Brak produktów
Pomysłów na ogród jest wiele, tak jak wielu jest ogrodników. Niektórzy chcą stąpać po wypielęgnowanym trawniku i cieszyć oczy wyłącznie widokiem kolorowych kwiatów. Inni wolą ogród praktyczny, pozwalający na korzystanie z samodzielnie wyhodowanych owoców i warzyw. Poradnik „Ogród w skrzynkach” powinien zainteresować i jednych, i drugich.Uprawa roślin przyprawowych i leczniczych w skrzyniach nie jest nowa. Zyskała popularność, ponieważ pozwala na utworzenie pięknego, kolorowego i jednocześnie pożytecznego zakątka w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie. Skrzynki można ustawić praktycznie wszędzie i wypełnić je optymalną dla roślin mieszanką ziemi. Daje to możliwość uniezalężnienia się od warunków glebowych w ogrodzie i powołanie do życia hodowli nawet tam, gdzie podłoże nie jest roślinom przyjazne. W książce „Ogród w skrzynkach” znajdziemy praktyczne porady, jak zaplanować hodowlę, jak i z czego zrobić skrzynki, jak wysiewać nasiona, sadzić rozsadę, nawozić, pielęgnować, a także zbierać i przechowywać rośliny przyprawowe i lecznicze. Poradnik prezentuje też poszczególne rośliny i ich właściwości. Podpowiada również, jak je dobierać, by wzajemne towarzystwo pomagało uprawie oraz podaje kilka oryginalnych przepisów na ich wykorzystanie.
Prosta kuchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzikie rośliny mogą stać się zdrową i tanią alternatywą dla sklepowych warzyw.Dzikie rośliny zaprezentowane w książce, m.in. pokrzywa, skrzyp, szczaw, baka lancetowata i brzoza zawierają wiele cennych dla zdrowia składników. Odpowiednio przygotowane i podane świetnie uzupełnią nasz jadłospis. Atlas zawiera informacje na temat występowania poszczególnych gatunków roślin, sposobów ich zastosowania w kuchni, a także przepisy na wiele potraw powstałych z udziałem dzikich roślin.
Odpoczynek na ławce przy pergoli? Kawa w pawilonie ogrodowym? Domek narzędziowy, altana albo szałas? Proszę bardzo!W serii „Ogrodnik doskonały” pomysły na zagospodarowanie małą architekturą ogrodową zacisznych miejsc. Z książki dowiemy się, jakie materiały są niezbędne do wykonania różnych ogrodowych obiektów i jakie podstawowe problemy będziemy musieli rozwiązać przed przystąpieniem do budowy. Poradnik nie ogranicza się jednak do przekazania informacji na temat ogrodowych budynków. Przedstawia również pomysły na zagospodarowanie otoczenia każdego z nich odpowiednimi roślinami. Wskazuje najlepsze odmiany roślin do obsadzania pergoli, pawilonów i innych elementów ogrodowej architektury.Poradnik będzie niezwykle pomocny każdemu, kto zamierza urozmaicić i architektonicznie uzupełnić przestrzeń swojego ogrodu.
To nieprawda, że aby hodować warzywa trzeba mieć miejsce i czas. Zarówno to pierwsze, jak i to drugie jest być może tylko wymówką dla niechętnych uprawie.Autor książki „Ogród warzywny w doniczce” udowadnia, że zarówno początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowany w sztuce uprawy roślin człowiek może wyhodować własną żywność. I nie trzeba do tego ogrodu – wystarczy skrzynka ustawiona na balkonie, patio albo nawet na dachu. Znajomość technik mikroskopijnej uprawy jest tutaj niezbędna i właśnie z nimi zapoznaje nas w książce ekspert uprawy warzyw w mieście.Nie ma nic przyjemniejszego niż zerwanie pomidora czy wyciągnięcie z ziemi buraczka bezpośrednio przed zjedzeniem – jeśli odbywa się to na własnym balkonie, mamy jeszcze dodatkowo powód do dumy z samych siebie.
Świat przyrody oglądany świadomie i uważnie pozwala nam poznać wiele swoich tajników i lepiej zrozumieć prawa nim rządzące.Jedną z bardziej frapujących książek przyrodniczych jest „Prywatne życie łąki” – zapis obserwacji, jakie poczynił John Lewis-Stempel, pisarz i rolnik mieszkający na pograniczu Anglii i Walii. Opowieść o życiu łąki przywołuje wiele gatunków roślin i zwierząt, wiele historii i inspirujących refleksji autora. To pamiętnikarski zapis pełen humoru i zachwytu nad otaczającym światem, życzliwości dla przyrody i człowieka, który znajduje w niej swoje miejsce.Książka napisana jest z wielka wrażliwością, pięknym językiem i z pewnością zachęci do uważniejszego niż tylko przez okno obserwowania przyrody. W 2015 r. została uznana za najlepszą książkę przyrodniczą, zdobywając prestiżową nagrodą The Wainwright Prize.
Prawdziwie piękny ogród. Tak można powiedzieć tylko o takim ogrodzie, w którym jest życie, który w naturalny sposób wpisuje się w otoczenie i który jest domem dla motyli, pszczół, ptaków oraz innych dzikich stworzeń. Praktyczny przewodnik „Las w twoim ogrodzie” to zbiór porad i konkretnych rozwiązań pozwalających w każdym, nawet najmniejszym ogródku, stworzyć dobre miejsce do życia dla dzikich owadów, ptaków i zwierząt. Prezentuje kilka projektów urządzeń zachęcających zwierzęta i owady do osiedlenia się w naszym ogrodzie – zielony dach dla owadów, budkę dla ptaków, domek dla jeża, gniazdo dla trzmieli oraz podpowiada, jak dokarmiać te stworzenia. Sadzenie i sianie roślin miododajnych, utworzenie małej sadzawki czy oczka wodnego według prostych wskazówek krok po kroku jest możliwe nawet w ciągu jednego weekendu, a efekty tej pracy na pewno przyniosą wymierne korzyści. Kate Bradbury, autorka poradnika, to uznana brytyjska autorka i dziennikarka, publikująca w magazynach o tematyce przyrodniczej-ogrodniczej. Specjalizuje się w ogrodnictwie przyjaznym dla dzikiej przyrody. Jej poradom z pewnością można zaufać.
Pielęgnujesz rośliny w swoim otoczeniu, podlewasz je, dbasz o ich kondycję. Masz wpływ na ich wygląd i zdrowie. Czy wiesz, że również one oddziałują na ciebie?Autorka książki „Cudowna moc roślin”, florystka, hodowczyni i znawczyni kwiatów opisała dobroczynny wpływ roślin na nas samych. W poszczególnych rozdziałach umieściła informacje o wymaganiach związanych ze słońcem, wilgotnością powietrza, podlewaniem i pielęgnacją kwiatów doniczkowych z naszego otoczenia. Kwiaty doniczkowe zostały podzielone na te, które dają nam uspokojenie i relaks, świeże powietrze, zdrowy sen, wpływają na poprawę samopoczucia, zmniejszają stres, podnoszą poziom radości i szczęścia. Poszczególne rozdziały traktują też o kwiatach pomagających powrócić do zdrowia, poprawiających koncentrację i sprawność umysłu, ułatwiających kontakt z innymi ludźmi oraz najbardziej nadających się do zastosowania w miejscach pracy. Książka zbiera także informacje na temat tego, jak wybierać rośliny, rozmnażać je i dbać o nie.Przebywanie w otoczeniu roślin pozytywnie wpływa na nasz nastrój i pozwala podziwiać piękno natury z dala od lasu czy łąki. Warto w swoim otoczeniu mieć rośliny doniczkowe.
Któż z nas nie chciałby żyć w harmonii z sobą i otoczeniem? Doświadcząć codziennej radości i poczucia szczęścia? Dostrzegać i doceniać piękno otaczającego świata?Dan Pearson, uznany brytyjski architekt krajobrazu i ogrodnik poświęcający się pracy w swoim własnym ogrodzie, wie, jak to zrobić. W książce o niewyszukanym tytule „Rok w ogrodzie” zaprasza nas do swojego świata i pozwala podejrzeć ogrodową aktywność na przestrzeni całego roku. Jego książka to mądra, ciepła, pouczająca opowieść o roślinach i inteligencji natury, obfitująca w praktyczne wskazówki na temat upraw różnych gatunków roślin. Docenią ją nie tylko entuzjaści ogrodów, ale również ci, którym nie jest obojętny widok kwitnącej jabłoni albo lekarskiego mniszka.
Uprawy ekologicznej nie sposób współcześnie nie doceniać. Książka "Ogród w zgodzie z naturą" jest kompendium wiedzy na temat uprawy naturalnej. Opisuje podstawy i główne założenia ogrodnictwa ekologicznego oraz aspekty praktyczne uprawy naturalnej. Przedstawia sądownictwo, warzywnictwo i uprawę ziół, rośliny ozdobne, byliny, rośliny cebulowe, okrywowe, pnące, wodne, krzewy i drzewa ozdobne, żywopłoty, kwietne łąki i trawniki. Słowem, wszystkie grupy roślin możliwe do uprawy w ogrodzie. A wszystko to w kontekście kompostowania, ściółkowania, nawożenia i ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami w sposób naturalny.
Świat istot żywych jest prawdopodobnie najbarwniejszą mozaiką z wszystkich, jakie można sobie wyobrazić. Jej obserwacja dana jest każdemu z nas, jednak nie wszyscy dostrzeżemy tę różnorodność. Jeszcze mniejsza grupa będzie mogła powiedzieć na podstawie analizy, że cokolwiek rozumie z obserwowanego obrazu, a już synteza będą dostępne tylko wybranym. Jeśli do tego dołożyć umiejętność zajmującego opowiadania, okaże się, że takich ludzi jest niewielu i wszyscy oni są wyjątkowi.W świecie biologii i nauk społecznych autor „Dzikiego życia”, Robert Trivers, jest niekwestionowanym autorytetem. Magazyn „Time” uznał go za jednego z największych naukowców i myślicieli XX w. Robert Trivers jest twórcą pojęcia altruizmu odwzajemnionego, teorii inwestycji rodzicielskich oraz konfliktu wewnątrz genomu. Odkrycia, jakich dokonał, stały się rewolucją w dziedzinie genetyki i biologii ewolucyjne, wpływając jednocześnie na szereg innych dyscyplin nauki – medycynę, nauki społeczne, historię, ekonomię, a nawet literaturoznawstwo.„Dzikie życie” to napisana w niepowtarzalnym stylu, pełna humoru i jednocześnie przenikliwości autobiograficzna opowieść tego naukowca posądzanego niekiedy o arogancję. Lektura warta polecenia każdemu, kto interesuje się nauką, kondycją rodzaju ludzkiego i meandrami błyskotliwego umysłu.
"Wielka księga ogrodnika i działkowca" jest nieocenioną pomocą dla wszystkich miłośników ogrodów.W przystępny sposób omawia skomplikowane nieraz zagadnienia zakładania ogrodu, sadzenia i pielęgnacji roślin, zwalczania chorób roślin i szkodników, budowy ścieżek i małej architektury ogrodowej. Jest kompendium wiedzy na temat pielęgnacji drzew, krzewów i kwiatów, zakładania trawników, uprawy warzyw, owoców i ziół. Prezentuje 300 najpiękniejszych kwiatów, przedstawiając ich sylwetki i podając praktyczne wskazówki uprawowe. Książka zawiera ponad 1000 zdjęć i kolorowych rycin, które doskonale ilustrują omawiane zagadnienia, a ciekawe lub najważniejsze informacje zawiera w kolorowych, czytelnych ramkach."Wielka księga ogrodnika i działkowca" może być nie tylko codzienną pomocą, ale także świetnym prezentem dla kogoś, kto ma lub zamierza założyć ogród.
Przycinanie krzewów i drzew to jedna z podstawowych czynności ogrodnika. Pozwala uzyskać piękne, obfite kwitnienie, zwiększyć plony owoców, oryginalnie uformować roślinę.„Vademecum cięcia roślin” omawia zasady cięcia czterdziestu drzew i krzewów ozdobnych, przedstawia terminy i techniki cięcia róż w podziale na różne ich grupy, opisuje formowanie i przycinanie drzew oraz krzewów owocowych, a także metody formowania różnych roślin zimozielonych. Cięcie formujące na roślinach zimozielonych może stać się początkiem prawdziwej przygody.„Vademecum cięcia roślin” będzie przydatne każdemu pasjonatowi ogrodu.