Wydawnictwo Publicat

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Spotkania z rodziną lub znajomymi na świeżym powietrzu mają długą i piękną tradycję. Majowe wypady za miasto nie są już co prawda tak popularne jak kiedyś, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ciepłe popołudnia lub wieczory spędzać na tarasie lub balkonie. Jedyną przeszkodą może być ich rozmiar.„Balkon i taras. Zielona oaza” podpowiada, jak stworzyć piękne miejsce wypoczynku zgodne z naszymi oczekiwaniami i najlepiej odpowiadające potrzebom. Zwraca uwagę na ważny, a pomijany często w rozważaniach właścicieli mieszkań aspekt – balkon lub taras powinien współgrać z otoczeniem i stylem budynku. Podsuwa pomysły na aranżację balkonu zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w wiekowej kamienicy, przedstawia zasady budowy tarasu i dekorowania go różnymi elementami, omawia sposoby oświetlenia i wykorzystania ścianek, murków oraz parawanów.Dobór roślin na balkon i taras to kolejne zagadnienie, któremu poświęcona jest książka. Balkon może być wypełniony kwiatami, ale może być również pokryty roślinami pnącymi albo zawierać miniogródek owocowo-warzywny. Autorka, prezenterka telewizyjna, z wykształcenia architekt krajobrazu, z prawdziwą pasją opowiada o pięknych i łatwych w uprawie roślinach polecanych na balkony i tarasy.Tytułową „zieloną oazę” może stworzyć każdy mieszczuch. Wystarczy chcieć.

 • 31,41 zł 34,90 zł

  Urządzanie ogrodu to zajęcie przyjemne i łatwe. O ile z pierwszym określeniem trudno dyskutować miłośnikom pracy w ogrodzie, o tyle z drugim wiele osób się nie zgodzi. Urządzanie ogrodu wymaga wyobraźni, wiedzy i umiejętności.Obszerny poradnik „Jak urządzić ogród” na pewno poszerzy naszą wiedzę. Na kilkuset stronach autorzy podsuwają praktyczne rady i nieszablonowe pomysły na aranżacje roślinne, rozwiązania świetlne i ozdoby ogrodowe. Podpowiadają, jak ułożyć cieszącą się w ostatnich latach popularnością drewnianą nawierzchnię, założyć oczko wodne, które nie będzie wymagało od nas przy obsłudze wiele nakładu pracy oraz jak sadzić i pielęgnować rośliny, by cieszyły nasze oczy.Poradnik poszerza naszą wiedzę na temat urządzania ogrodu oraz pobudza wyobraźnię, podsuwając inspirujące pomysły.

 • 17,99 zł 19,99 zł

  Poznawanie świata przyrody to jedno z pierwszych doświadczeń człowieka. Feeria barw i zapachów, kształtów i faktur tak absorbuje wszystkie zmysły dziecka, że często z wielką radością dzieci przystępują do dalszego zgłębiania tajników zielonej zagadki.„Moja szkoła ogrodnictwa” to interesująca propozycja dla rodziców tych dzieci, którzy chcą je nauczyć, skąd biorą się rośliny, jak wyglądają nasionka i jak pielęgnować malutkie sadzonki, aby przekształciły się w dorosłe okazy. Nauka poprzez zabawę jest bardzo przyjemna i daje najlepsze efekty, a ciekawe pomysły przedstawione w książce na pewno zachęcą do samodzielnego działania. Mały ogrodnik może siać kwiaty, założyć miniaturowy ogródek skalny czy zbudować najprostszą miniszklarenkę. Z pewnością nauczy się szacunku dla przyrody i przyjemności czerpanej ze zdobywania nowych umiejętności.

 • 71,10 zł 79,00 zł

  Co robi ktoś, kto nie wie, jak ma wykonać jakąś czynność? Szuka informacji, czyta, pyta kogoś, kto wie. Co robi ktoś, kto wie, jak wykonywać daną czynność? Zapytany – chce być pomocny i odpowiada albo nie czuje potrzeby bycia miłym i nie odpowiada.Autorzy „Wielkiej encyklopedii ogrodu. Wademekum. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania” to prawdopodobnie bardzo mili ludzie. Opracowany na zasadzie pytań i odpowiedzi poradnik uprawy ogrodu wskazuje na ich potrzebę bycia pomocnymi i dużą fachowość. Odpowiadają na pytania zarówno najprostsze, formułowane przez nowicjuszy ogrodowej pasji, jak i na te zadawane przez doświadczonych już amatorów ogrodnictwa. Zagadnienia związane z planowaniem ogrodu i małą architekturą ogrodową nie mają dla nich tajemnic. W poradniku poruszana jest problematyka przygotowania gleby pod uprawę, dbałości o nią w trakcie okresu wegetacji roślin, rozmnażania i formowania roślin, ochrony przed chorobami i szkodnikami. Książka radzi również, jak rozwiązywać problemy uprawy pod osłonami oraz jak pielęgnować rośliny w pojemnikach.„Wielka encyklopedia ogrodu” to bezcenna pomoc dla każdego czującego potrzebę zajmowania się własnym ogrodem.

 • 62,10 zł 69,00 zł

  "Wielka księga ogrodnika i działkowca" jest nieocenioną pomocą dla wszystkich miłośników ogrodów.W przystępny sposób omawia skomplikowane nieraz zagadnienia zakładania ogrodu, sadzenia i pielęgnacji roślin, zwalczania chorób roślin i szkodników, budowy ścieżek i małej architektury ogrodowej. Jest kompendium wiedzy na temat pielęgnacji drzew, krzewów i kwiatów, zakładania trawników, uprawy warzyw, owoców i ziół. Prezentuje 300 najpiękniejszych kwiatów, przedstawiając ich sylwetki i podając praktyczne wskazówki uprawowe. Książka zawiera ponad 1000 zdjęć i kolorowych rycin, które doskonale ilustrują omawiane zagadnienia, a ciekawe lub najważniejsze informacje zawiera w kolorowych, czytelnych ramkach."Wielka księga ogrodnika i działkowca" może być nie tylko codzienną pomocą, ale także świetnym prezentem dla kogoś, kto ma lub zamierza założyć ogród.  

 • 26,91 zł 29,90 zł

  Praktyczny poradnik „Ziołowy ogród” przynosi wiadomości na temat uprawy pachnących, zdrowych ziół.Ziołowy ogródek nie wymaga dużo miejsca, można go stworzyć nawet na parapecie okna. Odpowiednio dobrane rośliny uzupełnią dietę o nowe smaki i witaminy, a zielone liście ziół wniosą świeży powiew do naszego ogrodu i kuchni. Poradnik opisuje uprawę ziół, ze szczególnym uwzględnieniem kalendarza prac, zastosowanie ziół i wykorzystanie ich do celów kulinarnych.Zioła w domu i ogrodzie to aromatyczne i pożyteczne uzupełnienie uprawy roślin ozdobnych.