Brak produktów
Feng shui to starożytna sztuka planowania, która praktykowana jest w Azji po dzień dzisiejszy. Zyskała sobie również wielu zwolenników na Zachodzie, jako środek do uzyskania harmonii ze środowiskiem naturalnym.Książka odpowiada na pytanie, jak zaprojektować ogród według zasad feng shui, w jakich stronach świata pomieścić poszczególne części ogrodu, aby korzystający z niego ludzie odczuwali szczęście i dobrobyt oraz jakie rośliny posadzić, aby całość ogrodu była nie tylko miejscem pięknym, ale także harmonijnym, dającym radość i wytchnienie.Ogród urządzony w zgodzie z zasadami feng shui, nawet jeśli ktoś odrzuca założenia tej praktyki, będzie przyjazny dla człowieka. Może warto spróbować zaczerpnąć inspirację sprzed ponad dwóch tysięcy lat?
Paź królowej, rusałka admirał, niepylak apollo – same nazwy brzmią poetycko, a cóż dopiero mówić o owadach, które się tak nazywają… Motyle, lekkie, zwiewne, kolorowe, są niezwykłym uzupełnieniem letniego ogrodu.Poręczny przewodnik przedstawia 120 gatunków najpiękniejszych gatunków motyli, które możemy zobaczyć na naszych łąkach. Po to, aby ułatwić obserwatorom przyrody rozpoznanie, zastosowano w nim czytelny i zrozumiały układ według ubarwienia skrzydeł, cechy najszybciej dostrzeganej. Każdy gatunek pokazano na zdjęciach, opisano według typowych dla niego cech i uzupełniono o interesujące informacji na temat trybu życia.Z takim przewodnikiem identyfikacja motyli będzie bardzo łatwa, a satysfakcja z umiejętności rozpoznania go i nazwania olbrzymia.
Jednym z piękniejszych darów, jakie kwiat może dać człowiekowi, jest zapach. Jest zmienny i ulotny, ale potrafi przenieść na chwilę w inny świat.Pachnie praktycznie każda roślina – kwiaty jednoroczne, dwuletnie, byliny, rośliny bulwiaste, krzewy, drzewa, pchnie również trawa. Rzadko kiedy myślimy o komponowaniu roślin pod względem zapachu. A przecież zapachy mogą ze sobą współgrać albo rywalizować, wzmacniać się albo przeszkadzać sobie, budować dobre wrażenie albo bardzo złe. O tym, jak nie popełnić błędów przy tworzeniu pachnącego kwietnego otoczenia na balkonie i tarasie informuje przewodnik.Temat rzadko poruszany w innych książkach, dlatego ta pozycja warta jest szczególnej uwagi.
Nawet jeśli mamy w ogrodzie niewiele przestrzeni, warto rozważyć założenie zbiornika wodnego.Podstawowe informacje na temat sposobu tworzenia i utrzymywania oczka wodnego w ogrodzie zawiera książka „Stawy ogrodowe”. Opisane w niej zostały poszczególne etapy powstawania zbiornika wodnego w ogrodzie, począwszy od projektu, poprzez wykonanie stawów i oczek wodnych z folii lub gotowych plastikowych zbiorników, skończywszy na obsadzaniu stawów polecanymi roślinami wodnymi.Istnienie otwartej wody w ogrodzie poprawia nie tylko mikroklimat wśród drzew i krzewów, ale też nastrój człowieka, o czym nie powinniśmy zapominać, gdy ubiegamy się o tytuł dobrego męża i ojca, niezastąpionej żony lub matki albo po prostu miłego człowieka.
Róża róży nierówna, szczególnie wówczas, gdy bierze się pod uwagę ich zapach.W zwięzłym poradniku „Róże pachnące” znajdziemy wskazówki, które pozwolą dobrać do naszego ogródka pięknie pachnące gatunki i odmiany tych najbardziej popularnych chyba kwiatów i cenne porady związane z pielęgnacją róż.