Wydawnictwo Świat Książki

 • 53,10 zł 59,00 zł

  Bardzo obszerna, pięknie wydana książka, będąca kompendium wiedzy na temat rozmnażania roślin. W przejrzystym układzie alfabetycznym poznajemy tajniki siewu, rozmnażania przez sadzonki, rozłogi, odkłady, zasady szczepienia roślin doniczkowych, kwiatów letnich, bylin, drzew i krzewów, warzyw i ziół. Poznamy praktyczne, fachowe rady pozwalające szybko uzyskać zdrową młodą roślinkę. Uzyskamy informacje o narzędziach, pojemnikach, podłożach i stanowiskach stosowanych w rozmnażaniu roślin.Autorzy to doświadczeni praktycy, którzy rośliny traktują jak żywe istoty. Szacunek, jakim je darzą, ukryty jest między wierszami tej fascynującej opowieści o młodości, dojrzewaniu i odradzaniu się roślin, które dzięki ludzkiej pracy potrafią przetrwać nawet kilkaset lat.

 • 40,41 zł 44,90 zł

  Możliwość posiadania kawałka ogrodu nie jest dana każdemu. Większość z nas jednak może wykorzystać swoje ulubione rośliny do obsadzenia pojemników na balkonie czy choćby na parapecie.Poradnik prezentuje w szerokim wyborze rośliny przeznaczone do pojemników. Przedstawia ich sylwetki, odmiany i wymagania uprawowe oraz podpowiada, w jaki sposób je pielęgnować. Wyjaśnia, jaki wpływ ma na uprawę roślin ma rejon ich pochodzenia i warunki klimatyczne, w których rosną w naturze. Wprowadza również w tematykę zakładania ogrodów zimowych i omawia specyficzne zasady, którym podlega pielęgnacja roślin pojemnikowych. Zwraca szczególną uwagę na metody okrywania roślin i ich ochrony przed mrozem.Pięknie wydana książka może być inspirującym prezentem dla każdego miłośnika zieleni.

 • 44,10 zł 49,00 zł

  Rok ma 12 miesięcy i w każdym z nich jest coś do zrobienia w ogrodzie. Chcielibyśmy odpocząć w miesiącach zimowych, ale również wtedy powinniśmy pamiętać, że za strzepywanie z gałęzi mokrego, ciężkiego śniegu rośliny odwdzięczą się w okresie wegetacji.Poradnik prowadzi nas krok po kroku przez wszystkie miesiące. Opisuje zmiany, jakie w każdym z nich zachodzą w ogrodowych roślinach: drzewach i krzewach, różach, bylinach, roślinach skalnych, cebulowych i bulwiastych, wśród letnich kwiatów, warzyw, ziół, w sadzie, szklarni, stawie ogrodowym, na trawniku, a także na balkonie i tarasie.W rozdziałach dotyczących poszczególnych miesięcy przedstawiono bardzo przydatne wskazówki dotyczące prac i sposobów ich przeprowadzenia oraz wiele informacji na temat różnych gatunków roślin, metod ich pielęgnacji, rozmnażania, zapobiegania chorobom i szkodnikom. Książka to również prezentacja 480 portretów pięknych roślin ogrodowych.Bogato ilustrowany poradnik przeznaczony jest dla każdego ogrodnika. Będzie doskonała pomocą szczególnie dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ogrodem oraz dla tych, którzy lubią mieć spisane w jednym miejscu ważne rzeczy do wykonania. Jeśli będziemy dbać o nasze rośliny zgodnie z zaleceniami autorów, na pewno nie zapomnimy o żadnej niezbędnej do wykonania ogrodowej czynności.

 • 51,89 zł 57,65 zł

  Sztuka formowania krzewów i drzew powinna być bliska każdemu ogrodnikowi, pozwala bowiem zwiększyć plony i spowodować, że rośliny rosną zdrowe i piękne.Z poradnika dowiemy się, jak rosną rośliny i poznamy reguły ich wzrostu. Na pewno da to dobre podstawy do zrozumienia zasad cięcia i formowania roślin. Sposób postępowania przy przycinaniu i formowaniu roślin został w książce przedstawiony w podziale na drzewa iglaste, liściaste, drzewa i krzewy ozdobne, owocowe, róże, pnącza i żywopłoty. W poszczególnych grupach omówiono i pokazano na rysunkach oraz zdjęciach sposób przycinania konkretnych gatunków. Książka będzie doskonałą pomocą dla wszystkich hodowców roślin, gdyż zgodnie z tytułem o cięciu drzew i krzewów mówi bardzo wiele. 

 • 22,41 zł 24,90 zł

  Kiedy za oknem zimno i śnieg, z utęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki wiosny. Wychodzące z białego puchu zielone listki potrafią przyprawić o zawrót głowy miłośników natury.Rośliny cebulowe i bulwiaste zachwycają różnorodnością kolorów i form. Na przestrzeni lat hodowcy stworzyli tak wiele ich odmian, że każdy może swobodnie wybierać wśród ulubionych.Rośliny przedstawione w książce „Krokusy, tulipany, lilie” pogrupowane zostały według terminu kwitnienia. Taki podział pozwala na dobranie poszczególnych odmian, by zapewnić piękne kolory w ogrodzie przez całą wiosnę. Obok informacji o terminie kwitnienia i szczegółowych opisów najpiękniejszych roślin cebulowych i bulwiastych znajdziemy tu przydatne wskazówki na temat zasad zakupu cebul, przygotowania podłoża, sadzenia, rozmnażania i ochrony roślin. Z pewnością przydadzą się również wskazówki zawiązane z zasadami zestawiania kwiatów cebulowych i bulwiastych z innymi roślinami, tak aby tworzyły niezapomniane, harmonijne kompozycje.

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Ogród tworzymy dla siebie i swoich najbliższych. Często musimy pogodzić różne potrzeby i różne estetyki, by zadowolić wszystkich użytkowników i zdarza się nam zapomnieć o bardzo ważnej sprawie –najpiękniejsze ogrody to te, w których rośliny i zwierzęta czują się pełnoprawnymi użytkownikami. W poradniku „Nowy ogród naturalny” znajdziemy wskazówki, jak urządzić ogrody odpowiadające współczesnym wymaganiom. Z pewnością inspiracją posłużą pomysły na stworzenie ogrodu w miejscach nasłonecznionych, w których sprawdzą się rabaty żwirowe i stepowe oraz rabaty z odpowiednio dobranych roślin bylinowych. Bardzo ważne w ogrodzie miejsca wypoczynku i odprężenia, półcieniste i cieniste wymagają innych roślin. Woda wprowadza do ogrodu życie, podobnie jak ptaki, motyle i owady, które warto zaprosić poprzez specjalne nasadzenia.Według autorki, Simone Kern, ogród naturalny to miejsce bycia, a nie posiadania. Trudno nie zgodzić się z takim rozumieniem natury. Jeśli ogród naturalny, to taki, który jest przyjazny zarówno dla człowieka, jak i domowych oraz dzikich zwierząt.

 • 31,41 zł 34,90 zł

  Balkon to przedłużenie mieszkania i tak jak ono świadczy o mieszkańcach, tak i balkon wiele o nich mówi.„333 pomysły na piękny balkon” to interesująca opowieść nie tylko o balkonach, ale również o ludzkich upodobaniach. Są wśród nas bowiem tacy, którzy cenią przede wszystkim ascetyczną nowoczesność, ale także i tacy, dla których styl vintage jest kwintesencją piękna. Poradnik pokazuje, jak z prostych elementów stworzyć indywidualny wyraz i jak łączyć ze sobą różne elementy, aby nawzajem się dopełniały. Ogromna różnorodność roślin sprawia,  że praktycznie każdy balkon lub taras może wyglądać inaczej. Jeśli dołożymy do tego indywidualne, oryginalne elementy ozdobne, stworzymy niepowtarzalną przestrzeń, w której kompozycje roślinne mogą cieszyć nasze oczy nie tylko latem, ale przez cały rok.  

 • 35,91 zł 39,90 zł

  W naszych domach rośliny wprowadzają przyjazną atmosferę i pozwalają nam obcować z zielenią przez cały rok. Bogactwo roślin doniczkowych jest przeogromne i nie zawsze do końca orientujemy się, jaką roślinę hodujemy.„Leksykon roślin balkonowych i doniczkowych” jest doskonałym przewodnikiem po świecie roślin pojemnikowych, które zdobią nasze wnętrza i balkony. Ponad 670 kolorowych fotografii prezentuje rośliny pochodzące z różnych rejonów świata. W opisie znajdziemy nazwy polską i łacińską, pochodzenie, informacje dotyczące wyglądu, wymagań, pielęgnacji, rozmnażania, podatności na choroby i szkodniki. Interesującym i przydatnym dodatkiem są zestawienia roślin wymagających bardzo ciepłych stanowisk, stanowisk ciepłych i chłodnych, słonecznych i suchych, o dużej wilgotności powietrza oraz stanowisk cienistych.Niezastąpiona podręczna pomoc dla każdego miłośnika zieleni.

 • 35,91 zł 39,90 zł

  Rośliny rosnące na skale? Trudno sobie to wyobrazić, jednak są rośliny, które uwielbiają takie spartańskie warunki.Wśród roślin skalnych dominują niewielkie krzewinki, dające sobie szczególnie dobrze radę na rozgrzanych słońcem stokach, ale znajdziemy wśród nich również rośliny na miejsca zaledwie rozjaśnione, a także na miejsca cieniste. Roślinami skalnymi na pewno będziemy mogli udekorować zielone dachy, na których często czują się bardzo dobrze. Odpowiednio pielęgnowane i rozmnażane szybko pokryją przeznaczoną im powierzchnię i wniosą kolorową radość w zielone otoczenie. Książka prezentuje przegląd najpopularniejszych roślin skalnych i podpowiada, jak łączyć je w grupy, aby nawzajem się wspierały i stworzyły efektowne kobierce.

 • 35,10 zł 39,00 zł

  Borowik szlachetny znany jest każdemu, ale czy wszyscy wiedzą, jak wygląda borowik usiatkowany, ciemnobrązowy czy ceglastopory? Albo czym różni się podgrzybek oprószony od czerwonawego? Przewodnik „Jaki to grzyb?” opisuje ponad 450 gatunków grzybów występujących w Europie, prezentując je na ponad 1200 kolorowych ilustracjach. Zawiera informacje o grzybach jadalnych, niejadalnych i trujących, należących do jednej z trzech podstawowych grup grzybów: rurkowych (borowikowców), blaszkowych (bedłkowców) i grzybów pozostałych (koralowatych, pieprznikowatych, korownicowatych i żagwiowatych, trzęsakowatych, wnętrzniaków i sromotnikowatych oraz workowców).Wyraźne zdjęcia grzybów w ich naturalnym środowisku pozwalają na łatwe rozpoznanie, a opis, w którym wskazane są również grzyby podobne, pomaga zweryfikować własne zdanie i ocenę. Książka wyjaśnia także budowę grzybów, opisuje ich właściwe zbieranie i postępowanie przy zatruciu grzybami.Nieoceniona pomoc nie tylko dla początkujących grzybiarzy, ale również dla tych, którzy w grzybobraniu brali udział niejeden już raz.

 • 31,41 zł 34,90 zł

  Jakie róże kupować, jak je sadzić i pielęgnować, aby ozdabiały nasz ogród pięknymi i nierzadko pachnącymi kwiatami? Autor książki „Róże w twoim ogrodzie” zna odpowiedzi na te pytania i dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami.Pierwsza część książki to informacje na temat wyboru róż, ich sadzenia, nawożenia, podlewania, cięcia, rozmnażania oraz ochrony przed zimnem, a także opis narzędzi niezbędnych do pielęgnacji róż. Część druga to opis wybranych gatunków i odmian róż. Wyróżnione tu zostały stare róże, róże angielskie, nostalgiczne, pnące, ramblery, róże wielkokwiatowe, krzewiaste, okrywowe, miniaturowe i pienne. Hodowcy każdej z tych grup znajdą w książce sprawdzone porady udzielane przez ekspertów, które pozwolą zachować zdrowie i piękno kwiatów. Ostatni rozdział poświęcony jest najczęstszym szkodnikom i chorobom róż.Książka dla każdego miłośnika róż.

 • 31,41 zł 34,90 zł

  Bogactwo kwiatów cebulowych zachwyca każdego ogrodnika-amatora, kiedy jednak trzeba podjąć decyzję związaną z wyborem gatunków i odmian do własnego ogrodu, warto chwilę się zastanowić.„Piękne kwiaty. Rośliny rozmnażanie z cebul, kłączy i bulw” to przewodnik przedstawiający ponad 700 gatunków i odmian hodowlanych oraz mieszańców roślin rozmnażanych z cebul, kłaczy i bulw. Przedstawiono w nim pożyteczne wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji tych roślin oraz zwalczania ewentualnych szkodników i chorób. Ciekawym uzupełnieniem poradnika jest mapa stref temperatur w Europie, pozwalająca zrozumieć wymagania roślin i ocenić możliwość ich posadzenia w naszym polskim ogrodzie oraz zwięzłe zestawienie roślin cebulowych według przeznaczenia i stanowiska.Autor, zauroczony różnorodnością ozdobnych cebul, kłączy i bulw oraz ich niezwykłymi właściwościami, dzieli się swoją fascynacją ze wszystkimi ogrodnikami i przekonuje, że łatwa uprawa tych roślin dostarcza wiele przyjemności.

 • 17,91 zł 19,90 zł

  Barwne plamy kwiatów w ogrodzie latem przyciągają wzrok. Ogród bez nich wydaje się niepełny.Portrety najpiękniejszych kwiatów letnich wraz z informacją na temat wysokości, cech, odmian, zastosowania, uprawy i innych gatunków zaprezentowano w książce „Kwiaty lata”. Książka zawiera również informacje o rozmnażaniu, sadzeniu i pielęgnacji roślin jednorocznych oraz podpowiada, w jaki sposób urządzić ogród przy wykorzystaniu kwiatów kwitnących latem.Lektura dla każdego ogrodnika szczególnie wrażliwego na kolory i kształty, lubiącego zmiany w ogrodzie. Za sprawą roślin jednorocznych ogród co roku będzie wyglądał inaczej.

 • 33,21 zł 36,90 zł

  Wysokie, niskie, smukłe, przysadziste, ciemnozielone, złociste, kłujące, owocujące – iglaki zaspokoją każdy gust.Poruszanie się wśród takiej mnogości odmian jest łatwe tylko dla specjalistów. Ci, którzy nie mają profesjonalnego ogrodniczego wykształcenia, mogą sięgnąć po różne poradniki, m. in. po „Iglaki. 250 najpiękniejszych roślin iglastych do ogrodu”. Książka jest katalogiem roślin i próbą pokazania ich w różnorodnych kompozycjach. To właśnie komponowanie roślin iglastych tak, aby uzyskać ciekawe kształty i barwne plamy, w połączeniu z roślinami liściastymi interesujące o każdej porze roku, są głównym wyzwaniem stojącym przed projektantem ogrodu. Jeśli podoła temu wyzwaniu, uzyskamy ogród pełen odpornych na warunki atmosferyczne i szkodniki rośliny, zróżnicowanych gatunkowo i przez to interesujących. Jeśli zaś zadanie go przerośnie, pozostaniemy prawdopodobnie z monotonnym szpalerem żywotników, który z roku na rok będzie zacieniał coraz większe połacie trawnika.250 odmian zaprezentowanych w książce i pokazanych na ponad 300 pięknych fotografiach daje nadzieję na to, że drugi scenariusz się nie sprawdzi.

 • 44,91 zł 49,90 zł

  Drzewa i krzewy w dużej mierze decydują o kształcie ogrodu, jego charakterze i nastroju. Ich obecność pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i powoduje, że lubimy przebywać w swoim ogrodzie. Obszerny, praktyczny poradnik „Wszystko o drzewach i krzewach” szeroko prezentuje problematykę drzew i krzewów przeznaczonych do naszych ogrodów. Przedstawia 1500 gatunków i odmian drzew, krzewów ozdobnych, pnączy i bambusów, zwracając uwagę na praktyczne aspekty uprawy tych roślin. Zbiera informacje o sadzeniu, przycinaniu i pielęgnacji, a także radzi, w jaki sposób tworzyć z drzew i krzewów udane kompozycje roślinne. Książka zawiera kilkaset zdjęć i ilustracji, które sprawiają, że nie tylko dobrze się ją czyta, ale również ogląda.

 • 32,99 zł 36,65 zł

  Dla kogoś, kto ceni sobie samodzielnie wyhodowane warzywa, szklarnia namiot foliowy lub inspekt są niezastąpione.Jak zapoczątkować uprawę pod osłonami, w którym miejscu działki usytuować budynek szklarni, foliowy namiot czy inspekt i z jakich materiałów je wykonać  – to tylko podstawowe pytania, na które odpowiedzi udziela książka „Szklarnie”. Dowiemy się również z niej, na jakie aspekty uprawy trzeba zwrócić szczególną uwagę i dlaczego wietrzenie i nawadnianie to podstawowe czynności właściciela uprawy pod osłonami.Cenne wskazówki zawarte w poradniku pomogą uzyskać korzyści w postaci świeżych warzyw i pięknych kwiatów.