Wydawnictwo Buchmann

 • 17,91 zł 19,90 zł

  Podstawą urządzenia ogrodu zgodnego z naturą jest zrozumienie rządzących nią praw, a także - co jest równie istotne - poznanie wyglądu i zwyczajów zwierząt żyjących w danej okolicy, a także roślin, od których często są one zależne. Bez tej wiedzy nasze wysiłki nigdy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Nie należy bać się zwierząt - nawet te powszechnie nielubiane, jak pająki, mają w przyrodzie niezwykle ważne miejsce i nie da się ich usunąć bez trudnych do przewidzenia następstw. Czytajmy więc nie tylko książki przedstawiające nam ogrody jak z bajki, ale czasem weźmy do ręki książkę o tym, jak żyją zwierzęta i rośliny w naszym najbliższym, naturalnym otoczeniu. Zrozumienie ich zwyczajów jest bowiem podstawą nie tylko założenia ogrodu zgodnego z odwiecznymi prawami natury, ale też bazą do jakichkolwiek poczynań ekologicznych. Świat roślin i zwierząt w naszym ogrodzie i na otaczającym go terenie jest siecią wzajemnych zależności, których pozostawienie w stanie możliwie nienaruszonym jest właśnie postępowaniem proekologicznym.Poradnik "Ekologiczny ogród" jest o tym, jak założyć i utrzymać ogród, rozwijający się zgodnie z prawami natury, taki, w którym choroby i szkodniki będą rzadkim i niezbyt groźnym przeciwnikiem.Celem książki jest edukacja, zwłaszcza zaś uświadomienie właścicielom ogrodów, jak wiele niezwykłych czasem roślin i zwierząt może żyć w obrębie ich ogrodu, często nie rzucając się w oczy, i jak ważne dla nas ludzi jest zachowanie ich...

 • 31,49 zł 34,99 zł

  Całoroczna uprawa warzyw w domu jest możliwa. W Europie Zachodniej to nowy trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników.Pierwszą polską publikacją na ten temat jest książka "Ogródek w doniczkach", która opisuje możliwości założenia warzywnika na przykład na parapecie własnej kuchni lub na balkonie. Podpowiada, jakie zastosować podłoże, pojemniki i gatunki roślin, aby uzyskać obfity, zdrowy plon w postaci świeżych warzyw.

 • 53,99 zł 59,99 zł

  Pięknie wydany, praktyczny poradnik dla początkujących (i nie tylko) miłośników sztuki ogrodniczej. Niewiele produktów smakuje tak dobrze, jak warzywa z własnego ogrodu. Nawet najmniejsza powierzchnia do uprawy warzyw i owoców bez nawozów daje dużo satysfakcji i jest źródłem zdrowych produktów. Przydomowe ogródki (a w wersji miejskiej – balkony i tarasy) wracają do łask. Sadzenie kwiatów i drzewek jest modne, zajmuje uwagę oraz czas nie tylko seniorów. Młodzi ludzie coraz częściej, dbając o zdrowie i sylwetkę, interesują się uprawą roślin, kupują akcesoria związane z ogrodnictwem, szukają też pomocnych publikacji – książka Jamesa Wonga jest dla nich idealną pozycją. James Wong prowadzi w telewizji brytyjskiej program zbliżony do polskiego programu „Maja w ogrodzie”. Poleca ekologiczne uprawy warzyw i owoców, znany jest z ciekawych aranżacji ogrodów.

 • 44,91 zł 49,90 zł

  Rośliny, które rosną w naszych ogrodach, w większości sami możemy rozmnażać.Techniki rozmnażania roślin to temat poradnika „Jak rozmnażać rośliny”. Na kilkuset stronach tej książki przedstawiono praktycznie wszystkie możliwości rozmnażania roślin: siew, rozmnażanie przez sadzonki, odkłady, szczepienie, rozmnażanie bulw, kłączy i cebul. Ilustrujące książkę zdjęcia bardzo dokładnie pokazują etapy prac i czynności niezbędne do wykonania, aby powstała nowa roślina. Odrębną część książki stanowi wykaz obejmujący ogromną liczbę roślin z opisem sposobu ich rozmnażania. Jeśli weźmie się pod uwagę, że jeszcze kilkanaście lat temu większość roślin w naszych ogrodach pochodziła z samodzielnej uprawy, to lepiej będzie można zrozumieć, ile doświadczenia zdobył autor, który rozmnażaniem roślin zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Jego rady są na wagę złota. W przenośni i dosłownie, bo samodzielnie rozmnażając rośliny można wiele zaoszczędzić.Książka jest prawdziwym źródłem sprawdzonej wiedzy.

 • 22,41 zł 24,90 zł

  Wydawać by się mogło, że ilu ogrodników, tyle ogrodów. To prawda, jednak prawdą jest też, że natura nie lubi marnotrawić roślin i nie pozwoli im rosnąć w miejscach dla nich nieodpowiednich, choćby wybrali je najznakomitsi ogrodnicy. Zresztą właśnie znawcy ogrodów raczej nie popełnią takiego błędu i nie skażą roślin na walkę o przetrwanie w niekorzystnych dla nich warunkach.„300 najlepszych roślin do każdego ogrodu” jest propozycją roślin na każde stanowisko. Znajdziemy tu podpowiedzi, jakie piękne i niekłopotliwe w uprawie rośliny posadzić w miejscach słonecznych, na nasłonecznionych tylko przez część dnia rabatach, w świetlistym cieniu, w cieniu, wśród kamieni, na piasku i na skalistych murkach oraz w miejscach mokrych – w wodzie lub w jej pobliżu. Każda roślina pokazana została na fotografii, a kolorystyczne posegregowanie warunków, do których dobierane są rośliny, ułatwia orientację.Bardzo przydatny katalog dla każdego miłośnika ogrodu.

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Świat iglaków jest tak rozległy, że na poszczególnych kontynentach występują gatunki i odmiany, których próżno szukać gdzie indziej. Jednocześnie wśród dostępnych w określonych szerokościach geograficznych są takie, które mają właściwości i wygląd zbliżone do swoich odległych pobratymców. Nic tylko brać i sadzić.Najpopularniejsze gatunki iglaków w Polsce są tematem przewodnika „Iglaki”. Omówiono ich wygląd, wymagania glebowe, wodne, świetlne, odporność na mróz i podano istotne informacje charakterystyczne dla danego gatunku, mogące mieć znaczenie dla powodzenia uprawy. Oprócz roślin iglastych w książce przedstawiono zimozielone rośliny liściaste. Wszystkie gatunki zaprezentowano na tak pięknych fotografiach, że wzbudzają chęć wprowadzenia każdej z zaprezentowanych roślin do swojego ogrodu.  Jodły, świerki, sosny, cisy, modrzewie, jałowce i żywotniki są powszechnie spotykane w naszych ogrodach, dlatego warto wiedzieć o nich coraz więcej.

 • 44,10 zł 49,00 zł

  Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule tego przewodnika jest prosta: rośliny należy przycinać tak, aby pięknie rosły i były zdrowe. Techniki i porady doświadczonego ogrodnika, autora tej książki, na pewno się do tego przyczynią. Sposobów cięcia roślin jest wiele. Należy dobierać je odpowiednio do gatunków roślin i efektów, jakie się chce uzyskać. Książka przedstawia krok po kroku, jak należy wykonywać czynność przycinania i prezentuje ją na fotografiach. W rozdziale, który zawiera wykaz roślin, opisane zostały szczegółowe wskazówki przycinania różnych gatunków.Cięcie pobudza rośliny do wzrostu. Wykorzystując zawarte w poradniku rady, będziemy mogli odmłodzić stare rośliny albo ukształtować nowe według własnego gustu i potrzeb.