Wydawnictwo Solis

  • 58,80 zł

    Każdy ogród, niezależnie od tego czy duży, czy mały może być źródłem radości. Jeśli jest dobrze zaprojektowany, doskonale służy swoim właścicielom, stanowiąc przedłużenie powierzchni mieszkalnej.O tym, jak zaprojektować ogród, mówi poradnik „Projektowanie małego ogrodu”. Podpowiada, w jaki sposób stworzyć plan małych przestrzeni przy maksymalnym wykorzystaniu powierzchni i prezentuje różne typy ogrodów. Poznajemy zatem ogród za domem, ogród wiejski wykorzystujący nowoczesne rozwiązania, ogród na skarpie i ogród przed domem. Książka porusza także problematykę ogrodowej architektury, opisując zasady projektowania trawników, tarasów i nawierzchni, ścieżek, schodów, murków, płotów, paneli i trejaży, pergol, łuków i elementów wodnych. Interesujący jest rozdział przedstawiający schematy nasadzeń roślin w zależności od tego, w jakim miejscu znajduje się rabata. Propozycje roślin dotyczą rabaty słonecznej, półcienistej, zacienionej, podwyższonej, skalnej, pachnącej, pod drzewami, rabaty złożonej z roślin o różnym ulistnieniu i z roślin przeznaczonych do ogrodu bagiennego.Ogrody, tak jak ludzie, mają dusze. Mały ogród może być wielki, jeśli nie powierzchnią to duchem.

  • 30,00 zł

    „Prosta droga do sukcesu” to seria poradników dotyczących tworzenia i pielęgnacji ogrodu. Zaprezentowane w tej odsłonie bambusy i trawy z pewnością przyczynią się do osiągnięcia ogrodniczego zwycięstwa. Są roślinami wdzięcznymi i w większości mało wymagającymi.Autor, doświadczony ogrodnik, przedstawia inspirujące przykłady wykorzystania traw i bambusów do aranżacji zieleni. Trzeba pamiętać, że jest bardzo wiele gatunków i odmian tych roślin. W miejsce tych, które sprawdziły się w jednym ogrodzie, ale niekoniecznie w drugim, można zastosować inne gatunki, lepiej dostosowane do naturalnych warunków. Trawy mogą służyć do różnych celów, niekoniecznie tylko do budowy trawnika. Tworzą rabaty, osłony, stanowią obrzeża stawów czy oczek wodnych i doskonale wydzielają przestrzeń. W części katalogowej książki omówiono różne odmiany wraz ze wskazaniami uprawowymi.Z traw i bambusów można stworzyć naturalną łąkę albo orientalny zaułek. Warto bliżej poznać te rośliny, bo jak żadne inne dają możliwość szybkiej aranżacji przestrzeni.

  • 30,00 zł

    „Prosta droga do sukcesu” to seria poradników dotyczących tworzenia i pielęgnacji ogrodu, która przedstawia najważniejsze zagadnienia z tym związane."Cięcie roślin ogrodowych" zawiera fachowe rady dotyczące przycinania roślin, które sprawią, że czynność ta nie będzie już budziła wątpliwości. Dobrze wykonane cięcie pomaga roślinom zdrowo rozwijać się, pięknie kwitnąć i owocować. Autor wyjaśnia, dlaczego należy przycinać rośliny oraz kiedy i jak to robić. Prezentuje narzędzia niezbędne do wykonania zabiegu cięcia i podpowiada najlepsze metody. Sam sposób cięcia przedstawiony jest na fotografiach, co ułatwia zrozumienie opisywanych zagadnień. Interesującym dopełnieniem informacji jest zebranie wiadomości na temat przycinania roślin w poszczególnych miesiącach. Pomaga to w zaplanowaniu prac na cały rok. Po książkę powinien sięgnąć każdy ogrodnik, który chce, aby jego ogród był piękny i zadbany.