Wydawnictwo Znak

 • 36,90 zł

  Najbardziej pożądanymi grzybami są borowiki – pięknie wyglądające i smaczne grzyby, których perspektywa znalezienia każdej jesieni ożywia wyobraźnię grzybiarzy. W ich poszukiwaniu miłośnicy grzybów są w stanie przejechać wiele kilometrów.Historię borowika, nazwanego przez autora superbohaterem wśród grzybów, opowiada „Biografia prawdziwka”. Z tej interesująco napisanej książki dowiemy się, jak rozpoznawać różne rodzaje borowików, gdzie ich szukać i jakie warunki pogodowe muszą być spełnione, aby owocniki grzybów pojawiły się. Poznamy również historię kulinarnej kariery tych szlachetnych grzybów, a także sposoby na przetwarzanie grzybów i przepisy na potrawy z wykorzystaniem borowików.Dla każdego miłośnika lasu i grzybów.

 • 32,90 zł

  Brak ogrodu dla nikogo nie powinien być przeszkodą, by uprawiać zioła, warzywa czy owoce. Wystarczą dobre chęci, wiedza i balkon lub szeroki okienny parapet – przekonuje o tym autorka „Wyhoduj i zjedz. Warzywa, owoce i zioła na balkonie”.Ten prosty poradnik dotyczy uprawy warzyw, owoców i ziół na ograniczonej przestrzeni w mieście. Sprawdzone sposoby na samodzielne wyhodowanie tanich, smacznych i zdrowych roślin podaje pasjonatka ogrodnictwa, która swoje zamiłowanie z powodzeniem realizuje na własnym balkonie. Autorka dzieli się wiedzą na temat, co i jak sadzić na balkonie, jak z samodzielnie zebranych nasion wyhodować rozsadę, jak i czym nawozić rośliny, jak je pielęgnować i chronić przy pomocy naturalnych środków przed chorobami i szkodnikami. W balkonowej uprawie sprawdzają się nie tylko popularne odmiany roślin jadalnych, ale również te, które nie są często spotykane na naszych stołach.Uprawa roślin jadalnych na balkonie daje dostęp do naprawdę świeżych i zdrowych ziół, warzyw i owoców, a zajmowanie się pachnącym zielnikiem czy warzywnikiem jest okazją do nauki dla dzieci i źródłem satysfakcji ze wspólnie z nimi wykonanej pracy.

 • 39,00 zł

  Świat zwierząt nie jest tak daleko od świata nauki, jak mogłoby się nam wydawać. Przekonuje nas o tym książka „Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt” autorstwa fizyka wykładającego na uniwersytecie w Cambridge i zoolożki z uczelni oksfordzkiej.W procesie ewolucji zwierzęta wykształciły szereg cech, które umożliwiają im przeżycie. Obserwacja i badanie tych cech prowadzą naukowców do stwierdzenia, że zwierzęta po mistrzowsku wykorzystują prawa fizyki. Słonie odbierają poduszkami tłuszczowymi stóp wibracje podłoża i w ten sposób dużo wcześniej niż człowiek orientują się w niebezpieczeństwie. Wśród nietoperzy istnieje gatunek wyspecjalizowany w polowaniu na ćmy, które posiadają uszy, a więc słyszą również nietoperza. Komary przeżywają każdy deszcz, chociaż spotkanie z kropla wody jest dla nich jak spotkanie człowieka z rozpędzoną ciężarówką. Wszystko to jest możliwe z powodu doskonałego wykorzystania prawideł fizyki.Ta książka jest jedyna w swoim rodzaju – wciągająca, intrygująca i mądra. Powala poznać zwierzęta od strony naukowych praw, które znamy, ale działanie których prawdopodobnie przypisywaliśmy wyłącznie człowiekowi. Dla każdego miłośnika nauki, dla każdego miłośnika natury. 

 • 39,90 zł

  Autor „Odlotowego ogrodu” prowadzi program w telewizji TVN o tym samym tytule. W książce dzieli się doświadczeniem związanym z urządzaniem ogrodów bohaterów programu w ciągu trzech dni.Książka zawiera konkretne rady na temat komponowania przestrzeni ogrodowej i balkonowej przy użyciu roślin. Podpowiada, jak zestawić ze sobą kwiaty, krzewy i drzewa, aby dobrze znosiły swoje towarzystwo, jakie rośliny będą dobrze czuły się w zacienionych częściach ogrodu, a jakie na słonecznej przestrzeni oraz jakie rośliny nie będą od nas wymagały zbyt dużo pracy. Znajdziemy tu również informacje na temat zwalczania szkodników oraz prawidłowego sadzenia, podlewania i przycinania roślin.

 • 39,90 zł

  Obserwując zwierzęta, zdarza się nam dostrzec zachowania seksualne, jednak zapewne długo się nad nimi nie zastanawiamy. Życie seksualne naszych braci mniejszych jest jednak fascynujące, a ich sztuka uwodzenia i zaloty bywają nad wyraz wyrafinowane.Autorką książki „Dziki seks” jest gwiazda Discovery Chanel i TEDa, uznana kanadyjska biolożka Carin Bondar. Ze znawstwem, swadą i humorem opowiada o zwyczajach seksualnych zwierząt, które bywają zabawne, zadziwiające, ale i niebezpieczne albo onieśmielające. Natura nie zna granic w zakresie prokreacji, a wiele z zachowań seksualnych zwierząt wydaje się być bliskich ludziom.Książka „Dziki seks” nosi podtytuł „Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt”. Czy te słowa nie brzmią zachęcająco?

 • 39,90 zł

  Świat pędzi a my z nim. Uwikłani w terminy, spotkania, konieczności i niemożności nawet jeśli wyobrażamy sobie inne życie, to nie mamy determinacji albo odwagi, by spróbować wysiąść z rozpędzonego pociągu i zobaczyć, jak wygląda życia poza nim.James Rebanks, autor bestsellerowego „Życia pasterza. Opowieści z Krainy Jezior” zdecydował się zmienić swoje życie. Ruszył z wielkiego miasta, które było do tej pory jego domem, na spotkanie prostego życia na wsi. Praca na farmie prowadzonej przez jego rodzinę od sześciuset lat stała się okazją do odkrycia nowych wartości – prostoty, tradycji, poczucia przynależności do ludzi i miejsca, bliskości z naturą i jej rytmem.O swoim życiu w niezwykłym regionie, pięknym, ale i surowym, o hodowli owiec, pokorze wobec ogromu natury i o tym, co proste życie zmienia w człowieku opowiada szczerze i z dużą wrażliwością. Zapewne dlatego jego książka zyskała aprobatę krytyków, stała się wydarzeniem literackim w krajach anglosaskich, została przetłumaczona na kilka języków i podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.