Brak produktów
Bogaty wybór propozycji roślin, które możecie uprawiać w swoim ogrodzie, znajdziecie w poradniku „500 roślin ogrodowych”.Książka prezentuje sylwetki roślin jednorocznych, dwuletnich i bylin. Ich uszeregowanie w porządku alfabetycznym pomaga szybko dotrzeć do poszukiwanego opisu. Opis zawiera charakterystykę rośliny, wymagania, zastosowanie oraz porady związane z uprawą. Zdjęcia przedstawiają rośliny w okresie kwitnienia - z pewnością pomoże to w wyborze najlepszej rośliny do swojego ogrodu.Książka służy pomocą nie tylko ogrodnikom urządzającym swój pierwszy ogród, ale również osobom, które chcą wzbogacić nasadzenia w ogrodzie już istniejącym, a także tym, które szukają nowych, bardziej oryginalnych gatunków.
Warzywa często goszczą na naszym stole, chociaż specjaliści żywienia przekonują, że powinniśmy ich jeść zdecydowanie więcej. Może zachęta stanie się ta książka?„Atlas warzyw jadalnych” przedstawia 180 gatunków warzyw rodzimych i egzotycznych. Pokazuje je na zdjęciach, opisuje występowanie i zastosowanie, opisuje cechy morfologiczne i przekazuje podstawowe wskazówki dla hodowców. Pozwala dostrzec różnorodność warzyw jadalnych i zachęcić do ich uprawy.
„500 roślin doniczkowych” to katalog prezentujący rośliny, które możemy uprawiać w naszych domach. Są wśród nich kwiaty doniczkowe znane nam od pokoleń, ale również takie, które z pewnością można nazwać oryginalnymi. Każda z opisywanych roślin zaprezentowana została na zdjęciu i scharakteryzowana pod kątem wymagań uprawowych, rozmnażania oraz szkodników i chorób, które ewentualnie mogą jej zagrażać.Książka „500 roślin doniczkowych” będzie pomocna zarówno dla amatorów ogrodnictwa urządzających swoje zielone otoczenie, jak i bardziej zaawansowanych hodowców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rzadszych gatunków roślin.
Pięknie wydana i bogato ilustrowana książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pół i ogrodów” to kompendium wiedzy na temat prawie 100 gatunków roślin leczniczych. Zawiera informacje na temat ich właściwości, sposobu uprawy, zasad zbioru i przygotowania preparatów leczniczych wspierających zdrowie i pomagających w wielu schorzeniach. Dokładne przepisy dotyczące leczenia konkretnych schorzeń przy wykorzystaniu ziół zostały zebrana w osobnej części książki.Szczegółowe opisy sposobów zastosowania ziół to efekt wiedzy i wieloletnich doświadczeń zielarzy z zakonu bonifratrów, którzy w kilku miastach w Polsce prowadzą poradnie ziołolecznicze, apteki i sklepy zielarsko-medyczne oraz działalność szpitalno-opiekuńczą. Przy wykorzystaniu wiedzy przedstawionej w „Ziołach. Naturalnych lekarstwach z pół i ogrodów” mamy szansę przygotować samodzielne mieszanki ziół, których działanie jest sprawdzone i skuteczne.
Trawnik w ogrodzie służy nie tylko rekreacji. Oczyszcza powietrze, wytwarza tlen i tłumi hałas. Aby dobrze spełniał każda z tych ról, powinien być w nienagannym stanie. W realizacji tego zadania pomoże książka „Zadbany trawnik”.Książka prezentuje kilka sposobów uzyskania trawnika: z siewu, z gruntu, z rolek i folii oraz łąki kwietnej. Opisuje też trawniki wzmacniane i gatunki traw. Ciekawą częścią „Zadbanego trawnika” jest opis roślin alternatywnych dla trawy wykorzystywanych przy tworzeniu trawników, z podziałem na ich zastosowanie w różnych warunkach nasłonecznienia i wilgotności podłoża. Książka wskazuje zabiegi pielęgnacyjne związane z doskonałym utrzymaniem zieleni trawnika, a także opisuje choroby trawników oraz sposoby ich zwalczania.
Czy znasz takie owoce, jak asymina, flaszowiec, genipa? Na nasze stoły trafiają jeszcze rzadko, ale to się zapewne zmieni. Lubimy owoce i to nie tylko nasze, ale także egzotyczne. Jemy je na surowo, wyciskamy z nich soki, przyrządzamy desery, a przed zimą czasami przetwarzamy i zamykamy ich słodycz w słoikach. Jabłko, gruszka i śliwka, wiśnia, morela, a na święta pomarańcza lub banan – taki zestaw owoców na naszym stole już od dawna jest nieaktualny.„Atlas owoców jadalnych” prezentuje ponad 180 gatunków owoców rodzimych i tych pochodzących z całego świata. Prezentuje je na zdjęciach, opisuje występowanie, cechy morfologiczne i zastosowanie, zawiera też podstawowe wskazówki dla hodowców. Jest sprawdzonym źródłem wiedzy na temat owoców jadalnych.
Prosta kuchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzikie rośliny mogą stać się zdrową i tanią alternatywą dla sklepowych warzyw.Dzikie rośliny zaprezentowane w książce, m.in. pokrzywa, skrzyp, szczaw, baka lancetowata i brzoza zawierają wiele cennych dla zdrowia składników. Odpowiednio przygotowane i podane świetnie uzupełnią nasz jadłospis. Atlas zawiera informacje na temat występowania poszczególnych gatunków roślin, sposobów ich zastosowania w kuchni, a także przepisy na wiele potraw powstałych z udziałem dzikich roślin.
Znajomość roślin leczniczych uchodziła kiedyś za wiedzę szarlatańską. Dzisiaj pomaga dbać o zdrowie i pozwala dostrzegać wśród roślin dziko rosnących nie tylko tzw. chwasty. „Atlas roślin leczniczych” to książka, która pomoże każdemu miłośnikowi zieleni w rozeznaniu się w świecie ziół. Zawiera opisy 230 gatunków roślin leczniczych w przeważającej większości rosnących w stanie dzikim na terenie Polski, ale również takie, które są uprawiane albo sprowadzane w postaci surowca. Wskazuje ich zasięg, zajmowane stanowiska, cechy charakterystyczne umożliwiające identyfikację oraz zastosowanie lecznicze w różnych schorzeniach i dolegliwościach. Podaje także, jakie są przeciwwskazania do stosowania niektórych roślin.Atlas przedstawia wyłącznie rośliny, które nie są w Polsce objęte ochroną gatunkową, mamy zatem pewność, że zidentyfikowane za jego sprawą zioła mogą posłużyć nam do wykonania leczniczego naparu.
Piękno kwiatów jest niezaprzeczalne, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że kwiaty mogą być nie tylko pachnącą dekoracją, ale również jadalnym dodatkiem do potraw i antidotum na różne schorzenia.„Atlas dzikich kwiatów” prezentuje 120 dzikich kwiatów, które z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni i które będą miały dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Opisane zostały ich naturalne siedliska, cechy, własności kulinarne i lecznicze, a same kwiaty zaprezentowane zostały na fotografiach. W książce znajdziemy informacje zarówno o popularnych kwiatach, jak i o tych, których spotkanie w lesie czy na łące nie jest tak oczywiste.Spacer w letnie popołudnie z atlasem w ręku? Czemu nie!
Zakładanie ogrodu jest bardzo przyjemną czynnością, którą poprzedza jeszcze przyjemniejsza – projektowanie zielonej przestrzeni.Etap projektowania ogrodu jest nie do przecenienia. Na tym etapie najwcześniej widać, czy marzenie o przyjaznym otoczeniu domu w takim kształcie, jak sobie je wyobrażamy, jest realne. Poradnik „Projektowanie ogrodu” pozwala zapanować nad pracami projektowymi bez obawy, że umknie nam coś istotnego. Zawiera szczegółowe informacje, rysunki instruktażowe i fotografie, które pomogą zaplanować wszystkie prace projektowe.Dobrze zaprojektowany ogród przez długie lata będzie cieszył nasze oczy widokiem zdrowych, dobrze czujących się w nim roślin, dlatego warto etapowi projektowania poświęcić nieco czasu.