Brak produktów
Trawy to bardzo szeroka grupa roślin, która coraz częściej pojawia się w naszych ogrodach. Nie wymagają wiele pracy, a ozdabiają nie gorzej niż niejeden kwiat.Opracowanie „Trawy. Turzyce, sity, kosmatki” wprowadza nas w świat trzech grup roślin trawiastych: turzyc, sitów i kosmatek. Turzyce rozpowszechnione są w klimacie umiarkowanym i spośród prawie dwóch tysięcy gatunków znanych na świecie w Polsce występuje około 100. Sity to grupa kilkudziesięciu gatunków w Polsce, które na pewno sprawdzą się na podmokłym terenie, natomiast kosmatki będą pięknie prezentować się w ogrodach skalnych. Zaprezentowane na fotografiach rośliny zachęcają do wykorzystania ich w różnorodnych zestawieniach ogrodowych.
Bogato ilustrowany przewodnik po roślinach cebulowych jest prawdziwą kopalnią wiedzy o tych roślinach. Prezentuje ponad 750 gatunków i odmian, również rzadkich i mało spotykanych, których próżno szukać w ofercie handlowej centrów ogrodniczych. Każda z roślin została zaprezentowana na fotografii, a klasyczny opis zastąpiono charakterystyką w postaci przejrzystych piktogramów. Budowę, pochodzenie i specyfikę uprawy wszystkich roślin cebulowych przedstawiono w odrębnej, opisowej części książki.Pozycja zasługująca na uwagę szczególnie ze względu na rzetelne przedstawienie treści oraz propagowanie mniej znanych gatunków i odmian roślin cebulowych.
Ogrody skalne mają w Polsce wielu zwolenników. Często przybierają postać mniejszych lub większych wzniesień utworzonych z kamieni, wśród których sadzimy odporne rośliny skalne. Jeśli chcemy stworzyć prawdziwie kolekcjonerski ogród skalny, sięgnijmy po „Byliny w ogrodzie skalnym”.Ponad 900 gatunków roślin górskich i podobnych do górskich pod względem wyglądu i wymogów zostało dokładanie zaprezentowanych na zdjęciach i wyczerpująco opisanych w postaci przejrzystych piktogramów. Informacje o nich autorzy, pracownicy naukowi UAM w Poznaniu, uzupełnili wiadomościami na temat zasad zakładania ogrodów z wykorzystaniem roślin górskich i metod pielęgnacji tych roślin. Ich wymagania są bowiem bardzo specyficzne: często ma znaczenie, po której stronie skalnego urwiska rosną i ile kropli wody otrzymają w ciągu roku.Rzadkie byliny skalne są ozdobą każdego ogrodu. Sprawiają wrażenie ascetycznych i surowych, ale w rzeczywistości są niezwykle delikatne i budują niepowtarzalny klimat. Warto wzbogacić o nie swoje otoczenie, nawet jeśli są trudno dostępne.
Byliny sadzone na ogrodowych rabatach stanowią olbrzymią grupę roślin. Jak ich nie pomylić, jak wybrać właściwe na poszczególne stanowiska?Profesjonalny poradnik „Byliny rabatowe” jest nieocenioną pomocą dla producentów roślin, projektantów zieleni, osób zakładających ogrody i wszystkich miłośników zieleni, którzy samodzielnie chcą założyć w swoim ogrodzie rabatę bylinową. Zapis podstawowych informacji w postaci piktogramów pozwala na szybkie odszukanie informacji na temat wymagań danej rośliny, a fotografie pokazują każdą odmianę w całej okazałości.Jeśli dobrze dopasujemy rośliny do danego stanowiska i odpowiednio zestawimy je z innymi, na pewno odniesiemy uprawowy sukces.
Rośliny okrywowe i runa leśnego sprawdzą się w każdym ogrodzie naturalistycznym. Jeśli zapewnimy im właściwe warunki rozwoju, będą cieszyły nasze oczy przez długie lata.„Byliny okrywowe i runa leśnego” zostały napisane w ramach siedmioczęściowej serii o bylinach w ogrodzie. Autorzy, pracownicy naukowi UAM w Poznaniu, zaprezentowali bez mała 600 odmian bylin, które nie mając dużych wymagań, świetnie dają sobie radę w ubogiej, piaszczystej glebie, w słońcu, cieniu lub pod koronami wielkich drzew. Łatwość rozmnażania, żywotność i brak konieczności koszenia sprawiają, że są świetną alternatywą dla wszystkich chcących zagospodarować swój las lub ogród, szczególnie wtedy, gdy ma dużą powierzchnię.Książka wydana z dbałością o szczegół. Piękne zdjęcia zachęcają do szerokiego wykorzystania bylin okrywowych.
Różnorodność gatunków i odmian rośliny najczęściej jest zaletą, bywa jednak, że staje się utrapieniem. Dzieje się tak z irgami, których systematyka, ze względu na złożoność i niejednoznaczność, sprawia nawet profesjonalistom nieco kłopotu.Autorka „Irg uprawianych w Polsce” postawiła sobie za cel opisanie najczęściej uprawianych i najbardziej odpowiednich do uprawy w Polsce gatunków tych roślin. Opisy 78 roślin uzupełnione zostały kluczem do oznaczania, informacjami na temat możliwości wykorzystania i wskazówkami uprawowymi. Z pewnością będzie bardzo pomocna wszystkim miłośnikom irg, którzy cenią te rośliny za odporność i brak dużych wymagań uprawowych, a także za urokliwe kwitnienie, owocowanie i bardzo efektowne jesienne przebarwienie liści. Książka zaspokoi również oczekiwania profesjonalistów związanych z urządzaniem zieleni i hodowlą roślin – jest pierwszą na polskim rynku tak obszerną publikacją poświęconą irgom.