Wydawnictwo Hortpress

 • 29,70 zł 33,00 zł

  Cięcie drzew owocowych jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w sadach. Ma szczególne znaczenie w sadach uprawianych intensywnie, ponieważ przekłada się na wysokość i jakość zbiorów.Przewodnik „Cięcie drzew w sadach intensywnych” szczegółowo wyjaśnia zasady formowania i cięcia jabłoni, grusz, śliw, czereśni, wiśni, brzoskwiń, moreli, orzechów włoskich i leszczyny, czyli najważniejszych rodzajów drzew owocowych występujących w naszych sadach. Do książki dołączona jest płyta DVD zawierająca film instruktażowy na temat przycinania drzew owocowych.Książka będzie pomocna nie tylko sadownikom, ale przyda się również tym, którzy w swoim przydomowym ogródku na własny użytek chcą zbierać dorodne owoce.

 • 8,99 zł 9,99 zł

  Jedne z najpopularniejszych owoców to truskawki. Lubi je zdecydowana większość, a zna chyba każdy.Poradnik „Truskawka” to zwięzły przewodnik po najważniejszych odmianach truskawek, warunkach ich uprawy w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie. We wszystkich tych miejscach te słodkie owoce mogą doskonale rosnąć i obficie owocować, a także, o czym często nie pamiętamy, zdobić zakątki przy domu. W książce znajdziemy także ponad 20 przepisów na desery, napoje i sałatki z wykorzystaniem świeżych truskawek oraz receptury i sposób przygotowania domowego dżemu i konfitury, które przypomną nam smak lata w zimne styczniowe wieczory.

 • 19,35 zł 21,50 zł

  Świat owadów pełen jest różnorodnych stworzeń, które wykonują dla człowieka pracę nie do przecenienia – bez ich działania nie byłoby dorodnych owoców i nasion. W świecie, w którym liczba pszczół i innych owadów zapylających z roku na rok spada, własna hodowla owadów może być bardzo pomocna.Murarka ogrodowa to dzika pszczoła samotnicza, która podobnie jak 17 innych gatunków rodzaju  murarka, ma zdolność murowania gniazd. Jej niezwykłość nie polega jednak tylko na tej cesze. Murarka ogrodowa jest bardzo łagodna i mimo tego, że posiada żądło, nie atakuje człowieka. Nie ma także instynktu społecznego, więc nie broni gniazda. Nie wytwarza również miodu – mimo to jej obecność w ogrodzie jest bardzo pożądana, ponieważ jako owad zapylający rośliny jest bardzo skuteczna.Książka „Murarka ogrodowa” podpowiada, jak zachęcić te owady do zamieszkania w naszym ogrodzie i jak na potrzeby własnego gospodarstwa założyć ich hodowlę. 

 • 26,10 zł 29,00 zł

  Książka „Jabłonie” przedstawia wiedzę na temat upraw jabłoni w sposób kompleksowy. Przeznaczona jest dla osób, które planują uprawę jabłoni lub zajmują się sadownictwem. Zbiera informacje na temat odmian jabłoni, systemów ich uprawy, podkładek dla jabłoni, pielęgnacji gleby i drzew w sadach, chorób i szkodników oraz sposobów ochrony jabłoni przed nimi, a także zagadnień związanych ze zbiorem i przechowywaniem jabłek.Jabłka z własnego sadu mają niepowtarzalny smak i aromat, a choć ich uzyskanie wymaga nieco wysiłku, warto zadać sobie trud samodzielnej uprawy.

 • 35,99 zł 39,99 zł

  Jak wielu ludzi, tak wiele pomysłów na życie. Książka „Cisza i spokój” prezentuje opowieść o tych, którzy ponad gwar wielkiego miasta przedłożyli śpiew ptaków i zapach lasu.Autorka na potrzeby tego wydawnictwa zebrała w formie pisanej rozmowy przeprowadzone z kilkudziesięcioma osobami, które porzuciły mieszkanie w mieście i rozpoczęły życie z dala od centrum wydarzeń. Bohaterowie książki szczerze opowiadają o tym, jak ich wyobrażenie o życiu na wsi zostało skonfrontowane z rzeczywistością i czy musieli zmodyfikować swoje marzenia. Jest to także zbiór wskazówek, jak rozpocząć przygotowania do przeprowadzki na wieś, jak szukać działki, siedliska, jak przygotować najbliższych do zmiany trybu życia a siebie na zaskakujące nieraz wydatki, z czego utrzymywać się na wsi.Porady przydadzą się tym wszystkim, którzy marzą o zmianie, ale wahają się jeszcze przed zrobieniem pierwszego odważnego kroku w życie z dala od miasta. 

 • 36,00 zł 40,00 zł

  „ABC sadownictwa” to książka kierowana do początkujących sadowników, a także studentów i uczniów szkół ogrodniczych.W początkowych częściach znajdą oni podstawowe informacje na temat najważniejszych roślin sadowniczych naszego klimatu, mało znanych roślin sadowniczych o dużej wartości, owoców klimatu tropikalnego i subtropikalnego oraz wiedzę na temat zakładania sadu i prowadzenia uprawy różnych gatunków drzew i krzewów owocowych. Dalsza część książki to alfabetyczny spis terminów, które pomogą swobodnie poruszać się po tematyce sadownictwa.

 • 21,60 zł 24,00 zł

  Osób, które zakosztowały warzyw z przydomowej uprawy, nie trzeba zachęcać do stworzenia własnego ogródka warzywnego. Warzywa kupowane w sklepie może są okazalsze, ale ich smak z pewnością nie jest tak dobry, jak warzyw wyhodowanych samodzielnie.Zwięzły poradnik „Ogród warzywny przy domu” prezentuje ważne zagadnienia związane z uprawą warzyw należących do różnych grup. Omawia uprawę warzyw cebulowych, dyniowatych, psiankowatych, kapustnych, korzeniowych, strączkowych, liściowych, wieloletnich i takich rzadko jeszcze spotykanych w naszych ogrodach warzyw, jak fenkuł, karczoch, kard czy kukurydza cukrowa. Przedstawia zakres prac niezbędnych do wykonania miesiąc po miesiącu i uczy, jak gospodarować w ogródku, aby uzyskać duże plony, a także jakie dobrać metody pracy, aby nasz ogródek mógł być uznany za ekologiczny.Książka dla każdego smakosza zdrowych polskich warzyw.