Wydawnictwo RM

 • 29,90 zł

  Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zasoby żywieniowe Ziemi w dużej mierze zależą od pszczół. Ich praca jest niedostrzegana i niedoceniana, a przecież bez nich nie rozkoszowalibyśmy się słodkimi owocami.Niezwykle interesującą organizację pszczelego życia przedstawia książka „Pszczoły miodne”. Opisuje historię związku człowieka z pszczołami, znaczenie zapylania roślin przez pszczoły, ich budowę, strukturę rodziny i sposób komunikacji. Poradnik prezentuje zagadnienia związane z pszczelarstwem i podpowiada, jak założyć małą pasiekę. W tej części znajdziemy informacje dotyczące budowy ula, sposobów obchodzenia się z pszczołami, metody pozyskiwania miodu, jego przechowywania i wykorzystania. Opisano również zastosowanie innych produktów pszczelich: wosku, pyłku, mleczka i kitu pszczelego.Książka jest zwięzłym kompendium wiedzy przydatnym nie tylko wszystkim chcącym rozpocząć hodowlę pszczół, ale również tym, którzy rozpoczęli już przygodę z pszczelarstwem.

 • 14,95 zł 29,90 zł

  Wszyscy znamy ziemniaki, wszyscy je jemy. Ich uprawą niekoniecznie muszą zajmować się  wyłącznie rolnicy. Jeśli chcemy mieć własne ziemniaki, możemy posadzić je w swoim ogrodzie.Napisany przystępnym językiem i zilustrowany wieloma zdjęciami i rysunkami poradnik zapoznaje z zasadami uprawy ziemniaków, ich sadzeniem, pielęgnacją, ochroną przed szkodnikami i chorobami, zbiorem i przechowywaniem. Prezentuje ich liczne odmiany, z informacją, do jakiego kulinarnego wykorzystania nadają się najlepiej. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że ziemniak ziemniakowi nierówny. Kilkanaście przepisów na potrawy przygotowywane z ziemniaków lub przy ich wykorzystaniu dopełnia informacje zawarte w książce. Aż chciałoby się powiedzieć: smacznego!Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,95 zł

  Wyprzedaż
 • 14,95 zł 29,90 zł

  Rośliny strączkowe to bardzo smaczne i zdrowe warzywa, cenne źródło białka roślinnego.Poradnik przedstawia informacje na temat pochodzenia fasoli i grochu oraz ich budowy. Omawia poszczególne odmiany roślin strączkowych, wskazując najważniejsze ich cechy charakterystyczne. Zapoznaje z zasadami uprawy – sadzeniem, podlewaniem, pieleniem, okopywanie, podwiązywaniem. Wskazuje metodę zbioru i najlepsze sposoby przechowywania oraz sposoby ochrony przed chorobami i szkodnikami. Książka zawiera również kilkanaście oryginalnych przepisów kulinarnych na potrawy wykorzystujące rośliny strączkowe, będące niezbitym dowodem na to, że fasola i groch mają amatorów na całym świecie.Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,95 zł

  Wyprzedaż
 • 19,90 zł

  Nie sposób przecenić funkcji żywopłotu. Stanowią barierę przed oczami sąsiadów i przechodniów, hałasem i kurzem, ochronę przed wiatrem. Są miejscem schronienia i gniazdowania różnych gatunków ptaków, a przez to, że można je wykonać z bardzo wielu roślin, mogą stać się prawdziwą ozdobą ogrodu.Poradnik „Żywopłoty. Zakładanie, przycinanie, pielęgnacja” to praktyczna wiedza na temat zagospodarowania przestrzeni ogrodu przy wykorzystaniu żywopłotu. Opisuje, jak zaplanować i zaprojektować żywopłot, jakie wybrać rośliny, w jaki sposób je posadzić, a następnie jak pielęgnować i formować, aby był prawdziwą ozdobą.

 • 14,90 zł

  Lubimy trawniki. Zielona płaszczyzna często skupia naszą uwagę i nierzadko wzbudza emocje. Piękny trawnik bywa źródłem zazdrości – rzeczywiście nie jest łatwo go utworzyć i utrzymać.Bogato ilustrowany poradnik „Trawy i trawniki” przybliża wiedzę, jak wykorzystać trawy, aby stały się ozdobą w postaci pięknego, gęstego, lśniącego trawnika. Odpowiada na pytania, czy w naszych ogrodach można uprawić trawy egzotyczne, jaki gatunek trawy wybrać do jego założenia, kiedy i jak nawozić, jak kosić i podlewać oraz w jaki inny sposób pielęgnować go, aby cieszył oko.

 • 14,90 zł

  Parapety i balkony naszych domów nie byłyby tak kolorowe, gdyby nie pelargonie. Te widowiskowe kwiaty upiększają przestrzeń wokół nas niezmiennie od wielu lat.W poradniku „Pelargonie” znajdziemy informacje na temat tego, jakie odmiany pelargonii zastosować do posadzenia na balkonie, w jaki sposób zadbać o kwiaty w okresie ich wegetacji i jak przygotować do przezimowania. Osoby, które chciałyby samodzielnie rozmnożyć posiadane okazy, dowiedzą się, jak pobrać szczepki, kiedy i w jaki sposób wysiać nasiona i jak się nimi opiekować, aby uzyskać piękne, zdrowe egzemplarze pelargonii. 

 • 16,00 zł

  Powojniki, bo to one ukrywają się pod łacińską nazwą Clematis, są niezwykłymi roślinami. Delikatne i dyskretne przed zakwitnięciem, w momencie pojawienia się kwiatów stają się głównymi bohaterami w ogrodzie.Katalog przedstawia ponad 160 gatunków powojników z powodzeniem uprawianych jako pnącza. Rośliny pokazane są na kolorowych zdjęciach, co pomaga w wyborze najpiękniejszej odmiany do własnego ogrodu. Wskazówki uprawowe pomogą zachować w zdrowiu i dobrej kondycji rośliny przez cały rok. A nie jest to najłatwiejsze zadanie dla początkujących hodowców, bo chociaż ogólne wymagania wszystkich powojników są zbliżone, to w zależności od gatunku wymagane są inne sposoby cięcia.Ewentualne trudności nie powinny jednak zrażać prawdziwych pasjonatów zieleni. Powojniki prawidłowo pielęgnowane odwdzięczą się zjawiskowym widokiem kaskady kwiatów.

 • 29,90 zł

  Ogródki skalne, bardzo popularne i mające wielu zwolenników, rzadko powstają w zupełnie naturalnych warunkach. Najczęściej powoływane są do życia ręką człowieka, który chce urozmaicić swoje otoczenie.Poradnik „Ogródki skalne. Budowa i pielęgnacja” przedstawia sposoby budowy małych i większych ogródków skalnych – alpinariów, suchych murków, pojemników, bo chociaż w większości ogrody skalne kojarzą nam się z większą przestrzenią, to tworzyć je można również w donicach, starych, drewnianych albo kamiennych korytach lub w misach.  Na różnorodność skalników składa się nie tyko rozmiar, ale także zastosowane skały czy kamienie oraz rośliny wykorzystane do ich aranżacji. Książka prezentuje rośliny idealnie pasujące do takich ogrodów, a także przedstawia informacje na temat ich pielęgnacji.Jeśli zamierzasz stworzyć ogród skalny w swoim ogrodzie albo na balkonie, sięgnij po ten zbiór informacji przygotowany przez doświadczonych ogrodników.

 • 16,00 zł

  Lubimy trawniki. Zielona płaszczyzna często skupia naszą uwagę i nierzadko wzbudza emocje. Piękny trawnik bywa źródłem zazdrości – rzeczywiście nie jest łatwo go utworzyć i utrzymać.Bogato ilustrowany poradnik „Trawy i trawniki” przybliża wiedzę, jak wykorzystać trawy, aby stały się ozdobą w postaci pięknego, gęstego, lśniącego trawnika. Odpowiada na pytania, czy w naszych ogrodach można uprawić trawy egzotyczne, jaki gatunek trawy wybrać do jego założenia, kiedy i jak nawozić, jak kosić i podlewać oraz w jaki inny sposób pielęgnować go, aby cieszył oko. 

 • 44,90 zł

  Jak możliwie prosto, ale z pomysłem, nowocześnie, ale bez dużych nakładów finansowych stworzyć w swoim domu zieloną oazę? Odpowiedź znajdziemy w poradniku „Zielonym do góry”.Podtytuł książki, „Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu”, informuje, że będziemy mieli do czynienia z koncepcją zieleni uwzględniającą potrzeby i wymagania współczesnego człowieka. Współczesnego, czyli realizującego równocześnie wiele zadań i spełniającego się w wielu dziedzinach życia. Dlatego proponowane przez autorkę rozwiązania są minimalistyczne i niewymagające dużej opieki nad roślinami. Osoby zapracowane czy często podróżujące będą mogły bez obawy pozostawić swoje miniogrody – rośliny w słojach, kwiaty w uprawie hydroponicznej, kompozycje w akwariach czy sukulenty umieszczone w drewnie. Pomysłów i przepisów na samodzielne stworzenie zielonej ozdoby wnętrza jest w tym poradniku dużo. Dla osób, które przy realizacji wolą korzystać z filmów instruktażowych zamieszczono w książce kody QR. Ich zeskanowanie pozwoli obejrzeć cztery filmy, pokazujące jak zrobić las w słoju, bukiet z dna morza, makramowy kwietnik i ulepić kulę dla roślin.Poza instrukcjami dotyczącymi tworzenia miniogrodów książka przedstawia też rys historyczny prezentowanych koncepcji oraz ciekawostki o gatunkach, symbolice i znaczeniu roślin.

 • 29,90 zł

  Hodowanie kur to nie tylko możliwość jedzenia świeżych jajek i mięsa, stworzenia hodowli ras rzadkich, ale także kontakt z żywą naturą. Przenoszenie się ludzi z miasta do podmiejskich miejscowości czy wręcz na wieś pozwala na zbudowanie własnego kurnika, w którym szczęśliwe kury będą znosiły doskonałe jajka.„Poradnik hodowcy. Kury, gęsi, kaczki” przybliża informacje na temat chowu ptactwa domowego. Omawia pochodzenie gatunków i ras kur, gęsi i ptaków, ich tryb życia i funkcje życiowe oraz zachowanie w stadzie, a także warunki chowu. Opisuje budowę i wyposażenie kurnika, zasady żywienia i opieki nad hodowlą, zwracając uwagę na choroby drobiu, sposoby ich unikania i eliminowania.Książka na pewno będzie pomocna wszystkim osobom zajmującym się hodowlą drobiu lub zamierzającym to robić.

 • 16,00 zł

  Woda w każdej przestrzeni otwartej działa bardzo pozytywnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najmniejszym nawet ogródku czy wręcz na balkonie stworzyć małe oczko wodne, choćby w ceramicznej misie albo w dębowej beczce.Książka „Oczka wodne w ogrodach i na balkonach” radzi, jak założyć miniaturowy ogródek wodny. Chociaż zasady, jakimi rządzi się taka przestrzeń są podobne do tych, które organizują życie w dużym stawie, to jednak trzeba brać pod uwagę inne wymagania małych ogródków wodnych. Zupełnie nie na miejscu będą tutaj na przykład klasyczne rośliny wodne, szybko rosnące i rozprzestrzeniające się. Szczególną uwagę trzeba również zwrócić na dbałość o czystość wody w zbiorniku. Porady związane z doborem roślinności i pielęgnacją małych zbiorników wodnych znajdziemy w książce.

 • 39,90 zł

  Nad wodą od zawsze odpoczywa się z przyjemnością, nic więc w tym dziwnego, że chcemy ją mieć w ogrodzie pod postacią stawu, sadzawki, strumienia, kaskady czy fontanny.Książka przedstawia sposoby przebudowy i przeróbek stawu już istniejącego, który przestał spełniać oczekiwania właściciela oraz zasady budowy nowych zbiorników wodnych. Omawia podłączenie wodospadu, instalacje wodotrysku i wyposażenie otoczenia zbiornika w elementy dodatkowe: kamienne brzegi, kładki, figury i oświetlenie. Podpowiada, jakie rozwiązania techniczne, czyli jakie filtry i pompy zastosować do wody i jakimi roślinami ozdobić staw. Najczęstsze problemy z wodą – zbiornik za mały, za płytki, zamulony, z ubywającą wodą i inne – zostały przedstawione w osobnym rozdziale. Znalazły się w nim również wskazówki, jak rozwiązać problem.Ogród to żywy organizm. Stawy i oczka wodne zmieniają się wraz z ich otoczeniem. Poradnik pozwoli Ci stworzyć wymarzoną przestrzeń z wodą albo nadać już istniejącej nową jakość.

 • 39,90 zł

  To nie jest lektura wyłącznie dla fantastów – wpływ Księżyca i innych ciał niebieskich na Ziemię jest faktem.„Uprawa ogrodu w zgodzie z fazami Księżyca” wprowadza w tematykę opieki nad ogrodem w zależności od położenia Księżyca względem Ziemi. W różnych fazach Księżyca przypadają optymalne terminy prac w ogrodzie: siewu, sadzenia, zwalczania szkodników, cięcia roślin i zbiorów. Poradnik opisuje również znaczenie znaków zodiaku w uprawie ogrodu i przedstawia rośliny poświęcone czterem ziemskim żywiołom.Ogród, w którym pracujemy zgodnie z fazami Księżyca, daje bogatszy i zdrowszy plon. Może warto spróbować podporządkować się kosmicznym prawom?

 • 29,90 zł

  Pnącza potrafią odmienić każdą przestrzeń. Ta bardzo różnorodna grupa roślin ma podstawowa zaletę – rośliny pnące nie wymagają wiele miejsca. Za skrawek ziemi potrafią odwdzięczyć się kaskadą liści, kwiatów lub jednego i drugiego.Różne gatunki pnączy i ich uprawa są tematem książki „Rośliny pnące. Gatunki i uprawa”. Przedstawiono w niej pnącza odpowiednie do zazieleniania altan, pergol, murków, ogrodzeń, płotów, fasad domów i innych obiektów oraz wskazano sposoby opieki nad nimi, tak, aby co roku dawały bujną okrywę z liści, a jesienią zachwycały kolorami.

 • 29,90 zł

  Owoce egzotyczne nie goszczą na stałe w naszych jadłospisach, jednak coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach.Nie wszyscy wiemy, że w domowej uprawie możliwe jest wyhodowanie cytrusów, awokado czy granatów. Rozmnażanie tych roślin niczym nie różni się od rozmnażania roślin gatunków dobrze nam znanych – na początku zawsze jest nasionko. W przypadku wrażliwych roślin egzotycznych najczęściej nie wystarczy zwyczajne włożenie ich do ziemi. Potrzebne są troskliwe zabiegi pielęgnacyjne, które krok po kroku zaprezentowane zostały w poradniku.Dla amatorów rzadkich w naszym klimacie roślin jadalnych książka podstawowa.

 • 29,90 zł

  Pomidory to jedne z najsmaczniejszych i najbardziej popularnych warzyw. Towarzyszą człowiekowi na całym świecie, a ich wartości odżywczych nie sposób przecenić.Książka „Uprawa pomidorów” przedstawia tę grupę roślin w jej wielu smacznych odmianach. Początkujący i bardziej zaawansowani miłośnicy samodzielnej uprawy warzyw znajdą w niej odpowiedzi na pytania związane z uprawą, pielęgnacją, zwalczaniem chorób, zbiorami i przechowywaniem. Autorka jest doświadczoną ogrodniczką, jej porady mają więc wymiar praktyczny. Techniki uprawy pomidorów zostały przedstawione na ilustracjach, a poszczególne odmiany pomidorów zaprezentowane na zdjęciach.Jeśli w twoim jadłospisie znajdują się pomidory, sięgnij po możliwość ich samodzielnej uprawy. Będą na pewno zdrowsze niż te pochodzące ze sklepów.

 • 29,90 zł

  Na naszych stołach w sezonie często goszczą truskawki, maliny i porzeczki. Tym i podobnym owocom o niezwykłych walorach smakowych poświęcona jest książka „Uprawa krzewów owocowych”.Poradnik omawia zasady uprawy truskawek, malin, czerwonej i czarnej porzeczki, agrestu, jeżyny i borówki amerykańskiej. Opisuje odmiany, pielęgnację i sposób rozmnażania, a także metody ochrony owocowych krzewów przed szkodnikami i chorobami. Książka zawiera również krótki rozdział, w którym znalazło się kilka interesujących przepisów na potrawy, wykorzystujących owoce. Całość została zilustrowana fotografiami i schematycznymi rysunkami.Dla każdego, kto chciałby się cieszyć smakiem owoców z własnego ogródka.

 • 29,90 zł

  Koktajlowe, okrągłe, mięsiste, śliwkowe, podłużne, niskopienne. Te odmiany pomidorów nie wszystkim są znane, chociaż pomidory znają wszyscy.Samodzielna uprawa pomidorów w ich bogatych odmianach to temat poradnika „Pomidory. Odmiany i uprawa”. Obok opisu odmian znajdziemy w nim informacje na temat pochodzenia i historii uprawy pomidorów, zasady uprawy i ochrony przed chorobami i pasożytami, wiadomości dotyczące zawartości związków mineralnych oraz przepisy na smaczne przetwory i potrawy z wykorzystaniem tych doskonałych warzyw. Pomidory własnej hodowli mają niezwykły smak i są bez porównania zdrowsze od tych kupowanych w sklepie, dlatego warto je uprawiać, choćby w pojemniku na balkonie.

 • 29,90 zł

  Owoce jagodowe to bardzo przyjemny składnik diety. Pachnące, kolorowe, smaczne i zdrowe. Tradycja ich uprawy jest bardzo długa, a nowe odmiany coraz smaczniejsze, dające większy plon i bardziej odporne na choroby.Najpopularniejsze owoce jagodowe zaprezentowane zostały w poradniku „Owoce jagodowe. Gatunki i uprawa” z serii „Mój ogród”. Autorka, doświadczona ogrodniczka uprawiająca owoce od 35 lat, dzieli się spostrzeżeniami na temat wyboru odpowiednich gatunków roślin, ich wymagań, sadzenia, pielęgnacji, ochrony przed chorobami i szkodnikami, a także rozmnażania poprzez samodzielne wykonywanie rozsady. Truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki, agrest, borówka amerykańska, żurawina wielkoowocowa, bez czarny mogą gościć w każdym ogrodzie. Ich plonowanie zależy od chwili uwagi, jaką poświęcimy przygotowaniu dla nich podłoża i od właściwej pielęgnacji.

 • 29,90 zł

  W naszych ogrodach morele nie goszczą tak często, jak jabłonie czy grusze, jednak mają swoich wielkich zwolenników. Delikatne wiosenne kwiaty drzew moreli to niezapomniany widok w noszącym jeszcze ślady zimowego spoczynku sadzie, a słodyczy dojrzałych owoców nie sposób zapomnieć. Choć w naszym klimacie morele nie rosną zbyt duże i bywają kwaskowate, jednak możliwość jedzenia ich prosto z drzewa lub przetwarzania na pyszne dżemy powinny zachęcać do uprawy.„Morele. Odmiany i uprawa” wprowadzają nas w podstawy uprawy moreli. Jaką odmianę moreli wybrać, jak znaleźć optymalne dla drzewka miejsce w ogrodzie, jak je sadzić i jak przycinać, jak chronić przed chorobami, jak zbierać i przetwarzać? Na te pytania z pewnością znajdziemy odpowiedzi w książce. Jeśli do tej wiedzy dołożymy trochę uwagi i trochę czasu spędzonego na rzeczywistym staraniu o zdrowie drzewek, z pewnością będziemy mogli cieszyć się smacznymi owocami.

 • 29,90 zł

  Narzekamy na nawozy sztuczne, które są wszechobecne w naszym życiu i chcielibyśmy ograniczyć ich ilość w naszym otoczeniu. Z drugiej jednak strony nie zawsze chcemy włożyć trochę pracy w to, aby z naturalnych składników dostępnych w naszym gospodarstwie i ogrodzie stworzyć najdoskonalszy nawóz świata – kompost.Poradnik „Kompost i nawóz naturalny” zachęca do tworzenia tego naturalnego środka polepszającego glebę, a tym samym wygląd i zdrowie wszystkich roślin w ogrodzie. Kompostu nigdy za wiele i wiedzą o tym wszyscy, którzy postanowili wykorzystywać naturalne możliwości tego nawozu. Dla rozwoju roślin nie ma bowiem lepszego stymulatora wzrostu i zdrowia. Może przyrosty roślin po zastosowaniu kompostu nie będą tak duże, jak po innych silniejszych nawozach, ale za to nie będzie im groziło przenawożenie i będą mniej podatne na choroby.Bogato ilustrowana książka opisuje surowce, z których można uzyskać kompost, rodzaje kompostowników i zasady prawidłowego kompostowania. Uwagi dotyczące procesów zachodzących w kompostowanym materiale pomagają zrozumieć przebieg zjawiska, a zasady nawożenia materiałem naturalnym dopełniają informację.Dla wszystkich dbających o wykorzystywanie w uprawie roślin środków naturalnych książka niezbędna.

 • 34,90 zł

  Storczyki to rośliny niezwykłe. Rzadko które kwiaty mogą poszczycić się takim bogactwem gatunkowym, niezwykła kolorystyką i kształtem.W naszych domach w ostatnich latach na dobre zagościły Phalenopsisy.  Najczęściej są pierwszymi storczyki, z którymi mamy do czynienia, ale po nich nierzadko na naszych parapetach pojawiają się inne storczyki. Bo poznanie jednego budzi ciekawość. „Storczyki. Łatwa i przyjemna uprawa orchidei” to książka przeznaczona dla rozpoczynających przygodę w dziedzinie uprawy tych egzotycznych kwiatów. Poznamy z niej różne gatunki storczyków, podstawowe informacje o warunkach, jakie musimy zapewnić roślinom, zasadach pielęgnacji, chorobach i szkodnikach mogących zagrozić naszej uprawie oraz o sposobach ich zwalczania.Jak wskazuje podtytuł, storczyki można uprawiać łatwo i przyjemnie.

 • 29,90 zł

  Wybór roślin do ogrodu czasami może sprawiać trudność, dlatego warto korzystać z ułatwiających go sprawdzonych źródeł.333 tytułowe rośliny to krzewy, byliny i kwiaty letnie – najpiękniejsze i najbardziej wytrzymałe. Sprawdzą się w każdym ogrodzie. Rośliny zostały zaprezentowane w porządku alfabetycznym według gatunków, a opis ich wyglądu i wymagań stanowiskowych został uzupełniony piktogramami, pozwalającymi szybko zorientować, do której grupy należy określona roślina.Dobra propozycja dla początkujących ogrodników.

 • 29,90 zł

  Któż z nas nie chciałby, aby siane czy sadzone przez nas rośliny rosły jak najszybciej?Bujną zieleń otoczenia uzyskamy w błyskawicznym tempie, jeśli zastosujemy się do wskazówek zawartych w książce ogrodniczej „Rośliny szybko rosnące. Gatunki i uprawa”. Szybko rosnące rośliny to nie tylko rośliny jednoroczne, ale również trawy i byliny, krzewy i drzewa, a więc jest z czego wybierać. Ma to szczególne znaczenie przy tworzeniu ogrodu od podstaw. Zielone żywopłoty odgradzające od otoczenia  i osłaniające inne rośliny przed wiatrem to często pierwsze nasadzenia. Informacje dotyczące pielęgnacji i ochrony roślin szybko rosnących zawarte w książce pozwolą nam szybko zazielenić ogród lub taras.  

 • 34,90 zł

  Żywopłot to istotny element ogrodu. Chroni przed hałasem i kurzem, osłania przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, wydziela poszczególne części ogrodu i jest doskonałym schronieniem dla drobnych zwierząt i ptaków. Jego charakter uzależniony jest między innymi od gatunków roślin, z których został stworzony.Książka „Żywopłoty. Rośliny pnące i osłonowe” pozwoli dobrać odpowiednie rośliny na żywopłot w Twoim ogrodzie i wskaże, w jaki sposób przystąpić do jego zakładania. Podpowie też, jak dbać, pielęgnować i przycinać rośliny oraz jak z roślin żywopłotowych ukształtować zielone rzeźby.Zwolennicy żywopłotów znajdą tu zbiór najważniejszych informacji i porad.  

 • 29,99 zł

  Czy chcielibyśmy uprawiać rośliny mało wymagające, łatwe w uprawie i odporne na choroby i szkodniki? Z pewnością większość z nas tak. Dzikie krzewy owocowe to obietnica sukcesu uprawowego nawet dla najmniej uzdolnionych ogrodników. Bardziej uzdolnieni od dawna mają je w swoich ogrodach, ponieważ doceniają walory ich owoców i pierwotne piękno.Najważniejsze gatunki dzikich krzewów owocowych zostały przedstawione w książce „Dzika róża, czarny bez”, należącej do serii „Mój ogród”. Tytuł poradnika może być mylący – zaprezentowano gatunki nie tylko tytułowe, ale także inne, bardzo ciekawe krzewy: aronię, świdośliwę, derenia jadalnego, nieszpułkę, rokitnika, różne gatunki i odmiany jarzębu, a także śliwę tarninę, jałowiec pospolity, głóg, żurawinę, borówkę i mniej znane wiciokrzew siny, morwę białą oraz śliwę wiśniową. Owoce wszystkich tych krzewów są jadalne i wyjątkowo bogate w witaminy i sole mineralne.Poradnik omawia wymagania roślin oraz zasady ich uprawy i pielęgnacji. Podaje także często zapomniane przepisy na przetwory - dżemy, konfitury, nalewki, wina - które z pewnością urozmaicą kuchnię.Zalety dzikich krzewów owocowych są bezsporne. Warto dostrzec je i powrócić do starej tradycji uprawy.

 • 29,90 zł

  Ten zwięzły przewodnik podpowiada, w jaki sposób, wykorzystując strzyżenie krzewów ozdobnych, zrealizować swoje pomysły na oryginalny ogród.Książka przedstawia inspirujące pomysły i instruuje, jak je zrealizować. Opisuje style kształtowania roślin, projekty przycinania żywopłotów, strzyżenie form geometrycznych i innych, bardziej skomplikowanych rzeźb. W części leksykonowej poradnik przedstawia najbardziej odpowiednie do strzyżenia rośliny.Poradnik pomoże początkującym ogrodnikom przekonać się, że kształtowanie roślin może być wielką przyjemnością i życiową pasją. Doświadczonych utwierdzi w przekonaniu, że dobrze przystrzyżone rośliny są niezwykłą ozdobą każdego ogrodu.

 • 24,90 zł

  Jeśli chcesz, aby twój ogród był oryginalny i niepowtarzalny, nie przypominał ogrodu rodziny, znajomych czy sąsiadów, sięgnij po narzędzia tnące i uformuj rzeźby z roślin.Poradnik „Dekoracyjne cięcie krzewów” zachęca do formowania krzewów i nadawania im niezwykłego kształtu przy wykorzystaniu różnych technik – podcinania, spinania, skręcania, podwiązywania. Specjalnie dobrane gatunki roślin, o których znajdziemy tu informacje, bardzo dobrze znoszą te zabiegi. Mogą być przycinane z wolnej ręki albo przy użyciu specjalnych szablonów, które zaprezentowano w książce. Pokazane zostały również narzędzia tnące najlepiej sprawdzające się przy cięciu różnych roślin.Całość ilustrowana wieloma zdjęciami i schematycznymi rysunkami przybliżającymi problematykę ozdobnego cięcia krzewów.