Brak produktów
Róże, peonie, słoneczniki i inne kwiaty cięte, hortensje, glicynie, forsycje, łubiny, maki - każdy kwiat ma swój urok.„Wielka księga kwiatów” prezentuje wiedzę na temat kilkuset roślin kwiatowych. Przedstawia podstawowe zasady ich uprawy i pielęgnacji, typowe problemy związane z uprawą kwiatów i sposoby ich rozwiązania, ciekawostki, również na temat rzadkich gatunków oraz pomysły na kompozycje kwiatowe, które ubarwią każdy ogród, taras czy balkon. W książce znajdziemy także informacje na temat symboliki kwiatów, słowniczek przydatnych terminów oraz bogaty zbiór fotografii, a także ilustracje i tabele z informacjami o gatunkach kwiatów przeznaczonych do uprawy na różnych stanowiskach.Pokaż mi, jakie kwiaty lubisz, a powiem ci, kim jesteś – w tym sformułowaniu z pewnością jest część prawdy.
Uprawianie ziół we własnym ogrodzie, pożyteczne i coraz bardziej popularne w ostatnim czasie, pozwala uzyskać świeże, aromatyczne przyprawy do zdrowych potraw. Nie zawsze w ogrodzie mamy tyle miejsca, aby swobodnie pomieścić wszystkie rośliny, które chcemy. Spiralny skalniak jest na to odpowiedzią.Książka „Skalniaki z ziołami” podpowiada, jak stworzyć pomysłowy, piękny i przede wszystkim odpowiadający wielu roślinom skalniak. Mimo tego, że zioła są roślinami mało wymagającymi, to w zależności od gatunku potrzebują nieco innego podłoża i stanowiska. Spiralny skalniak umożliwia uprawę różnorodnych gatunków na niewielkiej przestrzeni. W poradniku znajdziemy również skoncentrowaną wiedzę na temat pielęgnacji i stosowania ziół.
Pomysłów na ogród jest wiele, tak jak wielu jest ogrodników. Niektórzy chcą stąpać po wypielęgnowanym trawniku i cieszyć oczy wyłącznie widokiem kolorowych kwiatów. Inni wolą ogród praktyczny, pozwalający na korzystanie z samodzielnie wyhodowanych owoców i warzyw. Poradnik „Ogród w skrzynkach” powinien zainteresować i jednych, i drugich.Uprawa roślin przyprawowych i leczniczych w skrzyniach nie jest nowa. Zyskała popularność, ponieważ pozwala na utworzenie pięknego, kolorowego i jednocześnie pożytecznego zakątka w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie. Skrzynki można ustawić praktycznie wszędzie i wypełnić je optymalną dla roślin mieszanką ziemi. Daje to możliwość uniezalężnienia się od warunków glebowych w ogrodzie i powołanie do życia hodowli nawet tam, gdzie podłoże nie jest roślinom przyjazne. W książce „Ogród w skrzynkach” znajdziemy praktyczne porady, jak zaplanować hodowlę, jak i z czego zrobić skrzynki, jak wysiewać nasiona, sadzić rozsadę, nawozić, pielęgnować, a także zbierać i przechowywać rośliny przyprawowe i lecznicze. Poradnik prezentuje też poszczególne rośliny i ich właściwości. Podpowiada również, jak je dobierać, by wzajemne towarzystwo pomagało uprawie oraz podaje kilka oryginalnych przepisów na ich wykorzystanie.
Czy praca w ogrodzie jest wyczerpująca? Dorośli na tak postawione pytanie najczęściej odpowiedzą twierdząco, dzieci na pewno zaprzeczą. Chociaż nie można porównywać zakresu prac dorosłych i dzieci, to jednak główna różnica polega na podejściu do aktywności na świeżym powietrzu.Działania w ogrodzie są dla dzieci wspaniałą okazją do zabawy, ekspresyjnego wyrażania emocji i do poznawania nowych obszarów życia. Ekscytującego oczekiwania na samodzielnie posiane nowe roślinki nie można z niczym porównać, a możliwość uczestniczenia w prostych pracach ogrodniczych daje niezmierną satysfakcję i buduje poczucie wartości. Zajęcia z maluchami w ogrodzie można prowadzić przez cały rok. Pomysły na organizację i podpowiedzi na temat ich przeprowadzenia przedstawia książka.Oprócz korzyści związanych z przebywaniem na świeżym powietrzu zabawa w ogród daje możliwość wspólnego, radosnego i konstruktywnego spędzania czasu. Zamiast przed telewizorem spotkajmy się z dziećmi przy płocie.