Brak produktów
Podstawą urządzenia ogrodu zgodnego z naturą jest zrozumienie rządzących nią praw, a także - co jest równie istotne - poznanie wyglądu i zwyczajów zwierząt żyjących w danej okolicy, a także roślin, od których często są one zależne. Bez tej wiedzy nasze wysiłki nigdy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Nie należy bać się zwierząt - nawet te powszechnie nielubiane, jak pająki, mają w przyrodzie niezwykle ważne miejsce i nie da się ich usunąć bez trudnych do przewidzenia następstw. Czytajmy więc nie tylko książki przedstawiające nam ogrody jak z bajki, ale czasem weźmy do ręki książkę o tym, jak żyją zwierzęta i rośliny w naszym najbliższym, naturalnym otoczeniu. Zrozumienie ich zwyczajów jest bowiem podstawą nie tylko założenia ogrodu zgodnego z odwiecznymi prawami natury, ale też bazą do jakichkolwiek poczynań ekologicznych. Świat roślin i zwierząt w naszym ogrodzie i na otaczającym go terenie jest siecią wzajemnych zależności, których pozostawienie w stanie możliwie nienaruszonym jest właśnie postępowaniem proekologicznym.Poradnik "Ekologiczny ogród" jest o tym, jak założyć i utrzymać ogród, rozwijający się zgodnie z prawami natury, taki, w którym choroby i szkodniki będą rzadkim i niezbyt groźnym przeciwnikiem.Celem książki jest edukacja, zwłaszcza zaś uświadomienie właścicielom ogrodów, jak wiele niezwykłych czasem roślin i zwierząt może żyć w obrębie ich ogrodu, często nie rzucając się w oczy, i jak ważne dla nas ludzi jest zachowanie ich...
Całoroczna uprawa warzyw w domu jest możliwa. W Europie Zachodniej to nowy trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników.Pierwszą polską publikacją na ten temat jest książka "Ogródek w doniczkach", która opisuje możliwości założenia warzywnika na przykład na parapecie własnej kuchni lub na balkonie. Podpowiada, jakie zastosować podłoże, pojemniki i gatunki roślin, aby uzyskać obfity, zdrowy plon w postaci świeżych warzyw.
Pięknie wydany, praktyczny poradnik dla początkujących (i nie tylko) miłośników sztuki ogrodniczej. Niewiele produktów smakuje tak dobrze, jak warzywa z własnego ogrodu. Nawet najmniejsza powierzchnia do uprawy warzyw i owoców bez nawozów daje dużo satysfakcji i jest źródłem zdrowych produktów. Przydomowe ogródki (a w wersji miejskiej – balkony i tarasy) wracają do łask. Sadzenie kwiatów i drzewek jest modne, zajmuje uwagę oraz czas nie tylko seniorów. Młodzi ludzie coraz częściej, dbając o zdrowie i sylwetkę, interesują się uprawą roślin, kupują akcesoria związane z ogrodnictwem, szukają też pomocnych publikacji – książka Jamesa Wonga jest dla nich idealną pozycją. James Wong prowadzi w telewizji brytyjskiej program zbliżony do polskiego programu „Maja w ogrodzie”. Poleca ekologiczne uprawy warzyw i owoców, znany jest z ciekawych aranżacji ogrodów.
Rośliny, które rosną w naszych ogrodach, w większości sami możemy rozmnażać.Techniki rozmnażania roślin to temat poradnika „Jak rozmnażać rośliny”. Na kilkuset stronach tej książki przedstawiono praktycznie wszystkie możliwości rozmnażania roślin: siew, rozmnażanie przez sadzonki, odkłady, szczepienie, rozmnażanie bulw, kłączy i cebul. Ilustrujące książkę zdjęcia bardzo dokładnie pokazują etapy prac i czynności niezbędne do wykonania, aby powstała nowa roślina. Odrębną część książki stanowi wykaz obejmujący ogromną liczbę roślin z opisem sposobu ich rozmnażania. Jeśli weźmie się pod uwagę, że jeszcze kilkanaście lat temu większość roślin w naszych ogrodach pochodziła z samodzielnej uprawy, to lepiej będzie można zrozumieć, ile doświadczenia zdobył autor, który rozmnażaniem roślin zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Jego rady są na wagę złota. W przenośni i dosłownie, bo samodzielnie rozmnażając rośliny można wiele zaoszczędzić.Książka jest prawdziwym źródłem sprawdzonej wiedzy.
Wydawać by się mogło, że ilu ogrodników, tyle ogrodów. To prawda, jednak prawdą jest też, że natura nie lubi marnotrawić roślin i nie pozwoli im rosnąć w miejscach dla nich nieodpowiednich, choćby wybrali je najznakomitsi ogrodnicy. Zresztą właśnie znawcy ogrodów raczej nie popełnią takiego błędu i nie skażą roślin na walkę o przetrwanie w niekorzystnych dla nich warunkach.„300 najlepszych roślin do każdego ogrodu” jest propozycją roślin na każde stanowisko. Znajdziemy tu podpowiedzi, jakie piękne i niekłopotliwe w uprawie rośliny posadzić w miejscach słonecznych, na nasłonecznionych tylko przez część dnia rabatach, w świetlistym cieniu, w cieniu, wśród kamieni, na piasku i na skalistych murkach oraz w miejscach mokrych – w wodzie lub w jej pobliżu. Każda roślina pokazana została na fotografii, a kolorystyczne posegregowanie warunków, do których dobierane są rośliny, ułatwia orientację.Bardzo przydatny katalog dla każdego miłośnika ogrodu.
Świat iglaków jest tak rozległy, że na poszczególnych kontynentach występują gatunki i odmiany, których próżno szukać gdzie indziej. Jednocześnie wśród dostępnych w określonych szerokościach geograficznych są takie, które mają właściwości i wygląd zbliżone do swoich odległych pobratymców. Nic tylko brać i sadzić.Najpopularniejsze gatunki iglaków w Polsce są tematem przewodnika „Iglaki”. Omówiono ich wygląd, wymagania glebowe, wodne, świetlne, odporność na mróz i podano istotne informacje charakterystyczne dla danego gatunku, mogące mieć znaczenie dla powodzenia uprawy. Oprócz roślin iglastych w książce przedstawiono zimozielone rośliny liściaste. Wszystkie gatunki zaprezentowano na tak pięknych fotografiach, że wzbudzają chęć wprowadzenia każdej z zaprezentowanych roślin do swojego ogrodu. Jodły, świerki, sosny, cisy, modrzewie, jałowce i żywotniki są powszechnie spotykane w naszych ogrodach, dlatego warto wiedzieć o nich coraz więcej.
Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule tego przewodnika jest prosta: rośliny należy przycinać tak, aby pięknie rosły i były zdrowe. Techniki i porady doświadczonego ogrodnika, autora tej książki, na pewno się do tego przyczynią. Sposobów cięcia roślin jest wiele. Należy dobierać je odpowiednio do gatunków roślin i efektów, jakie się chce uzyskać. Książka przedstawia krok po kroku, jak należy wykonywać czynność przycinania i prezentuje ją na fotografiach. W rozdziale, który zawiera wykaz roślin, opisane zostały szczegółowe wskazówki przycinania różnych gatunków.Cięcie pobudza rośliny do wzrostu. Wykorzystując zawarte w poradniku rady, będziemy mogli odmłodzić stare rośliny albo ukształtować nowe według własnego gustu i potrzeb.