Wydawnictwo SBM

 • 49,95 zł

  Bogaty wybór propozycji roślin, które możecie uprawiać w swoim ogrodzie, znajdziecie w poradniku „500 roślin ogrodowych”.Książka prezentuje sylwetki roślin jednorocznych, dwuletnich i bylin. Ich uszeregowanie w porządku alfabetycznym pomaga szybko dotrzeć do poszukiwanego opisu. Opis zawiera charakterystykę rośliny, wymagania, zastosowanie oraz porady związane z uprawą. Zdjęcia przedstawiają rośliny w okresie kwitnienia - z pewnością pomoże to w wyborze najlepszej rośliny do swojego ogrodu.Książka służy pomocą nie tylko ogrodnikom urządzającym swój pierwszy ogród, ale również osobom, które chcą wzbogacić nasadzenia w ogrodzie już istniejącym, a także tym, które szukają nowych, bardziej oryginalnych gatunków.

 • 29,95 zł

  Warzywa często goszczą na naszym stole, chociaż specjaliści żywienia przekonują, że powinniśmy ich jeść zdecydowanie więcej. Może zachęta stanie się ta książka?„Atlas warzyw jadalnych” przedstawia 180 gatunków warzyw rodzimych i egzotycznych. Pokazuje je na zdjęciach, opisuje występowanie i zastosowanie, opisuje cechy morfologiczne i przekazuje podstawowe wskazówki dla hodowców. Pozwala dostrzec różnorodność warzyw jadalnych i zachęcić do ich uprawy.

 • 49,95 zł

  „500 roślin doniczkowych” to katalog prezentujący rośliny, które możemy uprawiać w naszych domach. Są wśród nich kwiaty doniczkowe znane nam od pokoleń, ale również takie, które z pewnością można nazwać oryginalnymi. Każda z opisywanych roślin zaprezentowana została na zdjęciu i scharakteryzowana pod kątem wymagań uprawowych, rozmnażania oraz szkodników i chorób, które ewentualnie mogą jej zagrażać.Książka „500 roślin doniczkowych” będzie pomocna zarówno dla amatorów ogrodnictwa urządzających swoje zielone otoczenie, jak i bardziej zaawansowanych hodowców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rzadszych gatunków roślin.

 • 62,96 zł 69,95 zł

  Pięknie wydana i bogato ilustrowana książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pół i ogrodów” to kompendium wiedzy na temat prawie 100 gatunków roślin leczniczych. Zawiera informacje na temat ich właściwości, sposobu uprawy, zasad zbioru i przygotowania preparatów leczniczych wspierających zdrowie i pomagających w wielu schorzeniach. Dokładne przepisy dotyczące leczenia konkretnych schorzeń przy wykorzystaniu ziół zostały zebrana w osobnej części książki.Szczegółowe opisy sposobów zastosowania ziół to efekt wiedzy i wieloletnich doświadczeń zielarzy z zakonu bonifratrów, którzy w kilku miastach w Polsce prowadzą poradnie ziołolecznicze, apteki i sklepy zielarsko-medyczne oraz działalność szpitalno-opiekuńczą. Przy wykorzystaniu wiedzy przedstawionej w „Ziołach. Naturalnych lekarstwach z pół i ogrodów” mamy szansę przygotować samodzielne mieszanki ziół, których działanie jest sprawdzone i skuteczne.

 • 9,99 zł

  Trawnik w ogrodzie służy nie tylko rekreacji. Oczyszcza powietrze, wytwarza tlen i tłumi hałas. Aby dobrze spełniał każda z tych ról, powinien być w nienagannym stanie. W realizacji tego zadania pomoże książka „Zadbany trawnik”.Książka prezentuje kilka sposobów uzyskania trawnika: z siewu, z gruntu, z rolek i folii oraz łąki kwietnej. Opisuje też trawniki wzmacniane i gatunki traw. Ciekawą częścią „Zadbanego trawnika” jest opis roślin alternatywnych dla trawy wykorzystywanych przy tworzeniu trawników, z podziałem na ich zastosowanie w różnych warunkach nasłonecznienia i wilgotności podłoża. Książka wskazuje zabiegi pielęgnacyjne związane z doskonałym utrzymaniem zieleni trawnika, a także opisuje choroby trawników oraz sposoby ich zwalczania.

 • 29,95 zł

  Czy znasz takie owoce, jak asymina, flaszowiec, genipa? Na nasze stoły trafiają jeszcze rzadko, ale to się zapewne zmieni. Lubimy owoce i to nie tylko nasze, ale także egzotyczne. Jemy je na surowo, wyciskamy z nich soki, przyrządzamy desery, a przed zimą czasami przetwarzamy i zamykamy ich słodycz w słoikach. Jabłko, gruszka i śliwka, wiśnia, morela, a na święta pomarańcza lub banan – taki zestaw owoców na naszym stole już od dawna jest nieaktualny.„Atlas owoców jadalnych” prezentuje ponad 180 gatunków owoców rodzimych i tych pochodzących z całego świata. Prezentuje je na zdjęciach, opisuje występowanie, cechy morfologiczne i zastosowanie, zawiera też podstawowe wskazówki dla hodowców. Jest sprawdzonym źródłem wiedzy na temat owoców jadalnych.

 • 26,96 zł 29,95 zł

  Prosta kuchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzikie rośliny mogą stać się zdrową i tanią alternatywą dla sklepowych warzyw.Dzikie rośliny zaprezentowane w książce, m.in. pokrzywa, skrzyp, szczaw, baka lancetowata i brzoza zawierają wiele cennych dla zdrowia składników. Odpowiednio przygotowane i podane świetnie uzupełnią nasz jadłospis. Atlas zawiera informacje na temat występowania poszczególnych gatunków roślin, sposobów ich zastosowania w kuchni, a także przepisy na wiele potraw powstałych z udziałem dzikich roślin.

 • 29,95 zł

  Znajomość roślin leczniczych uchodziła kiedyś za wiedzę szarlatańską. Dzisiaj pomaga dbać o zdrowie i pozwala dostrzegać wśród roślin dziko rosnących nie tylko tzw. chwasty. „Atlas roślin leczniczych” to książka, która pomoże każdemu miłośnikowi zieleni w rozeznaniu się w świecie ziół. Zawiera opisy 230 gatunków roślin leczniczych w przeważającej większości rosnących w stanie dzikim na terenie Polski, ale również takie, które są uprawiane albo sprowadzane w postaci surowca. Wskazuje ich zasięg, zajmowane stanowiska, cechy charakterystyczne umożliwiające identyfikację oraz zastosowanie lecznicze w różnych schorzeniach i dolegliwościach. Podaje także, jakie są przeciwwskazania do stosowania niektórych roślin.Atlas przedstawia wyłącznie rośliny, które nie są w Polsce objęte ochroną gatunkową, mamy zatem pewność, że zidentyfikowane za jego sprawą zioła mogą posłużyć nam do wykonania  leczniczego naparu.

 • 29,95 zł

  Piękno kwiatów jest niezaprzeczalne, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że kwiaty mogą być nie tylko pachnącą dekoracją, ale również jadalnym dodatkiem do potraw i antidotum na różne schorzenia.„Atlas dzikich kwiatów” prezentuje 120 dzikich kwiatów, które z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni i które będą miały dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Opisane zostały ich naturalne siedliska, cechy, własności kulinarne i lecznicze, a same kwiaty zaprezentowane zostały na fotografiach. W książce znajdziemy informacje zarówno o popularnych kwiatach, jak i o tych, których spotkanie w lesie czy na łące nie jest tak oczywiste.Spacer w letnie popołudnie z atlasem w ręku? Czemu nie!

 • 24,95 zł

  Zakładanie ogrodu jest bardzo przyjemną czynnością, którą poprzedza jeszcze przyjemniejsza – projektowanie zielonej przestrzeni.Etap projektowania ogrodu jest nie do przecenienia. Na tym etapie najwcześniej widać, czy marzenie o przyjaznym otoczeniu domu w takim kształcie, jak sobie je wyobrażamy, jest realne. Poradnik „Projektowanie ogrodu” pozwala zapanować nad pracami projektowymi bez obawy, że umknie nam coś istotnego. Zawiera szczegółowe informacje, rysunki instruktażowe i fotografie, które pomogą zaplanować wszystkie prace projektowe.Dobrze zaprojektowany ogród przez długie lata będzie cieszył nasze oczy widokiem zdrowych, dobrze czujących się w nim roślin, dlatego warto etapowi projektowania poświęcić nieco czasu.