Brak produktów
Drzewa rosną wokół nas. Są na wyciągnięcie ręki (jeszcze), a my nie wiemy o nich wiele. „Sekretny język drzew” może to zmienić.Książka prezentuje sylwetki kilkudziesięciu drzew rosnących na wszystkich kontynentach. Opisuje je, wskazuje ich nazwę łacińską, występowanie, historię i znaczenie symboliczne. Podaje równie intrygujące informacje na temat każdego z drzew i prezentuje ich pokrój na kolorowych rysunkach. Omawia znaczenie drzew jako leków i jako źródło inspiracji w literaturze, sztuce malarskiej i muzyce. Wskazuje też na związki drzew z grzybami oraz na zagrożenia związane z wymieraniem i niszczeniem lasów.Świat drzew jest zróżnicowany i bardzo ciekawy. Warto go poznać - wzbogaci nasz obraz przyrody i pozwoli zobaczyć we właściwej proporcji naszą w niej rolę.
Zwierzęta porozumiewają się ze sobą – co do tego nauka nie ma wątpliwości. Zaskakiwać może jedynie rozwinięta forma tego porozumienia, na przykład delfiny mają własną gramatykę, a sikorki stosują rozbudowane konstrukcje. Konstrukcje, które u ludzi nazywają się zdaniami. Zwierzętom nie jest obce myślenie abstrakcyjne, uczucia czy marzenia i w tych aspektach są bliskie ludziom. Jeśli powinniśmy sobie zadawać jakieś pytanie, to raczej o to, czy jest możliwe porozumienie międzygatunkowe? Czy delfin zrozumie sikorkę, sikorka usłyszy delfina, i wreszcie, czy człowiek może nawiązać kontakt z oboma?„Rozmowa ze zwierzętami” to książka, która stara się odpowiedzieć na te pytania. Jej autor, Karsten Brensing, biolog morski i doktor etologii, podaje wiele przykładów ludzkich relacji ze zwierzętami i rozprawia się z kilkoma mitami na ten temat. Wyjaśnia zachowania, zarówno ludzi, jak i zwierząt, i daje nadzieję na lepsze zrozumienie świata fauny przez człowieka. Kto wie, może dzięki tej lekturze będziemy mogli „porozmawiać” z jeżami albo dowiemy się, o czym kumkają żaby?
Kew Gardens – Królewskie Ogrody Botaniczne w Londynie są uznane za najwspanialszy ogród na świecie i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Botanicy zatrudnieni w tej naukowo-edukacyjnej placówce o międzynarodowym znaczeniu to doskonali znawcy świata flory. W książce „Zdumiewające zdolności roślin” przedstawiają niezwykłe i zadziwiające fakty dotyczące roślin.Miłorząb może przetrwać wybuch atomowy, mumifikacje w starożytnym Egipcie były wykonywane przy użyciu wielu roślin, woda kokosowa w zbyt dużych ilościach zagraża życiu, a przebiśniegi i narcyzy mogą być pomocne osobom z chorobą Alzheimera. A jakie rośliny są największe, najmniejsze, najstarsze, najcięższe, najbardziej zabójcze? Przeczytaj o tym w tej książce.
Duże, średnie i całkiem małe. Brązowe, szarawe, kolorowe. Płochliwe i jednoznacznie odważne. Ptaki w naszym otoczeniu bywają na szczęście jeszcze różnorodne, jednak my nie zawsze potrafimy je zidentyfikować. Teraz otrzymujemy wiedzę w nowatorskiej formie.„Ptaki w ogrodzie – jak je rozpoznawać” to jedyna na rynku książka, w której ptaki zostały pokazane w naturalnej wielkości. Wystarczy porównać rysunek z obserwowanym osobnikiem i wszystko stanie się jasne! 60 gatunków ptaków najczęściej występujących w naszych ogrodach i parkach zostało opisanych pod względem gatunku i cech charakterystycznych. Informacje uzupełniają zdjęcia ptaków w locie oraz fotografie gniazd.Książka polecana jest przez dr. Andrzeja Kruszewicza, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, ornitologa, znawcę i propagatora wiedzy na temat ptaków.
Prawdziwie piękny ogród. Tak można powiedzieć tylko o takim ogrodzie, w którym jest życie, który w naturalny sposób wpisuje się w otoczenie i który jest domem dla motyli, pszczół, ptaków oraz innych dzikich stworzeń. Praktyczny przewodnik „Las w twoim ogrodzie” to zbiór porad i konkretnych rozwiązań pozwalających w każdym, nawet najmniejszym ogródku, stworzyć dobre miejsce do życia dla dzikich owadów, ptaków i zwierząt. Prezentuje kilka projektów urządzeń zachęcających zwierzęta i owady do osiedlenia się w naszym ogrodzie – zielony dach dla owadów, budkę dla ptaków, domek dla jeża, gniazdo dla trzmieli oraz podpowiada, jak dokarmiać te stworzenia. Sadzenie i sianie roślin miododajnych, utworzenie małej sadzawki czy oczka wodnego według prostych wskazówek krok po kroku jest możliwe nawet w ciągu jednego weekendu, a efekty tej pracy na pewno przyniosą wymierne korzyści. Kate Bradbury, autorka poradnika, to uznana brytyjska autorka i dziennikarka, publikująca w magazynach o tematyce przyrodniczej-ogrodniczej. Specjalizuje się w ogrodnictwie przyjaznym dla dzikiej przyrody. Jej poradom z pewnością można zaufać.
Co być zrobił, gdyby okazało się, że twoje życie, mimo tego, że wydaje ci się bardzo interesujące, nie jest tak zajmujące, jak życie zwierząt? Czy zmieniłbyś do nich swój stosunek?„Misterium życia zwierząt” odkrywa tajemnice życia zwierząt, które rzucają nowe światło na nasze wyobrażenia o otaczających nas stworzeniach. Autorka, biolog morska i doktor etologii, przedstawia dowody na to, że życie zwierząt pełne jest emocji i przeżyć. Są one zadziwiająco zbliżone do tych, które znamy z własnego doświadczenia. Zwierzętom nie są obce uczucia i marzenia, abstrakcyjne myślenie, zadziwiające praktyki seksualne, skomplikowane sposoby porozumiewania się, które można posądzić o bycie zaszyfrowanym językiem. Zwierzęta odprawiają obrzędy i wyznają zasady moralne, potrafią stroić się i karać obrażaniem się za nielojalność, lubią się bawić i imprezować. Dotyczy to nie tylko wielkich ssaków naczelnych, ale również ryb i ptaków, a nawet owadów i tak pierwotnych organizmów, jak bakterie.Świat zwierząt, zwłaszcza niektórych gatunków, nadal jest dla nas do końca nieznany, dlatego takie książki jak ta powinniśmy szczególnie cenić.