Wydawnictwo SBM

 • 26,96 zł 29,95 zł

  Piękno kwiatów jest niezaprzeczalne, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że kwiaty mogą być nie tylko pachnącą dekoracją, ale również jadalnym dodatkiem do potraw i antidotum na różne schorzenia.„Atlas dzikich kwiatów” prezentuje 120 dzikich kwiatów, które z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni i które będą miały dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Opisane zostały ich naturalne siedliska, cechy, własności kulinarne i lecznicze, a same kwiaty zaprezentowane zostały na fotografiach. W książce znajdziemy informacje zarówno o popularnych kwiatach, jak i o tych, których spotkanie w lesie czy na łące nie jest tak oczywiste.Spacer w letnie popołudnie z atlasem w ręku? Czemu nie!

 • 26,96 zł 29,95 zł

  Prosta kuchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzikie rośliny mogą stać się zdrową i tanią alternatywą dla sklepowych warzyw.Dzikie rośliny zaprezentowane w książce, m.in. pokrzywa, skrzyp, szczaw, baka lancetowata i brzoza zawierają wiele cennych dla zdrowia składników. Odpowiednio przygotowane i podane świetnie uzupełnią nasz jadłospis. Atlas zawiera informacje na temat występowania poszczególnych gatunków roślin, sposobów ich zastosowania w kuchni, a także przepisy na wiele potraw powstałych z udziałem dzikich roślin.

 • 26,96 zł 29,95 zł

  Czy znasz takie owoce, jak asymina, flaszowiec, genipa? Na nasze stoły trafiają jeszcze rzadko, ale to się zapewne zmieni. Lubimy owoce i to nie tylko nasze, ale także egzotyczne. Jemy je na surowo, wyciskamy z nich soki, przyrządzamy desery, a przed zimą czasami przetwarzamy i zamykamy ich słodycz w słoikach. Jabłko, gruszka i śliwka, wiśnia, morela, a na święta pomarańcza lub banan – taki zestaw owoców na naszym stole już od dawna jest nieaktualny.„Atlas owoców jadalnych” prezentuje ponad 180 gatunków owoców rodzimych i tych pochodzących z całego świata. Prezentuje je na zdjęciach, opisuje występowanie, cechy morfologiczne i zastosowanie, zawiera też podstawowe wskazówki dla hodowców. Jest sprawdzonym źródłem wiedzy na temat owoców jadalnych.

  Nowość
 • 26,96 zł 29,95 zł

  Znajomość roślin leczniczych uchodziła kiedyś za wiedzę szarlatańską. Dzisiaj pomaga dbać o zdrowie i pozwala dostrzegać wśród roślin dziko rosnących nie tylko tzw. chwasty. „Atlas roślin leczniczych” to książka, która pomoże każdemu miłośnikowi zieleni w rozeznaniu się w świecie ziół. Zawiera opisy 230 gatunków roślin leczniczych w przeważającej większości rosnących w stanie dzikim na terenie Polski, ale również takie, które są uprawiane albo sprowadzane w postaci surowca. Wskazuje ich zasięg, zajmowane stanowiska, cechy charakterystyczne umożliwiające identyfikację oraz zastosowanie lecznicze w różnych schorzeniach i dolegliwościach. Podaje także, jakie są przeciwwskazania do stosowania niektórych roślin.Atlas przedstawia wyłącznie rośliny, które nie są w Polsce objęte ochroną gatunkową, mamy zatem pewność, że zidentyfikowane za jego sprawą zioła mogą posłużyć nam do wykonania  leczniczego naparu.

 • 22,46 zł 24,95 zł

  Zakładanie ogrodu jest bardzo przyjemną czynnością, którą poprzedza jeszcze przyjemniejsza – projektowanie zielonej przestrzeni.Etap projektowania ogrodu jest nie do przecenienia. Na tym etapie najwcześniej widać, czy marzenie o przyjaznym otoczeniu domu w takim kształcie, jak sobie je wyobrażamy, jest realne. Poradnik „Projektowanie ogrodu” pozwala zapanować nad pracami projektowymi bez obawy, że umknie nam coś istotnego. Zawiera szczegółowe informacje, rysunki instruktażowe i fotografie, które pomogą zaplanować wszystkie prace projektowe.Dobrze zaprojektowany ogród przez długie lata będzie cieszył nasze oczy widokiem zdrowych, dobrze czujących się w nim roślin, dlatego warto etapowi projektowania poświęcić nieco czasu.