Wydawnictwo Elipsa

  • 29,90 zł

    Kiedy już mamy ogród, chcielibyśmy, żeby był najpiękniejszy. A co zrobić, jeśli drzew brak, inne rośliny są jeszcze małe, a trawa nie chce się zielenić? Poszukać rozwiązań w poradniku „Ogród dla niecierpliwych”.Książka oferuje ciekawe rozwiązania dla ogrodu, tarasu, a nawet balkonu w zakresie wprowadzenia szybkich zmian, które zapewnią dobry efekt. Dotyczą one nie tylko zagospodarowania terenu poprzez stworzenie ogrodzenia czy ścieżek, ale także, a może przede wszystkim, wykorzystania szybkorosnących roślin i sprawdzonych pomysłów. Jeśli nie chcesz czekać kilka lat na efekt swojej pracy, „Ogród dla niecierpliwych” jest dla ciebie.

  • 53,10 zł 59,00 zł

    Uprawy ekologicznej nie sposób współcześnie nie doceniać. Książka "Ogród w zgodzie z naturą" jest kompendium wiedzy na temat uprawy naturalnej. Opisuje podstawy i główne założenia ogrodnictwa ekologicznego oraz aspekty praktyczne uprawy naturalnej. Przedstawia sądownictwo, warzywnictwo i uprawę ziół, rośliny ozdobne, byliny, rośliny cebulowe, okrywowe, pnące, wodne, krzewy i drzewa ozdobne, żywopłoty, kwietne łąki i trawniki. Słowem, wszystkie grupy roślin możliwe do uprawy w ogrodzie. A wszystko to w kontekście kompostowania, ściółkowania, nawożenia i ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami w sposób naturalny.

  • 59,00 zł

    Na całym świecie są takie ogrody, bez istnienia których świat roślin ubożałby z roku na rok. Ogrody botaniczne stanowią miejsce szczególnej ochrony roślin, roślin rzadkich i nietypowych, takich, których często próżno szukać w warunkach naturalnych. Przegląd najpiękniejszych ogrodów botanicznych świata znajdziemy w książce o tym samym tytule.Autorka, botanik z wykształcenia, postanowiła przybliżyć nam bardzo różnorodne kolekcje roślin pochodzących z całego świata. Opisuje 60 ogrodów botanicznych, umiejscowionych na wszystkich kontynentach świata, starając się wskazać unikatowość każdego z nich. Ogrody botaniczne to bowiem nie tylko kolekcje roślin, choć te są najważniejsze, i prace badawcze prowadzone nad nimi, ale również historia, założenia krajobrazowe i architektoniczne oraz ludzie, za sprawą których takie ogrody powstają i działają. Album, przepięknie ilustrowany zdjęciami, przenosi nas w różne miejsca globu i daje wyobrażenie o nierzadko olbrzymiej pracy włożonej przez założycieli w realizację marzeń.  Jeśli nie możesz w naturze zobaczyć wszystkich tych przyrodniczych cudowności, zajrzyj do tej książki. Nie poczujesz co prawda zapachu kwiatów, ale na pewno przekonasz się, jak zróżnicowany, urzekający i jak bardzo wymagający ochrony jest świat roślin.