Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt Powiększ

Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt

MARTIN DURRANI, LIZ KALAUGHER

Nowość


Świat zwierząt nie jest tak daleko od świata nauki, jak mogłoby się nam wydawać. Przekonuje nas o tym książka „Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt” autorstwa fizyka wykładającego na uniwersytecie w Cambridge i zoolożki z uczelni oksfordzkiej.

W procesie ewolucji zwierzęta wykształciły szereg cech, które umożliwiają im przeżycie. Obserwacja i badanie tych cech prowadzą naukowców do stwierdzenia, że zwierzęta po mistrzowsku wykorzystują prawa fizyki. Słonie odbierają poduszkami tłuszczowymi stóp wibracje podłoża i w ten sposób dużo wcześniej niż człowiek orientują się w niebezpieczeństwie. Wśród nietoperzy istnieje gatunek wyspecjalizowany w polowaniu na ćmy, które posiadają uszy, a więc słyszą również nietoperza. Komary przeżywają każdy deszcz, chociaż spotkanie z kropla wody jest dla nich jak spotkanie człowieka z rozpędzoną ciężarówką. Wszystko to jest możliwe z powodu doskonałego wykorzystania prawideł fizyki.

Ta książka jest jedyna w swoim rodzaju – wciągająca, intrygująca i mądra. Powala poznać zwierzęta od strony naukowych praw, które znamy, ale działanie których prawdopodobnie przypisywaliśmy wyłącznie człowiekowi. Dla każdego miłośnika nauki, dla każdego miłośnika natury. 


More details

35,10 zł

39,00 zł

-10%

Dodaj do schowka

KUDŁATA NAUKA. MĄDROŚĆ W ŚWIECIE ZWIERZĄT

Autor: MARTIN DURRANI, LIZ KALAUGHER
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:
twarda
Liczba stron: 384
EAN: 9788324049592
ISBN:
978-83-2404-959-2
Wymiary: 14 cm x 20,5 cm
Waga: 0,50 kg

Napisz opinię

Napisz opinię

30 inne z tej kategorii