Brak produktów
Niechciane przez nas szkodniki niszczą przedmioty w domu i ogrodzie, zagrażają naszemu zdrowiu, zdrowiu naszych zwierzęcych pupili czy roślinom w ogrodzie.Poradnik „Szkodniki w domu i w ogrodzie" to kompendium wiedzy na temat zwalczania 120 gatunków najczęściej występujących w sąsiedztwie człowieka owadów, gryzoni, pajęczaków i innych szkodników. Zawiera opisy i zdjęcia poszczególnych gatunków, informacje na temat ich szkodliwości oraz sposobów ich zwalczania. Wskazuje sposoby zarówno ekologiczne, jak i mechaniczne i chemiczne. Przy wykorzystaniu tej wiedzy dom i ogród powinny być wolne od szkodników.
Piękny ogród to nie tylko zdrowe, zadbane rośliny, ale również elementy architektury – altany, ścieżki, murki, ławki – które wyznaczają części ogrodu i nadają im określony charakter.Poradnik „Mała architektura ogrodowa” wprowadza czytelnika w tematykę wykonywania architektonicznych aranżacji w ogrodzie. Przedstawia możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół domu w taki sposób, aby każda z funkcji ogrodu mogła zostać uzyskana w możliwie prosty sposób.Porady zostały uzupełnione zdjęciami.
Zielone ściany odgradzające wnętrza ogrodów od hałasu, spalin i oczu sąsiadów są współcześnie bardzo popularne.W książce „Żywopłoty” zaprezentowanych zostało czternaście gatunków iglaków, sześć gatunków drzew liściastych i czternaście gatunków krzewów liściastych, które z powodzeniem można zastosować jako żywopłoty. Dobranie gatunku odpowiedniego do gleby i stanowiska w naszym ogrodzie pozwoli na uniknięcie późniejszych problemów z chorobami roślin i pozwoli uzyskać piękne, żywe ściany zieleni.
Znane w kuchni i medycynie od lat zioła przeżywają renesans. Aromatyczne potrawy z ich udziałem ponownie zdobywają nasze serca i żołądki, a napary leczą w trakcie przeziębień.„Zioła” to doskonała pozycja dla wszystkich interesujących się przyrodą i naturalnymi metodami leczenia i przyprawiania dań. Zawiera opisy 86 roślin zielarskich. Na charakterystykę każdej rośliny składają się: podanie informacji o innych nazwach, opis własności fizycznych, występowanie, informacje o wykorzystywanym surowcu oraz zastosowanie w apteczce i kuchni. Przy wielu roślinach podane zostały też przepisy na konkretne potrawy lub nalewki oraz ciekawostki. Książkę wzbogacają informacje o historii ziołolecznictwa i rady, w jaki sposób zbierać, suszyć i przygotowywać z ziół preparaty lecznicze pod różnymi postaciami.Książka powinna zagościć na półce każdej pani domu.
Drobne krzewinki, które dodają smaku każdej potrawie, można uprawiać praktycznie wszędzie. Nada się do tego zarówno balkon, jak i kuchenny parapet, chociaż prawdziwe bogactwo aromatu i smaku osiągają zioła w przydomowym ogródku.Zioła przedstawione w poradniku „Zioła w ogródku” są mało wymagające. Nie potrzebują szczególnych warunków ani sposobów uprawy, dlatego można polecić je nawet zupełnie początkującym ogrodnikom. Z pewnością ich zastosowanie w kuchni podniesie walory smakowe i zdrowotne potraw, a jeśli ktoś zechce wykorzystać ich wielką siłę, może również tworzyć na bazie ziół ekologiczne środki ochrony roślin.Książka jest zbiorem najważniejszych informacji na temat uprawy kilkudziesięciu gatunków roślin zielarskich. Zawiera także wskazówki na temat zakładania ogrodu ziołowego oraz pozyskiwania i konserwacji ziół.
„Poradnik miłośnika ptaków” powinien zainteresować każdego początkującego ornitologa, który chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o skrzydlatych mieszkańcach miast, parków, lasów i łąk.Książka zawiera podstawowe informacje na temat równych gatunków ptaków. Opisuje ich wygląd, występowanie i siedlisko, podaje informacje o gniazdowaniu i odżywianiu. W tabeli przedstawia dane liczbowe odpowiadające opisywanym gatunkom ptaków, a na wykresie prezentuje rozkład ich rocznej aktywności - terminy gniazdowania, zimowania, odlotów i przylotów danego gatunku. W poradniku znajdziemy również informacje na temat interesujących zwyczajów ptaków.
Na grzyby lubi chodzić wiele osób, więcej niż później je jeść. Ta prawidłowość potwierdza, że być może najważniejszym elementem grzybobrania jest uczestnictwo w spacerze po lesie. Element rywalizacji między grzybiarzami również ma znaczenie – piękne okazy grzybów wspominane są jeszcze przez wiele dni po zbiorze. Najważniejszą rzeczą w grzybobraniu jest jednak to, aby zebrane grzyby były smaczne i nie spowodowały dolegliwości zdrowotnych. „Ilustrowany leksykon grzybów w Polsce” zawiera pełna listę grzybów jadalnych spotykanych w Polsce. Znajdziemy tu informacje na temat 360 gatunków grzybów, które jednocześnie zostały zaprezentowane na fotografiach ukazujących je w naturalnym środowisku. Oprócz informacji na temat miejsc występowania będziemy mogli także poczytać o sposobach przyrządzania grzybów i ich walorach smakowych.Wiedza zawarta w książce została zweryfikowana przez certyfikowanego grzyboznawcę.
Obserwacja ptaków pozwala na poznawanie przyrody w jej najpiękniejszym wydaniu – pełnej życia, kolorowej, w ruchu.„Atlas ptaków Polski” prezentuje kilkadziesiąt gatunki ptaków spotykanych w polskich ogrodach i miejskich parkach. Każdy z nich został opisany pod względem wyglądu, preferowanych siedlisk, rodzaju pokarmu, zachowań rozrodczych i zasięgu występowania w Polsce. O każdym z nich podane zostały również ciekawe informacje, które przybliżają dany gatunek. Ptaki zostały zaprezentowane na kolorowych fotografiach, tak aby początkujący ornitolog nie miał problemu z prawidłowym rozpoznaniem obserwowanego ptaka. Książka przeznaczona jest dla młodych obserwatorów życia ptaków.
Ogród to zmieniające się kolory i zapachy, różne pokroje i faktury roślin, słońce, woda i wiatr. Nawet najpiękniejszy ogród nie jest jednak wart zachodu, jeśli nie ma w nim zwierząt. Dopiero ich obecność sprawia, że zielona przestrzeń staje się pełna życia.Książka „Zwierzęta w ogródku” zwraca uwagę na ten bardzo ważny aspekt posiadania ogrodu. Opisuje i podpowiada, jak stworzyć przyjazną dla zwierząt przestrzeń. Ptaki, owady, jeże, wiewiórki, nietoperze, gady, płazy i ryby mogą mieć w naszych ogrodach doskonałe warunki do życia, o ile będziemy pamiętać o nieużywaniu chemicznych środków ochrony roślin. Ogród tętniący życiem odwdzięczy się nam z pewnością.
Owoce z własnej uprawy są zdrowe i smaczne. Aby ich uprawa przyniosła obfity plon, należy zapewnić im jak najlepsze warunki i prowadzić właściwe zabiegi pielęgnacyjne.W poradniku „Krzewy i drzewa owocowe” znajdziemy podstawowe informacje na temat zasad uprawy i sposobów pielęgnacji najpopularniejszych w naszym klimacie drzew, krzewów owocowych i pnączy. Poznamy ich wymagania, wskazówki dotyczące uprawy, przycinania i zastosowania owoców. Dodatkowo większość opisów została uzupełniona przepisami na smaczne przetwory.Warto pamiętać, że drzewa i krzewy owocowe są wskazane w ogrodach nie tylko dlatego, że ich owoce możemy spożytkować na przetwory. W okresie kwitnienia i owocowania stanowią także prawdziwą ozdobę ogrodów, a ich owoce pozostawione na zimę dają pożywienie ptakom.
Późne lato i jesień to najlepszy czas na zbieranie grzybów. Miłośnicy grzybobrania ruszają do lasu i tylko od ich wiedzy i doświadczenia zależy, czy zbiory będą dobre dla zdrowia.„Atlas grzybów” zawiera informacje o jadalnych, niejadalnych, trujących i będących pod ochroną gatunkach grzybów występujących w naszych lasach. Znajdziemy tu opisy wyglądu i miejsc występowania stu sześćdziesięciu pięciu gatunków grzybów oraz sposobów ich oznaczania. Opisywane grzyby zostały zaprezentowane na fotografiach, co z pewnością ułatwi ich identyfikację w lesie.Książka będzie pomocna dla każdego miłośnika spacerów po lesie w poszukiwaniu pięknych i smacznych grzybowych okazów.
Uprawa roślin w pojemnikach ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników. W donicach można uprawiać, kwiaty, warzywa, krzewy, a nawet drzewa. Fakt, że pojemniki są mobilne i można je przestawiać w dowolne miejsce przyczynia się do uprawy nawet bardo wymagających gatunków.Poradnik „Rośliny w pojemnikach” to przegląd najbardziej popularnych roślin, których uprawę można prowadzić na powierzchni mniejszej niż ogródek. Książka zawiera też wskazówki dotyczące sposobów pielęgnacji roślin pojemnikowych i podpowiada sprawdzone sposoby na to, aby nasz ogródek w donicach był zdrowy i piękny.
W ogrodzie obok pięknych kwiatów i drzew oraz owocowych uwagę zwracają krzewy i drzewa ozdobne.Ich niewątpliwą zaletą jest także to, że osłaniają przed hałasem, wiatrami i zanieczyszczeniem, a ptakom i zwierzętom zapewniają schronienie i pożywienie.Książka „Krzewy i drzewa ozdobne” prezentuje te spośród drzew i krzewów, które stanowią o pięknie naszych ogrodów. Opisuje ich wymagania i potrzeby związane z glebą i wyborem miejsca oraz prezentuje rośliny na zdjęciach.
Zadbany ogród cieszy piękna zielenią i kolorowymi kwiatami, a jesienią daje obfity plon. Jednak by można było liczyć na taki efekt, należy dbać o ogród przez cały rok.„Kalendarz ogrodniczy” przypomina o najważniejszych pracach do wykonania w poszczególnych miesiącach roku w ogrodzie. Znajdziemy tu informacje o pracach czekających nas na rabatach ozdobnych, w sadzie, ogrodzie warzywnym i oczku wodnym. Książka zawiera również porady ekologiczne oraz wykaz terminów kwitnienia różnych roślin. Może to pomóc w zaprojektowaniu nasadzeń i sprawić, że nasz ogród będzie piękny przez cały rok.Pozycja szczególnie przydatna osobom mającym kłopot z zachowaniem systematyczności prac –przypomni o tym, co jest do zrobienia.
Balkony i tarasy są świetnym miejscem do uprawy roślin. Nawet na małej przestrzeni możliwe jest utworzenie pięknego, zielonego miejsca wypoczynku.Poradnik „Kwiaty balkonowe i tarasowe” prezentuje rośliny przeznaczone do uprawy na balkonach i tarasach w miejscach słonecznych i cienistych. Taki podział gatunków pozwala na zastosowanie ich we właściwym dla nich miejscu. Autor przedstawia opis rośliny, jej wymagania i warunki uprawy. Informacje o kwiatach uzupełniają zdjęcia.Ukwiecony balkon lub taras jest pięknym uzupełnieniem mieszkania czy domu. Warto zadbać o tę przestrzeń.
Rośliny w mieszkaniu stanowią element nie tylko ozdobny, ale również pozytywnie wpływaj na nasze samopoczucie i psychikę.W książce „Rośliny ozdobne. Encyklopedia” zaprezentowane zostały popularne i nie sprawiające większych kłopotów w uprawie rośliny pokojowe i balkonowe. Opis i charakterystyka obejmuje ponad 150 gatunków i odmian. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, owocach i kwiatach, storczyki, palmy i paprocie, kaktusy, sukulenty, a także rośliny oryginalne. Informacjom o stanowisku, glebie, podłożu, sposobie pielęgnacji i ochronie przed chorobami i szkodnikami oraz o przesadzaniu i rozmnażaniu towarzyszą zdjęcia prezentujące poszczególne gatunki.Książka w części ogólnej zawiera także zbiór wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego stanowiska dla roślin w domu, sposobów nawożenia, przesadzania i rozmnażania. Tym, którzy borykają się z problemem chorób i szkodników na roślinach, autor podpowiada, jakich środków chemicznych użyć oraz jak samodzielnie zrobić ekologiczne preparaty pozwalające pozbyć się szkodników.
Aby rośliny w ogrodzie cieszyły nasze oczy i dawały obfity plon, należy zadbać o ich zdrowie. Pomoże w tym książka „Choroby i szkodniki roślin”.Poradnik wskazuje chemiczne grupy środków ochrony roślin oraz ekologiczne sposoby eliminacji chorób i szkodników. Podpowiada, jak zwalczać pasożyty roślin, krety i ślimaki oraz jak chronić zbiory przed ptakami. Zwraca uwagę na rolę pożytecznych owadów, które są wielkimi sprzymierzeńcami człowieka w walce o zachowanie i utrzymanie zdrowia roślin. W drugiej, szczegółowej części poradnika znajdziemy ilustrowane fotografiami opisy najczęściej występujących w naszych ogrodach chorób roślin.
Jeśli ktoś rozpoczyna przygodę z warzywami w swoim ogrodzie, to ta pozycja przeznaczona jest dla niego.Poradnik „Warzywa w ogrodzie” jest zbiorem podstawowych informacji na temat uprawy warzyw w przydomowym ogródku. Zawiera wskazówki na temat zakładania warzywnika i sposobów, w jaki można to robić, stosowania właściwego sąsiedztwa, płodozmianu i zmianowania. Znajdziemy tu również informacje o zasadach nawożenia i nawadniania roślin oraz ich ochrony przed chorobami i szkodnikami.W drugiej części poradnika omówione zostały po d względem wymagań, uprawy, zbioru i przechowywania rośliny warzywne.
Rośliny iglaste pozwalają stworzyć ogród, który będzie cieszył zielenią czy przez cały rok. Ich innymi niewątpliwymi zaletami jest to, że stanowią doskonałą barierę przed wiatrem i oczami sąsiadów, ograniczają hałas i zanieczyszczenie powietrza, a także stanowią świetne miejsce gniazdowania i przebywania małych ptaków.W zwięzłym poradniku „Iglaki. Katalog roślin” przedstawiono najbardziej popularne gatunki drzew i krzewów iglastych, których uprawa z powodzeniem może być prowadzona w polskich ogrodach. Podano informacje na temat wymagań roślin, warunków uprawy i sposobów ich pielęgnacji oraz zastosowania. Opisy uzupełniaj zdjęcia, które dają wyobrażenie o roślinie.
Pszczelarstwo od wieków zajmuje człowieka. W dawnych czasach bartnicy pozyskiwali miód od dzikich pszczół zasiedlających stare pnie drzew. Dzisiaj, w dobie nowoczesności, pszczelarstwo jest zdecydowanie bardziej rozwinięte, chociaż sam proces tworzenia miodu przez pszczoły zupełnie się nie zmienił.„Wielka encyklopedia pszczelarstwa” jest kompendium wiedzy na temat prowadzenia pasieki. Zawiera informacje, jak założyć pasiekę i dbać o nią, jakie rośliny zapewnić pszczołom i jak pielęgnować te pożyteczne owady, aby tworzyły zdrowy miód. Praktyczne rady zawarte w książce z pewnością pomogą osobom rozpoczynającym pracę z pszczołami, ale będą również pomocne tym, którzy prowadzą już pasiekę. Wieloletnie doświadczenie autorów w tej dziedzinie sprawia, że ich podpowiedzi stanowią cenne źródło wiedzy na temat pszczelarstwa.Bogato ilustrowana encyklopedia opisuje także życie i biologię pszczół. Jeśli chcecie zdobyć istotne wiadomości o pszczołach, ich życiu i organizacji pszczelich rodzin, ta książka będzie najlepsza.
Dom wypełniony zielenią może być prawdziwą oazą.„Doniczkowe rośliny ozdobne” prezentują na zdjęciach kilkadziesiąt roślin. Są wśród nich takie, które mają ozdobne liście, kwiaty albo owoce, palmy i paprocie, storczyki, kaktusy i sukulenty. Opis każdej rośliny zawiera informacje na temat jej wymagań, sposobu pielęgnacji oraz wskazówki dotyczące zachowania w przypadku ataku choroby.Uprawa roślin doniczkowych jest bardzo miłym hobby. Może stać się początkiem wielkiej przygody z naturą w każdym jej przejawie.
Nic tak w ogrodzie nie cieszy oczu, jak kolorowe kwiaty.Kwiaty jednoroczne, dwuletnie i wieloletnie przedstawione w poradniku „Kwiaty ozdobne” mogą być uprawiane w każdym polskim ogrodzie. Warunkiem powodzenia uprawy jest dobranie właściwej rośliny na odpowiednie stanowisko i prawidłowa jej pielęgnacja. Większość roślin polecana w tym poradniku nie sprawia kłopotów uprawowych. Zaprezentowane rośliny zostały podzielone na dwie kategorie. W pierwszej znajdziemy rośliny o ozdobnych kwiatach, w drugiej pomieszczone zostały te, które mają ozdobne liście. Przy każdej roślinie podany został krótki opis oraz wskazania dotyczące stanowiska, gleby oraz uprawy.
Woda wprowadza do ogrodu życie. Wpływ oczka czy stawu wodnego w ogrodzie trudno przecenić.W poradniku „Rośliny wodne” zebrane zostały podstawowe informacje na temat kilkudziesięciu najpopularniejszych roślin wodnych. Ich uprawa w naszym klimacie udaje się bez problemu, a dzięki prawidłowej opiece rośliny mogą cieszyć nasze oko i pozytywnie wpływać na cały ogród. Książka zawiera również informacje na temat pielęgnacji roślin w oczku wodnym lub stawie.
Wszyscy wiemy, ile radości daje obcowanie z naturą. Książka „Cztery pory roku w ogrodzie” przekonuje, że ta radość może być jeszcze większa, jeśli obcujemy z naturą we własnym ogrodzie. Samodzielnie wykonane prace dają satysfakcję i nierzadko napawają zasłużoną dumą.Poradnik przeznaczony jest dla tych, którzy zamierzają poznać tajniki zajmowania się ogrodem od podstaw. Informuje, jak zaprojektować ogród, jakimi narzędziami posługiwać się przy jego uprawie, jak wyeliminować choroby i szkodniki, jak dbać o ogród w każdej porze roku. Przegląd gatunków roślin polecanych do polskich ogrodów pokazuje ich odmienność na tle tradycyjnych ogrodów angielskich, francuskich, japońskich i chińskich.Odpowiednie rozplanowanie prac, do czego zachęca autorka, pomaga prawie bez wysiłku zrealizować ogrodowe zamierzenia.
„Poradnik pszczelarza” przeznaczony jest dla osób, które mają pasiekę albo chcą ją dopiero założyć. Zawiera informacje, które młodemu miłośnikowi pszczół pozwolą rozpocząć pracę z tymi owadami, a doświadczonemu pszczelarzowi pomogą uzupełnić i usystematyzować wiedzę. Książka zawiera cenne, praktyczne wskazówki autora, wieloletniego posiadacza pasieki. Życie pszczół i ula przedstawione zostało przy wykorzystaniu nie tylko sprawdzonej w praktyce wiedzy, ale również wielu interesujących ciekawostek z życia i biologii tych pożytecznych owadów. Prowadzenie pasieki zostało wpisane w kalendarz prac niezbędnych do wykonania, co dobrze organizuje treści i stanowi duże ułatwienie przy planowaniu czynności niezbędnych do wykonania. Całość uzupełniają zdjęcia pozwalające nie tylko poznać i zrozumieć pszczoły, ale także zachwycić się ich niezwykłością.
Wszyscy wiemy, ile radości daje obcowanie z naturą. Książka „Cztery pory roku w ogrodzie” przekonuje, że ta radość może być jeszcze większa, jeśli obcujemy z naturą we własnym ogrodzie. Samodzielnie wykonane prace dają satysfakcję i nierzadko napawają zasłużoną dumą.Poradnik przeznaczony jest dla tych, którzy zamierzają poznać tajniki zajmowania się ogrodem od podstaw. Informuje, jak zaprojektować ogród, jakimi narzędziami posługiwać się przy jego uprawie, jak wyeliminować choroby i szkodniki, jak dbać o ogród w każdej porze roku. Przegląd gatunków roślin polecanych do polskich ogrodów pokazuje ich odmienność na tle tradycyjnych ogrodów angielskich, francuskich, japońskich i chińskich.Odpowiednie rozplanowanie prac, do czego zachęca autorka, pomaga prawie bez wysiłku zrealizować ogrodowe zamierzenia.