Podglądanie ptaków Powiększ

Podglądanie ptaków

EINHARD BEZZEL

Nowość


Podglądać nie należy – wszyscy o tym wiemy. Jest jednak rodzaj podglądania, który powinien zostać rozgrzeszony: obserwacja przyrody.

Ptaki są trudnymi obiektami do obserwacji. Niewielkie, najczęściej ochronnie ubarwione, wiecznie w ruchu. Ich życie podlega jednak niezmiennym prawom, których znajomość pomaga zainteresowanym. Książka „Podglądanie ptaków” opowiada o takich właśnie prawach. Nie znajdziemy tu katalogu ptaków, które możemy obserwować w danej części świata, ale informacje o rozpoznawaniu ptaków na podstawie upierzenia, lotu, wydawanych dźwięków, możliwości spotkania ich w naszym otoczeniu, sposobu, w jaki zdobywają pokarm i wiadomości na temat gniazdowania. Autor mówi też o przyczynach ginięcia ptaków i ich nierzadko międzykontynentalnych, budzących podziw corocznych wędrówkach. Omawia zagadnienia związane z praktyką obserwacji ptaków: czas, w którym należy jej dokonywać, zasady zachowania i wyposażenie obserwatora.

Ta książka to wciągająca lektura, będąca źródłem rzetelnych informacji. Fascynujący świat przyrody ożywionej dzięki niej staje się nam bliższy.


More details

25,25 zł

28,05 zł

-10%

Dodaj do schowka

PODGLĄDANIE PTAKÓW
Autor: EINHARD BEZZEL
Wydawnictwo: Delta W-Z
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
EAN: 9788371754913
ISBN: 83-7175-491-4
Wymiary: 20 cm x 16 cm
Waga: 0,29 kg

Napisz opinię

Napisz opinię

30 inne z tej kategorii