Wydawnictwo Natalis

 • 23,90 zł

  Rośliny cebulowe to bardzo wdzięczny materiał do nasadzeń. Można je uprawiać zarówno w dużych ogrodach, jak i w małych, w pojemnikach na tarasie i na parapetach.Książka prezentuje podstawowe informacje na temat uprawy roślin cebulowych. Opisuje ich wymagania, podpowiada, na co zwrócić uwagę przy zakupie cebul, jak je sadzić, aby mieć pewność pięknego kwitnienia, jak je pielęgnować i rozmnażać. Chorobom grzybowym, bakteryjnym i ochronie przed szkodnikami został poświęcony osobny rozdział. Rośliny cebulowe zaprezentowane zostały na zdjęciach, które uzupełnia opis odmiany, wyglądu, uprawy, rozmnażania i zastosowania. Na szczególną uwagę zasługują informacje i ciekawostki związane z wyjaśnieniem nazw roślin. Podsumowujący wiadomości spis roślin dotyczy terminu i głębokości sadzenia, wymagań świetlnych, odporności na mróz i warunków przechowywania. Na blisko dwustu zdjęciach zaprezentowano cebule i ich kwiaty.

 • 23,90 zł

  Rośliny wieloletnie, których żywot nie kończy się z początkiem zimy, to byliny. Ich różnorodność pozwala każdemu ogrodnikowi tak zaprojektować ogród, aby z roku na rok stawał się coraz piękniejszy.Poradnik „Rośliny trwałe” opisuje najciekawsze rośliny wieloletnie, które mogą być uprawiane w naszych ogrodach. Przedstawia ich wygląd, cechy charakterystyczne i wymagania oraz wskazuje możliwości wykorzystania. Każda z omawianych roślin została zaprezentowana na zdjęciu. Część opisującą poszczególne gatunki wzbogacają ogólne informacje na temat pochodzenia, botaniki, uprawy, rozmnażania i zastosowania bylin.

 • 23,90 zł

  To fascynujące, że uprawa roślin w pojemnikach daje nam możliwość przebywania w naszych ogrodach i na tarasach w towarzystwie roślin, które w naturalnych warunkach nigdy by się u nas nie pojawiły.„Egzotyczne rośliny w pojemnikach” przybliżają nam grupę roślin, których uprawa w naszych warunkach klimatycznych jest możliwa tylko przy założeniu, że na zimę rośliny będziemy przenosić do pomieszczeń.Książka opisuje sylwetki 40 roślin. Wskazówki dotyczące zimowania i ochrony roślin dają nam nadzieję na uzyskanie sukcesu uprawowego. Piękne, egzotyczne rośliny zostały zaprezentowane na przeszło stu kolorowych fotografiach.

 • 23,90 zł

  Trudno przecenić rolę roślin iglastych. Ich piękno można podziwiać właściwie w każdym ogrodzie, a szczególnie oryginalne zestawienia budzą zachwyt miłośników iglastej zieleni.W jaki sposób pielęgnować iglaki, aby dobrze rosły i cieszyły oczy? Jak je sadzić, nawozić, formować, chronić przed chorobami i szkodnikami? Jak rozmnażać i szczepić? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze i zestawianiu w kompozycje w ogrodzie? Na te pytania odpowiedzi udziela autor „Iglaków w ogrodzie”. Zwięzły poradnik prezentuje również różne gatunki i odmiany drzew i krzewów iglastych polecanych do naszych ogrodów.

 • 23,90 zł

  Dają cień latem, przepuszczają promienie słoneczne zimą, organizują przestrzeń ogrodu. Drzewa liściaste są podstawowym elementem naszego zielonego krajobrazu.W jaki sposób drzewa rosną w naturze, jak się je rozmnaża i sadzi, na co zwrócić uwagę przy kupowaniu drzewa? Na te pytania odpowiada książka „Drzewa liściaste w ogrodzie”, należąca do serii „Mój ogród od A do Z”. Piękne i oryginalne drzewa zostały zaprezentowane w części katalogowej, omawiającej ich występowanie, rozmnażanie i zastosowanie. Informacje zostały uzupełnione rysunkami liści poszczególnych gatunków, które obrazują ich wielkość i kształt. Słowniczek terminów botanicznych związanych z drzewami na pewno wzbogaci wiedzę o tych roślinach.

 • 23,90 zł

  Czy pięknymi roślinami można cieszyć się przez cały rok? Na to pytanie poradnik „Folie, szklarnie, ogrody zimowe” odpowiada twierdząco. Osłony roślin służą wydłużeniu okresu wegetacji roślin ozdobnych i jadalnych. Pozwalają cieszyć się ich smakiem, zanim warzywa pojawią się masowo na rynku i wtedy, gdy już z niego znikną.Poradnik w pierwszym rozdziale prezentuje opis osłon ogrodowych i ich funkcje. Omawia folie, tunele, namioty foliowe, inspekty, szklarnie, ogrody zimowe, witryny w pomieszczeniach mieszkalnych i inne. Drugi rozdziała to praktyczne porady związane z budową osłon, materiałami, z których są wykonywane i zasadami użytkowania tych budowli. Uprawie roślin w osłonach ogrodowych poświęcony jest rozdział trzeci.Książka powinna zainteresować wszystkich, którzy chcą uprawiać rośliny przez cały rok.