin to bardzo stary sposób radzenia są z różnymi dolegliwościami. Rośliny lecznicze i ich właściwości od lat są w centrum zainteresowania ludzi zorientowanych na harmonię z przyrodą i szacunek dla środowiska naturalnego. W książce zostało opisanych 15 roślin leczniczych, które, jak twierdzi autorka, zdolne byłyby „puścić z torbami koncerny farmaceutyczne”. Są wśród nich kocanka włoska, kozłek lekarski czy znana wszystkim pokrzywa, ale także bardziej egzotyczne lukrecja czy kurkuma. Oprócz cech i właściwości leczniczych prezentowanych roślin poznajemy terminologię stosowaną przy pozyskiwaniu olejków eterycznych i innych preparatów z roślin oraz zasady samodzielnej uprawy ziół.Książka zachęca do poznania naturalnych sposobów zadbania o zdrowie i wykorzystania roślin leczniczych w codziennym życiu.

 • 40,49 zł 44,99 zł

  Ptaki, skrzydlaci towarzysze naszego życia, coraz bardziej zadziwiają naukowców. Posługiwanie się narzędziami jest tylko początkiem ich umiejętności.„Geniusz ptaków” to książka, w której zdolności ptaków i ich inteligencja opisane są nie tylko z wielkim znawstwem, ale też fascynacją i miłością. Opowieść o inteligencji społecznej ptaków, zdolności manipulowania, podsłuchiwania, opłakiwania zmarłych, wyrażania znaków pocieszenia, rozpoznawania przez niektóre osobniki swojego odbicia w lustrze ubarwiona jest wieloma anegdotami. Dla wszystkich miłośników ptaków, a także osób zainteresowanych poznaniem świata natury ta pozycja będzie bardzo interesującą lekturą.

 • 85,50 zł 95,00 zł

  Przewodnik Collinsa „Drzewa” to poręczny przewodnik dla tych wszystkich, którzy w trakcie spacerów czy wycieczek chcą świadomie przyglądać się drzewom.Przewodnik prezentuje 1600 gatunków i odmian drzew, które rosną w Europie, z wyłączeniem strefy śródziemnomorskiej. Są to drzewa zarówno rodzime, jak i przywiezione do Europy z Azji i Ameryki Północnej. Przewodnik nie tylko dokładnie opisuje drzewa, podając w większości informacje dotyczące nazwy polskiej (zwyczajowej), nazwy łacińskiej (naukowej), synonimy nazwy zwyczajowej i naukowej oraz podstawowe informacje dotyczące naturalnego zasięgu. Opisuje też wygląd – pokrój, korę, młode pędy, pąki, liście, kwiaty i owoce oraz wymienia inne drzewa, z którymi opisywane drzewo można  pomylić.Zaprezentowane drzewa pokazane zostały na dokładnych rysunkach całego drzewa, a także gałęzi i liści. Ułatwia to identyfikację i sprawia, że przewodnik jest bardzo czytelny. 

 • 44,91 zł 49,90 zł

  Jeśli chcesz, aby jaśminowce, forsycje, lilaki czy róże w twoim ogrodzie miały zwarty pokrój i pięknie co roku kwitły, powinieneś sięgnąć po poradnik „Szkoła cięcia”.W książce znajdują się szczegółowe opisy przycinania przeszło 80 najczęściej spotykanych w naszych ogrodach drzew i krzewów liściastych, iglastych, bylin i pnączy. Na ponad 300 kolorowych, przejrzystych rysunkach i przeszło 200 fotografiach autorki, doświadczone ogrodniczki, prezentują wiedzę, dzięki której uda się nam przywrócić do życia zaniedbane lub przemarznięte krzewy i drzewa. Poradnik zawiera informacje na temat terminów cięcia poszczególnych gatunków roślin, dodatkowe praktyczne wskazówki pomocne w ich uprawie, a także podpowiedzi, jak utworzyć z roślin topiary – niezwykłe zielone rzeźby.„Szkoła cięcia” przyda się każdemu, kto stojąc przed rozrośniętą rośliną w swoim ogrodzie, czuje obawę przed użyciem sekatora.

 • 35,91 zł 39,90 zł

  Rośliny w mieszkaniach w ostatnim czasie stały się ponownie modne. Po latach niezbyt dobrej passy zieleń ponownie gości w czterech ścianach, ale tym razem w innym, nowocześniejszym wydaniu.Przeszło 80 gatunków roślin często spotykanych w naszych domach prezentuje poradnik „Plant Power”. Każda z roślin została opisana pod kątem wymagań dotyczących nasłonecznienia i wilgotności powietrza, podlewania oraz nawożenia. Wskazówki dotyczą także przesadzania i rozmnażania, a całość uzupełniona została o ogólne porady związane z uprawą roślin: zapotrzebowaniem na światło, temperaturę, wodę, rozmnażanie i przycinanie, zwalczanie chorób i szkodników. Zasady tego ostatniego zostały podzielone na zastosowanie środków chemicznych, a także polecanych przez Polskie Towarzystwo Rolnictwa Ekologicznego preparatów roślinnych przeciwko chorobom bakteryjnym i grzybowym oraz do zwalczania szkodników.Wzięcie pod uwagę zaleceń przedstawionych w książce sprawi, że rośliny będą się dobrze rozwijały i staną się prawdziwą ozdobą naszych mieszkań.

 • 89,10 zł 99,00 zł

  Ogród cieszy oczy najbardziej, kiedy zdrowe, piękne rośliny kwitną w nim przez cały rok. W zaprojektowaniu takiego ogrodu pomoże poradnik – katalog „Co gdzie rośnie”.Publikacja prezentuje 1900 roślin ogrodowych przeznaczonych na każde stanowisko. Przedstawia na zdjęciach i opisuje krzewy, drzewa, rośliny cebulowe, byliny, rośliny jednoroczne i dwuletnie pogrupowane według kilku kluczy: optymalnego do uprawy stanowiska, czasu kwitnienia oraz cech wyglądu – pokroju rośliny, koloru kwiatów, barwy owoców, wielkości, koloru i kształtu liści. Książka tym różni się od innych katalogów, że można z niej korzystać bez znajomości nazw gatunkowych roślin. Wystarczy znać warunki panujące w ogrodzie i określić własne upodobania.Każdy, kto chce urządzić dobrze swoje zielone otoczenie, z tak przedstawionych roślin może skomponować własny wymarzony ogród.

 • 35,99 zł 39,99 zł

  „250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabienie owadów” to praktyczny poradnik pomagający zadbać o kondycję roślin w ogrodzie w sposób naturalny i najprostszy.Przedstawione w książce porady pomogą przygotować optymalny dla roślin nawóz, czyli kompost. Odpowiadają na pytania, z czego zbudować pryzmę kompostową i gdzie ją usytuować, co do niej dodawać i jakie zasady stosować, aby kompost był najbardziej wartościowy. Porady i wskazówki dotyczą również wykorzystania w ochronie i wzmocnieniu upraw gnojówek roślinnych – podpowiadają, jak je przygotować i stosować. Osobny rozdział poświęcony jest sposobom przywabienia do ogrodu pożytecznych owadów, które są naturalnymi sprzymierzeńcami roślin.Poradnik jest jedną z kilku pozycji w serii „Tradycyjny ogród ekologiczny” autorstwa ogrodnika zajmującego się uprawą ekologiczną i popularyzującego tę tematykę.

 • 89,10 zł 99,00 zł

  Turzyce to rośliny rozpowszechnione w naszej strefie klimatycznej. Przypominają trawy, jednak należą do innej rodziny botanicznej i różnią się szczegółami budowy. Ich podobieństwo do traw stwarza kłopoty z identyfikacją nawet profesjonalistom.„Atlas turzyc” autorstwa pracowników naukowych kilku uczelni przyrodniczych w Polsce jest kompendium wiedzy na temat krajowych gatunków tych roślin. Szczegółowo opisuje 71 gatunków turzyc. Za sprawą rozbudowanej części fotograficznej ułatwia odróżnienie poszczególnych grup systematycznych i gatunków, zarówno w stanie generatywny, jak i wegetatywnym. Zdjęcia dokumentują najważniejsze cechy diagnostyczne, co stanowi bardzo dużą pomoc w identyfikacji tych cieszących się ostatnio dużą popularnością roślin.

 • 35,99 zł 39,99 zł

  Kondycja rośliny zaczyna się od nasionka – od jego zdrowia w dużej mierze zależy jakość przyszłej dorosłej rośliny.Dzięki poradnikowi „200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion” dowiemy się, w jaki sposób i skąd pozyskiwać  nasiona, aby plony były obfite i zdrowe, jak chronić nasiona przed chorobami i szkodnikami, jak przygotować je do siewu, dlaczego pora siania ma znaczenie i jaki wpływ na plony ma bioróżnorodność.Autorem poradnika będącego trzecią częścią serii „Tradycyjny ogród ekologiczny” jest twórca książek i poradników z zakresu ekologii i między innymi ziołolecznictwa, ogrodnik z wieloletnim stażem w zakresie uprawy ekologicznej.

 • 37,80 zł 42,00 zł

  Uprawa roślin przez całe stulecia odbywała się w sposób naturalny. Dzisiaj, w obliczu nadużywania środków chemicznych, temat pielęgnacji roślin bez udziału sztucznych środków staje się wyjątkowo istotny.Dla wszystkich, którzy dbają o środowisko, chcą żyć w zgodzie z naturą i i zwracają uwagę na to, co jedzą, książka Brigitte Goss „Zdrowy ogród - wolny od chemii” będzie bardzo pomocny. Podtytuł tej książki to „Przewodnik po naturalnych metodach pielęgnacji i ochrony przydomowych roślin”. Zgodnie z nim znajdziemy tu informacje, jak zaaranżować ogród bez chemii, w którym będą rosły zdrowe rośliny. Poznamy sposoby ich pielęgnacji, rozpoznawania chorób i zagrożeń ze strony szkodników oraz naturalne sposoby ich zwalczania, również przy udziale zwierząt i rośliny pomocniczych.Z przyrodą można współpracować i tego właśnie uczy autorka, namawiając, aby pewne niedoskonałości roślin akceptować. Niedoskonałość jest przecież także naturalna.

 • 22,41 zł 24,90 zł

  Nie każdy pasjonat roślinności ma tyle szczęścia, że posiada własny ogród. Czasami realizację marzeń utrudniają okoliczności zewnętrzne, czyli mieszkanie w mieście. Utrudniają, ale nie uniemożliwiają.„52 pomysły dla miejskich ogrodników” to przykład, jak mimo niesprzyjających ogrodnictwu warunków miasta można uprawiać sałatę, cukinię czy truskawki. Książka przedstawia pomysły zrealizowania co tydzień przez cały rok nowego przedsięwzięcia, które sprawi, że obok nas, w przestrzeni miejskiej, pojawi się więcej zieleni. Są tu miedzy innymi przepis na wykonanie bomb nasiennych z dzikimi kwiatami, innowacyjne ogrodnictwo na belach słomy, uprawa ziemniaków i cukinii w torbach, ściana ziół i sałat, pnącza na fasadzie, ale też budowa karmników dla ptaków czy miejsc zimowego ukrycia dla jeży. Pomysłów jest wiele i wiele z nich zakłada wykorzystanie przedmiotów z naszego otoczenia – toreb zakupowych, butelek PET, kartonów po napojach albo puszek. Pomysły można zrealizować nie tylko w warunkach miejskich – w podmiejskich czy wiejskich okolicznościach przyrody też się sprawdzą.Zieleni wokół nigdy za wiele. Do dzieła!

 • 44,96 zł 49,95 zł

  Bogaty wybór propozycji roślin, które możecie uprawiać w swoim ogrodzie, znajdziecie w poradniku „500 roślin ogrodowych”.Książka prezentuje sylwetki roślin jednorocznych, dwuletnich i bylin. Ich uszeregowanie w porządku alfabetycznym pomaga szybko dotrzeć do poszukiwanego opisu. Opis zawiera charakterystykę rośliny, wymagania, zastosowanie oraz porady związane z uprawą. Zdjęcia przedstawiają rośliny w okresie kwitnienia - z pewnością pomoże to w wyborze najlepszej rośliny do swojego ogrodu.Książka służy pomocą nie tylko ogrodnikom urządzającym swój pierwszy ogród, ale również osobom, które chcą wzbogacić nasadzenia w ogrodzie już istniejącym, a także tym, które szukają nowych, bardziej oryginalnych gatunków.

 • 17,91 zł 19,90 zł

  Nie sposób przecenić funkcji żywopłotu. Stanowią barierę przed oczami sąsiadów i przechodniów, hałasem i kurzem, ochronę przed wiatrem. Są miejscem schronienia i gniazdowania różnych gatunków ptaków, a przez to, że można je wykonać z bardzo wielu roślin, mogą stać się prawdziwą ozdobą ogrodu.Poradnik „Żywopłoty. Zakładanie, przycinanie, pielęgnacja” to praktyczna wiedza na temat zagospodarowania przestrzeni ogrodu przy wykorzystaniu żywopłotu. Opisuje, jak zaplanować i zaprojektować żywopłot, jakie wybrać rośliny, w jaki sposób je posadzić, a następnie jak pielęgnować i formować, aby był prawdziwą ozdobą.

 • 40,32 zł 44,80 zł

  Zwierzęta porozumiewają się ze sobą – co do tego nauka nie ma wątpliwości. Zaskakiwać może jedynie rozwinięta forma tego porozumienia, na przykład delfiny mają własną gramatykę, a sikorki stosują rozbudowane konstrukcje. Konstrukcje, które u ludzi nazywają się zdaniami. Zwierzętom nie jest obce myślenie abstrakcyjne, uczucia czy marzenia i w tych aspektach są bliskie ludziom. Jeśli powinniśmy sobie zadawać jakieś pytanie, to raczej o to, czy jest możliwe porozumienie międzygatunkowe? Czy delfin zrozumie sikorkę, sikorka usłyszy delfina, i wreszcie, czy człowiek może nawiązać kontakt z oboma?„Rozmowa ze zwierzętami” to książka, która stara się odpowiedzieć na te pytania. Jej autor, Karsten Brensing, biolog morski i doktor etologii, podaje wiele przykładów ludzkich relacji ze zwierzętami i rozprawia się z kilkoma mitami na ten temat. Wyjaśnia zachowania, zarówno ludzi, jak i zwierząt, i daje nadzieję na lepsze zrozumienie świata fauny przez człowieka. Kto wie, może dzięki tej lekturze będziemy mogli „porozmawiać” z jeżami albo dowiemy się, o czym kumkają żaby?

 • 35,82 zł 39,80 zł

  Kew Gardens – Królewskie Ogrody Botaniczne w Londynie są uznane za najwspanialszy ogród na świecie i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Botanicy zatrudnieni w tej naukowo-edukacyjnej placówce o międzynarodowym znaczeniu to doskonali znawcy świata flory. W książce „Zdumiewające zdolności roślin” przedstawiają niezwykłe i zadziwiające fakty dotyczące roślin.Miłorząb może przetrwać wybuch atomowy, mumifikacje w starożytnym Egipcie były wykonywane przy użyciu wielu roślin, woda kokosowa w zbyt dużych ilościach zagraża życiu, a przebiśniegi i narcyzy mogą być pomocne osobom z chorobą Alzheimera. A jakie rośliny są największe, najmniejsze, najstarsze, najcięższe, najbardziej zabójcze? Przeczytaj o tym w tej książce.

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Rośliny obok nas, nie zawsze dostrzegane i nie zawsze docenianie, mogą mieć wpływ na nasze życie. Mogą, jak w przypadku autorki „Mowy roślin”, pomóc dostrzec to, co ważne i przewartościować życie.Alice Vincent opisuje swoją drogę do odkrycia kojącej roli natury. Kiedy jej życie osobiste uległo zmianie, zwróciła się w stronę, której rola w przypadku młodych osób pracujących w centrach wielkich miast jest marginalizowana - jej sprzymierzeńcem stała się Natura. Zwróciła uwagę, że jej pokolenie to ludzie, którzy ponad połowę życia spędzają przed monitorami komputerów, rozmawiają ze sobą za pośrednictwem komunikatorów i częściej „spacerują” w mediach społecznościowych niż po rzeczywistym lesie czy łące. Uprawa małego ogródka na balkonie stała się dla autorki źródłem radości i satysfakcji, a rośliny na balkonie i obserwacja ich rozwoju pozwoliła ustalić jej właściwe proporcje ważności życiowych zdarzeń.Ta zadziwiająca książka bardzo sprawnie łączy osobistą historię z wiedzą botaniczną. Podkreśla znaczenie roślin w życiu człowieka i pomaga zrozumieć miejsce człowieka w Naturze.

 • 26,82 zł 29,80 zł

  Duże, średnie i całkiem małe. Brązowe, szarawe, kolorowe. Płochliwe i jednoznacznie odważne. Ptaki w naszym otoczeniu bywają na szczęście jeszcze różnorodne, jednak my nie zawsze potrafimy je zidentyfikować. Teraz otrzymujemy wiedzę w nowatorskiej formie.„Ptaki w ogrodzie – jak je rozpoznawać” to jedyna na rynku książka, w której ptaki zostały pokazane w naturalnej wielkości. Wystarczy porównać rysunek z obserwowanym osobnikiem i wszystko stanie się jasne! 60 gatunków ptaków najczęściej występujących w naszych ogrodach i parkach zostało opisanych pod względem gatunku i cech charakterystycznych. Informacje uzupełniają zdjęcia ptaków w locie oraz fotografie gniazd.Książka polecana jest przez dr. Andrzeja Kruszewicza, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, ornitologa, znawcę i propagatora wiedzy na temat ptaków.

 • 13,50 zł 15,00 zł

  Jak działa korzystne i niekorzystne sąsiedztwo roślin? Kiedy najlepiej przekopywać grządki i wzruszać ziemię? Jak zrobić i stosować gnojówkę z pokrzyw? Na te i kilkadziesiąt innych pytań na temat ekologicznej uprawy ogrodu znajdziecie odpowiedź w poradniku „Ogród ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi”.Na poradnik składają się 4 rozdziały: pielęgnacja i uprawa, wzmacnianie i ochrona, zwalczanie szkodników oraz problemy z chwastami. Autorzy udzielili odpowiedzi na pytania, wykorzystując wiedzę zawartą w podręcznikach ogrodniczych i rolniczych oraz doświadczenie osób zajmujących się uprawą ekologiczną.Ekologiczna uprawa ogrodu nie jest żadną magią. Może być stosowana przez wszystkich i przynosić pożytek naturze pod każdą szerokością geograficzną.

 • 11,25 zł 12,50 zł

  W czasach intensywnego wykorzystywania produktów chemicznych do uprawy roślin każdy pomysł, aby zastąpić chemikalia środkami naturalnymi wart jest rozważenia.„200 eko sposobów na zdrowy ogród” to zbiór sprawdzonych przez ogrodników ekologicznych porad na temat eko uprawy roślin. Poradnik odpowiada na pytania, co gwarantuje zdrowie ogrodu, dlaczego tak ważne w uprawie ekologicznej są zdrowe nasiona i jak je uzyskać. Przytacza też porady dawnych ogrodników, którzy, nie znając nawozów sztucznych, siłą rzeczy musieli ufać środkom naturalnym i swoim umiejętnościom – i wykorzystywali je w sposób godny podziwu.Praktyczne porady związane z tradycyjnym ogrodem ekologicznym przydadzą się każdemu, kto zamierza zadbać o zieleń w swoim otoczeniu w sposób naturalny.

 • 49,50 zł 55,00 zł

  Eleganckie, o wyrazistym obliczu, wytrzymałe – hosty w pełni zasługują na miano doskonałej ozdoby ogrodu. Różnorodność odmian, kolorów i faktur oraz możliwość uprawy w miejscach zarówno cienistych, jak i bardziej słonecznych daje im przewagę nad innymi roślinami. Katalog „Hosty” to najobszerniejszy na rynku polskim zbiór informacji na temat odmian tych roślin. Opisuje ich prawie 300, prezentując wszystkie przedstawiane odmiany na zdjęciach i podając informacje na temat warunków ich uprawy. Zawiera również część poradnikową dotyczącą doboru roślin w zależności od stanowiska i podłoża oraz opisującą zasady sadzenia i pielęgnacji host, a także wskazówki z zakresu architektury zieleni. Te ostatnie pozwalają zrozumieć zasady kompozycji i stworzyć własny, indywidualny ogród wypełniony niepowtarzalnymi hostami.Katalog zawiera także zestawienia tematyczne, które pomagają wybrać odpowiednią odmianę w zależności od potrzeb i upodobań.

 • 67,50 zł 75,00 zł

  Katalog zawiera zwięzłe i praktyczne opisy prawie 1200 kwiatów, traw i paproci, które z powodzeniem rosną w naszych warunkach klimatycznych. Przedstawia ich charakterystykę, wymagania, pielęgnację, sugerowane zastosowanie i gęstość sadzenia. Wszystkie byliny pokazane są na zdjęciach, a sylwetkę rośliny obrazuje rysunek. Książka prezentuje także informacje o planowaniu rabaty bylinowej, zwalczaniu szkodników i chorób, sadzeniu i pielęgnacji oraz zastosowaniu i inspiracjach.Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem ogrodu, masz działkę, taras czy choćby balkon, jesteś projektantem zieleni, studentem architektury krajobrazu czy ogrodnictwa, pracujesz przy zakładaniu ogrodów albo zajmujesz się sprzedażą roślin, ten katalog przeznaczony jest dla ciebie. Przedstawione w nim rośliny, opisane przez znakomitych ekspertów, są sprawdzone w polskim klimacie i dostępne na naszym rynku.„Katalog bylin – kwiaty, trawy i paprocie” polecany jest przez Związek Szkółkarzy Polskich.

 • 26,96 zł 29,95 zł

  Warzywa często goszczą na naszym stole, chociaż specjaliści żywienia przekonują, że powinniśmy ich jeść zdecydowanie więcej. Może zachęta stanie się ta książka?„Atlas warzyw jadalnych” przedstawia 180 gatunków warzyw rodzimych i egzotycznych. Pokazuje je na zdjęciach, opisuje występowanie i zastosowanie, opisuje cechy morfologiczne i przekazuje podstawowe wskazówki dla hodowców. Pozwala dostrzec różnorodność warzyw jadalnych i zachęcić do ich uprawy.

 • 44,96 zł 49,95 zł

  „500 roślin doniczkowych” to katalog prezentujący rośliny, które możemy uprawiać w naszych domach. Są wśród nich kwiaty doniczkowe znane nam od pokoleń, ale również takie, które z pewnością można nazwać oryginalnymi. Każda z opisywanych roślin zaprezentowana została na zdjęciu i scharakteryzowana pod kątem wymagań uprawowych, rozmnażania oraz szkodników i chorób, które ewentualnie mogą jej zagrażać.Książka „500 roślin doniczkowych” będzie pomocna zarówno dla amatorów ogrodnictwa urządzających swoje zielone otoczenie, jak i bardziej zaawansowanych hodowców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rzadszych gatunków roślin.

 • 80,10 zł 89,00 zł

  Wydawać by się mogło, że bioogrodnictwo istniało od zawsze. Tymczasem ten trend, choć współcześnie jest na topie, rozwija się powoli dopiero od pierwszych lat po wojnie.W książce „Bio ogród. Uprawa roślin w zgodzie z naturą” znajdziemy nie tylko krótki rys historyczny bioogrodnictwa. Poznamy przede wszystkim podstawy uprawy zgodnej z naturą, począwszy od działki i uwarunkowań stanowiska poprzez zasady pielęgnacji gleby aż do upraw konkretnych roślin – warzyw i ziół, krzewów i drzew owocowych oraz roślin ozdobnych. Autorka przedstawia także siedem konkretnych przykładów ekologicznego wykorzystania ogrodu, m. in. małego ogrodu użytkowego przy domu, samowystarczalnego ogrodu z budynkiem mieszkalnym czy ogrodu miejskiego będącego ogrodem społecznym. Część informacji przekazana jest w formie czytelnych tabel, a całość uzupełniają porady na temat przetwarzania i przechowywania zbiorów.

 • 13,41 zł 14,90 zł

  Lubimy trawniki. Zielona płaszczyzna często skupia naszą uwagę i nierzadko wzbudza emocje. Piękny trawnik bywa źródłem zazdrości – rzeczywiście nie jest łatwo go utworzyć i utrzymać.Bogato ilustrowany poradnik „Trawy i trawniki” przybliża wiedzę, jak wykorzystać trawy, aby stały się ozdobą w postaci pięknego, gęstego, lśniącego trawnika. Odpowiada na pytania, czy w naszych ogrodach można uprawić trawy egzotyczne, jaki gatunek trawy wybrać do jego założenia, kiedy i jak nawozić, jak kosić i podlewać oraz w jaki inny sposób pielęgnować go, aby cieszył oko.

 • 26,99 zł 29,99 zł

  Czy zwierzęta hodowlane jednego gatunku są takie same? Czy różnią sie tylko wielkością i wagą? „Sekretne życie krów” zadaje pytanie, którego prawdopodobnie sobie nie stawiamy.Polem obserwacyjnym dla autorki stała się rodzinna farma Rosamund Young, na której zwierzęta hodowlane traktowane są z szacunkiem i miłością. Krowy podejmują tam samodzielne decyzje co do wyboru pożywienia, spędzania czasu czy przemieszczania się. Powoduje to, że ujawniają się pomiędzy nimi różnice związane nie tylko z interesującymi dla hodowcy aspektami cielności czy wydajności mlecznej, ale takie, które u ludzi nazywamy charakterologicznymi. Jedne krowy są przyjazne, a inne złośliwe, są inteligentne, ale są też gapowate, niektóre są zawadiackie, inne spokojne, potrafią wyrażać swoje zadowolenie albo jego przeciwieństwo, bawić się z innymi krowami, a nawet wciągać do tych zabaw ludzi. Obserwacje autorki dotyczą nie tylko bydła mlecznego. To samo zaobserwowała w zachowaniu owiec, kóz czy świń.Opowieść o zwierzętach na farmie nie jest naukowym wykładem. Rosamung Young mówi o swoich podopiecznych, posługując się anegdotami i przytaczając wiele zabawnych historii. Piękne ilustracje dopełniają obrazu i pokazują, jak szczęśliwie mogłoby wyglądać życie zwierząt hodowlanych, gdyby ludzie bliżej przyjrzeli się ich naturze i zechcieli te obserwacje wziąć pod uwagę.

 • 107,10 zł 119,00 zł

  Birdwatching to, jak powie każdy jego miłośnik, zajęcie pasjonujące, ale obserwacji ptaków można dokonywać nie tylko na poziomie profesjonalnym.  „Ptaki. Przewodnik Collinsa” spośród wszystkich przewodników dotyczących ptaków jest najbardziej użyteczny, kompetentny i najszerszy. Sprawdzi się zarówno w przypadku obserwacji ptaków w czasie specjalnie w tym celu organizowanych wyjazdów, jak i we własnym ogrodzie czy na spacerze w lesie.Doskonale zilustrowany przewodnik zawiera informacje pozwalające oznaczyć każdy gatunek ptaka występujący w Europie i obszarze śródziemnomorskim, z Bliskim Wschodem włącznie. Wskazuje różnice wiekowe, płciowe, odmiany ptaków i ich zmienność geograficzną. Szczególny nacisk autorzy położyli na rozpoznawanie ptaków na podstawie dwóch cech najczęściej obserwowanych – wyglądu i głosu. W opisach ptaków przeczytamy o ich wielkości, środowisku życia, zasięgu, a na mapach znajdziemy informacje o lęgowiskach, miejscach zimowania i trasach przelotów. 3500 ilustracji ptaków wykonanych zostało przez światowej sławy artystów specjalizujących się w ich rysowaniu.Przewodnik jest zalecany przez Komisję Faunistyczną Polskiego Towarzystwa Zoologicznego. Ta książka to kompetentna wiedza na najwyższym światowym poziomie.