Wydawnictwo Hachette

 • 41,90 zł

  Nasze rośliny, zarówno ogrodowe, jak i tarasowe, balkonowe i domowe, mogą być zaatakowane przez szkodniki i choroby przez cały okres wegetacyjny. Jeśli nie będziemy uważni i w porę nie dostrzeżemy zagrożenia, możemy je bezpowrotnie stracić.Książka opisuje najczęściej występujące choroby i szkodniki roślin. Na przeszło 120 zdjęciach pokazuje skutki zaatakowania różnych gatunków roślin i wskazuje sposoby zwalczania chorób. Opisuje środki ochrony roślin i metody ich stosowania.Poradnik dotyczący ochrony roślin powinien znajdować się w każdej ogrodniczej biblioteczce.

 • 41,90 zł

  Ogrody różane, pełne zapachu i kolorów, są dla wielu wzorem ogrodu doskonałego. Bogactwo świata róż sprawia, że nawet znawcy tematu bywają zaskakiwani nowymi odmianami.W nowoczesnym przewodniku „Róże. Najpiękniejsze gatunki róż na każdą rabatę” znajdziesz zdjęcie, opis i charakterystykę ponad 480 godnych polecenia gatunków tych kwiatów, podzielonych według koloru i przynależności do jednej z grup: róż pnących, krzaczastych, okrywowych, rabatowych i wielkokwiatowych. Każdy z gatunków został krótko scharakteryzowany, opisano jego zastosowanie i wskazano rośliny, których towarzystwo uwydatni zalety danego gatunku.Dla miłośników róż książka niezastąpiona.

 • 20,90 zł

  Sekrety uprawy wonnych roślin dawniej znane były tylko wybranym. Teraz masz szansę poznać je i wykorzystać dla zdrowia swojej rodziny.„Aromatyczny ogród” to przewodnik po kilkudziesięciu roślinach, z których większość to pachnące zioła, ale część to warzywa, jak por czy seler. Książka jest zbiorem niezbędnych informacji dotyczących uprawy, zastosowania w medycynie i w kuchni aromatycznych przypraw. Oprócz wiadomości o właściwościach roślin i warunkach ich uprawy znajdziemy w niej oryginalne i ciekawe przepisy kulinarne.Nasze ogrody, balkony i tarasy mogą pachnieć nie tylko kwiatami.

 • 20,90 zł

  Nowy poradnik, który zawiera cenne rady i wskazówki dotyczące wyboru bylin oraz jak najlepszego ich zagospodarowania, zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie. Książka zawiera zbiór fiszek, w których opisano cechy charakterystyczne i wymagania poszczególnych rodzajów roślin. Wiele uwagi poświęcono również metodom uprawy: nawożeniu, podlewaniu i ochronie przed szkodnikami.

 • 43,90 zł

  Balkon to przedłużenie mieszkania. Na dodatek widać go z zewnątrz, zatem jest prawdziwą wizytówką mieszkańców.Nowocześnie wydana książka poradnikowa „Mój balkon” to kopalnia wiedzy na temat sposobów zaaranżowania przestrzeni balkonowej. Dotyczy nie tylko kwiatów, bo nie tylko one zdobią tę powierzchnię, ale także mebli i ozdób. Pomysły na niezwykłe zestawienia roślin i oryginalne dekoracje, jak chociażby dzwonek wiatrowy wykonany ze starych sztućców, pozwolą na ubarwienie każdego ogrodu.Jeżeli marzy Ci się wspaniały balkon, który będzie wyrażał Twoją osobowość i stanie się źródłem radości, sięgnij po tę książkę.

 • 20,90 zł

  Jakie rośliny wybrać do swojego mieszkania i jak sprawić, by były zdrowe i pięknie wyglądały? Zwięzły poradnik „Zieleń w moim domu” odpowiada na te pytania.Książka prezentuje ponad 100 gatunków i odmian roślin najczęściej uprawianych. Wymagania roślin zostały wskazane w postaci ikon, ułatwiających szybką orientację w temacie. Przy opisie każdej z roślin umieszczono praktyczne porady, korzystanie z których pozwoli cieszyć się pięknem rośliny przez długie lata.Książka jest dobrym wprowadzeniem w świat roślin doniczkowych.

 • 20,90 zł

  Rośliny gruboszowate, zwane inaczej sukulentami, stanowią zróżnicowany świat kształtów, barw i wielkości. Ma wielu zagorzałych zwolenników, a jedna z zalet tego świata to fakt, że przy odrobinie wiedzy odnajdzie się w nim nawet najbardziej leniwy ogrodnik. Sukulenty nie wymagają wiele pracy.W książce opisano i pokazano na zdjęciach ponad 150 gatunków i odmian roślin gruboszowatych. Oprócz tych, które są najbardziej popularne, zaprezentowano również bardzo rzadkie odmiany. Porady najlepszych ekspertów zawarte w książce pomogą uzyskać kwitnienie kaktusów, które jest niezwykle widowiskowe i zdrowy, wieloletni rozwój roślin.Hodowla kaktusów to wciągające hobby.

 • 41,90 zł

  Woda to źródło życie, a woda w ogrodzie to źródło życia szczególne. Każda istota w naszym ogrodzie będzie nam wdzięczna za umożliwienie kontaktu z wodą.Opis i ilustracje ponad 130 roślin brzegowych i przeznaczonych do oczka wodnego znajdziemy w poradniku „Oczka wodne.”Autorzy zajmują się nie tylko hodowlą roślin wodnych, ale także badaniami w zakresie hodowli i wykorzystania roślin bagiennych i wodnych oraz upowszechnianiem wiedzy na temat uprawy przyjaznej dla środowiska z uwzględnieniem pożytecznych zwierząt w aranżacji przestrzeni i roślin. Ich wiedza pozwoliła na zaprezentowanie propozycji roślin dla każdej lokalizacji i głębokości wody, poczynając od roślin strefy ogrodu, przez strefę brzegową, bagienną, strefę wody płytkiej, po strefę wody głębokiej. Praktyczny, nowoczesny układ przewodnika, oparty na podziale według koloru kwiatów umożliwia szybkie odszukanie informacji. Obok charakterystyki danego gatunku pojawia się zawsze informacja o zalecanych roślinach towarzyszących. Portrety roślin zaprezentowano w rozdziale o tym samym tytule.Książka pomaga zrozumieć zależności pomiędzy roślinami występujące nawet w najmniejszym oczku wodnym i stanowi wyczerpujące kompendium wiedzy o roślinach wodnych i przybrzeżnych.

 • 15,90 zł

  Wśród roślin w naszych ogrodach znajdziemy te, które pięknie wyglądają w ciągu całego roku, ale naszą uwagę na pewno zwrócą takie, które doskonale wyglądają zimą – gdy świat roślin wydaje się szary i nieciekawy.Zielenią roślin można cieszyć się w ogrodzie przez cały rok. Poradnik „Rośliny zawsze zielone” pokazuje między innymi takie rośliny, jak bukszpan, bluszcz, różanecznik, kalina i inne liściaste, ponieważ rośliny zimozielone to nie tylko iglaki. Te ostatnie również znajdziemy w książce, jednak są one tu nie pierwszoplanowe. Poradnik prezentuje rośliny, którymi można zagospodarować ogrody, balkony i tarasy. Omawia zasady sadzenia, pielęgnacji i cięcia oraz podpowiada, jak ciekawie zaaranżować przestrzeń przy wykorzystaniu wiecznej zieleni.

 • 41,90 zł

  Dobór odpowiednich roślin do stanowiska, na którym będą rosły to podstawa sukcesu. Tylko rośliny akceptujące warunki, jakie im zapewnimy, będą rozwijały się prawidłowo.Poradnik „Co gdzie sadzić” radzi, jakie gatunki i odmiany sadzić na różnych stanowiskach: w cieniu, w półcieniu, w słońcu, na glebie wilgotnej i suchej, wapiennej i kwaśnej. Wybór roślin bardzo ułatwiają praktyczne tablice zawierające zdjęcia roślin. Pozwalają zestawiać kwiaty o różnym pokroju i fakturze liści w odpowiednie pod względem rozmiaru i koloru kompozycje.Jeśli zamierzasz urządzić swój pierwszy ogród lub przebudować ogród już istniejący, poradnik będzie ci bardzo pomocny.

 • 41,90 zł

  Czy znacie to uczucie, które pojawia się, kiedy mimo troskliwej opieki nasze rośliny niedomagają albo niszczeją? Porady ekspertów pozwolą uniknąć takiej sytuacji.Bardzo interesujący poradnik „Rok w ogrodzie. Ogród bez tajemnic przez cały rok” zbudowany jest na zasadzie pytań i odpowiedzi. W poszczególnych działach, które dotyczą różnych pór roku i różnych roślin, eksperci odpowiadają na pytania zadawane przez zatroskanych właścicieli ogrodów, polecają sprawdzone metody pielęgnacji roślin i przedstawiają wypróbowane, czasami zapomniane już sposoby pomocy roślinom.Książka będzie pomocna również pod względem emocjonalnym: po jej przeczytaniu na pewno nie będziesz miał wrażenia, że wszystkie plagi spadają wyłącznie na Twoje uprawy. To, poza konkretną pomocą, zapisaną w postaci porad na kartkach tej książki, dla niektórych może być pocieszające.

 • 89,90 zł

  Zestaw prezentowy „Świat storczyków” to doskonały pomysł na uhonorowanie osoby lubiącej uprawę kwiatów doniczkowych, a w szczególności cieszących się coraz większą popularnością storczyków.W książce zaprezentowanych zostało 40 najczęściej spotykanych w naszych mieszkaniach gatunków storczyków. Informacje związane z ich wymaganiami są na tyle szczegółowe, że pozwolą śmiało przystąpić do uprawy tych niezwykłych kwiatów. Dołączone do książki  narzędzia ogrodnicze z pewnością pomogą w utrzymaniu w dobrym zdrowiu również innych kwiatów doniczkowych.Podarunek piękny i praktyczny.

 • 29,90 zł

  Bonsai potrafi odmienić każde wnętrze. Być może właśnie dlatego ta stara japońska szuka uprawy roślin zyskała na całym świecie tylu zwolenników.Tworzenie pejzaży w miniaturze, którymi w istocie są bonsai, rozpoczyna się od wyboru rośliny, mającej podlegać formowaniu. Od jej gatunku, wyglądu wyjściowego i zdrowia zależy w dużej mierze efekt, do uzyskania którego będziemy zmierzali. Bonsai można formować z wielu gatunków roślin i w wielu różnych stylach. Prawidłowo wykonane formowanie nie jest obciążeniem dla rośliny. Musimy jednak pamiętać, że rosnące w pojemnikach drzewka, które w naturze osiągnęłyby zdecydowanie większe rozmiary, są zupełnie od nas zależne. Trzeba o nie dbać, a im lepiej zrozumiemy, jak funkcjonują i jak rosną, tym łatwiej nam to przyjdzie. Sztuka bonsai to dziedzina wymagająca zarówno wiedzy, jak i umiejętności, ale jeśli tylko jesteśmy cierpliwi i umiemy oczekiwać na efekty własnych starań, to fachową wiedzę możemy nabyć z książek, a umiejętności wyszkolić w działaniu. Dla chcącego nie ma nic trudnego.