Brak produktów
Nie ma lepszej i tańszej metody na zazielenienie swojego ogrodu niż samodzielne rozmnożenie roślin już posiadanych. Sposoby rozmnażania roślin są różne, tak jak różne są same rośliny i nie zawsze od razu wiadomo, która z nich będzie najodpowiedniejsza. Nie należy jednak się zrażać – jeśli ktoś naprawdę chce, zawsze znajdzie potrzebne wiadomości.Książka „Rozmnażanie roślin. Przewodnik krok po kroku” podsumowuje trzydziestoletnie doświadczenie autorki w zakresie uprawy roślin niemal we wszystkich strefach klimatycznych. Rozległa wiedza ogrodnicza, także w dziedzinie będącej tematem książki, pozwoliła na zaprezentowanie konkretnych, sprawdzonych, dających bardzo dobre efekty przy uprawie poszczególnych gatunków sposobów rozmnażania roślin. Z przewodnika poznajemy zasady pozyskania nowych roślin z nasion, przez podział, z wykorzystaniem sadzonek, poprzez odkłady i szczepienie. W każdym z rozdziałów omówione zostały ważne dla danej kategorii zagadnienia. W przypadku nasion są to np.: charakterystyka nasion, ich zbiór, czyszczenie i przechowywania, uodparnianie nasion, a także przygotowanie do siewu – moczenie, skaryfikacja, stratyfikacja – i wysiew. Każdą z metod rozmnażania roślin zaprezentowano na przykładzie innego gatunku. Istotną częścią książki jest rozdział dotyczący rozmnażania najpopularniejszych roślin występujących w naszych ogrodach. Nie zapomniano również o omówieniu narzędzi i rodzajów podłoży pozwalających na uzyskanie zdrowych młodych roślin....
Czy zdrowotną równowagę możemy uzyskać bez używania produktów przemysłu farmaceutycznego? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć autorka książki „Rośliny nas ocalą”.Leki naturalne, leki z roślin to bardzo stary sposób radzenia są z różnymi dolegliwościami. Rośliny lecznicze i ich właściwości od lat są w centrum zainteresowania ludzi zorientowanych na harmonię z przyrodą i szacunek dla środowiska naturalnego. W książce zostało opisanych 15 roślin leczniczych, które, jak twierdzi autorka, zdolne byłyby „puścić z torbami koncerny farmaceutyczne”. Są wśród nich kocanka włoska, kozłek lekarski czy znana wszystkim pokrzywa, ale także bardziej egzotyczne lukrecja czy kurkuma. Oprócz cech i właściwości leczniczych prezentowanych roślin poznajemy terminologię stosowaną przy pozyskiwaniu olejków eterycznych i innych preparatów z roślin oraz zasady samodzielnej uprawy ziół.Książka zachęca do poznania naturalnych sposobów zadbania o zdrowie i wykorzystania roślin leczniczych w codziennym życiu.
Rośliny obok nas, nie zawsze dostrzegane i nie zawsze docenianie, mogą mieć wpływ na nasze życie. Mogą, jak w przypadku autorki „Mowy roślin”, pomóc dostrzec to, co ważne i przewartościować życie.Alice Vincent opisuje swoją drogę do odkrycia kojącej roli natury. Kiedy jej życie osobiste uległo zmianie, zwróciła się w stronę, której rola w przypadku młodych osób pracujących w centrach wielkich miast jest marginalizowana - jej sprzymierzeńcem stała się Natura. Zwróciła uwagę, że jej pokolenie to ludzie, którzy ponad połowę życia spędzają przed monitorami komputerów, rozmawiają ze sobą za pośrednictwem komunikatorów i częściej „spacerują” w mediach społecznościowych niż po rzeczywistym lesie czy łące. Uprawa małego ogródka na balkonie stała się dla autorki źródłem radości i satysfakcji, a rośliny na balkonie i obserwacja ich rozwoju pozwoliła ustalić jej właściwe proporcje ważności życiowych zdarzeń.Ta zadziwiająca książka bardzo sprawnie łączy osobistą historię z wiedzą botaniczną. Podkreśla znaczenie roślin w życiu człowieka i pomaga zrozumieć miejsce człowieka w Naturze.
Przycinanie roślin to jedna z najważniejszych czynności do wykonania w ogrodzie. Niektórzy twierdzą, że jedna z trudniejszych.Sposoby przycinania ponad 70 często spotykanych w naszych ogrodach roślin przedstawiono w poradniku „Przycinanie drzew i krzewów”. Drzewa ozdobne i owocowe, róże, pnącza, krzewy pokazano na zdjęciach, a na przejrzystych ilustracjach zaprezentowano sposób cięcia. Obszerny opis dotyczy każdej z prezentowanych roślin. Książka omawia także narzędzia przeznaczone do przycinania. W tabelach zestawiono najważniejsze informacje dotyczące cięcia poszczególnych roślin.
Uzyskanie gęstego, zdrowego żywopłotu w dużej mierze zależy od doboru właściwej rośliny na odpowiednie stanowisko. Jeśli dobrze dobierzemy rośliny, późniejsza opieka ograniczać się będzie do cięcia i nawożenia.Poradnik „Żywopłoty” wyjaśnia, z jakimi rodzajami żywopłotów można spotkać się w ogrodzie i jaka jest ich rola. Przedstawia jednocześnie najlepsze rośliny przeznaczone na budowę zielonych osłon oraz prezentuje fachowe rady dotyczące zakładania żywopłotu, uprawy, pielęgnacji i samodzielnego rozmnażania roślin żywopłotowych.Praktyczny poradnik dla właścicieli przestronnych ogrodów i miniaturowych ogródków.
Żyjemy w świecie, w którym zanieczyszczenie powietrza jest wszechobecne. Nasze domy i mieszkania potrafią być pełne szkodliwych związków chemicznych, podobnie jak ulice naszych miast. Naukowcy z NASA zapoczątkowali badania, potwierdzające, że niektóre rośliny działają jak prawdziwe filtry i mogą skutecznie poprawić jakość powietrza, którym oddychamy.„Rośliny oczyszczające powietrze” to książka poświęcona najprostszemu sposobowi ograniczenia zanieczyszczeń powietrza w budynkach poprzez zastosowanie roślin. Prezentuje 20 roślin doniczkowych pomagających uzyskać dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach. Wskazuje, jakie zanieczyszczenia dana roślina neutralizuje najlepiej oraz jak należy ją pielęgnować. Omawia ponadto różne rodzaje zanieczyszczeń i zasady biooczyszczania.Książka będzie przydatna każdemu, kto chce zadbać o zdrowy klimat w swoim domu.
Ptaki wzbudzają zainteresowanie ludzi od wieków. W książce „Rzecz o ptakach” znajdziemy zaskakujące i poruszające informacje na temat świata naszych skrzydlatych braci. Autorka, przyrodniczka i podróżniczka, współredaktorka amerykańskiego magazynu „Birding” ze znawstwem i lekkością porusza się po „ptasiej” tematyce. W książce zajmują ją trzy aspekty organizmu ptaków: ciało, umysł i duch. Jak przystało na wrażliwego obserwatora życia ptaków jest zdania, że ptaki posiadają wiele cech wskazujących na istnienie u nich głębokich więzi podobnych do tych, jakie występują u ludzi. Autorka na życiu ptaków zna się jak mało kto. Z równą swobodą co o nawigowaniu gołębi pisze o odczuwanym przez pingwiny strachu i sztuce uwodzenia stosowanej przez altanniki. W jej rozumieniu tańczące w rytm muzyki ptaki, które rozpoznają się w lustrze, rozróżniają ludzi po twarzach i odczuwają smutek po śmierci swoich pobratymców mają więcej wspólnego ze światem człowieka niż nam się wydaje.Książka została przyjęta z entuzjazmem przez miłośników ptaków i uznana za równie zabawną co pouczającą.
Małe jest piękne – ta maksyma w stosunku do ogrodów z pewnością jest prawdziwa. Mały ogród najczęściej nie wymaga dużych nakładów pracy, a jego pielęgnacja może być prawdziwą przyjemnością. „Małe ogrody. Encyklopedia” uświadamia nam, że nawet w malutkim ogrodzie, na niewielkiej przestrzeni balkonu czy na miniaturowej powierzchni parapetu można stworzyć dający wiele radości, zielony kącik, który zapewni nam bliższy kontakt z przyrodą. Artykuły opisujące tworzenie i prowadzenie małych ogrodów i ogródków zawierają praktyczne porady w postaci zdjęć opatrzonych komentarzami. Na ilustracjach krok po kroku pokazano działania i prace ogrodnicze. Książka przekonuje, że w zakresie tworzenia ogrodów niewielka powierzchnia nie musi być przeszkodą, a głównym wrogiem bywa zwykły brak wyobraźni. Inspirujące pomysły na zagospodarowanie małych powierzchni przydadzą się nie tylko początkującym, ale także zaawansowanym i doświadczonym ogrodnikom.
W niesprzyjających warunkach pogodowych szklarnie są niezastąpione: pozwalają hodować rośliny w kontrolowanych warunkach niezależnie od kaprysów aury.Poradnik „Rośliny w szklarniach” to zbiór wiedzy na temat tego, jak zbudować i wyposażyć szklarnię. Prezentuje różne rodzaje szklarni, omawia ich konstrukcje i wskazuje niezbędne wyposażenie. Przedstawia także rośliny ozdobne, warzywa i owoce, które mogą być uprawiane w szklarni. Osobne rozdziały poświęcone są zabiegom konserwacyjnym i pielęgnacyjnym wykonywanym na roślinach oraz kłopotom z roślinami, jakie mogą pojawić się w szklarniach. Wiedzę o wykonywaniu prac przy uprawie szklarniowej porządkuje terminarz prac.Propozycja dla wszystkich zainteresowanych uprawą roślin w szklarniach.
Sztuka urządzania ogrodów nie zaczęła się wczoraj. Przed nami swoje ogrodowe pasje realizowali inni. Widząc to, co już powstało, lepiej możemy ocenić własne pomysły i sposoby ich realizacji.„100 pomysłów na ogród” to pozycja niezwykła. Ogrody odwiedzane przez projektanta na przestrzeni kilkudziesięciu lat ułożyły się na fotografiach w fascynującą mozaikę pomysłów i rozwiązań. Są obszerną inspiracją dotyczącą ogrodzeń, bram, furtek, ogrodowej architektury i wszystkiego, co związane z zagospodarowaniem ogrodu. Nie znajdziesz tu opisów wykonania zaprezentowanych na fotografiach elementów. Znajdziesz natomiast mnogość idei, konceptów i projektów, czasem śmiałych, czasem mniej odważnych, ale zawsze oryginalnych. To album działający ożywczo na wyobraźnię nie tylko ludzi zajmujących się kształtowaniem ogrodów, ale każdego człowieka, który jest wrażliwy na otaczającą go naturę i podkreślających jej piękno przedmiotów.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat bez ptaków? Ich istnienia często na co dzień nie dostrzegamy, a jednak krótka gimnastyka wyobraźni z próbą zobaczenia okolicy bez skrzydlatych gości na pewno nie będzie miła. „Dokarmianie ptaków” to zwięzły poradnik prezentujący portrety ptaków odwiedzających nasze karmniki. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego dokarmiania poszczególnych gatunków ptaków i wiele cennych informacji związanych z ich zwyczajami. Autorzy to specjaliści pracujący w stacji ornitologicznej i doskonale znający potrzeby ptaków ich miłośnicy. Przekonują, że jak wszystko co ma związek z przyrodą dokarmianie ptaków też musi być odpowiedzialne. Nie ma sensu podawać ptakom do jedzenia tego, co nam wpadnie w ręce. Karma dla nich musi być pożywna i możliwa do strawienia. Ptaki to nie ludzie i, o czym często zapominamy, nie żywią się tym, czym ludzie, zatem chleb zostawmy sobie. Podany ptakom, szczególnie wtedy, gdy jest świeży, może im zaszkodzić.„Dokarmianie ptaków” to także fascynująca opowieść o badaniach nad różnymi gatunkami ptaków, ich ochronie i wpływie, jaki mamy na ich populację, uzupełniona zdjęciami obrazującymi bogactwo świata skrzydlatych mieszkańców naszych ogrodów i lasów. Uczy szacunku i uwagi dla naszych braci mniejszych. Warta uwagi.
Kwiaty w mieszkaniach są prawdziwą ozdobą i nierzadko bywają dumą ich właścicieli.Wyczerpujący poradnik „Kwiaty w mieszkaniu” to bezcenna pomoc dla każdego miłośnika roślin doniczkowych. Przedstawiono w nim ponad 500 roślin ozdobnych rosnących w naszych domach. Są wśród nich rośliny kwitnące, o ozdobnych liściach, palmy, kaktusy i inne sukulenty, storczyki i paprocie. Cenne porady uprawowe dotyczą światła, temperatury, wody, wilgotności powietrza, nawożenia i ziemi, czyli tego wszystkiego, co roślinom jest niezbędne do życia. Z książki dowiemy się również, jakie miejsce w domu wybrać dla roślin, jak je formować i rozmnażać, jak chronić przed szkodnikami i chorobami grzybowymi, a także jak uniknąć podstawowych błędów uprawowych. Pasjonatom chcącym rozwijać zainteresowania książka przybliża zarys wiedzy na temat uprawy hydroponicznej.Poradnik, w którym opowieść o roślinach doniczkowych ubarwiają fotografie, jest pięknym i pożytecznym prezentem dla miłośników kwiatów w domu.
Otaczanie się roślinami pomaga nam poczuć bliższy kontakt z naturą. Dobre ich dobranie pozwala uniknąć późniejszych kłopotów z pielęgnacją.Obszerna pozycja „Rośliny w mieszkaniu” omawia rośliny przeznaczone do uprawiania w domu, na tarasach, w szklarniach, na patio i pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Rośliny przeznaczone do pomieszczeń różnią się bowiem wielkością, jaką osiągną w wieku dojrzałym, wymaganiami, choćby świetlnymi, zapotrzebowaniem na wodę. Niektóre z nich prawie w ogóle nie wymagają opieki, a niektóre są bardzo delikatne i często bywają atakowane przez choroby i szkodniki. O tym, jak pomóc trwać im w naszym towarzystwie w dobrym zdrowiu przez wiele lat, dowiesz się z tej książki.
Ogród to żywy organizm, zmienny i niestały. W jednym roku zachwyca, w innym nie budzi już tak pozytywnych emocji. Zaletą ogrodu jest to, że co roku może wyglądać inaczej. Do zmian ogrodu, które nie muszą być przeprowadzane przy wykorzystaniu wielkich nakładów pracy czy nakładów finansowych zachęca książka „Zmień swój ogród”.Autorki podpowiadają, jak wykonać inwentaryzację swojego ogrodu i przenieść jego wygląd na plan. Instruują, jak dokonać szybkich ulepszeń, np. w postaci zastosowania roślin doniczkowych, szybkiego cięcia, wykorzystania barw czy dodatkowych siedzisk oraz opisują podstawy ogrodnictwa: przygotowanie gleby, sadzenie, odchwaszczanie, pielęgnację, cięcie i inne. Najwięcej miejsca poświęcają jednak rozwiązywaniu konkretnych problemów związanych z ogrodami, których wygląd chcielibyśmy zmienić. Omawiają prace związane z ogrodami na różnych rodzajach gleb, ogrodami wietrznymi, cienistymi, różanymi, zatłoczonymi roślinnością, zbyt zadrzewionymi, ogrodami owocowymi i warzywnymi, zawierającymi niepotrzebne zabudowania i zaśmieconymi. Wskazują jednocześnie na zasadność tworzenia ogrodu w wybranym stylu i przedstawiają informacje o stylach ogrodów – od średniowiecznego po neokolonialny.Bogactwo pomysłów zaprezentowane w książce będzie niezwykłą inspiracją dla wszystkich lubiących zmiany.
Tytuł poradnika jest nieco przekorny, ale nie należy go rozumieć jako zachęty do stawiania w ogrodzie wigwamu.„Zamieszkaj w ogrodzie” to zbiór pomysłów na ściślejsze włączenie ogrodu w funkcjonowanie domu. Uczy, jak otworzyć dom na ogród i metaforycznie wprowadzić dom do ogrodu, jak harmonijnie połączyć oba te elementy, aby z przebywania zarówno w jednym, jak i w drugim czerpać jeszcze więcej przyjemności.Wnętrze i zewnętrze domu to dwie części tego samego obiektu, dobrze więc, jeśli nie konkurują ze sobą, a nawzajem się uzupełniają.
Mały ogród, wielkie plany – tak często wygląda ogrodowa rzeczywistość. I bardzo dobrze, ponieważ wielkość ogrodu nie decyduje o jego jakości.Projektowanie małych ogrodów wymaga dobrego przemyślenia funkcji, jakie ogród ma spełniać. Z pewnością zrobili to autorzy 140 projektów małych ogrodów, które zostały pokazane w poradniku. Doświadczeni angielscy architekci krajobrazu prezentują swoje najlepsze projekty, przedstawiając je w postaci planów, które umożliwiają czytelnikom zrozumienie założeń koncepcyjnych. Szczególnie interesujące detale zostały przedstawione w postaci grafik, a efekty pracy projektanta możemy zobaczyć na fotografiach. Przeprowadzone prace każdy z autorów komentuje, wskazując najistotniejsze momenty i wyjaśniając, w jaki sposób pokonał trudności, z którymi spotkał się przy realizacji projektu. Inspirująca pozycja dla planujących założenie ogrodu lub dokonanie zmian w już istniejącym, szczególnie że założenia nasadzeń zostały przystosowane do polskich realiów.
W pięknie ukwieconym otoczeniu z przyjemnością przebywamy, jemy posiłki, odpoczywamy. Balkony, werandy, tarasy i patia to najlepsze miejsca do ekspozycji naszych zielonych cudów, szczególnie że stosunkowo łatwo zadbać w nich o jakość podłoża. Możliwość hodowania roślin tam, gdzie nie ma gleby jest doskonała wiadomością dla tych, którzy tęsknią do posiadania własnego ogrodu.Roślinność na balkonach i tarasach wymaga nieco innej opieki niż ta, która znajduje się w gruncie, a i same rośliny przeznaczone do hodowli w donicach i pojemnikach też różnią się od swojego ogrodowego rodzeństwa. Możliwość zestawiania różnorodnych kompozycji z roślin i pojemników pozwala na dowolną aranżację werandy czy patia i zapewnia zapełnienie świata barwami, kształtami a nierzadko i zapachami przez okrągły rok. Odpowiednio dobrane rośliny doskonale prezentują się w pojemnikach również zimą i jeśli zadbamy o ich ochronę przed mrozem, będą cieszyły nasze oczy nawet o tej porze roku.„Kwiaty na balkony, werandy i patia” przedstawiają propozycje kompozycji kwiatowych na cztery pory roku. Omawiają zasady przygotowania podłoża, nawożenia i podlewania, techniki sadzenia oraz gatunki roślin wykorzystane w kompozycjach. Dla każdego lubiącego w swoim otoczeniu zieleń.
100 najpiękniejszych róż. Tyle odmian zostało przedstawionych w zwięzłym poradniku o prostym tytule „Róże”.Królujące w naszych ogrodach kwiaty zostały zaprezentowane zgodnie z ich odmianami, jako róże o pokroju krzewiastym, róże rabatowe, okrywowe i róże pnące. Zastosowaniu i zestawianiu różnych gatunków, tak aby stanowiły harmonijną całość, poświęcono odrębny rozdział, podobnie jak pielęgnacji róż, czyli nawożeniu, cięciu, ochronie przed mrozem, chorobami i szkodnikami. Informacje uzupełniają adresy europejskich towarzystw miłośników róż oraz polskich ogrodów różanych. Barwne fotografie podkreślają piękno opisywanych roślin.
W różach jest coś, co każe je podziwiać. Niezależnie od mód pozostają na szczycie listy kwiatów najbardziej cenionych i pożądanych.750 najlepszych odmian róż wybranych przez europejskich hodowców i znawców prezentuje przewodnik „Róże. Najlepsze odmiany europejskich hodowców”. Zastosowano w nim klarowny podział na róże wielokwiatowe, wielkokwiatowe, okrywowe, krzewiaste, historyczne, pnące, miniaturowe, dzikie i ich mieszańce. Wewnątrz każdej z grup sklasyfikowano odmiany według barw białej i kremowej, żółtej i pomarańczowej, różowej i fioletowej oraz czerwonej. Odmiany stare i nowe zostały pokazane na fotografiach i przejrzyście opisane.Książka nie jest jednak tylko katalogiem kwiatów. Opisuje ich uprawę, poczynając od wyboru i zakupu, przez ochronę, po rozmnażanie oraz przyjazne dla róż towarzystwo innych roślin. Niezwykle interesującą częścią książki jest rozdział poświęcony historii uprawy róż oraz współczesnym europejskim hodowcom tych kwiatów - informacji o nich nie zawiera żadna inna książka o tej tematyce dostępna na rynku.Róże urzekają urodą. Ta książka o różach też.
Często wydaje nam się, że posianie czy posadzenie kwiatów na rabacie to nic trudnego. I mamy rację – to nic trudnego, o ile mamy trochę wiedzy i wyobraźni. Czasem jednak brakuje nam i jednego, i drugiego. Wówczas książka „Projektowanie rabat” może nam przyjść z pomocą. Projektanci ogrodów umieją zająć się nie tylko dużą przestrzenią całego ogrodu, ale także mniejszą powierzchnią wyznaczoną pod kwiatowe rabaty. Siedmiu znanych projektantów zieleni udowadnia na kartach tej książki, że wrażliwość każdego z nich jest inna, ale efekty, jakie można uzyskać przy jej wykorzystaniu i wiedzy równie doskonałe.Jeśli nie masz pomysłu na aranżację rabat w swoim ogrodzie albo odwagi do niecodziennego zestawienia roślin, sięgnij po tę inspirację.
Kwiaty stanowią niezaprzeczalną ozdobę naszych ogrodów, łąk i pól. Ich poznawanie w czasie spacerów jest jednym z milszych zajęć.Kieszonkowy poradnik „Kwiaty. Encyklopedia kieszonkowa” pozwala na identyfikację kwiatów rosnących w naszym otoczeniu. Przejrzysty układ treści, który wyznaczany jest przez kolorystyczne rozróżnienie oraz czytelne symbole pomagają szybko odszukać informację na temat danego kwiatu. Kieszonkowa encyklopedia jest bogato ilustrowana zdjęciami kwiatów w ich naturalnym środowisku.
Trudno wyobrazić sobie ogród bez drzew i krzewów. Są prawdziwą ozdobą, dają cień, a nierzadko również owoce.Praktyczny poradnik „Krzewy i drzewa” wskazuje najlepsze gatunki i odmiany do różnych ogrodów, w zależności od tego, jakie panują w nim warunki. Znajdziemy więc tu propozycje roślin na formowane i nieformowane żywopłoty, do cienia, okrywowe, pachnące, o kolorowych liściach, na wrzosowiska, do ogrodu wiejskiego, zimotrwałe rośliny do pojemników. Autor podpowiada, na co zwracać uwagę przy kupnie drzew i krzewów, a także jakie wybrać dla nich stanowisko i w jaki sposób posadzić, aby przez długie lata cieszyły nasze oczy. Prawidłowa pielęgnacja, której zasady opisano w książce, właściwe przycinanie, nawożenie, ściółkowanie i okrywanie, na pewno przyczynią się do dobrej kondycji naszych drzew i krzewów.
Jak twierdzi autor książki, fakt, iż roślina określana jest jako zimozielona nie znaczy, że będzie miała liście przez całą zimę. Część roślin zimozielonych nie jest w pełni mrozoodporna i zdarza się, że ich ich liście przemarzają. Część roślin traci również zimą swoją dekoracyjność, jednak nikt nie neguje z tego powodu zasadności sadzenia w ogrodach zimozielonych ozdób. Od późnej jesieni do wczesnej wiosny są niezastąpione.Poradnik na kilkudziesięciu stronach prezentuje zimozielone gatunki, przybliżając ich zalety i informując, na jakich stanowiskach i glebie rosną najlepiej oraz w jaki sposób można je rozmnażać. Każdy opis został opatrzony kolorową fotografią. Kolejne rozdziały to zasady uprawy roślin zimozielonych: sadzenie, pielęgnacja, podlewanie, ściółkowanie, nawożenie, cięcie, ochrona przed mrozem, szkodnikami i chorobami oraz możliwości zastosowania roślin zimozielonych. Bo trzeba wiedzieć, że ich zastosowanie może być bardzo szerokie – od okrywowych i pokrywających skalniaki płaszczyzn, przez solitery, nasadzenia w pojemnikach i żywopłoty, po zielone obrazy zawieszone przy ścianach i na kratach.Rośliny zimozielone ozdobią każdy ogród.
Drzewa w naszych ogrodach są prawdziwą ozdobą. Zapewnienie im właściwych warunków i podstawowej opieki gwarantuje radość z przebywania w otoczeniu pełnym zieleni.W poradniku przedstawione zostały drzewa najlepiej rosnące w różnych warunkach. Wśród 80 gatunków drzew przeznaczonych raczej do mniejszych ogrodów znalazły się takie, które pięknie będą się prezentować w miejscach eksponowanych, jak i takie, które wolą miejsca zaciszne. Obok drzew wyróżniających się kształtem i barwą liści znalazły się też te, których głównym walorem są piękna kora, kwiaty lub owoce. Kolorowe ilustracje zwracają uwagę na walory poszczególnych gatunków. Czytelnie przedstawione informacje na temat wymagań i pielęgnacji uzupełniają wiedzę.Poradnik pomoże dobrać drzewa do naszego ogrodu, kiedy go tworzymy, jak i wówczas, gdy chcemy uzupełnić nasadzenia o nowe egzemplarze. Pięknych drzew nigdy za wiele.